FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
petek, 29. marec 2024 ura: 16:14


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: OKM 2020...prosim za nasvete  (Prebrano 1285 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Novinec12095
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 1


« dne:: sobota, 01. avgust 2020 ura: 04:28 »

Lep pozdrav, star sem 21 let in od 25.3.2020 so me zacele muciti prisilne misli. Zgodilo se je med ucenjem in mislim sem da sem totalno znorel in da se mi je odtrgalo.

Misli so bile vsebine, da bi moji najdrazji osebi(punci) naredil, nekaj najhujsega in misel na to me je spravila v tako neprijeten obcutek da sem samo hodil gor pa dol po sobi, mislim sem da se mi je odpelalo.

Po naravi sem clovek, ki mi je taka misel odvratna, zlobna, najhujsa. Sem oseba ki obozuje vsa ziva bitja in nikomur nikoli n3 bi zelel slabega. Npr ko vidim pajka v fitnesu kjer delam ga rajsi dam na roko pa ga nesem ven namesto da bi ga posesal ali ubil. Skratka mislim povexati da nikoli nocem komur natediti zalega.
Za svojo punco, ce bi vedel da bi se laj zgodilo bi rajai dal svojo zivljenje, ker nocem da kdo trpi zaradi mwnw ali pa mu karkoli naredim.
Izogibat sem se zacel vseh grozlivk, serij z umori, nožev, ker me preprosto spravlajo ob zivce in jih ne prenasam v3c.

Za to objavo sem se odlocil danes po hudih sanjah. Zbudil sem se in mislim sem da bom naredil kaj hudega... Namrec s punco sma sama na morju.
Bilo je tako hudo da me jw vse skupaj spravilo v jok in sem oseba ki nikoli ne jocem.
Misli pa so tako... Ali so ali niso, lahko sem najboljse volje na svetu, potem se kar naenkrat pojavijo... Velikokrat jih dokaj uspesno zadrzim, vcasih pa ma sparvijo na tla in do joka.

Najepsa hvala tistim ki boate odgovorili.

Lp

Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.875


"I See You"


« Odgovori #1 dne:: sobota, 01. avgust 2020 ura: 09:32 »

Pozdravljen Novinec!

Misli, ki jih imas so tipicne za OKM. Nekomu kaj narediti.. ga poskodovati, ubiti, itd. V resnici niso nevarne, tako kot izgledajo, ker so samo misli. Dogajajo se ljudem, ki po naravi niso taksni, da bi kaj od tega udejanjili. V ozadju so potlacena custva jeze in ta jeza je pac ena energija, ki se mora nekam sprostiti.
Vem, da zgleda zelo grozno in zastrasujoce... cloveka je strah samega sebe, kaj bi lahko komu naredil in ze teh misli.
Si ze zacel s kaksno psihoterapijo? Psihoterapevt bi te v casu naucil ravnati s svojimi custvi, tako da jih cutis in izrazas na varen nacin zase in za druge.
Ce bi bilo zelo hudo si lahko pomagas z AD in predtem obisces psihiatra. Ta je najbolj zanesljiva oseba za predpisovanje zdravil. Z zdravili se lahko OKM omili ali spravi v prejsnje stanje. Vendar psihiatricna zdravila so resna zadeva in ce se le da, je bolje zadevo resiti s psihoterapijo, v kolikor OKM prevec ne poseze v tvoje zivljenje. V resnici zdravila trajno ne resijo zadeve, ker ne odpravijo vzroka tezave in so samo bergla, kot pomoc na poti k ozdravitvi.
Ali tvoja punca ve, kaj se ti dogaja? Ce ji ne poves, se v tebi ustvarja dodatna nepotrebna napetost prikrivanja. Dobro pa bi bilo, da ji to poves prizanesljivo in da skupaj malo preucita, kaj to je in da je v resnici neskodljivo. Je pa precej nadlezno. Zato cimprej obisci psihoterapevta, da bosta osvetlila ozadje oz izvor tvoje tezave in da se naucis biti in ravnati a svojimi custvi in obcutki.
Zelim ti in vama vseeno karseda lep preostanek dopusta! sunny
« Zadnje urejanje: sobota, 01. avgust 2020 ura: 09:37 od Nives » Prijavljen
Ireland
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 52


« Odgovori #2 dne:: sobota, 01. avgust 2020 ura: 10:00 »

Te misli se nikoli ne uresničijo!
Prijavljen
thinkingmind
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 105



« Odgovori #3 dne:: nedelja, 02. avgust 2020 ura: 08:29 »

Novinec12095,

tudi jaz sem imela/imam tezave s tem. Najprej to - kakorkoli izgleda grozno, se zavedaj, da so to samo misli in da tega ne bos storil!! To dejstvo je mene vsaj malo potolazilo. Ce ni prehudo oziroma, ce lahko se normalno funkcioniras, potem se naroci na psihoterapijo, lahko gres na napotnico ampak so zelo dolge cakalne dobe, tak da ce ti financno znese, pojdi samoplacnisko. Beri literaturo na to temo (Ko ti crna macka prekriza pot - super knjiga na temo OKM), tudi tukaj na forumu najdes ogromno nasvetov, izkusenj..
Vse se bo uredilo, zaradi tega nisi slab clovek - prav obratno, to se dogaja ljudem, ki jih ze sama misel, da bi koga prizadeli, poskodovali, navda z grozo.
Zacni delati na tem, da cimprej poisces pomoc, v zacetku pojava OKM je lahko zdravljenje zelo uspesno. Nikar pa ne potlaci teh custev in misli, ker bodo vedno mocnejse. Zauoaj se komu, povej punci, veliko lazje ti bo.
Nisi sam v tem, ce karkoli potrebujes smo tukaj.

Lp
Prijavljen
Ireland
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 52


« Odgovori #4 dne:: nedelja, 02. avgust 2020 ura: 12:58 »

Tako ja, teh misli se bojiš, ker tega nikoli ne bi storil ....

Knjiga o črni mački je res fajn, kar preberi jo!
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.092 sekundah z 22 povpraševanji.