FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
petek, 29. marec 2024 ura: 00:47


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: 1 [2] 3 4 5 ... 33   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Vsiljive misli ...  (Prebrano 109158 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Koki
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 304


« Odgovori #20 dne:: četrtek, 11. december 2008 ura: 21:49 »

Noelle, se podpišem.
Prijavljen
Kaj
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 198


Smeh podarjam sebi in drugim :-)


« Odgovori #21 dne:: petek, 12. december 2008 ura: 13:25 »

jaz sem tudi imel veliko vsiljivih misli...po tem ko sem... IZBRAL ENO IZMED BOŽJIH IMEN   in ga zdaj PONAVLJAM ČEZ DAN (tihi govor, notranji govor)...so se te vsiljivke zreducirale na minimum... wav

Prijavljen

JAZ SEM, KI SEM
Koki
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 304


« Odgovori #22 dne:: petek, 12. december 2008 ura: 15:37 »

Kaj, to je pa čudovito. Kako si ugotovil, da to pomaga? A to si si kar ponavljal? Napiši kaj več o tem, prosim.
Prijavljen
matic
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 33



« Odgovori #23 dne:: petek, 12. december 2008 ura: 17:10 »

Jest sm sicer bl nov v tem in s tem nisem imel nobenih problmov do paničnega napada. Po paničnem napadu pa se mi je še ta sranje začel dogajat. Ugotovil sem, da se pojavijo te misli, ko sem pod stresom, ko je vse vredu pozabim na njih in moram priznat, da je bilo zadnji teden super - do dones k me je spet neki začel mučit. Najbl hud strah mi je da zgubim kontrolo nad sabo in skoz mam eno misel v podzavesti "zdej si ql, kaj pa če se vrnejo ta faking razmišljanja... kiselnasmeh". To misel začnem potencirat in sm spet na začetku, tako da iščem vsako možnost, ki bi mi lahko pomagala. Sm si že velik prebral na forumu in poiskal zdravniško pomoč  (sm naročen v ponedeljek na prvo resno seanso) sam vseeno paše mal pojamrat vsake tolk cajta, pa slišat še od vas kako se spopadate s tem  Smiley
Prijavljen
Kaj
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 198


Smeh podarjam sebi in drugim :-)


« Odgovori #24 dne:: ponedeljek, 15. december 2008 ura: 13:07 »

draga Koki in ostali,

za to sem zasledil v knjigah kot tudi od ljudi, ki se ukvarjajo z osebnostno rastjo/duhovnostjo...SKRATKA DELUJE!

Prijavljen

JAZ SEM, KI SEM
Koki
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 304


« Odgovori #25 dne:: ponedeljek, 15. december 2008 ura: 13:19 »

Kaj, kako pa to zgleda? prosim, opiši malo. Hvala že vnaprej.
Prijavljen
Aslan
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 7.771


Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.


« Odgovori #26 dne:: ponedeljek, 15. december 2008 ura: 13:49 »

jaz sem tudi imel veliko vsiljivih misli...po tem ko sem... IZBRAL ENO IZMED BOŽJIH IMEN   in ga zdaj ....PONAVLJAM ČEZ DAN ... (tihi govor, notranji govor)...so se te vsiljivke zreducirale na minimum... wav

To je kot neka mantra verjetno....?
Ampak to si samo utišal eno in si pridobil drugo: obvezno moraš to ponavljat..(diši po Okm?)...
To je samo začasna rešitev po mojem osebnem mnenju.
Žal.

Dodala bi še to, da osebna rast ni pogojena z religioznostjo.
Je samo spoznavanje in razumevanje sebe kot celote in kot delčka tega sveta.
Je znat prisluhnit sebi in se slišat.
Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
vesnav
gost
« Odgovori #27 dne:: ponedeljek, 15. december 2008 ura: 13:51 »

Se ne bi strinjala.

Vsakomur pomaga tudi tisto, v kar verjame.
Enim eno, drugim drugo.

Ljudje si spreminjajo imena in zaživijo novo, boljše življenje.

V.
Prijavljen
noelle
gost
« Odgovori #28 dne:: torek, 16. december 2008 ura: 18:44 »

Ugotovil sem, da se pojavijo te misli, ko sem pod stresom, ko je vse vredu pozabim na njih in moram priznat, da je bilo zadnji teden super - do dones k me je spet neki začel mučit. Najbl hud strah mi je da zgubim kontrolo nad sabo ...

tudi pri meni se te misli v večji meri pojavijo takrat, ko sem že tako pod stresom ... takrat je najboljš, da uporabiš kakšno tehniko preusmeritve misli ... vsaj meni pomaga ... pa vsakodnevno sproščanje ... pa gibanje v naravi ... in terapija ... vse to skupaj pomaga - preverjeno na lastni koži ... ni še čist ok, je pa dost boljš kot pred časom ...

izguba kontrole je pa tudi meni največji strah, pa ne samo v zvezi s temi mislimi, tudi tako na splošno ... in najbolj bedno je, ker potem skoraj nikoli ne morem bit popolnoma sproščena in se prepustit ... bo treba še fajn delat na tem ...
Prijavljen
matic
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 33



« Odgovori #29 dne:: torek, 16. december 2008 ura: 19:13 »

Ja sej včeraj mi je psihiatrinja rekla, da gre pri meni predvsem za zavrto jezo, ki se največkrat pokaže s temi mislimi. Rekla mi je tudi, da bodo zginle, ko bom to jezo usmeru vn iz sebe (priporoča športanje).
Me je pa prašala če se lahko kontroliram in če teh dejanj nebi nikoli izvršil. Me je kr mal prizadel, češ dvomi vame, zdej bom pa še jest začel. Sem bil že zlo vredu samo zadnje par dni pa ful niham. En trenutek je vredu potem pa spet kr neki, tako, da sem kar slabe volje!
Zdravil mi pa ni niti omenila, in skozi je ponavljala, da ni tok hudo pr mojem primeru, tako, da bom vidu.

Bo že bolš  Smiley
Prijavljen
rocco
gost
« Odgovori #30 dne:: sreda, 17. december 2008 ura: 12:59 »

Pri meni se tudi začnejo pojavljat, ko sem pod stresom.. je res najbolje, da takrat narediš kot je rekla noelle ali pa greš malo na stran http://www.anxietyculture.com  Smiley
Prijavljen
Kaj
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 198


Smeh podarjam sebi in drugim :-)


« Odgovori #31 dne:: sreda, 17. december 2008 ura: 13:45 »

Draga Aslan,

govorim o duhovnosti in ne o religioznosti!

ja gre za mantro; sem veren in verjamem da s svojo mantro prikličem prijetno energijo...

Objem Kiss
Prijavljen

JAZ SEM, KI SEM
Kaj
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 198


Smeh podarjam sebi in drugim :-)


« Odgovori #32 dne:: sreda, 17. december 2008 ura: 13:49 »

Draga Koki,

na OS Ti bom poslal naslov knjige, kjer je to lepo opisano!

Objemček Kiss Kiss
Prijavljen

JAZ SEM, KI SEM
Jagodka
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 957



« Odgovori #33 dne:: sreda, 17. december 2008 ura: 14:38 »

Se strinjam Kaj, duhovnost in religioznost sta dva različna pojma. Duhovnost je ozaveščanje našega doživljanja, naše vrednote. Religioznost pa je konkretno verovanje v nekaj, nekoga...
Ali lahko še meni priporočiš knjigo na OS, prosim.

Matic, vprašanja psihiatrov so vedno usmerjana v smer, da ti dajo misliti. Tko da, jaz verjamem vate in v to, da boš zmogel.
Sproščanje neg. čustev skozi fizično aktivnost OK. Le v nas se je tega že toliko nabralo, da smo polni te potlačene jeze in razočaranja, in ne vem, če lahko le s športom to vržemo ven. Najbrž bo potrebna še psihoterapija. Skrita čustva, ki so v nas nepredelana in se izražajo skozi tesnobo, OKM, vsiljenimi mislimi... Treba jih je izrazit in predelat. Šport je pa super za sprotno odmetavanje nesnage.
Prijavljen

Jagodni sladoled: 175 g jagod, 2 žlici mlečnega prahu, 4 medu, 150 g jogurta, 150 ml smetane.
V mešalcu zmešamo jagode, mlečni prah in med. Dodamo še jogurt in stepeno smetano in zmrznemo. Dober tek
matic
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 33



« Odgovori #34 dne:: sreda, 17. december 2008 ura: 14:42 »

Bomo že pregural tud to!
Pol gremo pa na jagodni sladoled v bližjo slaščičarno Tongue
Prijavljen
Jagodka
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 957



« Odgovori #35 dne:: sreda, 17. december 2008 ura: 14:53 »

Bomo že pregural tud to!
Pol gremo pa na jagodni sladoled v bližjo slaščičarno Tongue

To je beseda.  oki Naj ti mantra JAGODNI SLADOLED prežene kakšno vsiljivo misel.
Prijavljen

Jagodni sladoled: 175 g jagod, 2 žlici mlečnega prahu, 4 medu, 150 g jogurta, 150 ml smetane.
V mešalcu zmešamo jagode, mlečni prah in med. Dodamo še jogurt in stepeno smetano in zmrznemo. Dober tek
noelle
gost
« Odgovori #36 dne:: sobota, 20. december 2008 ura: 11:21 »

matic,

meni je pa psihiatrinja rekla, da naj bi vsiljive misli pri meni bile posledica zavrte agresivnosti, ampak ne agresivnosti v slabem pomenu, ampak tiste zdrave agresivnosti: ko se postaviš zase, ko izražaš svoje mnenje, ko poveš, če ti kaj ni všeč, ko si upaš spregovoriti naglas, ko se razjeziš, ko v jezi tudi kaj razbiješ ...

jest odkar pomnim sem se držala bolj nekje v ozadju, nisem si nič upala, sploh pa si nisem upala kej bunit, ali pa povedat, če mi kej ni všeč ... vedno sem bla raje tiho ali pa sem se kao strinjala ... vedno sem vsem hotla ustrežt, vedno sem bla na razpolago ... zakaj? ... zato, ker sem želela vsem ugajati, ker sem želela, da bi me imeli vsi radi ... ker sem mislila, da če se bom jezila, če sem bom bunila, če se s kom/čim ne bom strinjala potem me ljudje ne bodo marali ... in zato so me potem lahko ljudje obračali lih kakor so hotl ...

zdaj sem to svojo zdravo agresijo že malo spustila na plano in se včasih tud postavim zase, zbunim, razjezim, ne počutim se več kriva lih za vsak drek, ne more me lih vsak klinac več obračat po svoje ... in pazi to: nekateri ljudje me ne marajo lih najbolj, pa mi je skoraj vseen ...
Prijavljen
matic
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 33



« Odgovori #37 dne:: sobota, 20. december 2008 ura: 11:36 »

Noelle!

Kot bi opisovala mene Smiley
Popolnoma isti problemi, do pikice isti!!! Sem se zdej en teden prov boril sam s sabo, kot, da bi potekal nek notranji boj. A je res vredno vsem ugajat? Ne ni, sem dojel (lahko napisat sam izredno težko dojet) in kot, da bi me spustila neka črna roka, odličn občutek, črnih misli skor ni (parkrat na dan me prešine kej sam se sam nasmejim)!!!
Zdej pa sam ne smem več padit nazaj. Je še velik dela sam mislem da bom uspel.
 wav
Prijavljen
noelle
gost
« Odgovori #38 dne:: sobota, 20. december 2008 ura: 12:18 »

ja, točno vem kako ti je ... dobro si napisal: notranji boj .... tudi jaz sem velikokrat imela takšen občutek ... pomoje to pride zarad tega, ker delaš in govoriš nekaj, za kar misliš, da bo najbolje izpadlo, da je najbolj primerno, da se najbolj spodobi (ker seveda želiš ugajat), v resnici pa tega nočeš ali ne čutiš tako ... se pravi zatiraš samega sebe zavoljo tega, da te bodo vsi imeli radi, da boš vsem ugajal ... kar hudo mi je ko pomislim, kako lahko človek sam sebe tako sovraži ...

ampak ... zdaj vemo v čem je keč, kje je treba delat in ni vrag da bo ratal zvizgam ...

matic, kar tako naprej in veliko uspeha ti želim in vsem soborcem  wav ...

Prijavljen
Gigli
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 375


« Odgovori #39 dne:: ponedeljek, 22. december 2008 ura: 09:48 »

Noelle,

..tudi jaz vaju popolnoma razumem in tudi sama imam vsiljive misli...in ravno tako mi je bilo včasih nekaj najhujšega, če nekomu nisem bila všeč...povsod sem potrebovala neke vrste potrditev...sedaj je tega velikoo manj, vendar se vedno se ne morem popolnoma otresti tega... ne

..obema želim veliko uspeha na tem področju ... rozicodam

srečo vsem,
Gigli
Prijavljen
Strani: 1 [2] 3 4 5 ... 33   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.102 sekundah z 22 povpraševanji.