FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
sobota, 14. junij 2025 ura: 03:47


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Izgorelost  (Prebrano 535 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
heretic
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 7


« dne:: sobota, 10. maj 2025 ura: 15:57 »

Zdravo. Se obracam na vas ker sem nov v tem in me zanima malo vec. Namrec..ze eno leto se mi pojavljajo hude bolecine in kisli refluksi v zelodcu, sem omoticen 24/7, predkolapsna stanja, ce kam grem oz. ce imam kam za it me takoj panika kaj pa ce zlezem skupaj kje itd. Tudi utrujen sem bolj ceprav spim dobro in ok. Obcasno me mravljinci oz. kot pece v stopalih, trzajo mi misice po celem telesu, cel sem zategnjen kot da imam 90 let.
Opravil sem ze vrsto preiskav od scitnice do kompletne nevroloske diagnostike, vsa mozna slikanja, EMG, kri itd itd. Nevrolog mi je dal dva tedna nazaj diagnozo izgorelost. In da naj obiscem psihoterapijo.
Sedaj pa me zanima...sam se ne pocutim izgorel, niti nimam nekih slabih misli..le tezi mi ker se ta zadeva ne umiri in ta omotica je zelo zelo moteca. Uglavnem..ali se izgorelost oz. splosno psiha lahko kaze s takimi simptomi? Ko kam grem me zacne kar boleti v zelodcu in taka slabost, da bi kar zlezel skupaj...sploh v kaksni trgovini..ze ko pridem pred njo mi je slabo..tako da niti ne hodim.
Naj povem da se je to pricelo kar iznenada...prej nisem imel nikoli nobenih tezav z nicemer. Za mano je bilo resda stresno leto ampak nic kaj dramaticnega.
Ker nisem pristas psihicnih tezav se zato obracam na vas. Da bi paiha povzrocila taksne tezave? Resda sem ze zaradi te diagnostike dolgo na bolniski in samo to premlevam..ampak tudi prej ko nisem bil je bilo podobno. Hvala za vsak odgovor.
Prijavljen
heretic
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 7


« Odgovori #1 dne:: sreda, 14. maj 2025 ura: 13:41 »

Torej predpisali so mi cipralex, ki pa ga nisem se pricel jesti. Tisti ji ste ga uzivali me zanima glede stranskih ucinkov, ki me malo skrbijo. Vem da so na zacetku jemanja pristoni, ampak nisem pa dobil informacij glede tega. Ce jaz vzamem tableto naprimer ob 8h zjutraj, bom slab cel dan oz. Imel stranske ucinke cez cel dan ali samo par ur po zauzitju? Glede na moje stanje res nebi bil rad 24/7 gotov za naslednja dva tedna..zato slrasujem. Hvala.
Prijavljen
Tomos
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 17


« Odgovori #2 dne:: četrtek, 22. maj 2025 ura: 10:40 »

Pozdravljen,

Jaz osebno bi rekel temu klasična anksioznost. Sam sem imel enake težave, ki so se mi razvile iz paničnih napadov. Pojdi na psihiatrijo kjer ti naj dajo pravilno diagnozo in pa kljub temu da ne rad pišem tole, čimprej na psihoterapije ( žal za kvalitetno samo samoplačniško ). Če si iz Maribora ali okolice - inštitut psihologije Avisensa - TOP.

Kar se tiče cipralexa bi naj bil eden izmed "boljših" naj bi pokrival širši spekter težav.
Meni osebno ni fejst sedel in sem ga po cca dveh letih menjal za Asentro in je bistveno bolje.
Stranski učinki so ponavadi nič hujši od samih težav od prej. Malenkost močnejše mogoče določen čas.
Polno delovanje pa tam recimo po 2 mesecu ampak to je spet odvisno od posameznika.


Sicer pa sedaj kljub Asentri občasno kakšna tesnobica, bolečina v prsih in evo glih danes težka glava/omotica. Ampak se z delom na sebi naučiš borbat proti temu.
AD je pomoč da prebrodiš in ne zdravilo da se vse skupaj preneha.

Kar koli te zanima lahko pišeš tudi na ZS.
Prijavljen
Cvetlica
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 437



« Odgovori #3 dne:: sobota, 24. maj 2025 ura: 16:48 »

Pozdravljen heretic.

Včasih smo preblizu drevesa, da bi videli gozd - mislim da to dobro opiše tvojo situacijo, da ne vidiš to kar vidijo ostali- da si izgorel, da rabiš malo pomoč. Tvojo telo to kaže, poslušaj ga pomisli sicer pa spodbudno,  da v tej situaciji nisi samo zamahnil z roko, ampak si si pustil pomagati.  Vztrajaj s tableti, ne brati in razmišljati preveč o stranskih učinkih in kar naenkrat bo lažje:A)
Prijavljen
heretic
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 7


« Odgovori #4 dne:: nedelja, 25. maj 2025 ura: 19:30 »

Najlepsa hvala za odgovore. Kot pravim sem nov v tem in mi je res cudno, pac res se ne pocutim izgorel ali nekaj v tej smeri. Sploh pa da se psiha kaze lahko s takimi tezavami..nevem..seveda bom poskusil tudi v tej smeri da se s psihoterapijo vse to resuje. Sedaj cakam pregled pri zdravniku in da doreceva naprej. Mori mi res, ker sem drugace clovek ki rad nekaj pocne vedno..in tudi ce pocnem nekaj kar me res veseli se vedno te omotice ne izginejo. Morda kdaj ko se res zatopim v neko delo ki ga imam rad, ampak drug dan je isto.
Prijavljen
stanka17
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 1


« Odgovori #5 dne:: sobota, 31. maj 2025 ura: 20:45 »

Pozdravljeni,
tudi sama imam diagnozo izgorelost. Osebni zdravnik mi ni predpisal zdravil, razen Helex po potrebi. Pri tem imam zelo velike težave s spanjem, zelo težko zaspim, saj je moje telo zelo nemirno, v glavi pa včasih prava revolucija. Kljub umirjanju, dihanju in meditaciji spanca ni. Vključila sem se v program on line "Notranji mir", ki mi pomaga.
Ali je še kdo s takimi težavami in kako jih premaguješ?? Koliko časa potrebujem, da se bom začela vsaj malo počutiti bolje?

Stanka
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.068 sekundah z 21 povpraševanji.