FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
četrtek, 28. marec 2024 ura: 18:59


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: 1 2 [3] 4 5   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Vse bolj preprican, da sem tudi jaz panicar  (Prebrano 20160 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
nocni_lisjak
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 43



« Odgovori #40 dne:: torek, 16. april 2013 ura: 03:08 »

sam sam to je to...
samo glavo gor Cheesy kadim kadim kadim
Prijavljen

Ovir ni. Vidimo jih le takrat, kadar umaknemo pogled s cilja.
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #41 dne:: torek, 16. april 2013 ura: 21:43 »

Hej nocni_lisjak  oki

Ja res zadnje dni ni bilo nobene hude panike. So bolečine v nogah, občasno pekoč občutek po desni strani obraza pa v desnem uču (nekaj me heca, nevem a sem ga prehladil) ampak se kar držim in funkcioniram po opravkih. Upam le, da ne bo hude panike, ko bo treba kam dlje oz. da se ne pojavi še kakšna čudna bolečina, ki me bo vrgla iz tira  Shocked
Prijavljen
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #42 dne:: torek, 23. april 2013 ura: 20:48 »

EVo, danes sem bil dlje kot 70km od doma in prezivel brez kaksnih napadov. Ampak me pa nekaj ur grozno pece koza po desni strani obraza. Zdi se mi tudi, da sem vroc, kot da bi gorel. Obcutek je res grozen in zopet so tu misli o MS, tumorju,... Tudi glavobol se je pojavil, ki je na trenutke mocan in po razlicnih delih glave, obcasno ga cutimv sredini lobanje. Ce se dotikam koze po desni strani obraza me se bolj pece, kot da bi bil opecen od sonca... Kaj hudica je to. Spet me skrbi, da ni kaksna nevroloska bolezen, hudica   Cry naj omenim tudi, da me ze cel dan pece v ustni votlini, po jeziku in zrelu (to nekako pripisujem kisli)....
Prijavljen
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #43 dne:: nedelja, 12. maj 2013 ura: 00:42 »

Nevrolg pravi, da sem OK, preventivno imam se MR za MS. Dobil sem Asentro, prvi teden polovica, potem cela. Vendar ne upam priceti z jemanjem, ker se bojim stranskih ucinkev prve tedne... Drugace sem pa tudi brez tablet ze malo bolje Smiley

Zanima me, ce se je komu dogajalo, da ga je kar kuhalo, kot bi imel vrocino? Nekajkrat sem jo pomeril pa je bila vedno v mejah normale, samo enih dvakrat je bila 37 oz 37.2. Ta vrocica me obdaja skoraj vsak dan, najveckrat zvecer, vcasih pa tudi zjutraj.
Prijavljen
Lira
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 415



« Odgovori #44 dne:: nedelja, 12. maj 2013 ura: 14:36 »

Hej Axxo  Smiley

pa saj ni nujno, da bi imel zaradi Asentre kakšne hude stranske učinke. Meni moj Prozac, ki je iz iste skupine kot Asentra, ne dela praktično nobenih težav. Nekaj tednov sem bila sicer zelo utrujena, pa še to je zdaj ok.
Prijavljen
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #45 dne:: nedelja, 12. maj 2013 ura: 19:42 »

Hej Axxo  Smiley

pa saj ni nujno, da bi imel zaradi Asentre kakšne hude stranske učinke. Meni moj Prozac, ki je iz iste skupine kot Asentra, ne dela praktično nobenih težav. Nekaj tednov sem bila sicer zelo utrujena, pa še to je zdaj ok.

Hojlaaaa Lira!

Saj vem, da ni nujno...ampak, ce bi jih imel bi bilo zdajle kar hudo, ker imam ogromno dela in skakanja okoli Sad
Prijavljen
himiko
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 857


« Odgovori #46 dne:: nedelja, 12. maj 2013 ura: 20:17 »

Axxo, popolnoma razumem tvoj strah, tudi mene so spremljali podobni občutki.

Sicer jemljem zoloft, a asentra je njegov generik.

Pri meni je blo na zacetku tezko, ampak se je to zacetno privajanje na zdravilo zares splacalo.

Tako da kar pogumno  oki

Drži se  rozicodam
Prijavljen
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #47 dne:: nedelja, 12. maj 2013 ura: 21:54 »

Axxo, popolnoma razumem tvoj strah, tudi mene so spremljali podobni občutki.

Sicer jemljem zoloft, a asentra je njegov generik.

Pri meni je blo na zacetku tezko, ampak se je to zacetno privajanje na zdravilo zares splacalo.

Tako da kar pogumno  oki

Drži se  rozicodam

V kaksnem smislu je bilo tezko? Mi lahko poves kaj vec? In pa zaradi kksnih tezav jih jemljes? Mene mucijo predvsem fizicne bolecine in simptomi Smiley

Bodi lepo!
Prijavljen
himiko
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 857


« Odgovori #48 dne:: ponedeljek, 13. maj 2013 ura: 12:03 »

Čau Axxo,

zoloft jemljem zaradi ponovitve anksiozne motnje - po domače povedano, malo sem ga "biksala" in se nisem dovolj pazila.

Na začetku jemanja zolofta (začela sem z njim januarja) so se mi okrepili določeni simptomi; kar se tiče čisto fizičnih: suha usta, znižana apetit in libido, (nočno) znojenje, utrujenost in splošna šibkost - podobno kot če bi šlo za virozo, le brez smrkanja in vročine.
 
Kar se tiče pa psihičnega vidika: zelo žive sanje, težave s fazami spanja (določeni narkoleptični simptomi), šumenje v ušesih in pokanje v glavi; začetne dni zviševanja doze poslabšanje, kar se tiče tesnobe, nemira.

Sedaj že skoraj tri tedne počutje OK, ostale so še občasno žive sanje ter utrujenost (toda tukaj dopuščam možnost, da gre za probleme s ščitnico, ker imam s tem zgodovino in moram na pregled).

Za primerjavo. Leta 2007 sem jemala paroxat in če ga primerjam z zoloftom, se moje telo na zoloft precej bolj odziva, pa tudi manj stranskih učinkov imam.

Je pa res, da privajanje na zoloft je bilo težje kot na paroxat, toda paroxat je bil precej bolj neustrezen - pa še zredil me je... Na paroxatu mi je bilo v redu šele na zelo nizkih dozah, npr na polovici in četrtini tablete.

Če te še kaj zanima, pa le vpraši!

Drži se  rozicodam
« Zadnje urejanje: ponedeljek, 13. maj 2013 ura: 12:14 od himiko » Prijavljen
Lira
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 415



« Odgovori #49 dne:: ponedeljek, 13. maj 2013 ura: 13:14 »

Živjo himiko  Smiley

Omenila si "pokanje v glavi", pa me zanima, približno kako to zgleda pri tebi. Ker imam tudi jaz en tak bizaren efekt od AD-ja: nekakšno pokljanje v glavi (zadaj, malo pod vrhom) ...
Prijavljen
himiko
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 857


« Odgovori #50 dne:: torek, 14. maj 2013 ura: 10:26 »

Cau Lira, meni se je to dogajalo v polsnu oziroma med prebujanjem (stanje, v katerem si na pol zbujen), in sicer na način nekakšnega poka.
V maniri lastnih strahov sem se totalno prestrašila tega... Ampak potem sem na spletni strani "anxiety symptoms" našla, da je to eden od simptomov anksioznosti. Glede na to, da se lahko ta ob uvajanju ad zviša, se mi zdi kar "logičen" pojav. Pripenjam še link do strani:

http://www.anxietycentre.com/anxiety-symptoms.shtml

Hearing/Ear(s) (anxiety symptoms commonly associated with hearing):

Feel like there is something stuck in your ear, that your ear canal it plugged or blocked, that there is a pebble in your ear that you can't get out
Low rumbling sounds
Reduced hearing, frequent or intermittent reduced hearing or deafness in one or both ears
Ringing in the ears, noises in the ears, noises in the head
Pulsing in the ears, throbbing sound in the ear(s)
Tickle or itch in your ear that you can't seem to get at

Upam, da kaj v pomoč.
Prijavljen
julija30
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 253



« Odgovori #51 dne:: torek, 14. maj 2013 ura: 15:04 »

Jaaa tale stran je zakon. Jaz sem jo odkrila že takoj ko se me je anksioznost prijela. Torej 2 leti in pol nazaj.  Še vedno pa sem mnenja da je na slovenskih forumih veliko premalo napisanega o anksioznsoti in predvsem o njenih simptomih ki pa nas paničarje in anksiozneže ter depresivce še najbolj prestrašijo. Smiley  Veselo branje Smiley
Prijavljen
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #52 dne:: torek, 14. maj 2013 ura: 22:34 »

Evo ti ga. Ko sem že mislil, da mi gre na bolje... Ravnokar sem se zelo na hitro vrnil s sprehoda. Pričelo se je pojavljati tiščanje v vratu oz. nek pritisk v zatilju, kmalu me je oblil znoj. Ko sem prišel domov pa kot, da ne bi imel občutka v rokah. Kozarec je bil tako čudno lahek, tudi na ustnici ga nisem čutil tako kot vedno  ???Seveda se je takoj pojavil nemir, ščemenje po telesu oz. taki neprijetni občutki, kot mravljinci, ki niso pravi mravljinci... Joj  Cry
Prijavljen
Lira
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 415



« Odgovori #53 dne:: sreda, 15. maj 2013 ura: 13:16 »

Axxo, take občutke imam tudi jaz, ko mi "zakuha". Sploh po fizični vadbi.
Po moje ni to nič hudega.

Himiko, hvala za odgovor in za link. rozicodam

Se mi zdi, da pri nama ne gre za isti pojav. Pri meni to ni en sam pok, ampak nekakšno pokljanje, prasketanje oz. cvrčanje, ki ga ne slišim v ušesih, ampak čutim zadaj pod vrhom glave. Sploh zjutraj, ko še nekaj časa poležavam v postelji, preden vstanem. To je popolnoma neboleč, ampak zelo čuden občutek, ki včasih traja kar nekaj minut. Malo neha, pa spet začne ... Zagotovo ni tinitus, ker to iz izkušenj vem, kako je. Pa popolnoma sem prepričana, da je pri meni povezan z AD-ji, ker je bilo isto pred 12 leti, ko sem Prozac jemala prvič.

Vem, da zdravnikom nima smisla omenjat te zadeve, ker tega stranskega učinka podobno kot pri "brain zaps" v medicinskih učbenikih in strokovnih člankih ni. Kar posledično pomeni, da te psihiater samo pisano gleda, če mu ga omeniš ... Hja.

No, glavno, da se mi ne bodo scvrli možgani in da nasploh to ni nič nevarnega. sesmejem Sem preverila na internetu. Kar veliko ljudi doživlja podobne občutke, pa ni nikomur nič. Smiley
Prijavljen
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #54 dne:: sreda, 15. maj 2013 ura: 15:38 »

Lira: ja hudic je to, ko sem ze mislil, da bo slo na bolje. Danes sem zopet ves cuden, boli pri srcu, malo mravljinci po desni strani obraza, omoticnost... Maaah, jutri ima psihiatra pambomo videli, ampak Asentre se otepam kot hudic kriza... Predvsem me strasijo stranski ucinki in pa potem prenehanje. Nekateri navajajo huda poslabsanja, obenem pa me je se strah, da me ne bi zaradi ADja pobralo (zastoj srca,...).

Pa smo spet tam kjer smo bli Smiley
Prijavljen
Lira
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 415



« Odgovori #55 dne:: sreda, 15. maj 2013 ura: 16:01 »

Axxo  Smiley

Pobralo te zagotovo ne bo. Ti jutri lepo vse povej psihiatrinji, vključno s svojimi dvomi glede jemanja Asentre. Potem pa skupaj pretehtajta, kaj bi bilo zate najbolje, da bi se počasi izmotal iz teh svojih skrbi.

Držim pesti, da bi ti uspelo.  oki
Prijavljen
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #56 dne:: sreda, 15. maj 2013 ura: 17:22 »

Hvalaaaa Lira! Sem bil malo na sprehodu pa me je kar zanašalo v levo Shocked kot bi imel levo stran telesa težjo... Vidim, da sem po izboljšanju spet na dnu  Cry
Prijavljen
nutela
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 205


« Odgovori #57 dne:: sreda, 15. maj 2013 ura: 20:46 »

Če si na dnu-pomeni da nujno rabiš slaščičarno! Navij radio do daske!
Pusti dohtarje naj delajo svoj del posla-itak jih zato država plačuje, pa naj se oni s tem mantrajo!
Sebi pa izberi ono  najboljše!
Uživaj u življenju!
Drži se!
Prijavljen

Če bi vsi ki se ne želijo (psihijatrično)zdravit bili psihično bolani, največ psihično zdravih bili bi psihični bolniki.
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #58 dne:: sreda, 15. maj 2013 ura: 21:22 »

Nutela, hvala ze lepe zelje, ampak ne razumem tistega s slascicarno Smiley)

Mnja, se en s fizicnimi simptomi tezak dan je za menoj... Spet me preganjajo misli, da je kaj organskega narobe  Cry ob tem sem pa se hudo ljubosumen.
Prijavljen
nutela
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 205


« Odgovori #59 dne:: četrtek, 16. maj 2013 ura: 13:16 »

hotela sem ti rečt, uživaj u življenju , razvajaj se!
Veliko ljud je res fizično hudo bolanih, pa se vseeno dobro počutijo in kljub temu so srečni!
Tudi če bi ti zdravniki nekaj našli, bi se spet šel zdravit in pozdravil se bi!
Hitro si pojdi privoščit nekaj kiaj te veseli! Potem pa nekaj drugega, in tako naprej!
Na začetku je najhujše!
Veliko sreče!
Prijavljen

Če bi vsi ki se ne želijo (psihijatrično)zdravit bili psihično bolani, največ psihično zdravih bili bi psihični bolniki.
Strani: 1 2 [3] 4 5   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.119 sekundah z 22 povpraševanji.