Predstavitvene delavnice Centra za psihoterapijo Celje Natisni E-pošta
Vpisal: Lost   
01. 11. 2009
ImageCenter za psihoterapijo Celje  vas vabi na predstavitvene delavnice, ki bodo potekale v mesecu novembru pod naslovom: KREATIVNI MEDIJI V PSIHOTERAPIJI.

 

  • 1. petek, 6. november, ob 18. uri: PSIHOTERAPIJA - MOŽNOST TUDI ZAME?
    Damjana Voglar, psihoterapevtka

V današnjem svetu živeti in tudi kvalitetno preživeti, ni enostavno. Soočamo se z izzivi vsakdana, s težavami, ki jih prinaša vzgoja otrok, delo, življenjsko okolje...

Predstavitvena delavnica integrativne geštalt psihoterapije je namenjena posameznikom, ki se srečajo z različnimi stiskami in težavami, kot so npr. depresija, tesnoba, napadi panike, težave v medosebnih odnosih, tudi partnerskih in družinskih, težave v obdobju odraščanja, stres, poklicno izgorevanje, odvisnosti in motnje hranjenja, psihološke travme (po prometnih nesrečah, izgubi bližnjega, nasilju, zlorabi, drugih travmatskih dogodkih...)

S pomočjo psihoterapije je mogoče več izvedeti o sebi, svojem stilu spopadanja s težavami in ovirami, ki lahko močno omejujejo naše polno osebnostno uresničenje ter naše učinkovito in uspešno funkcioniranje. Seveda pa je tak način dela na sebi izjemno primeren tudi za ljudi, ki želijo izboljšati kvaliteto svojega življenja v smislu boljšega poznavanja sebe, dobrega kontakta z okoljem, preveriti in spoznati svoje potenciale in resurse.

Torej, spoznali boste načine in metode dela, izvedeli, kaj ev. lahko dobite zase, za svojo lastno, vsakdanjo uporabo, pri tem pa ne boste izpostavljeni in boste sodelovali po svojem lastnem občutku in razpoloženju.

  • 2. petek, 13. november, ob 18. uri: IZKUSTVENA DELAVNICA GIBALNO-PLESNE TERAPIJE
    Ljudmila Brezigar, psihoterapevtka,

Gibalno-plesna terapija je psihoterapevtska metoda uporabe gibanja in plesa v obliki podpore in pomoči z umetnostjo. Za osebni razvoj, preventivo, fizično in psihično sprostitev ali zdravljenje se kot terapevtski pripomoček uporablja gibanje oz. ples.

Skozi gibanje najdemo svojevrstno izražanje, kjer besede najdejo svojo izraznost skozi neverbalno govorico telesa.

Integrativna gibalno-plesna terapija zaradi njenih specialnih metod in tehnik mnogim omogoči boljše dojemanje lastnega telesa, spodbujanje zmožnosti izražanja čustev in okrepitev lastnih potencialov. Pomaga pri gradnji samopodobe, premagovanju psiholoških in psihosomatskih tažav (glavobol, kronična utrujenost, bolečine v hrbtenici, napetost mišic, telesna zakrčenost), in nenazadnje prispeva k boljši kvaliteti življenja.

Namen delavnice je spoznati potek gibalno-plesne terapije, spodbuditi telo, da se preda gibanju in improvizacijskemu doživljanju, dobiti prvi vtis o možnostih izboljšanja motorike in samoopazovanja, naučiti se opuščati napetost v telesu, raziskati svoj način gibanja, sproščeno držo in ritem telesa in odkriti svojo lastno izraznost in mimiko.

  • 3. petek, 20. november, ob 18. uri: JAZ STARŠ MOJEMU OTROKU Namig, kako postati iniciativni starš... boljši starš...
    Dea Hrvatin, sistemska psihoterapevtka

Starši se ob svojih otrocih velikokrat srečujemo z raznimi krizami. Ob vseh delovnih obveznostih, pomanjkanju časa in stresnem življenju pogosto pomislimo, da so nam razne šole, ki smo jih zaključili, dale znanja iz matematike, slovenščine, zgodovine, ekonomije, arhitekture... nobena pa nas ni učila, kako je biti starš, kje nas čakajo pasti... Tovrstno znanje smo pridobivali na podlagi izkušenj, ki smo jih dobili od svojih staršev ali znancev. Tu pa preži že prva past - ponovili smo enake napake, ali v želji biti boljši starš naredili nekaj natanko nasprotnega od doživetih napak...

Na podlagi številnih izkušenj iz psihoterapevtske prakse, kjer se vedno znova ponavljajo podobne pasti in s tem podobni starševski problemi je nastal ciklus delavnic pod skupnim naslovom JAZ STARŠ MOJEMU OTROKU. Gre za izkustvene delavnice, kjer preko kratkih predavanj, vaj, razgovorov in lastnih izkušenj starši v varnem okolju pridobivajo nova znanja za bolj iniciativno in uspešno starševstvo.

V predstavitveni delavnici boste spoznali načine in metode dela in okvirne teme 12 medsebojno povezanih delavnic v šoli za iniciativne starše.

  • 4. petek, 27. november, ob 18. uri: PSIHODRAMA
    Dragana Kuljad, specializantka psihoterapije

Psihodrama je skupinska, akcijska psihoterapevtska metoda, ki temelji na teoriji, filozofiji in metodologiji Jacoba L. Morene. Terapevtski postopek temelji na scenski ekspresiji z metodo dramskih tehnik, tehnik sociometrije in skupinske dinamike z uporabo verbalne in neverbalne komunikacije.

Na sceni se odigravajo spomini na pretekle dogodke, nedokončane življenjeske situacije, notranje drame, fantazije, sanje, želje, kot tudi priprava na bodoče življenjske dogodke.

Psihodrama temelji na sposobnosti človeka za igro, na njegovi sposobnosti in kreativnosti, kot univerzalnim človeškim potencialom. Psihodrama je primerna za naslednje kategorije:

  1. osebe, katere želijo izboljšati komunikacijo in prebroditi vsakdanje življenjske krize
  2.  osebe z različnimi težavami in motnjami v psihičnem in socialnem delovanju
  3. osebe s problemi odvisnosti
  4. mladi in odrasli, ki so preživeli travme in nasilje v družini, vojne travme in diskriminacije

Predstavitvene delavnice so brezplačne.

Prijazno vabljeni!

Center za psihoterapijo Celje

Cesta na grad 10, 3000 Celje
tel.: 031 793 860
spletna pošta: E-poštni naslov je zavarovan pred nezaželeno pošto, za ogled potrebujete Javascript
www.psihoterapija-institut.si

 
Dodatne informacije: Darja Trivan Gril, Psihoterapija.Fon 031 794 794

 
< Nazaj   Naprej >
© 2005 - 2024 Nebojse.SI - e-glasilol Društva DAM
Društvo za pomoč osebam z depresijo in anksioznimi motnjami