NAROČITE NOVE KNJIGE !

 NAROČITE KNJIGE !

Napovednik dogodkov

Trenutno na seznamu ni načrtovanih prihajajočih dogodkov.
Poglej koledar dogodkov

Prva stran
Spreminjanje nefunkcionalnih vzorcev – kje začeti? Natisni E-pošta
Vpisal: Lost   
25. 06. 2024
Ko je govora o lastnostih, ki se prenašajo skozi družinsko drevo, imamo največkrat v mislih telesne značilnosti, poklice, talente ... Manjkrat pa pomislimo na navade, obrambne mehanizme, načine čustvovanja in vzorce odnosov, ki nam v veliki meri krojijo življenje.

Na srečo lahko z ustrezno obliko dela na sebi nefunkcionalne (destruktivne in negativne) vzorce presežemo in tako preprečimo, da bi jih prenašali na naslednje generacije.

Kaj je medgeneracijska zapuščina? 

Medgeneracijska zapuščina so vzorci vedenja, čustvovanja, prepričanj, življenjskega sloga in odnosov, ki se prenašajo skozi generacije, torej so podedovani od staršev, starih staršev in ostalih prednikov, vse dokler jih nekdo ne prekine. A največji trik pri vsem skupaj je, da v mnogih primerih niti ne vemo, da smo ujeti v ta neizprosen družinski cikel. To pomeni, da ne moremo prekinjati teh vzorcev, če ne vemo, kaj so. Vsaka družina ima čisto svoj edinstven način delovanja v življenju in nekateri od teh načinov vedenja, razmišljanja in soočanja s težavami so nezdravi in povzročajo težave. Ko otrok odrašča v nefunkcionalni družini, se nauči teh vzorcev in jih nato prenaša naprej, če jih seveda kasneje ne ozavesti in prekine. Takšnim osebam tudi pravimo prekinjevalci družinskih travm in zapuščin (ang. cycle breaker). Običajno se v vsakem družinskem drevesu najde oseba, ki se odloči, da bo izstopila iz začaranega kroga in zaživela drugače.

 Preberi celoten članek na https://vizita.si/dusevnost/osebna-rast/spreminjanje-nefunkcionalnih-vzorcev.html

 

 

 
< Nazaj   Naprej >
skupine
Švicarski prispevek
Podprto z donacijo Švice v okviru Švicarskega prispevka razširjeni Evropski uniji.
SOS Telefoni

ŽIV ŽIV

Podarite 0,5% dohodnine

Podarite
Dobrodelnost vas nič ne stane. Izpolnite obrazec

Pomembne povezave




DAM na Facebooku

Sledi nam na FACEBOOKU
© 2005 - 2024 Nebojse.SI - e-glasilol Društva DAM
Društvo za pomoč osebam z depresijo in anksioznimi motnjami