FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
petek, 29. marec 2024 ura: 01:55


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: 1 2 3 [4] 5   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Vse bolj preprican, da sem tudi jaz panicar  (Prebrano 20164 krat)
0 uporabnikov in 3 gostov pregleduje temo.
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #60 dne:: četrtek, 16. maj 2013 ura: 18:26 »

hotela sem ti rečt, uživaj u življenju , razvajaj se!
Veliko ljud je res fizično hudo bolanih, pa se vseeno dobro počutijo in kljub temu so srečni!
Tudi če bi ti zdravniki nekaj našli, bi se spet šel zdravit in pozdravil se bi!
Hitro si pojdi privoščit nekaj kiaj te veseli! Potem pa nekaj drugega, in tako naprej!
Na začetku je najhujše!
Veliko sreče!

Saj bi... Danes sem si privoscil kavo s prijatelji... Ampak je fizicnih tezav se vseeno prevec, da bi bil lahko vesel, sproscen  Cry
Prijavljen
nutela
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 205


« Odgovori #61 dne:: četrtek, 16. maj 2013 ura: 19:17 »

Počasi se daleč pride!
p.s. Spij Donat pa pojej kakšno jabolko ali solato več...mogoč ti res manka kaj iz hrane...
Vsak negativen izvid je že korak naprej!
Pa tudi če bi bilo kaj-itak se vse da pozdravit! (samo verjamem da ne bo!)
Prijavljen

Če bi vsi ki se ne želijo (psihijatrično)zdravit bili psihično bolani, največ psihično zdravih bili bi psihični bolniki.
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #62 dne:: četrtek, 16. maj 2013 ura: 21:13 »

Jem sadje, zelenjavo... Smiley nekako sem prisiljen zaceti z AD, ker imam cez stiri tedne kontrolo.
Prijavljen
nutela
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 205


« Odgovori #63 dne:: petek, 17. maj 2013 ura: 09:41 »

Začni z ad, pa boš videl...če bo fajn,super, če pa ne, ima jih brezkončno mnogo, našli boste boljše!
In ne pozabi mislit nase!
Drži se!
Prijavljen

Če bi vsi ki se ne želijo (psihijatrično)zdravit bili psihično bolani, največ psihično zdravih bili bi psihični bolniki.
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #64 dne:: petek, 14. junij 2013 ura: 23:53 »

Bil pri psihologinji, ki me je oznacila za hipohondra  Huh? OK, potem si pa vrtoglavico, pekoce obcutke po licu in okoli desnega ocesa, slabost... Samo izmisljujem  Angry
Prijavljen
Leonarda
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 51



« Odgovori #65 dne:: sobota, 15. junij 2013 ura: 12:29 »

Hipohondrija gre pogosto z roko v roki z depresijo in tesnobo. Uradno pa spada med somatoformne motnje. Človeku lahko povzroča resne travme. Ne gre za to, da bi si izmislil simptome, psihologinja najbrž ocenjuje, da jim pripisuješ prevelik pomen in si črnogledo naravnan. To je neko tako katastrofično razmišljanje-> vedno pomislimo na najslabši možni razplet. Verjetno te psihologinja ni hotela užaliti, gre samo za poimenovanje, ki si je skozi zgodovino navleklo negativno konotacijo. Angleško govoreči po novem uporabljajo 'health anxiety' (nekaj takega kot 'tesnoba na področju zdravja'), je pa zelo pogosta. Če razumeš angleško, mogoče malo pobrskaš tule: http://www.anxietyzone.com/ Boš verjetno kmalu opazil, da je 'hipohondrija' med najbolj prediskutiranimi področji  zvizgam...
Toliko v 'tolažbo'  Cool.
Prijavljen

I became insane, with long intervals of horrible sanity.
(Edgar Allan Poe)
Lira
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 415



« Odgovori #66 dne:: sobota, 15. junij 2013 ura: 21:59 »

Bil pri psihologinji, ki me je oznacila za hipohondra  Huh? OK, potem si pa vrtoglavico, pekoce obcutke po licu in okoli desnega ocesa, slabost... Samo izmisljujem  Angry

Živjo Axxo,

je psihologinja predlagala kakšno rešitev?

Sicer pa, kot pravi Leonarda, hipohondri si ne izmišljujejo in se ne pretvarjajo. Prepričani so, da so hudo bolni in jih to zelo skrbi (anksioznost). Najpogosteje mislijo, da imajo multiplo sklerozo ali pa raka. Nonstop čekirajo svoje počutje, pretirano so pozorni na vse svoje telesne znake in jih napačno percepirajo. Povod za alarm je lahko že kakšna povsem običajna in nedolžna sprememba ali občutek, kaka malenkost, ki jo drugi ljudje pri sebi komajda opazijo. Če se temu pridružijo še napadi panike, je pa vse skupaj seveda samo še slabše. Hipohondra je praktično nemogoče prepričat, da mu ni nič hudega, ker res čuti, da je z njim nekaj zelo narobe. Gre za hudo preokupacijo. Hipohondrija je resna motnja, ki lahko zelo negativno vpliva na sposobnost normalnega funkcioniranja in kvaliteto življenja nasploh.

Si že začel jemati AD-je, ki ti jih je predpisala psihiatrinja?
Prijavljen
antonieta
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 35



« Odgovori #67 dne:: sreda, 19. junij 2013 ura: 13:56 »

ko enkrat ugotoviš,da si paničar, in da te daje anksioznost, zelo hitro  ugotoviš,da si tudi zmerno, bolj ali pa zelo podvržen temu, da imaš vsak dan kakšno novo bolezen, vsaj pri meni je bilo tako... doma imam predal napolnjen z raznoraznimi izvidi... vse je bp... zdrava... "bolana" pa tako,  da bom verjetno že naslednje leto med angelčki...   Tongue
nič mi ni bilo jasno,dokler nisem odkrila tega foruma.... in me prav veseli da nas je veliko v istem zosu...  bolanih,pa to v resnici nismo, ... ker če bi  v resnici imeli vse te bolezni,ki se pletejo v naših glavah.... bi imeli že verjetno meter zemlje nad glavo...

se pa še vedno sprašujem... kako da moja zdravnica tega ni ugotovila... oziroma,če je ugotovila,zakaj mi ni nič rekla...Huh?? in vedno znova pisala napotnice.. za kardiologa, internista, laboratorij...

trenutno spravljam samo sebe v red... z veliko fizičnega gibanja... res veliko, in veliko fizičnega dela... kolikor le dopušča čas poleg sedeče službe.... in rešilna bilka mi je bila, ko sem nekoč na sprehodu vse skupaj zaupala možu....  on je varen pristan... moja "bergla" in ob njem enkratno funkcioniram...  pridejo pa dnevi, ko sem samo za v škatlo zapakirat in na aljasko poslat...   jok
Prijavljen

Zmorem. Moram. Zase. Za moje.
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #68 dne:: četrtek, 20. junij 2013 ura: 14:23 »

Pozdravljeni vsi, ki ste se javili. Da ne odgovarjam vsakemu posebej. S psihologinjo septembra začneva s KVT terapijo, tudi ona me je spodbujala k začetku jemanja Asentre.

Bil sem več kot mesec dni skoraj OK, hodil ven in vse ostalo. Včeraj me je pa zopet nekaj zadelo. Celo noč nisem mogel zaspati, proti jutru pa se je pri ležanju v postelji pričel pojavljati občutek, kot, da mi bo prenehalo biti srce, na trenutno rok sploh nisem čutil, nekaj me je stiskalo v glavi, skratka zopet sem mislil, da me bo zdaj-zdaj pobralo. Nekako sem po nekaj urah mučenja le uspel zaspati ampak zbudil sem se popolnoma povožen. Boli me hrbtenica, kolena, ki so tudi nekako mehka...skratka kot cunja sem  Angry
Prijavljen
antonieta
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 35



« Odgovori #69 dne:: petek, 21. junij 2013 ura: 06:25 »

mehka kolena ali pa kar cele noge, in občutek da si cel malo "švoh" se tudi meni pojavlja,...  takrat probam še bolj fizično dat gasa, pojem kakšno čokoladico za razvanje, veliko pijem, in včasih vzamem tabletko gingerja, ki je proti slabosti, tako da me vsaj tista ne lovi..   Embarrassed
 
ko mene tako zagrabi ponavadi ponovim vse zdravnikove besede, kako sem zdrava in se spomnim vseh na forumu, ki imajo iste fizične težave kot jaz... in  si rečem: Ne ne, ne bo me pobralo;))   Kiss
Prijavljen

Zmorem. Moram. Zase. Za moje.
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #70 dne:: petek, 21. junij 2013 ura: 15:19 »

Hej! Hvala za tolažbo!

Opažam, da se mi ob povečani tesnobi tudi več spahuje in v usta prihaja pekoč občutek  Shocked ta teden je spet muka... V ponedeljek imam psihiatra, ko bi moral na kontrolo glede Asentre, jaz pa še začel nisem  Embarrassed
Prijavljen
Adan
gost
« Odgovori #71 dne:: ponedeljek, 24. junij 2013 ura: 14:31 »

Živjo. Do nedavnega sem imel tudi jaz paničen strah pred tem da imam tumor v glavi, saj me je nenehno bolela glava v levem stranskem predelu. Končno sem se odpravil do zdravnice, ki me je poslala na RTG slikanje glave, kjer je zdravnik ugotovil, da je vse ok, razen da so vneti sinusi. Predpisali so mi tablete, jedel sem tablete in vse je bilo ok. Sedaj sem jih nehal jemati in se težave spet pojavljajo. Ne vem ali je to zato, ker sem nehaj jemati tablete, ali pa zato, ker mi spet dela panika in tudi po tem ko mi zdravniki rečejo, da je vse ok, vidim raznolike stvari. Kakšni so znaki za napade depresije? Panike? Ker kljub temu, da v glavi očitno ni nič, imam še vedno tipične lastnosti za tumor, kot so bolečina v glavi, rahla slabost,pa tudi bolečine v eni nogi,  res pa je da so izginile težave z vidom in ravnotežjem. Pojavila pa se je nova težava, ki bi jo imenoval kot razstresenost, težava s koncentracijo ali  pozabljivost določenih stvari. Primer, sedim za računalnikom, v glavi imam tri stvari, ki jih moram poiskati na internetu, spomnim se le dveh, tretje ne, ali pa na primer pokličem mamo, vem da ji moram povedati 3 stvari, ko jo pokličem, se ene ne spomnem. Je to lahko znak za kaj hujšega ali spet paničarim brezveze?
Prijavljen
Aslan
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 7.771


Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.


« Odgovori #72 dne:: četrtek, 27. junij 2013 ura: 11:05 »

Adan slaba koncentracija je pogosto posledica depresije ali anksioznosti.
Fokus imamo na naših "težavah - beri: "možen tumor v glavi" in se ciklamo v svojih mislih.
Telo je ob tem napeto, pod stresom smo .. Naše misli zelo vplivajo na fiziološke procese znotraj telesa.

V pomoč ti bo fokus na to kar delaš ... polna prisotnost v danem trenutku.
Zavestno opravljanje nekega opravila ... in ne da delaš to tukaj z mislimi si pa tam naprej nekje ..
Vsega ne potrebuješ pomniti - napiši si listek opravil.

 rozicodam
Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #73 dne:: petek, 09. avgust 2013 ura: 20:08 »

Da vas malo obvestim. Napoed sem se le odlocil, da pricnem z AD Asentra 50mg. Prvi teden sem jemal cetrtinko in glej ga zlomka neko izboljsanje ze prvi dan. No sedaj sem ze tri dni na polovicki in bom tako vztrajal kar 14 dni ceprav mi je nevrologinja in psihiatrinja narocila en teden polovicko nato celo tableto. Jaz bom vmes posegel se en teden po 3/4... Tako mi osebno bolj odgovarja, ker sem se bal stranskih ucinkov. Le teh ne obcutim kaj posebnih. Edino nekaj ur po zauzitju sem malo cuden (rahel glavobol, nemir...) tako da tableto vzamem zjutraj in grem nazaj spat. Stanje se nikakor ni dobro, je pa toliko bolje,mda grem lahko na sprehod, tudi vecer ob kavi s prijatelji sem ze prezivel... Se pa pogosto pojavljajo tesnobe oz. njeni telesni simptomi.

Tezava, ki mi je ostala: OrL zdravnik pravi, da imam zelo grdo in grobo granulirano sluznico zrela. Ko sem ga povprasal o buli na vratu nad adamovim jabolkom mi je rekel, da je to najbrz bezgavka zaradi sluznice in temu ni posvecal kaksne poznornosti, jaz imam pa veckrat obcutek, da se mi poveca tudi bezgavka pod celjustjo, ceprav ni boleca... In po malo branja na netu sem spet prisel do ugotovitve, da je to lahko ena od metastaz raka  Shocked tudi splosna krvna slika me ne potolazi kaj dosti, saj kakor vem so za tumorje posebne preiskave...

Skratka, upam, da bo uvajanje Asentre minilo brez stranskih ucinkov in da me bo izstrelilo v zivljenje. Toliko sem zamudil, toliko lepih trenutkov s prijatelji izpustil, da bo potrebno nadoknaditi.
Prijavljen
bikica66
DAM
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 2.109



« Odgovori #74 dne:: sobota, 10. avgust 2013 ura: 16:30 »

Počasi se daleč pride  Smiley
Raka itak da nimaš - čim manj branja po netu in kjerkoli drugje,saj v trenutku dobimo prav vse simptome,ki pa so samo sproducirani v naših glavah.

Pogumno naprej  oki

lp
Prijavljen
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #75 dne:: sobota, 10. avgust 2013 ura: 19:29 »

Mogoce me zanima to: ali bi se stranski ucinki, ce bi jim bil podvrzwn pokazali ze na polovicki ali me bo sele na celi tableti zadelo? Kako je bilo pri vas?
Prijavljen
bikica66
DAM
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 2.109



« Odgovori #76 dne:: sobota, 10. avgust 2013 ura: 20:41 »

Predlagam ti,da se ne obremenjuješ preveč s stranskimi učinki.
Stranski učinki se pri vsakem kažejo drugače - eni sploh ne vedo,da so začeli z jemanjem,spet druge sesujejo do podna - tako da je res težko reči kaj se bo dogajalo,včasih pa je srednje močno delovanje.
Bodi pripravljen na najhuje,pokonci naj te drži tolažba,da stranski učinki potem kmalu izvenijo.

lp
Prijavljen
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #77 dne:: sobota, 10. avgust 2013 ura: 21:31 »

Kaj pa je lahko najhuje? Pomembno mi je da bom lahko sedel za volan saj imam cez 14 dni pomemben opravek na drugem koncu drzave Sad Nekako se tolazim s tem, da ce je na polovicki brez posebnosti ze peti dan, potem tudi na celi ne bi smelo biti kaj hujsega, glede na to da bo vmes se teden ali dva jemanja 3/4.
Prijavljen
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #78 dne:: torek, 13. avgust 2013 ura: 20:45 »

Nima nihce odgovora na moje vprasanje? Glede stranskih ucinkov na 1/2... So se pojavljali pri vas ze na polovicki ali kasneje na celi tableti?
Prijavljen
katja_
gost
« Odgovori #79 dne:: torek, 13. avgust 2013 ura: 21:03 »

Stranski ucinki so ponavadi samo v prvem tednu , tisti kao najhujsi.
Ce pa te skrbi pa reci zdravniku se za pomirjevala..vsaj dokler adji ne primejo
Prijavljen
Strani: 1 2 3 [4] 5   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.102 sekundah z 22 povpraševanji.