FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
torek, 23. april 2024 ura: 10:29


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Nova ugotovitev  (Prebrano 7372 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Onix
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 1.527



« dne:: četrtek, 29. maj 2008 ura: 15:19 »

Kot nekateri že veste imam OKM. In sicer nasilne vsiljive misli. Ko sem se malo bolj poglobil v izvor teh misli sem prišev do naslednje ugotovitve. Že od nekdaj se izogibam odgovornosti. Večkrat sm manjkal v šoli ali ker se mi ni dalo ali pa ker smo pisali kakšno kontrolno. Vse stvari sem vedno prelagal čisto na konec. Dokler nisem padel v četrtem letniku srednje šole. Ko sem ta letnik ponavljal sem bil pod velikim pritiskom in stresom. Saj nisem hotel pasti šenkrat. In spet nisem zaupal vase in v svoje znanje zato sem raje pol ur kar prešprical. Misli pa so se mi pojavile ravno ko je bilo v šoli največ dela. Sedaj sem prišel do sklepa, da me te misli nekako odvračajo od odgovornosti. Kot da bi jih možgani sami sproducirali, da se mi nebi bilo treba soočati z odgovornimi rečmi, ki bi me peljale v odraslost. Kot nekakšna otroška zaščita pred odraslim vedenjem. Jaz in moj psihiater meniva, da bi se te misli zelo umaknile, ko bom enkrat začel prevzemati odgovornost za svoje življenje in se soočil z odraslostjo, ki tako trka na moja zaprta vrata. Zanima me vaše mnenje o tem in ali mislite da bi bila moja teorija lahko pravilna?
Prijavljen
Anchi
Administrator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.674



« Odgovori #1 dne:: četrtek, 29. maj 2008 ura: 15:36 »

Jaz mislim, da bi bila lahko. Sama sem pri sebi opazila, da pridejo kot nekaj kar me zamoti samo zato, da se ukvarjam z njimi namesto s problemom zaradi katerega sem pod stresom. Kot si ti rekel; nekakšno izogibanje soočenju s tistim, kar nas zares muči. Vedno bolj se mi zdi, da imam tudi sama problem odrasti, biti samostojna (ne samo finančno), sprejemati pomembne odločitve, še posebej take po katerih ni vrnitve, postati sama sebi dovolj velika opora, da ne potrebujem občutka varnosti s strani staršev (še posebej to zadnje) itd.. V glavnem, ja, tale teorija se mi zdi čisto na mestu, verjetno pa ne velja za vse - misli vsiljivke pri komu drugemu morda pomenijo podzavestno izogibanje soočenju z nekimi drugimi problemi.
Lp.
Prijavljen

Everything will be ok in the end. If it’s not ok, it’s not the end.
Onix
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 1.527



« Odgovori #2 dne:: četrtek, 29. maj 2008 ura: 17:08 »

Ja to itaq. Usak ima svoje probleme, in jaz sem govoril pač za moje in to kar sem ugotovil pri sebi. Pomoje da moram res delati na moji odgovornosti in odraslosti in pokazati možganom, da se ne bojim več izpolniti svoje obveznosti in stvari ki jih prinaša odraslost.
Prijavljen
noelle
gost
« Odgovori #3 dne:: sobota, 14. junij 2008 ura: 12:11 »

Onix,
tudi zase bi lahko rekla, da se mi misli pojavljajo predvsem takrat, ko sem že tako pod stresom ... če imam npr. za narest nekaj kar mi ni preveč prijetno ali pa ne vem točno kako bi se lotila in me to potem preganja; če sem pred kakšnimi velikimi odločitvami pa ne vem točno kaj bi; če sem pred kakšnimi velikimi spremembami; če imam kakšne probleme, ki me ful morijo; če se zaradi nečesa ful sekiram ...

sem se pa tudi, tako kot ti, vedno raje izogibala odgovornosti, kot da bi se soočila, vedno sem iskala, če je kje kakšna lažja varianta ... tudi sama imam velike probleme z odraslostjo, namreč grozno strah me je odraslosti, odgovornosti, življenja ... zanimivo: rada bi dobro službo, pa me je strah; rada bi šla na svoje, pa me je strah; rada bi imela nekoga, ki bi mi bil res blizu, pa me strah ... vsega, česar si želim me je strah ... edina varianta, da napredujemo pa je, da se soočimo z odraslostjo, s strahom, z življenjem in gremo naprej pomezik ...

lep pozdrav ...
Prijavljen
scorpion
gost
« Odgovori #4 dne:: ponedeljek, 16. junij 2008 ura: 09:14 »

Onix, o svojih možganih govoriš kot, da niso del tebe...
Prijavljen
Travis
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 400



« Odgovori #5 dne:: petek, 27. junij 2008 ura: 19:11 »

Onix, o svojih možganih govoriš kot, da niso del tebe...

haha, mogoče pa je fingered by gods pa ima sposobnost uporabljat tuje možgane ?
kaj če piše tele poste s tvojimi, al pa še bolj verjetno, mojimi ?
no, no. sem že ustavil kočijo norosti Wink nič bat.
nasilne misli se men porajajo in to prav nesmisleno kadar sem z najbližjimi,
pa ne samo familia ampak tut extened verzija. al pa nasploh kdor je ˝preveč˝ kul
do mene... ampak nimam nekih ala natural born killer scen ampak tko.
da bi kr tko mal prpelu en focl, al pa buf mal po tikvi pa tko.

recimo.
Prijavljen

Blessed are the forgetful, for they get the better even of their blunders.
scorpion
gost
« Odgovori #6 dne:: torek, 01. julij 2008 ura: 23:42 »

a kr tkole mal po tikvi? ha ha ha..simpatično ...lahko pa tud boleče..Do tebe pa ni dobro bit preveč prijazen, Taksist..postaneš mal jezen..
Prijavljen
logpop
Uporabnik/Uporabnica
Izkušen član/ica
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 274


« Odgovori #7 dne:: četrtek, 01. marec 2018 ura: 01:05 »

Onix, o svojih možganih govoriš kot, da niso del tebe...

haha, mogoče pa je fingered by gods pa ima sposobnost uporabljat tuje možgane ?
kaj če piše tele poste s tvojimi, al pa še bolj verjetno, mojimi ?
no, no. sem že ustavil kočijo norosti Wink nič bat.
nasilne misli se men porajajo in to prav nesmisleno kadar sem z najbližjimi,
pa ne samo familia ampak tut extened verzija. al pa nasploh kdor je ˝preveč˝ kul
do mene... ampak nimam nekih ala natural born killer scen ampak tko.
da bi kr tko mal prpelu en focl, al pa buf mal po tikvi pa tko.

recimo.

Malo berem objave tegale loleka za nazaj. Mi je bolj jasno zdaj.
Zanimivo mi je, kako je bil tale človeček popularen med ženskami na tem foumu medtem ko jaz nisem. To kaže na slabo presojo žensk. Je pa logično iz evolucionarnega vidika, ker nasilje vseeno prinese koristi tistemu, ki je zaveznik nasilneža, včasih je še bolj, ko ni bilo zakonov.

Jaz res nikoil nisem imel takihle nasilnih misli, da bi rad komu škodil.
V resnici je v meni sama ljubezen, ko sem sam najbolj to pogrešam, ljubezen med ljudmi, in to opažam že od 5 leta naprej, kako sem drugačen od drugih v tem. Težko razumem to zlobnost med ljudmi.
To se mi zdi ena od mojih največjih kvalitet. Če bi bili vsi taki kot jaz bi se veliko bolj uživalo na tej Zemlji, o tem ni dvoma.
To poudarjam zato, ker je nasilje ena od stvari na svetu, ki povzroča največ trpljenja.
Ženske pa ga vzpodbujajo, ko jih takile nasilneži tako privlačijo.
Prijavljen
Aslan
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 7.772


Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.


« Odgovori #8 dne:: četrtek, 01. marec 2018 ura: 10:37 »

Logpop prisilne nasilne misli NISO znak nasilne človekove narave.
So del motnje OKM. Mogoče si malo preberi o tem in ti bo bolj razumljivo zakaj se to dogaja prav nežnim ljudem, ljudem, ki se ne želijo jeziti ipd...

Uporabnik Scorpion pa je žal že pokojni.
 Sad
Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
logpop
Uporabnik/Uporabnica
Izkušen član/ica
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 274


« Odgovori #9 dne:: četrtek, 01. marec 2018 ura: 21:08 »

Saj vem, da večinoma niso, je pa večja verjetnost, da boš nasilen, če imaš vsiljive nasilne misli, kot če jih nimaš. Večina ljudi te misli potem kontrolira z zavestjo.

Saj mi lahko ti razložiš, zakaj se to dogaja ravno nežnim ljudem? A več kot imaš nasilnih misli bolj si nežen?

Scorpiona ne poznam, nisem njemu rekel lolek.
Prijavljen
srčna
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 7


« Odgovori #10 dne:: petek, 02. marec 2018 ura: 11:44 »

Se bi strinjala s tole ugotovitvijo, je pa res, da se da postati odgovoren, ampak še vedno pa so določeni izraziti strahovi. Meni zelo manjka pogovor o vseh "traparijah" ki me včasih mučijo
Prijavljen
Aslan
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 7.772


Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.


« Odgovori #11 dne:: petek, 02. marec 2018 ura: 11:50 »

Vse o vsiljivkah si lahko prebereš v knjigi:
Overcoming Unwanted Intrusive Thoughts : A CBT-Based Guide to Getting Over Frightening, Obsessive, or Disturbing Thoughts

Citiraj
Saj vem, da večinoma niso, je pa večja verjetnost, da boš nasilen, če imaš vsiljive nasilne misli, kot če jih nimaš. Večina ljudi te misli potem kontrolira z zavestjo.
Nasilne misli zaradi osebnostnih motenj ali nasilne vsiljivke od OKM so velika razlika.
Vsiljivke imajo tudi več vsebinskih odtenkov (nasilje, spolnost, osramotil se bom....)

Kakorkoli obrneš, človek, ki se z vsiljivkami srečuje peklensko trpi.
Kot bi ti nekdo v glavi vrtel film, ki ga nočeš gledat.
 Sad

Jeza in agresivnost so del človeške narave.
Potrebujemo to preživetveno, evolucijsko ...
Pri otroku je zelo škodljivo zatirat te impulze (beri Jasper Juula)
Če to zatiramo se lahko tudi razvijejo vsiljivke...potlačena jeza ima ogromno moč.
Znat jezo izražat na asertiven način pa je znak čustvene inteligence.
Jeza namreč ni enaka agresiji.

 rozicodam

Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
Onix
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 1.527



« Odgovori #12 dne:: nedelja, 30. september 2018 ura: 21:27 »

Lol pa sj ije jasno da tip nima pojma od OKMja in je sam zagrenjen ker ga pač ženske ne porajtajo. Drugega si ne morm mislit res. Take nebuloze pisat kot on mi pa sam da vedt da nima smisla karkoli ga prepričvat ker itak misli ko je supr in prijazn mi zlobneži pa poberemo vso pozornost haha.
Prijavljen
vasilja
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 1


« Odgovori #13 dne:: sobota, 13. oktober 2018 ura: 18:46 »

 
   Živjo,vidite, jaz pa sem v strokovni literaturi prebrala, da oseba OKM, velikokrat vsiljive misli doživlja kot misli nekoga drugega. Psiho terapevtka pa je dejala, da je OKM pravzaprav večinoma, zadržana agresija. ? Kaj porečete ? Poudarila je besedo - "zadržana".
  Moj sin ima težave s tem. Zelo me skrbi.
 Zanima me, ali ima kdo izkušnje s psihoterapija. V literaturi sem zasledile veliko hvale.
 
Vam Onix, pa veliko sreče. Mogoče bi Vam pomagalo, da se skoncentrirate na trenutno opravilo, delo, počitek, karkoli že počnete, ne na izid. Mogoče bi to bila vaja. In zadovoljstvo. Hoja po poti je hkrati že cilj.

 Čestitam Vam, da razmišljate o sebi in dosegate uvide.
Prijavljen
melita
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 459



« Odgovori #14 dne:: nedelja, 14. oktober 2018 ura: 19:06 »

Pozdravljena Vasilja!

Pravite, da ima vaš otrok okm. Nič ne pišete o tem, kako se obnaša oz. kakšen je njegov problem in kdo mu je diagnosticiral to motnjo. Prav tako nič ne pišete o njegovi starosti.
Okm se pojavlja v zelo različnih oblikah. Tu smo večinoma taki, ki smo okm zaznali pri sebi in se potem s tem soočili.
Mogoče bi vam za razumevanje svetovala knjigo "Ko ti črna mačka prečka pot", ki jo je napisala Aleksandra Meško. Ta poudarja, da se agresivna oblika pojavlja zaradi zatajevanje jeze.
Psihoterapija je pomembna, ker nam da uvid v naše obnašanje, ne vem pa, kako to poteka pri otrocih.
Vsekakor želim vam in vašemu otroku, da bi našli ustrezno pot za rešitev njegovih težav.

Srečno!
Prijavljen

Nikoli ni prepozno za drugačen pogled nase. In na druge. (Alenka Rebula)
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.096 sekundah z 21 povpraševanji.