FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
petek, 19. april 2024 ura: 02:23


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: depresija, anksioznost in panika  (Prebrano 2971 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
junij
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 29


« dne:: petek, 10. junij 2011 ura: 21:03 »

Ne vem točno, ali anksioznost, ali panika, ali depresija. Verjetno vsega po malo, ampak, trenutno, bi rekel, predvsem depresija. Tudi ne vem, ali prihaja to bolj iz mene, ali to sprožajo neke zunanje okoliščine. Verjetno oboje. Utrujen sem in brez volje, vse je nekako, kot bi se dogajalo za stekleno steno. Pogosto se zmotim, pozabim. To me ne skrbi in ne plaši, le nerodno mi je. Pred drugimi se sicer nekako izvijem s kako psevdo-duhovitostjo. Ne vem, ali vedo, kako nepristna in zaigrana je moja sproščenost in veselost in moje zanimanje za situacijo. Včasih me je strah. Pravzaprav pogosto. Vsega. Pogosto težko diham. Kot da v mojih prsih ni več prostora in kot da moram v dihanje vlagati napor, kot da mi bo zmanjkalo zraka in bom umrl. Takrat mi je včasih tudi slabo in srce mi bije hitro, včasih močno in včasih šibko. Tako pomanjkanje zraka lahko traja od nekaj do več deset minut, par ur. Vsake toliko si takrat oddahnem in mi odleže za minuto, dve. Depresija je ponavadi najhujša zjutraj in del dopoldneva. Anksioznost in panika pa sredi dneva in popoldne. Proti večeru se vse nekoliko umiri in takrat mi je včasih celo lepo.
Prijavljen
Gegec
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 35


« Odgovori #1 dne:: sobota, 11. junij 2011 ura: 09:21 »

Vidiš Junij, taki so ti naši boji.

Poskušaj se zjutraj hitro zamotiti, ko je najtežje. Na kognitivni terapiji so nam predlagali, da ni priporočljivo se prav dolgo "valjati" v postelji. Skratka hitro vstati in v akcijo.

Jaz razmišljam, da sedaj v mojih tridesetih letih, ko bi morala biti močna kot lev, sem vse bolj občutljiva in ranljiva. Da je prišel čas, ko me nobena stvar ne bi toliko vrgla s tira. Pa je ravno obratno. Tolažim pa se, da je to opremenitenje človeka  Smiley

Očitno si bomo mogli sami poiskati tisto radost v življenju.
Prijavljen
SkuMir
gost
« Odgovori #2 dne:: četrtek, 16. junij 2011 ura: 17:34 »

junij - zelo dobro razpoznavam samega saebe v tvojem prikazu bolezenskih težav, ki te pestijo. Nehote se primerjam s teboj in te razumem, kolikor je mogoče razumeti to brezdanjo stisko in osebnostno razsulo, v katero smo pahnjeni. Je pa res, da mene na sebi najbolj moti izrazito samouničevalna značilnost moje bolezni. Nekako skušam prenašati bolečino, otepam se osamljenosti, kakor vem in znam, - zelo težko pa se odločam, da bom vsaj še malo ostal živ in tako vsaj še malo 'vegetiral' v svojem domačem okolju.

Predlagam, da se skupaj spraviva na okope in sistematično obdelava svojo bolezen. Če bova to začela, bo kaj kmalu lažje dihati, ne bo nama več zmanjkovalo zraka, postala bova samozavestna in pogumna kot nekoč.

Velja? Z roko v roki... oki
Prijavljen
junij
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 29


« Odgovori #3 dne:: petek, 17. junij 2011 ura: 10:20 »

ja, gegec, hvala za nasvet. o tem sem razmišljal, mislim, da se ne bi smel valjati po postelji. pa mi težko uspe. no, ampak, pravzaprav se ne valjam tako dolgo. zvoni mi alarm, potem pa 4-5 krat pritisnem dremež, en pritisk je za 5 minut. torej se valjam pol ure. potem me tišči in stiska tam do enajstih, dvanajstih in malo manj do dveh, treh. včasih tudi še zvečer. v glavnem zvečer postane znosno.
Prijavljen
Suzy
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 2.154



« Odgovori #4 dne:: sobota, 18. junij 2011 ura: 07:09 »

junij

Predlagam, da se skupaj spraviva na okope in sistematično obdelava svojo bolezen. Če bova to začela, bo kaj kmalu lažje dihati, ne bo nama več zmanjkovalo zraka, postala bova samozavestna in pogumna kot nekoč.

Velja? Z roko v roki... oki

 oki wav
Prijavljen

No matter how dark the darkness, there’s always Light...
marina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 974


« Odgovori #5 dne:: sobota, 18. junij 2011 ura: 10:33 »

Junij

dobro mi je poznano to težko dihanje..veliko nas je takih tu gor.
Kaj pa jemlješ kaka zdravila ali hodiš na psihoterapijo?

Pa dobrodošel tu gor
Prijavljen

Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost - ampak za vesolje nisem povsem prepričan.«
A. Einstein
petruška
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 61


« Odgovori #6 dne:: sobota, 18. junij 2011 ura: 10:56 »

suzy  :rozicodam:kako si?
Prijavljen
Suzy
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 2.154



« Odgovori #7 dne:: sobota, 18. junij 2011 ura: 11:02 »

Petruška TNX za rožico Kiss
Danes sem kar ok,tam nekje čista 5 oki
Prijavljen

No matter how dark the darkness, there’s always Light...
petruška
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 61


« Odgovori #8 dne:: sobota, 18. junij 2011 ura: 11:12 »

super Suzy   :clap:tudi pri meni se stanje počasi popravlja saj bomo zmogli wav
Prijavljen
Suzy
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 2.154



« Odgovori #9 dne:: sobota, 18. junij 2011 ura: 11:53 »

Danes definitivno,...jutr pa bomo videli....sicer pa bodimo optimistični
Prijavljen

No matter how dark the darkness, there’s always Light...
junij
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 29


« Odgovori #10 dne:: sobota, 18. junij 2011 ura: 17:44 »

hm, to je bilo tako, da dolgo nisem vedel za kaj gre. kakih 7 let. zdravil sem se za astmo. ob tistih zdravilih je bilo včasih v redu, včasih pa slabše. recimo, ko sem vdihnil iz tiste pumpice, sem imel potem včasih prav divje razbijanje srca. no, potem so bile zraven še vrtoglavice, da včasih sploh nisem mogle biti pokonci. pa še težko dihanje. ponoči sem se zbujal in imel občutek da se mi srce ustavlja in potem se je iz sekunde v sekundo utrip pospeševal do res visokih frekvenc, kaj jaz vem 160 in podobno in težkim dihanjem in občutkom, da me bo konec. vsako noč, cele tedne. nisem upal iz hiše, čim sem bil zunaj, me je dušilo. nisem mogel v trgovino itd. potem me je nekako zaneslo do psihiatrinje. dobil sem haldol. potem nisem mogel na vodo, nisem mogel sedeti pri miru in sem s tem nehal in dobil eglonyl. ta je bil ok za nekaj časa. potem sem dobil cipramil in je bilo bolje. pa sem nehal. pa spet. pa cipralex in je bilo bolje. pa spet nehal in spet. lani sem se zaljubil. težave so minile. ljubezen je taka droga, a ne? neverjetno. počel sem stvari, o katerih bi prej lahko samo sanjal. šel sam smučat. peljal se sam 400 km daleč in nazaj. čisto neverjetno. prenehal s cipralexom in bil še boljši. bolj jaz, v redu. zdelo se mi je, da bolj jasno razmišljam, da se bolj čutim, da sem to jaz. potem je prišlo nazaj. tokrat s to, hm, depresijo, ki je prej nisem poznal v taki obliki, oziroma se je nisem tako zavedal. spet sem začel s cipralexom, najprej pol tbl. in je bilo bolje. potem sem šel na celo tbl, ampak imel prebavne motnje, pekoče občutke v trebuhu in občutek, da sem manj pri sebi. pa spet na pol tbl, zdaj pa spet na celi. kak dan bolje, kak dan slabše... tako nekako.
Prijavljen
mojcika
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 36



« Odgovori #11 dne:: torek, 21. junij 2011 ura: 13:24 »

 wav

To se pa strinjam s teboj, z ljubeznijo lahko premagaš marsikatero oviro, tako, da ti želim, da bi trajalo še dolgo, ti da posebno moč

Ti pa kar pridno vztrajaj s terapijo, morda bo čez čas le pomagalo, marsikomu od nas je, le ne omagaj  oki

Če pa te matrajo kakšni problemčki smo pa mi tukaj, ki jih poznamo in jih lahko delimo s teboj, kar tako naprej ne daj se, težave lahko čez čas izginejo, vsaj pri meni so  Grin

Mojca
Prijavljen

Nauči se cenit življenje, ki ti je dano in uživaj vsak trenutek
_LiMoNcA_
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 266


« Odgovori #12 dne:: ponedeljek, 27. junij 2011 ura: 07:04 »

junij jaz mam nižjo stopnjo astme pa mam tut pumpico.Pri meni je samo prašanje česa jaz nimam sesmejem se morma malo pošalit na svoj račun  pomisli

Drži se  wav
Prijavljen
dusica
Druge motnje
Veteran
*
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 974


« Odgovori #13 dne:: ponedeljek, 27. junij 2011 ura: 09:03 »

Limonca,

šele danes sem te opazila med nami, pa ti želim dobrošlico.. clap..sledim tudi tvojim "spiskom"...


                                      Dušica
Prijavljen
_LiMoNcA_
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 266


« Odgovori #14 dne:: ponedeljek, 27. junij 2011 ura: 13:09 »

Hvala dušica za sprejem.Na forumu sem par dni pa se v vaši družbi počutim 70% bolje kot prej  clap
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.098 sekundah z 21 povpraševanji.