FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
petek, 19. april 2024 ura: 00:42


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: sinkopa in panika  (Prebrano 2535 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
petruška
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 61


« dne:: petek, 10. junij 2011 ura: 12:38 »

Ali morda kdo od vas ima sinkopo to je vrtoglavica sledi omotičnost nazadnje pa kolaps.zgodi se ko možgani ne dobijo dovolj kisika

ob nenadnem padcu krvnega tlaka.

hvala za odgovore
Prijavljen
Anchi
Administrator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.674



« Odgovori #1 dne:: petek, 10. junij 2011 ura: 13:27 »

Dvomim, da ima kdo tukaj težave s sinkopo. Ob paničnem napadu se krvni tlak namreč poviša, ne zmanjša, ali celo pade. Od panike se ne pade skupaj, razen če niso prisotne še kake druge zdravstvene težave oz. stanja. Če smo ob paniki omotični oz. se nam vrti v glavi, to pomeni, da ne dihamo prav (dihamo prehitro). Tukaj pomaga upočasnitev dihanja (ali pa dihanje v papirnato vrečko).
Prijavljen

Everything will be ok in the end. If it’s not ok, it’s not the end.
Toja
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 6.584


Dokler zaupaš vase, ni nobena pot pretežka.


« Odgovori #2 dne:: petek, 10. junij 2011 ura: 15:56 »

Anchi... oki...to mi je tudi psihiater svetoval, ker dobiš nazaj izdihnjen zrak, v nasprotnem
primeru pride do hiperventilacije...(pomanjkanje kisika) in takrat se nam počutje še bolj poslabša.

Imela sem veliko paničnih napadov...nikoli nisem padla skupaj in ker zdaj to vem, je dosti lažje!

Prijavljen

KAR TE NE UBIJE, TE OKREPI!
vrtnica888
gost
« Odgovori #3 dne:: sreda, 27. julij 2011 ura: 18:38 »

Pozdravljena!
Tudi meni so se najprej pojavili panični napadi v bolj mili obliki. Nato pa sem leta 2005 ponoči, ko
sem šla na wc nenadoma padla, z glavo udarila ob omaro in izgubila zavest. Na pregledu so mi
ugotovili sinkopo. To se mi je potem še parkrat ponovilo, obenem pa sem kasneje imela še panične
napade in to v hujši obliki kot prvič. Zdaj spet jemljem zdravila in jih bom verjetno še nekaj časa.
Počutim se v redu. Ne vem, ali je to med seboj kaj povezano, mislim, da ne. pomisli

Lep pozdrav!   
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.078 sekundah z 21 povpraševanji.