FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
četrtek, 18. april 2024 ura: 12:32


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1] 2 3 4 5   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Odvajanje od Thc-ja  (Prebrano 23306 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
TomTom
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 13


« dne:: sreda, 13. januar 2010 ura: 09:40 »

najprej lep pozdrav, sem moški 36 let in travo kadim(sem) od svojega 16 leta.Zadnje dve leti se mi dogajajo čudne stvari.
Sem oženjen imam lepo družinico z ženo se dobro razumeva, hčera je dobra v šoli in materialno smo OK.V glavnem življenje je lepo.Službo od mene zahteva veliko odsotnosti od doma.Pred odhodom na delo se mi je prvič zgodilo da sem se ponoči zbudil ves prešvican in zblojen, strah sem prepisal strahu pred letenjem z avionom(čeprav sem letel večkrat,brez problemov).Seveda pa travo kadim ob jutranji kavici, po zajtrku(če ga pojem),pred kosilom,po kosilu,popoldne par in zvečer kakšnih 3 ali 4 jointa.(nimam razloga za laganje).No stanje se je stopnjevalo do te mere da dobim napad strahu brez razloga in v prostem času,se pravi nič več pred odhodom v službo ampak kar tako(dnevnik,črna kronika itd so potencirale moj strah)Ob vsakem napadu sem seveda za pomiritev skadil še kakšen joint.
Po branju nekaterih forumov(predvsem tujih)sem našel veliko kadilcev marih..z istim simptomi.
No stvar se je začela zapletati ko sem se odločil za prenehanje kajenja trave.(čeprav je zaloga trave)
100% sem bil da od trave ni (težke)zasvojenosti, lejga zlomka danes je mimo 3 dan abstinence in počutim se grozno.
1.dan znojenje dlani in telesa cel dan, nervoza, nič ne jem (ali malo nasilo)kadim cigarete namesto jointov
2.dan isti simptomi z glavobolom in stalnim občutkom da bom planil v jok in občutek brezupnosti,ki zvečer postane zelo močen,ponoči spim a sanjam tako živo da boli.
3.dan sem se zbudil ko ižeta krpa,skrbim da redno jem a ob vsakem zalogaju bi najraje pobruhal vseskupaj,ob malem nesporazumu se mi odtrga val jeze in žalosti,depresije in krivde(da sem si uničil življenje)
4.dan ustal sem ob 5ih in brskam po internetu,iščem odgovore in pomoč.
Trava je bila moja prijateljica cel life,zagovarjal sem jo pred ženo starši in vsemi ki so ji nasprotovali,še več sem (bil)zagovornik legalizacije.
Kako naj premagam te težave in na koga naj se obrnem,prijatelji so seveda zagovorniki kajenja,družba ne priznava zasvojenost z travo(sej je sam trava).
Jaz se pa počutim grozno in ob enem podiram lep družinski krog.
V družini nimamo duševnih bolezni in sam ne najdem drugega vzroka za moje težave kot prekmerno uživanje THC in seveda abstinenčni simptomi.
Koliko časa me bo to klestilo a se bo sploh kdaj izbolšalo a so kakšna zdravila za ublažitev,karkoli.
Prijavljen
ljubica
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 807



« Odgovori #1 dne:: sreda, 13. januar 2010 ura: 20:35 »

TomTom, ni enostavnega odvajanja od THC. Če kadiš tako dolgo časa, potem verjetno ne zaznavaš več, kako ti THC spremeni zavest, doživljanje sveta.
Sem kadila nekaj časa, pa potem opustila praktično čez noč, ker sem imela napade panike ob kajenju posledično.
Ne vem......v vaši družini ni duševnih tegob ali pa ne veš zanje, veš. Ampak to ni pomembno.
Odtegnitev snovi ti povzroča težave, samo uživanje THC pa verjetno tudi.
Ne vem, TomTom.....
Prijavljen
Onix
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 1.527



« Odgovori #2 dne:: sreda, 13. januar 2010 ura: 20:57 »

TomTom edino kar mi pade na pamet je, da ti zdravnik predpiše Apaurin (pomirjevalo) za ene 2 tedna, da ti bo lažje prebrodit krizo. Ampak pri tem moraš biti zelo previden, saj to je le za najhujše čase, ker od tega postaneš fuuul odvisen. Mogoče bi blo bol fajn, da bi si našel psihiatra in da ti ta predpiše kkšne antidepresive, ki so sicer zelo učinkoviti za tesnobo, ampak je pa res, da traja kkšne 5-6 tednov, da primejo...
Prijavljen
TomTom
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 13


« Odgovori #3 dne:: sreda, 13. januar 2010 ura: 22:38 »

Hvala na odgovoru, prebral sem že tono materiala in ugotovil da pri nas še ni toliko znano, mislim na simptome odvajanja.Glede na to da nekateri še vedno ne verjamejo da si sploh lahko odvisen od trave sem vesel da po svetu že priznavajo in iščejo nekaj kar bi pomagalo.
Sam nebi rad šel izpod kaplje na dež,mislim na tablete in se bom boril na naravni način.
Danes sauna,jutri tek itd...zdržat 5 tednov in potem bom premisli o zdravilih in psihijatru.
Prosim če je imel kdo tako izkušnjo da napiše kako mu je šlo in kako se je končalo.
Sam bom pa obveščal kako me gre.Veliko sem našel na blogu Addiction Inbox in ga priporočam vsakemu ki je veliko kadil in bi rad spremenil način življenja.
Obema še enkrat hvala na hitrem odgovoru.
Prijavljen
mina
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.713



« Odgovori #4 dne:: četrtek, 14. januar 2010 ura: 07:53 »

Drži se in zdrži. Verjetno ti ni ravno lepo, ampak...vredno je zdržati. Vesela sem zate, da si spoznal, da tako početje ne vodi nikamor.
Tu gor je kar precej tebi podobnih kadilcev (tudi samo občasnih), ki si doživeli napad(e) panike. Potem že ni res, da je travca tako nedolžna.
Citiraj
Sem oženjen imam lepo družinico z ženo se dobro razumeva, hčera je dobra v šoli in materialno smo OK.V glavnem življenje je lepo
Zaradi trave ni vredno izgubiti družine, odnosov..Pomisli na hčer. Upam, da je še toliko majhna, da ni opazila tvojega škodljivega početja. Kako bi ti bilo pri srcu, da bi ona začela kaditi?!
ZDRŽI, saj ti gre dobro. In poročaj sproti.
Prijavljen

If you are depressed, you are living in the past.
TomTom
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 13


« Odgovori #5 dne:: četrtek, 14. januar 2010 ura: 10:32 »

No danes je dan 5 in da odpravim paranojo bolezni sem obiskal zdravnika da me je naročil za preventivni pregled.Včeraj sem obiskal sauno in se danes počutim 30% bolje kot včeraj, vseeno imam še vedno občutek znojenja in vročice, hvala bogu črne misli  počasi bledijo.
Moram pa še enkrat povedati da ne morem verjeti kako me je to sfleširal, ma lastni mami nebi verjel 5 dni nazaj, da je tako težko opustiti kajenje MJ.
Vprašanje, ki me je morilo :Kaj bom pa zdaj počel, ..odgovor sem dobil ko sem se zbujal danes zjutraj:iste stvari samo da nebom zadet.
pogovor z prijatelji in znanci, ki so prenehali je tudi pomagal, ko sem jim povedal kaj se mi dogajo so takoj priskočili na pomoč in končno priznali da so imeli isto krizo a jih je bilo sram priznati.
opozorilo:Če vstaneš narediš kavico in si enega zrolaš in z kajenjem nadaljuješ skozi dan si na pravi poti, da se ti zgodi meni podobna situacija, zmanjšaj kajenje. Seveda so meni tudi to govorili ampak nisem verjel.
Prijavljen
Sinuska
Druge motnje
Expert
*
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.871



« Odgovori #6 dne:: četrtek, 14. januar 2010 ura: 15:36 »

evo mene, aktivna uporabnica.  kadim
uf, vse, kar opisuješ je meni tuje in se meni ni dogajalo.  kiselnasmeh sicer ne skadim toliko, kot si ti, a nekako si želim, da ti dam podporo, pa ne znam napisat nič konkretnega.

si kdaj doživel napade panike na travi? (zaradi tega sem po petih letih za 5 let prekinila kajenje, zdaj mi pa spet paše)
ali ob vsakem đointu uživaš, ali kadiš bolj za hec. ker pač je roba pri bajti. (ok, no, prestavi v preteklik)
te trava zabedira ali sprosti? (mene sprosti in jo nekako nimam namena ukinit  sesmejem )

pomirjeval pa mislim, da ne potrebuješ  ne ne ne jaz jih ne bi jemala, no. edino kak persen za zaspat, če imaš težave s spanjem.

poročaj, me res zanima, kako se počutiš!

pa še nekaj: čestitam!  wav
Prijavljen

If you are DEPRESSED, you are living in the PAST. If you are ANXIOUS, you are living in the FUTURE. If you are at PEACE, you are living in PRESENT.
Onix
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 1.527



« Odgovori #7 dne:: četrtek, 14. januar 2010 ura: 20:01 »

Sinuska ne da hočem težit, ampak a misliš, da je pametno, da kadiš travo? Ker trava edino kar naredi je to, da ti poglablja psihične težave... Jest sm jo tud ful kadiu, pa nevem, če nism glih zarad trave dobil anksioznost in posledično OKM. Zdej nism kadil že 2 leti in morm rečt, da se trave niti s prstkom več ne dotaknem. Pa upam, da ne misliš, da sm zatežen, sam morm poudart to, da trava in psiha ne gresta skupej :/.
Prijavljen
TomTom
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 13


« Odgovori #8 dne:: četrtek, 14. januar 2010 ura: 20:26 »

No zvečer je najhuje, najbrž ker sem bil navajen jih pokuriti vsaj 3 do 4 pred spanjem, spat sem hodil okrog 2h.Danes sem imel na obisku prijatelja,ki je tudi stalni uporabnik...seveda se je strinjal, da sem pretiraval in sem kadil prekomerno, je pa tudi faktor osebe(po naravi sem malce boječkast).Kadil sem iz vseh možnih razlogov, da se pomirim, dolgčas preganjat, sprostitev, uživanje v naravi in to se je spremenilo v konstantno sedenje pred PC in rolanje..
Za čudo nimam problemov z spanjem, imam pač žive sanje a spim OK.
Moj problem je občutek da je nekaj narobe(z mano,ženo,hčerko,mamo)kr neki
Brez apetita in tudi ko se spravim jest, pojem zelo malo.
Izogibam se kavi ker sem opazil da me naredi živčnega
No po včerajšnem dobrem počutju sem danes korak nazaj a vseeno ne tok hudo kot prvih par dni.
Pa nervoza je ufff, najbrž ker sem prej vsakič enga zrolal za nervozo in me možgani želijo malce prevarati.
Prijavljen
Onix
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 1.527



« Odgovori #9 dne:: četrtek, 14. januar 2010 ura: 20:38 »

TomTom ti se sam drži, se ti splača da vztrajaš, pa še dnar boš pršparal Smiley.
Prijavljen
matheu__
gost
« Odgovori #10 dne:: četrtek, 14. januar 2010 ura: 20:49 »

TomTom

Več kot par tednov odtegnitveni nebi smel trajat...z mal sreče  Smiley Nervoza, skrbi? Welcome to the real world  Smiley

Prijavljen
ljubica
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 807



« Odgovori #11 dne:: četrtek, 14. januar 2010 ura: 21:38 »

Morda pa imaš srečo, da te je zabediralo ob kajenju. Tako se boš THC izogibal in ti bo ta slaba izkušnja dala malce vetra.
Meni se zdi, da si pač s kajenjem svoje simptome zabrisal za nekaj let.
Tesnoba ni samo od prenehanja kajenja!
Bodi pozoren!
Prijavljen
kremenko
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 267


moja živika je manekenka in rada pozira


« Odgovori #12 dne:: četrtek, 14. januar 2010 ura: 22:08 »

evo mene, aktivna uporabnica.  kadim

 Sad Cry Sad Sad

Prijavljen
TomTom
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 13


« Odgovori #13 dne:: petek, 15. januar 2010 ura: 10:04 »

Imam občutek da sem preveč pozoren seznojim
Na kaj naj sem pa pozoren, ljubica??
A so kakšni dodatni testi ?? Nekje sem tudi bral o burnoutu, v službi pokurim ogromno adrenalina in tudi stres je kar dosti prisoten.Delam 6 mescev na sezono ostalo sem prost.Spim pa kar več in več, včeraj sem zaspal ob 21ih in spal do 8ih.Smešen je pa tudi občutek, ki ga imam vsake tok časa, kot zdaj naprimer,,,,ko da sam ga pravkar skadil....želje do kajenja nimam.
Za prevaro kadim cigarete(zmerno)a je to prav a ne nevem ampak trenutno mi paše.
Prijavljen
mina
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.713



« Odgovori #14 dne:: petek, 15. januar 2010 ura: 10:46 »

http://www.burnout.si/index.php?n=SubMenu&Menu_ID=7&SubMenu_ID=16&id_NZ=108
Smo imeli že lep čas nazaj eno predavanje ge.Pšeničny o dobrem počutju/psihičnem zdravju. Zanimivo in poučno.
Citiraj
Delam 6 mescev na sezono ostalo sem prost
To je lahko zelo "praktično", vendar popolnoma nezdravo. Verjetno v pol leta narediš, kar ostali v 12 mesecih. Ko si prost, bi si obvezno moral najti kakšno delo doma, hobi...in zakaj ne prostovoljstvo...nekaj kar te zaposli.
Greš po dobri poti in vztrajaj.


Sinuska, tebe bom pa za ušesa. Piši diplomo in pusti travo!
Prijavljen

If you are depressed, you are living in the past.
TomTom
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 13


« Odgovori #15 dne:: petek, 15. januar 2010 ura: 11:27 »

Nevem za druge ampak mene je tako kontra udarilo, da ne čutim nikakršne potrebe ali želje po zadetosti.Ma nemorem verjeti da to prihaja od mene.Vsem bi se pa zahvalil za podporo, ker res pomaga in pomiri.Danes bom najbrž zopet v sauno skočil saj mi je res dobro dela.
Danes je 6. dan in poleg utrujenosti se borim z apetitom, ugotovil sem da se mi tesnoba poveča če slabo jem.Pijem ogromno čaja- kamilica in meta ampak za čudo ne hodim toliko na wc kot bi moral zardevam.
se slišimo zvečer
Prijavljen
Sinuska
Druge motnje
Expert
*
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.871



« Odgovori #16 dne:: petek, 15. januar 2010 ura: 12:04 »

Sinuska, tebe bom pa za ušesa. Piši diplomo in pusti travo!
ne.
Prijavljen

If you are DEPRESSED, you are living in the PAST. If you are ANXIOUS, you are living in the FUTURE. If you are at PEACE, you are living in PRESENT.
Arwen
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 6.469


vsi smo orli


« Odgovori #17 dne:: petek, 15. januar 2010 ura: 13:01 »

Sinuska  ne nehvala Sad
Prijavljen

V prav vsakem trenutku lahko svobodno izbiram in vsaka izbira določa smisel mojega življenja
mina
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.713



« Odgovori #18 dne:: petek, 15. januar 2010 ura: 13:35 »

 delirij....Sinuska.... bicanje ne
Prijavljen

If you are depressed, you are living in the past.
Sinuska
Druge motnje
Expert
*
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.871



« Odgovori #19 dne:: petek, 15. januar 2010 ura: 13:40 »

res si ne želim. niti ne čutim potrebe po tem, da bi prenehala.
Prijavljen

If you are DEPRESSED, you are living in the PAST. If you are ANXIOUS, you are living in the FUTURE. If you are at PEACE, you are living in PRESENT.
Strani: [1] 2 3 4 5   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.144 sekundah z 21 povpraševanji.