FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
torek, 23. april 2024 ura: 23:04


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Spomin na travmo  (Prebrano 3926 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Asia
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 8


« dne:: nedelja, 24. junij 2018 ura: 07:38 »

Pozdravček vsem!  Smiley Smiley
sem prvič na temu forumu in se v naprej zahvaljujem komurkoli, ki bi mi pomagal  Smiley
torej pred približno tremi meseci sem se spomnila nečesa iz otroštva, kar mi sedaj povzroča velike težave v smislu, da tekom dneva premišljujem o temu, čeprav nebi hotela...zanima me, če ima kdo izkušnje iz predelovanja travm, kako se tega lotiti, da se mi to sčisti vn in ne vpliva več name? kakšne terapije bi bile učinkovite?
Hvala Smiley
Prijavljen
Aslan
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 7.772


Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.


« Odgovori #1 dne:: nedelja, 24. junij 2018 ura: 13:58 »

Zivjo, dobrodosla.

Pomaga psihoterapija. Uporabljajo se razlicne tehnike, predvsem na emocije usmerjene intervence. Tehnika EMDR tudi ucinkovito sprozi proces samozdravljenja travme.
V vseh primerih pa terapija potrebuje dobro delovno alianso med teboj in terapevtom.
Preden se spuscas v predelavo spomina (ki ga je telo z razlogom potlacilo) je treba prvo razvit resurse za soocanje z lastnimi neprijetnimi emocijami.

 rozicodam
Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
logpop
Uporabnik/Uporabnica
Izkušen član/ica
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 274


« Odgovori #2 dne:: nedelja, 24. junij 2018 ura: 23:02 »

Sprašuješ, kako pozabit nekaj, na kar misliš preveč in kar ti greni življenje?
Velikokrat je odgovor: Ne da se, sprijazni se s tem, bo že odšlo, ko bo čas.
Drugače pa sigurno obstajajo razni triki. Odvisno od tega, za kaj točno se gre. Npr da preložiš problem na nekoga drugega. Npr če misliš, da si ti odgovoren za nekega otroka ali žival boš skrbel (mislil na njega), če pa imaš občutek, da ima odgovornost za njegovo skrb nek drug človek ne boš več mislil nanj toliko.
Če se gre za nek slab dogodek iz otroštva lahko s psihoterapetvom po moje narediš ta trik, da te on stalno sprašuje o tem, da ti postane že dolgočasno in tako se na nek način preloži ta problem na njega, da ni treba tebi mislit, kako to rešit ampak bo že on rešil.
Prijavljen
Asia
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 8


« Odgovori #3 dne:: ponedeljek, 25. junij 2018 ura: 14:03 »

Zivjo, dobrodosla.

Pomaga psihoterapija. Uporabljajo se razlicne tehnike, predvsem na emocije usmerjene intervence. Tehnika EMDR tudi ucinkovito sprozi proces samozdravljenja travme.
V vseh primerih pa terapija potrebuje dobro delovno alianso med teboj in terapevtom.
Preden se spuscas v predelavo spomina (ki ga je telo z razlogom potlacilo) je treba prvo razvit resurse za soocanje z lastnimi neprijetnimi emocijami.

 rozicodam

Hvala za odgovor! sem poskusila EMDR Smiley tri ure...nisem opazila, da bi bile kakšne spremembe, nisem pa nadaljevala predvsem zaradi cene...katere so te na emocije usmerjene intervencije in
kako razviti te veščine za soočanje z neprijetnimi emocijami?

Prijavljen
Asia
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 8


« Odgovori #4 dne:: ponedeljek, 25. junij 2018 ura: 14:08 »

Sprašuješ, kako pozabit nekaj, na kar misliš preveč in kar ti greni življenje?
Velikokrat je odgovor: Ne da se, sprijazni se s tem, bo že odšlo, ko bo čas.
Drugače pa sigurno obstajajo razni triki. Odvisno od tega, za kaj točno se gre. Npr da preložiš problem na nekoga drugega. Npr če misliš, da si ti odgovoren za nekega otroka ali žival boš skrbel (mislil na njega), če pa imaš občutek, da ima odgovornost za njegovo skrb nek drug človek ne boš več mislil nanj toliko.
Če se gre za nek slab dogodek iz otroštva lahko s psihoterapetvom po moje narediš ta trik, da te on stalno sprašuje o tem, da ti postane že dolgočasno in tako se na nek način preloži ta problem na njega, da ni treba tebi mislit, kako to rešit ampak bo že on rešil.



ne ne nisem mislila pozabiti kajti tudi ko je bilo to "pozabljeno" je še vedno živelo v meni in mi povzročalo težave...sem misila bolj na to, da ne vpliva več name, da se nekako rešim tega čustvenega naboja in zmede v mislih...dosti let sem živela z občutki depersonalizacije (odtujenost od sebe in realnosti) mislim, da ravno zaradi tega...zdej sem dobila nek uvid kako se rešiti teh občutkov...haha dober predlog Smiley bo treba preizkusiti če deluje Smiley
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #5 dne:: ponedeljek, 25. junij 2018 ura: 15:14 »

Zivjo Asia

Katerakoli globinska ali analiticna psihoterapija. Ni pa to od danes do jutri. Najprej se dela na vseh manjsih vsebinah, zato da razvijes sposobnosti za soocenje. Skozi veliko soocenj v katerih ze brez naboja reagiras na travmo jo pa (po) zdravis.
Prijavljen
Aslan
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 7.772


Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.


« Odgovori #6 dne:: ponedeljek, 25. junij 2018 ura: 15:16 »

Hvala za odgovor! sem poskusila EMDR Smiley tri ure...nisem opazila, da bi bile kakšne spremembe, nisem pa nadaljevala predvsem zaradi cene...katere so te na emocije usmerjene intervencije in
kako razviti te veščine za soočanje z neprijetnimi emocijami?

Tudi EMDR je samo metoda in naj bi se uporabljala le kot tehnika znotraj terapevtskega odnosa. Ni nekaj kamor prideš le na to, "oddelaš" in pričakuješ čudež. Sama tehnika potrebuje tvojo pripravljenost na soočenje z bolečo emocijo in kaj se prebudi ne vemo, telo samoregulacijsko pozdravi stvari, a sočasno lahko odpre nove. Morda so bili 3-je obiski res premalo za nek rezultat.

Na emocije usmerjene intervence se ne da naštet po alinejah tule na hitro, so pa to vse tehnike, kjer se dela z našim notranjim otrokom, z globjimi psihološkimi izkušnjami. Gre za zelo relacijski del psihoterapije, kjer sam odnos s terapevtom zdravi, ko si ranljiv in si ob varni osebi, ko dobivaš novo izkušnjo.
Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
Lost
Administrator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 7.838


I'm not lost, just undiscovered.


« Odgovori #7 dne:: ponedeljek, 25. junij 2018 ura: 15:17 »

Travmatični dogodki se vedno znova vračajo v spomin in žrtvi ne dajo miru. Prizadeti doživlja jezo, strah, močan občutek krivde. Podatek, da se nezdravljena travma lahko prelevi v anksioznost, depresijo in druge psihosomatske težave, nas mora skrbet

http://www.nebojse.si/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=1390&Itemid=2


Potravmatska stresna motnja, ki jo povzroči hudo, travmatično doživetje in lahko človeku za vedno spremeni življenje, je, kot pravi ameriški psiholog in terapevt Roger Solomon, v bistvu le napaka v možganskem sistemu procesiranja informacij.

http://www.nebojse.si/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=498&Itemid=2
Prijavljen

Štoparski vodnik po poteh anksioznosti in depresije www.nebojse.si
logpop
Uporabnik/Uporabnica
Izkušen član/ica
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 274


« Odgovori #8 dne:: ponedeljek, 25. junij 2018 ura: 19:13 »

saj vsa močna čustva/doživetja, ki smo jih kadarkoli doživeli (tudi dobra) odmevajo v naših možganih in vplivajo na to, kako delujemo. tako smo v osnovi narejeni. njihov namen je učenje skozi izkušnje.
Prijavljen
Asia
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 8


« Odgovori #9 dne:: petek, 29. junij 2018 ura: 12:26 »

Zivjo Asia

Katerakoli globinska ali analiticna psihoterapija. Ni pa to od danes do jutri. Najprej se dela na vseh manjsih vsebinah, zato da razvijes sposobnosti za soocenje. Skozi veliko soocenj v katerih ze brez naboja reagiras na travmo jo pa (po) zdravis.

v redu, hvala za nasvet Smiley ja bom poskusila najti terapevta/ko zame...samo da se premaknem naprej
Prijavljen
Asia
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 8


« Odgovori #10 dne:: petek, 29. junij 2018 ura: 12:33 »

Hvala za odgovor! sem poskusila EMDR Smiley tri ure...nisem opazila, da bi bile kakšne spremembe, nisem pa nadaljevala predvsem zaradi cene...katere so te na emocije usmerjene intervencije in
kako razviti te veščine za soočanje z neprijetnimi emocijami?

Tudi EMDR je samo metoda in naj bi se uporabljala le kot tehnika znotraj terapevtskega odnosa. Ni nekaj kamor prideš le na to, "oddelaš" in pričakuješ čudež. Sama tehnika potrebuje tvojo pripravljenost na soočenje z bolečo emocijo in kaj se prebudi ne vemo, telo samoregulacijsko pozdravi stvari, a sočasno lahko odpre nove. Morda so bili 3-je obiski res premalo za nek rezultat.

Na emocije usmerjene intervence se ne da naštet po alinejah tule na hitro, so pa to vse tehnike, kjer se dela z našim notranjim otrokom, z globjimi psihološkimi izkušnjami. Gre za zelo relacijski del psihoterapije, kjer sam odnos s terapevtom zdravi, ko si ranljiv in si ob varni osebi, ko dobivaš novo izkušnjo.

ja psihoterapija sem poskusila parkrat vendar sem potem nehala obiskovati, nekako se težko odprem zares, mi je kr neki govoriti z neznancem in bi rada "odpravila" na hitro...bom še poskušala najti pravo zvrst terapije zame Smiley ja to da ima telo zmožnost samozdravljenja pa se strinjam in opažam zadnje čase na veliko tudi pri sebi Smiley Smiley nekako vem, da podzavestno ali mogoče že zavestno  sesmejem ugotavljam v katero smer bi bilo potrebno iti da se mi odvežejo vsi ti "vozli", ki jih imam v sebi...
Prijavljen
Asia
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 8


« Odgovori #11 dne:: petek, 29. junij 2018 ura: 12:35 »

Travmatični dogodki se vedno znova vračajo v spomin in žrtvi ne dajo miru. Prizadeti doživlja jezo, strah, močan občutek krivde. Podatek, da se nezdravljena travma lahko prelevi v anksioznost, depresijo in druge psihosomatske težave, nas mora skrbet

http://www.nebojse.si/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=1390&Itemid=2


Potravmatska stresna motnja, ki jo povzroči hudo, travmatično doživetje in lahko človeku za vedno spremeni življenje, je, kot pravi ameriški psiholog in terapevt Roger Solomon, v bistvu le napaka v možganskem sistemu procesiranja informacij.

http://www.nebojse.si/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=498&Itemid=2


hvala si bom pogledala  Smiley rozicodam
Prijavljen
Asia
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 8


« Odgovori #12 dne:: petek, 29. junij 2018 ura: 12:40 »

saj vsa močna čustva/doživetja, ki smo jih kadarkoli doživeli (tudi dobra) odmevajo v naših možganih in vplivajo na to, kako delujemo. tako smo v osnovi narejeni. njihov namen je učenje skozi izkušnje.

ja to je verjetno res...pri meni se gre bolj za neko travmatično doživljanje kot pa močna čustva...nekaj kar je preveč grozljivo in možgani ne uspejo normalno sprocesirat...ampak verjamem, da se da vse popraviti, če se zavedaš in iščeš rešitve   oki
Prijavljen
logpop
Uporabnik/Uporabnica
Izkušen član/ica
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 274


« Odgovori #13 dne:: petek, 29. junij 2018 ura: 21:02 »

zadnje dni sem to ugotovil, da je res važno, da si noben ne nagrmadi preveč negativnih čustev, ker ko enkrat presežeš neko kritično točko slabih čustev je to zelo težko prenašat, zelo trpiš, delaš radikalne akcije. zelo podobno kot pri strojih, ki do določene mere prenašajo težo, če je je pa preveč se polomijo.
iz tega vidika je tudi tisto res, da so tople besede in podobne tolažbe najbolj potrebni tisti in največ pomeni tistim, ki imajo največ negativnih čustev. če bi se nekdo namenil zmanjšat skupni seštevek trpljenja na svetu bi najprej moral poiskat tiste, ki najbolj trpijo, tam bi se najhitreje dalo popravit povprečje.
Prijavljen
Asia
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 8


« Odgovori #14 dne:: ponedeljek, 02. julij 2018 ura: 20:22 »

zadnje dni sem to ugotovil, da je res važno, da si noben ne nagrmadi preveč negativnih čustev, ker ko enkrat presežeš neko kritično točko slabih čustev je to zelo težko prenašat, zelo trpiš, delaš radikalne akcije. zelo podobno kot pri strojih, ki do določene mere prenašajo težo, če je je pa preveč se polomijo.
iz tega vidika je tudi tisto res, da so tople besede in podobne tolažbe najbolj potrebni tisti in največ pomeni tistim, ki imajo največ negativnih čustev. če bi se nekdo namenil zmanjšat skupni seštevek trpljenja na svetu bi najprej moral poiskat tiste, ki najbolj trpijo, tam bi se najhitreje dalo popravit povprečje.

ja res je sprostitev je vedno potrebna, da malo ventili popustijo Smiley ja se strinjam, ko si v stiski najbolj ceniš pogovor in namenjeno pozornost/bližino nekoga Smiley ja s tem, ko bi manj trpeli oz. bili nesrečni, bi tudi drugi ljudje okoli njih se bolje počutili...na žalost se negativa širi kot kuga iz človeka na človeka...je pa res tudi obratno da se pozitiva in optimizem širita, če smo jih pripravljeni sprejeti/opaziti Smiley
Prijavljen
majč
Druge motnje
Heroj
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 3.102



« Odgovori #15 dne:: ponedeljek, 09. julij 2018 ura: 20:21 »

za katolike: zdravljenje druzinskega debla, poisces Bogdana Dolenca na teo fakulteti.

pa kaksna energijska terapija glej zlatko safaric planetarium
Prijavljen

Vse, kar pretežko je, enkrat mine. Vse, kar boli, počasi bledi.-Poplnoma vsak dan se na novo začne in vsako trpljenje enkrat umre.
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.114 sekundah z 21 povpraševanji.