FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
torek, 16. april 2024 ura: 18:32


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 ... 15   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Prva pomoč  (Prebrano 31913 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
crni panter
Veteran
****
Prisotni Prisotni

Prispevki: 694


« Odgovori #80 dne:: sreda, 21. februar 2018 ura: 16:59 »

Draga Nora,hvala za tvoj komentar...jaz sem boljse...na Asentri 75 in od danes na 12.5 kventiaxa...upam da ostanem tako...zacela sm s 50.kventiaxa..hodim na terapijo in upam,da tokrat uspem nekako nastelat mozgane malo bolj na pozitivo in drugace zastartat zivljenje...skrajni cas Smiley kako si ti? Lep dan tudi tebi  rozicodam
Prijavljen
nora
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 95



« Odgovori #81 dne:: torek, 17. april 2018 ura: 06:29 »

Hej Smiley

Spregledala sem tvoj odgovor  Huh?

Si kaj bolje po tem času? Jaz sem trenutno precej ok. Pridejo situacije, ko nisem najbolje, a panika me ne ujame tako, da bi bila čisto nemočna.

En deževen pozdrav  pomezik
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Prisotni Prisotni

Prispevki: 694


« Odgovori #82 dne:: petek, 18. september 2020 ura: 14:32 »

Pozdravljeni vsi skupaj. Pišem na prvo pomoč, ker se nekoliko mudi. Mož moje prijateljice je bil danes zaradi samomorilnosti nujno napoten na zaprti oddelek v Idrijo.
Vprašanje pa je bolj finančne narave. On je namreč brezposeln in nima dodatnega zavarovanja. Ženo poleg seveda njegovega zdravja sedaj skrbi tudi to.. Imata dva otroka, ona ima edina službo in če bo hospitaliazijo potrebno plačat ne ve kaj narediti. Na zavarovalnici so rekli, da ce je nujna stvar to krije osnovno zavarovanje, v kolikor gre za hospitalizacijo je potrebno dodatno... A kaj veste kako je to v njegovem primeru, ko gre za nujno stanje saj se gre dejansko za zivljenje in smrt.
Hvala vsem ❤️
Prijavljen
ljubica
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 807



« Odgovori #83 dne:: petek, 18. september 2020 ura: 17:34 »

Pozdravljeni vsi skupaj. Pišem na prvo pomoč, ker se nekoliko mudi. Mož moje prijateljice je bil danes zaradi samomorilnosti nujno napoten na zaprti oddelek v Idrijo.
Vprašanje pa je bolj finančne narave. On je namreč brezposeln in nima dodatnega zavarovanja. Ženo poleg seveda njegovega zdravja sedaj skrbi tudi to.. Imata dva otroka, ona ima edina službo in če bo hospitaliazijo potrebno plačat ne ve kaj narediti. Na zavarovalnici so rekli, da ce je nujna stvar to krije osnovno zavarovanje, v kolikor gre za hospitalizacijo je potrebno dodatno... A kaj veste kako je to v njegovem primeru, ko gre za nujno stanje saj se gre dejansko za zivljenje in smrt.
Hvala vsem ❤️

Pozdrav,
to bo potrebno točno opredeliti, saj e možnosti več:

- je brezposeln in verjetno ni prejemnik socialne pomoči in plačevanja dodatnega zavarovanja preko ZPIZ? Je morda dodatno zavarovan preko žene?

- kaj je NUJEN PRIMER opredeljuje zakon in pravilnik o osnovnem in dodatnem zavarovanju. Torej nujen primer ni stvar naše presoje, tudi, če mi rečemo, da gre za življenje in smrt.
V bolnici je potrebno kontaktirati lečečega zdravnika in ga vprašati, za kakšne vrste hospitlizacijo in sprejem v bolnico gre.
Torej - ali gre za preventiven ukrep (to ni nujen primer) ali gre za neuspel poskus samomora (kar je nujen primer) npr.
Zdravniku je potrebno pojasniti, da so težave s plačevanjem hospitalizacije in zavarovanja ravno zaradi socialne situacije. Na osnovi mnenja oz. izvida zdravnika se namreč v sistem vpisuje šifra bolezni ali stanja, ki določa obračun stroškov pri zavarovalnici.

Tole zaenkrat in srečno!
« Zadnje urejanje: petek, 18. september 2020 ura: 17:38 od ljubica » Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Prisotni Prisotni

Prispevki: 694


« Odgovori #84 dne:: sobota, 19. september 2020 ura: 11:01 »

Ljubica,najlepša hvala za pomoč. Sem predala informacije. V ponedeljek bo govorila z zdravnikom in upam da uredijo. Me pa stisne, k nekateri še vedno ne razumejo in velja, da gres v bolnico k se ti ne da delat in podobno... Ah ja.. Ampak ok... Se enkrat hvala ❤️
Prijavljen
ljubica
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 807



« Odgovori #85 dne:: sobota, 19. september 2020 ura: 11:20 »

Sem vesela, da se bo kaj uredilo.
 Vemo, kako težko je živeti s stigmo, pa ob vsem duševnem trpljenju še poslušati, kako si len in take... Uh!
 Pa kar pogumno naj žena pove glede stiske zaradi plačevanja, saj nismo sami krivi za brezposelnost in socialne statuse, pa naj se še tako trudimo. Če doktor ve kakšna je socialna situacija, bo lažje naredil tako, da ne bi bila stiska še hujša.
Upam, da se vse dobro izide in kar sporoči, ko bo kaj novega!  srce-utrip

Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Prisotni Prisotni

Prispevki: 694


« Odgovori #86 dne:: sobota, 19. september 2020 ura: 11:43 »

Hvala. Tudi jaz sem ji tako svetovala. Naj pogumno pove, saj to financno breme res povecuje stisko... Glede stigme vidim, da pac resnicno nekdo ki ne izkusil tega ne more razumet.. Ampak vedno pravim... Nikoli ne ves v zivljenju kak te caka in tudi nihce od nas ni na svetu, da sodi... Moje mnenje... Bom sporocila, kako se odvija...   rozicodam
Prijavljen
ljubica
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 807



« Odgovori #87 dne:: sobota, 19. september 2020 ura: 12:04 »

Super!  oki
Veš, za mnoge ljudi sem tudi jaz mislila, da se ne morejo zlomiti in so nedotakljivi... pa življenje obrne po svoje in se zgodi čez noč. Tako, da se naj vsak, ki pametuje, ukvarja s seboj, bo bolje.
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Prisotni Prisotni

Prispevki: 694


« Odgovori #88 dne:: petek, 20. avgust 2021 ura: 07:07 »

Pozdravljeni,

Spet se javljam... Noro je.. Lepo sen pred nesecem zacela z opuscanjem Asentre 12.5 sem jemala in eto... Se je zacel dva dni nazaj... Amoak najbolj me ubijjeo noci, ko zacnem panicart.. Pa mogoc telo se umirim ampak misli Huh??‍♀️sam tecejo, tecejo...ne morm zaspat ker ne morm misli unirit.. In valda same bedne kako bom mogla nazaj na tablete pa zdj mam. Novo zamisel..moja mami ima namrec Parkinsona, sama skrbim za njo in seveda... Mi je ainil v glavo da je moja anksa v bistvu napoved aprkinsona in mi propadajo mozgani zato mi psihoterapija ne bo po magala.... Sicer se pri teh bolnikih pojavi tesnoba k ze mal napreduje bolezen, v fazi ko jom zdravila popustijo..torej bolj napredni fazi... Kr neki... Nekaj let pred motoricnimi motnjami se jim obcasno pojavlja depresija in to me je prestrasilo.. Ceprav ej envrologinja rekla da anksioznost (jst mam bolj hipohondrijo) ne spada v to kategorijo.. Ni simptom ki napoveduje bolezen..
U glavnm oprostote za zmedo.. Zanima me le, kaj ej za naredit... Sm bila vecino casa na res nizki dozi 50mg,25mg in na koncu 12.5mg Asentre in dobro delovala... Tudi sem se ze lepo sama pomirila in bila.vesela...dane sponoci sem ostajala s tesnobo.. Ne vem pa kaj je narediti z mislimi...one mi povzrocijo paniko jn tko hitr so mi resnicne... Tko k zdj s tem parkinsonom.. Kr padl v glavo.... Huh??‍♀️?Huh?‍♀️?Huh?‍♀️????Help...
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Prisotni Prisotni

Prispevki: 694


« Odgovori #89 dne:: ponedeljek, 06. september 2021 ura: 08:53 »

Evo spet sem nazaj...
zalostna, zmedena...vem imela sem res tezko doma.  zaradi mame...tezko je jo spremljat ,ko ti pred ocmi izginja, velik stres decembra, jst lepo sla skozi in na terapiji napredovala ..in dobila filing sej zmorem, sla dol s tablet,en mesec super nato pa udarec...na koncu spet panika pred glasovi, to se mi vedno pojavlja, ko je nek stres...cist hipersenzibilna ratam, slisim vsak zvok,ki ga prej ne in ziva panika..sem mislila, da sem ta strah ze skensalala..ko mi je pa piskalo v usesih se pa s tem nisem ukvarjala...ne vem v cem je fora..tako sem imela v tujini, bila brez tablet in na koncu je zadeva kar minila...kar naenkrat sem zadihala...potem doma spet, hodila na terapije in spet minilo samo od sebe...nato pa telesni simptomi,strah pred revmo in eto...takoj k sm ranljiva se me ta strah takoj prime...ojoj, a sm to slisala res a je prisluh in se nao zacne...
ma deeej....groza...in zdaj spet na AD pa z vedno manj upanja...zivet tako, biti v paniki kaksen bo lajf..kaj ce nekoc ne bi mogla do zdravil...kaj bi se zgodilo z mano..samomor? tega me je strah...ocitno mas res okvaro mozganov in se ne da brez...sem brala od dr Drnovšek mislim,da da ce je od malega povečana ta amigala se potrebuje zdravila..se ne da vec pomagat..;( tko da je ocitno to to? res sm zalostna in nekoliko ze obupana
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Prisotni Prisotni

Prispevki: 694


« Odgovori #90 dne:: ponedeljek, 06. september 2021 ura: 09:43 »

zdaj me je udarilo,da pac ja..partnerstvo...kje pa? s takim nacinom kot sem ...da panicarim, ce bom slisala glasove, ce se mi bo zmesalo...nihce ne bi s tako osebno zdrzal...ne vem kako bo to slo..tako mi je zal,da sem sla tokrat dol z zdravil in si naredila se vecjo travmo Sad zalostna sem , resnicno...to je to od lajfa...groza...
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Prisotni Prisotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #91 dne:: ponedeljek, 06. september 2021 ura: 11:50 »

Crni panter, vse bo vredu. Bodo te misli minile.. skusaj se samo zavedati, da jih anksa producira. Anksa na polno seka ven razne crne misli, crne scenarije in povzroca strah.
Ce je treba jokati..se zjokati.. potem pa iti naprej. Kaj lahko danes prijetnega naredis zase?
Vceraj ti je ze dobro slo. Vedno vec bo dobrih dni oki
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Prisotni Prisotni

Prispevki: 694


« Odgovori #92 dne:: ponedeljek, 06. september 2021 ura: 12:21 »

NIves hvala ti...sedaj em je res zadelo..piz..k sm tesnobna sam poslusam a kej slisim in se trudim cim manj preverjat ,ki itak na konciu ni nc, sam v tistem strahu pa vsak sum povzroci dvom..zalostna sem da spet na isto foro padem...groza...
upam,res da bo bolje in da sam anksa seka...je res lahko tko negativna...:(a bom kr skos preverjala..ma dej no...ta obsesija..v rit naj gre...Sad
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Prisotni Prisotni

Prispevki: 694


« Odgovori #93 dne:: ponedeljek, 06. september 2021 ura: 16:53 »

Še eno vprasanje...sedaj ko sem v takem stresu se mi zdi da prav se bolj slisim kot ponavadi..sploh ko grem ven sem zelo pozorna na zvoke, a je to mozno..vcerej je nekaj brnelo sem mislila kaj je pa je bil hladilnik..
kr neki no...upam, da je to vse sam panika...groza
sem sla dons ven da sm se mal sprehodila, v trgovino...prezzivela...sam upam da se enkrat te debilne misli umirijo...sama sebi sem glupa da me uspe skrbet da kej slisim k vem da potem se ne bi sprasevala...in k sm v stiski grem prevert v tisino da sem potem bl mirna mal....gluuuupost...
upam, da se neha...za tinitus sem si vsaj govorila se nobenmu ni zmesal, zdj si pa recem..sej si ze cist zmesana...grozn je...debilizem
Prijavljen
Juliette
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 583



« Odgovori #94 dne:: ponedeljek, 06. september 2021 ura: 17:22 »

Bodi prizanesljiva do sebe  rozicodam. Ni enostavno to uvajanje, vem ... sesmejem
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Prisotni Prisotni

Prispevki: 694


« Odgovori #95 dne:: ponedeljek, 06. september 2021 ura: 17:57 »

Hvala Juliette...ma res je grozno,.upam,da mi pomaga in da bom zafunkcionirala...predvsem pa...ce bom na zdravilih,da ne bo vec teh padcev...delam na sebi..kar nekaj simptomov ze spedenam, ampak tukaj pa sm spet padla...grrrr...

hvala za podporo...
p.s. spomnim se v tujini me je isto dajalo..muke isusuove par mesecev...sla k psihiatru da me je strah da mam psihozo al pa kej..kje rekla da nimam...sem sla potem na fitnes..naenkrat je pa cisto minilo...kr ni me vec to strasilo in nisem vec bila na prezi za zvoki...wtf...brez zdravil takrt..sam muka isusova
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Prisotni Prisotni

Prispevki: 694


« Odgovori #96 dne:: torek, 07. september 2021 ura: 10:53 »

Razmisljam a je res ta huda panika zaradi vsega kar se je zgodilo...mama in njene tezave pa potem se uvajanje na novo...kako je lahko sedaj hujse....strah me je...strah ce bom zmogla...ze 11dan 50mg asentre pa ni bolje...tole dopoldne je se vedno slabo...
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Prisotni Prisotni

Prispevki: 694


« Odgovori #97 dne:: torek, 07. september 2021 ura: 11:31 »

Spet sem helex vzela ,ker je muka tkole...danes grem na 75mg...sej bo boljse a ne...v prvo mi je pomagala Asentra..tko da upam,da bo tudi sedaj...da se ta strah zmanjsa...
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Prisotni Prisotni

Prispevki: 694


« Odgovori #98 dne:: torek, 07. september 2021 ura: 11:40 »

Povejte mi prosim a so to ful visoke doze 50mg kvenitaxa, 50mg asentre pa do zdj v 11dneh, tri helexe? na kvenitaxu kar lepo spim,,skupaj ene 5,6 ur.
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Prisotni Prisotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #99 dne:: torek, 07. september 2021 ura: 11:55 »

Vse normalne doze. Drzi se rozicodam
Prijavljen
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 ... 15   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.119 sekundah z 22 povpraševanji.