FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
petek, 19. april 2024 ura: 19:44


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Rabim strokovnjaka za PSSM  (Prebrano 1296 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Rafa
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 23


« dne:: četrtek, 21. februar 2019 ura: 09:29 »

Živjo.
Že dolgo me strašijo prizori iz otroštva.Zmerljivke ustrahovanje,fizično nasilje.
Pri vsem tem je najhujše to,da mislim,da sem jaz tisti ki to počne in to ljudem,ki me imajo radi,mimoidočim ki jih ne poznam.Skratka ljudem na splošno.
Nimam več straha pred ljudmi niti jeze,zamere in vendar to pride na dan ko sem z ljudmi.
Potem se vse pomeša z prizori iz otroštva in potem se mi res pojavi strah,občutki krivde,da nekomu delam krivico...norišnica.
Včasih sploh ne vem kdo sem,pa sem si podzavestno ustvaril nek vzporedni svet,da nekako živim dalje,kot pod neko hipnozo.
To je čisto na kratko,lahko bi pisal še in še, pa bolj kot se ukvarjam s tem slabše je.
Prosim vas za kakšen naslov,nekoga ki je res dober na tem področju.
Vse dobro vam želim.
Prijavljen
Aslan
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 7.772


Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.


« Odgovori #1 dne:: četrtek, 21. februar 2019 ura: 10:35 »

Rafa jaz ti priporočam obisk psihiatra.
Samoplačiniško lahko Klemen Rebolj, ki je tudi psihoterapevt.
Za težave kot jih opisuješ jaz mislim, da je dobra kombinacija da imaš in psihitrično in psihoterapevtsko obravnavo.

Če iščeš samo psihoterapijo se večino vsi ukvarjajo z tudi z travmo,
saj je to delni izvor duševnih motenj.
Morda poišči koga, ki dela s tehniko Brainspotting, je v zadnjem času dala res dobre rezultate.

Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
svila
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 4


« Odgovori #2 dne:: četrtek, 21. februar 2019 ura: 21:24 »

Zdravo

Si poskusil s CBD kanabinoidom se kdaj umiriti? Sicer se boš moral soočiti s problemom, a je veliko lažje.
LP
Prijavljen
Rafa
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 23


« Odgovori #3 dne:: nedelja, 24. februar 2019 ura: 12:48 »

Ojla.
Hvala za vajine nasvete.
Saj jaz hodim k psihiatru že mnogo let,le da sem se zadnja leta bolj boril z depresijo in so bile vse te p...bolj nekje ob strani .
In ko že skoraj pozabiš na vse skupaj,te lepega dne spet udari.
Mislim ,da se mi je to zgodilo,ker sem nekomu razlagal o moji preteklosti...in sem začel vse doživljati na novo...
Malo sem se pozanimal o teh tehnikah,ki naj bi v takih primerih lahko pomagale.Pri nas je kar nekaj v glavnem žensk,ki so terapevtke in vsaka zagovarja svojo metodo...ampak to so vse mlade ženske in ne vem koliko izkušenj imajo...
Mislim,da se bom o tem pogovoril z mojim psihiatrom-bom videl kaj mi bo svetoval.
Kar se pa tiče CBD..tudi o tem sem že razmišljal,ampak kam te pa to pripelje..
Lahko bi se tudi z alkoholom sproščal...
Potrgaš jabolka in skuhaš sadjevc.
Sploh ne bi imel velikih stroškov ,ampak sem videl kaj je nardilo fotru...
Priznam pa,da bi se ga rad včasih malo v družbi na kakšnem rojstnem dnevu...
Lp
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #4 dne:: nedelja, 24. februar 2019 ura: 14:37 »

Najbolje psihoterapija.. kaksna globinska.. geštalt, transakcijska analiza.. v koncni fazi katerakoli od globinskih.

Eno strokovno in toplo terapevtko/terapevta s katerim v casu res varen in iskren odnos ustvaris.
Potem je na tem, da se v casu toliko okrepis in naucis s custvi delati, da se lahko soocas s tezjimi custvi, ki so v ozadju.

Tudi jaz sem imela ta teden dve situaciji, zaradi katerih so filingi gor in jih postopoma odlagam.

Scasoma, ko je obcutek, da zmores je to vse drugace. Depra ali anksa se umakne. In ostane to, kar je v ozadju. Na neki tocki je clovek dovolj mocan za vse to. Kot intenzitvno cutis lahko neprijetne filinge, tako intenzivno tudi pozitivne.

Scasoma je prtljaga manjsa...in je lazje ziveti.
Ni enostavno, vendar pride in odide. Je pa obcutek zivosti in veselja, da zmorem.
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.069 sekundah z 21 povpraševanji.