FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
petek, 19. april 2024 ura: 23:06


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Pomoc pri vsiljivkah  (Prebrano 3123 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
zmajcica
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 119


« dne:: petek, 21. december 2018 ura: 13:32 »

Prosila bi za vase izkusnje. Kaj vam je pomagalo ko je priletela vsiljiva misel? Imam glupe misli ki kr pridejo od ne vem kje in resnicno me vznemirijo. Sem enkrat ze dala to cez sicer z agresivkami zdej so pa kr ene. Recimo ravno vceraj se igram z sinom in sva se imela res lustn ko je priletela kdo si ti. Matr kaksn notranji govor je pa to? Ta se vztrajno vraca al pa kdo si ti. Potem se vsiljujejo besede kot so hudic in duh in kr neki. Pa da se razumemo nisem neki verna ful al karkoli. Sej k to pisem zdej se mi zdijo smesne in neumne sam k pa pridejo nenapovedano se pa ustrasim za znoret. Dans menjam terapijo iz Brintelixa nazaj na Zoloft. Za vsak odgovor bom iz srxa hcalezna.
Prijavljen
ThinkPink
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 136


Ljubezen do sebe, je pot do zdravja.


« Odgovori #1 dne:: nedelja, 23. december 2018 ura: 21:22 »

Hej, zmajčica.

Te vsiljivke so ena huda jeba. Res ne bi najhujšemu sovražniku privoščila tega mukotrpljenja. Ko kar od nekod prileti neka misel, ki je popolno nasprotje tega, kar si. Jaz sem imela npr. vsiljive misli nasilne narave, proti svojim otrokom. Če si že dala to enkrat skozi, potem verjetno veš, da so vsiljvke potlačena jeza, agresija obrnjena proti sebi. Teh misli ne bi nikoli udejanjila. Meni je psihiater svetoval, naj jih ne skušam potlačiti, naj ne preusmerim misli (kot naj bi bilo po VKT), temveč naj budno spremljam in se takrat vprašam, od kod izvira, na koga sem jezna. Nekaj časa sem hodila na psihoterapije in se nekako uspela razvozlati, da imajo vsiljivke izvor v potlačeni jezi iz otroštva (nikoli nisem smela izraziti svojega mnenja, vse je moralo biti popolno). Strah vsiljivke še poganja.

V glavnem: odkriti izvor vsiljivk, jih razumeti, vzeti kot del sebe, ko prileti in si nekje v družbi, pač ignoriraš. Delo na sebi. Po možnosti dobra psihoterapija ali pa branje knjig za samopomoč. Meni osebno je pomagal avtogeni trening, ko mi je bilo najhuje, je pomagala dobra, vesela družba in ne isti jamrači kot sem sama Smiley

Če želiš mi piši ZS, meni si tudi ti v enem obdobju pomagala, za kar sem ti zelo hvaležna.  rozicodam
Prijavljen
zmajcica
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 119


« Odgovori #2 dne:: ponedeljek, 24. december 2018 ura: 13:14 »

Hvala ti ful za odgovor. Jst si recem to nism jst to je moj okm pa je boljse. Hodim na terapijo ki mi ful pomaga. Je pa res da se kar bojim izraziti jezo k mam obcutek da bom izgubila nadzor. Pa pojma nimam na koga sem jezna podzavestno. Po moje na svoje starse ceprav sem imela najlepse mozno otrostvo s ful ljubezni in prevec zascitniskimi starsi pa se najmlajsa od otrok. Bo treba raziskat sesmejem hvala ti se enkrat in ti pisem na zs v kratkem. Lepo praznujte dans rozicodam
Prijavljen
zmajcica
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 119


« Odgovori #3 dne:: ponedeljek, 24. december 2018 ura: 19:06 »

Oj. Si dobila na zs?
Prijavljen
ThinkPink
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 136


Ljubezen do sebe, je pot do zdravja.


« Odgovori #4 dne:: ponedeljek, 24. december 2018 ura: 20:51 »

Hej. Sem dobila in že odgovorila. Smiley

Drugače pa ... tudi moje otroštvo je bilo lepo (navzven). Ko me je psihiater vprašal o otroštvu, sem rekla: "Ja, super...ljubeča starša, ničesar mi ni manjkalo, nisem bila tepena, imela sem vse kar pač otrok rabi itd..." Potem pa se kot plaz usulo. Nekako sem se spomnila, kar sem potlačila, npr. da je bila mati panik freak, obseden s čistočo in popolnostjo. Vsi smo morali dajati vtis popolne družine. Ko je mati hotela na kolo, smo mogli vsi na kolo, da nas vidijo, kako se lepa družina pelje skupaj, odlična sem morala biti zato, da se je mama lahko hvalila okoli, ko sem dobila 4ko je rekla, da ji je sedaj sram moj izkaz pokazat v službi in še mali milijon takšnih zgodbic Smiley No, sem pa srečna, da me je dolelo tole, ker sedaj vem, kakšen starš ne bom nikoli svojim otrokom.

Prijavljen
zmajcica
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 119


« Odgovori #5 dne:: ponedeljek, 24. december 2018 ura: 23:00 »

Ja pri mojih je pa mami velik panik vse crno vidi z najbolj moznimo crnimi scenariji. Skoda k ni v Hollowoodu bi bile tezke srhljivke sesmejem ati nikoli ni nekaj pretirano kazal koliko mu pomenim le kadar sem bila fuuuul odlicna. No v srednji soli sem bila sprva sutar ker je bila bolj pomembna druzba takrat je take pocel da adijo. Se se odselil na vikend za par dni. To so bili zame kr udarci. Ce je bil slucajno kdaj mal pod gasom vedno rekla. Mors bit prijazna in mu dat lupcka. Pa jokat nisem smela doma ker je oci srcni bolnik in lahko umre od sekirancije. No in se je ziv in zdrav hvala bogu. Tko je to bilo. Vedno sem se trudila bit boljsa najboljsa da bi ne ati pohvalil. Mogoce je pa to podlaga za to sranje k grem cez. seznojim ah bom mogla to na terapiji dat skoz. Evo nov materijal sesmejem hvala ti se enkrat za pomoc. rozicodam
Prijavljen
zmajcica
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 119


« Odgovori #6 dne:: ponedeljek, 24. december 2018 ura: 23:04 »

Tud teb ni bilo lahko. In res imava dober primer cesa noceva za najine otroke sesmejem
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.064 sekundah z 21 povpraševanji.