FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
torek, 23. april 2024 ura: 22:36


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Hospitalizacija  (Prebrano 2041 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
SeaStar
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 3



« dne:: sreda, 21. september 2011 ura: 15:35 »

Pozdravljeni, pišem prvič. Ob kakšni drugi priložnosti bi napisala kaj več o sebi.... trenutno pa res potrebujem samo pomoč.
Zaradi nevzdržnega počutja, ki se stopnjuje, depresije, socialne fobije in vedno večje želje po samodestrukciji, si 'želim' hospitalizacija. 
kako čimprej priti do tja ?na psihiatra se čaka 3 mesece, kolikor vem, če mora napisati napotnico za tja... jaz pa čutim, da je nujno. Trenutno ne živim, vidim pa samo tri poti, ali konec ( česar nočem, že zaradi ljudi okol sebe), ali še naprej stagniram in padam in sčasoma kdove kako se to konča....ali pa hospitalizacija, ki sicer ni nobena garancija, da bo zares bolje, ampak še vedno bolje od prejšnjih dvej opcij........

kakršnekoli izkušnje so dobrodošle....pa še to, koliko časa si ponavadi notri....
Prijavljen

This too shall pass...
Sofia-Del_Sati
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 2.554


lotus iz mlake zraste v prelepi cvet - bodi lotus!


« Odgovori #1 dne:: sreda, 21. september 2011 ura: 15:43 »

Draga Seastar!

Napotnico ti lahko da tudi osebni zdravnik! Poveš mu svoje občutke in da ne zmoreš več živeti;

meni je os. zdr. 2x predlagala hosp., pa sem se je tako bala, da sem ji obljubila, da bom zdržala kiselnasmeh - mogoče ne bi bilo narobe, da bi šla v bolnico, se spočila in bila med "svojimi"; vendar sem se grozno bala same ustanove, dr., in družbe.
Namesto tega sem raje hirala v službi in umirala na obroke. Danes sem bolj kot ne še bolj zmedena in čaram o tem, da preživim; enkrat imam kemično depresijo, danes sociološko....... kaj hočem povedati? da je včasih dobro se izpreči in se spočiti.

draga seastar, upam, da ti uspe preživeti in da se spočiješ, da lahko potem nadaljuješ. jaz nadaljujem z dvema težkima kuglama, privezanih na dušo!

lp sofie  rozicodam
Prijavljen

"Lahko je zapraviti veliko časa za skrbi in obsedenost, a meditacija te spravi v blaženost, spomni te, da je pomembno tisto, kar čutiš v sebi. Če imaš to, imaš vse."
SeaStar
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 3



« Odgovori #2 dne:: sreda, 21. september 2011 ura: 16:53 »

Hvala za odgovor...najbrž bom poskusila z osebnim zdravnikom, čeprav sem v strahu kako bodo reagirali domači...ostalim ni treba vedet..
Prijavljen

This too shall pass...
Ajla
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 182



« Odgovori #3 dne:: sreda, 21. september 2011 ura: 17:14 »

Strah ima velike oči.... Smiley Jaz se spomnim kako je bilo meni, ko sem začela govoriti o teh zadevah z mojimi. No, fotr še danes ne dojema del sveta okoli sebe ( vključno mene in mojih težav), mami pa je priznala, da je opazila, da nekaj ni ok z mano. Ampak pač ni spraševala.

Strah mine, samo tisti prvi koraki so težki. Sicer pa si sedaj ti na prvem mestu  rozicodam, domači bodo že sprejeli tako kot bodo ( ali ne).

Prijavljen
SeaStar
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 3



« Odgovori #4 dne:: sreda, 21. september 2011 ura: 17:34 »

Hvala..

še vedno pa me zanima, koliko časa bi naj ostala tam ? Se to dogovori na začetku, se vidi sproti....
Prijavljen

This too shall pass...
trzinka
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 3.815



« Odgovori #5 dne:: sreda, 21. september 2011 ura: 18:23 »

Hvala..

še vedno pa me zanima, koliko časa bi naj ostala tam ? Se to dogovori na začetku, se vidi sproti....

zdravnik oceni, kdaj lahko zapustiš bolnico, kar tako ne moreš vedeti, odvisno od diagnoze, napredovanja, počutja.....in ostalih dejavnikov.

Nič se bat, jaz bi šla kar na polikliniko v Ljubljani, sprejem za nujne primere, do 15ih delajo se mi zdi, ne rabiš napotnice. rozicodam
Prijavljen
Jinjo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 138



« Odgovori #6 dne:: sreda, 21. september 2011 ura: 18:41 »

ko sem znanko peljala v psihiatrično bolnišnico,jo je prijazno sprejel zdravnik,potem sta se pogovorila o njenih težavah.odločil se je, da za začetek predlaga, da ostane nekaj dni. bila je tam 5 dni, nato je šla domov, ker so ugotovili,da je rabila odmik od vsega dogajanja in stresa,ki ga je doživljala.
če boš šla v bolnišnico, se bosta z zdravnikom dogovorila,koliko časa rabiš. nikar pa se ne boj, vedeti moraš,da je na prvem mestu, da poskrbiš zase.
Prijavljen
Sofia-Del_Sati
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 2.554


lotus iz mlake zraste v prelepi cvet - bodi lotus!


« Odgovori #7 dne:: sreda, 21. september 2011 ura: 18:55 »

mi je tako žal, da sama nisem šla.... sj kdo pa pravi, da še ne bom šla  Cry
Prijavljen

"Lahko je zapraviti veliko časa za skrbi in obsedenost, a meditacija te spravi v blaženost, spomni te, da je pomembno tisto, kar čutiš v sebi. Če imaš to, imaš vse."
kinto
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 1.206


« Odgovori #8 dne:: sreda, 21. september 2011 ura: 19:14 »

Jaz sem eno leto nazaj komaj izustil besedi psihiatrična bolnica in hospitalizacija. Če bi mi zdravnik predlagal hospitalizacijo, bi verjetno prej pobegnil iz države. Danes gledam na te stvari povsem drugače in bi takoj šel not, če bi bilo potrebno. Jebeš stigmo, ipak je zdravje na prvem mestu.

Seastar: poliklinika za nujne primere, kot ti je napisala trzinka.

In verjemi, enkrat boš spet dobro, do takrat pa stisni  rozicodam
Prijavljen
35m
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 17


« Odgovori #9 dne:: četrtek, 22. september 2011 ura: 18:49 »

jaz sem bila na psihiatriji trikrat, prvič sem ga nekaj "posrala", čeprav so bili oni krivi ampak prekršek je prekršek, tako da sem bila zdaj 2krat na zaprtem oddelku (Maribor), vsakič po 1 teden.
in zdaj ko me tesnoba meče že celi mesec sem tudi hotla it, ampak sta me brat in foter nadirala da kaj bom hodla tja, kjer ni drugega kot filanje z tabletami.
js ne vem, ko sem nazadnje šla sem bila prej doma 3 noči budna, ko sem prišla pa v bolnico sem 4 ure spala ko dojenček
nisem pa nikoli potrebovala napotnice

drži se  rozicodam
Prijavljen

nikoti ne upoštevaj nasveta drugih...tudi tega ne Smiley
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.071 sekundah z 21 povpraševanji.