Če ste danes nerazpoloženi, lahko imate za to čudovit izgovor. Danes naj bil najbolj depresiven dan v letu. Je temu res tako? Kaj lahko storite?
Če je temu tako,
imate lahko za to krasen izgovor. Danes je tretji ponedeljek v januarju,
ki naj bi bil najbolj depresiven dan v letu.
V angleško govorečem
svetu je dan znan kot "blue monday" in ga pri nas pogosto prevajajo kot
"modri ponedeljek", kar pa je napačno.
Njegovo ime sicer ne
izhaja iz angleške besede za modro barvo ("blue"), pač pa iz izraza
"feeling blue", kar bi lahko prevedli kot "počutiti se otožno".
Tako bi ga bilo morda bolje poimenovati, če že želimo prevzeti angleški izraz, "otožni ponedeljek".