Ne boj se - Portal Drutva DAM NE  BOJ  SE Ne boj se - Forum drutva DAM
Oglasni prostor
21. Avgust 2014, 23:58:29 *
Dobrodošli, Gost. prijavite se ali se registrirajte.

Prijava z uporabniškim imenom, geslom, in dolžino časa prijave
Novice: 8. maja 2008 je bil ta Forum arhiviran. Omogočeno je le branje prispevkov. Začel je delovati nov Forum v katerega se lahko na novo registrirate in prijavite.

Lahko se registrirate tukaj -->>>

Prva stran   Pomoč Išči Koledar Prijava Registriraj se  
Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
Avtor Tema: Adijo, odvisnost od trave  (Prebrano 3986 krat)
0 Uporabnikov in 0 Gostov si ogleduje to Temo.
Azrael
izkušen član/ica
Niste povezani Niste povezani

Spol: Moški

« dne: 21. Februar 2008, 10:06:10 »

Pravzaprav so me drugi spodbudili naj napišem kako mi je uspelo, da bo morda še komu pomagalo, ki ima tako odvisnost. Zdaj to uporabljam tudi za odvisnost od zaljubljenosti in mislim da je uporabno še za marsikatero.

10 let sem kadil travo, bil sem odvisen.

Kako mi je uspelo?
Mnogi bi se radi znebili neke odvisnosti pa ne vedo kako, čeprav bi radi.

Ključno je prav to - kaj si želiš. Kot prvo je najpomemmbneje da si res želiš to prekiniti. In zanašaj se prav na to, da ti bo uspelo, ker veš, da si tega v resnici ne želiš, čeprav se še vedno vdajaš odvisnosti in ne veš kako se je rešiti. Neomajno verjemite v to da boste prekinili s tem, čeprav ne veste kako in kdaj se bo zgodilo. Zanašajte se le na to, da vam bo uspelo, ker si to želite - začnite verjeti. 

Neverjeten pospešek temu procesu pa da prenehanje z obtoževanjem in gojenjem slabe vesti, ker se vdajate tej odvisnosti. Mnogi (verjetno kar vsi, ki bi radi prenehali z določeno odvisnostjo) čutijo krivdo in se obtožujejo, ko se vdajajo odvisnosti (tudi jaz sem to počel) 
Vaša naloga je da se prenehate obtoževati, ker to počnete - zavestno si dovolite, da trenutno pač takšni ste in da zaradi tega niste slabi, nevredni razumevanja. 
Prijavljen/a

Ni svoboden, kdor ni gospodar samega sebe!!!!!!!!!!
Azrael
izkušen član/ica

« Odgovori #1 dne: 21. Februar 2008, 10:07:59 »

še kako drži, da tisto, čemur se upiramo, obstaja.

Zelo pomembno je da ste odločeni, da boste prenehali, to je nujno. Že to je lahko dovolj, da se neka odvisnost konča.

Ne štejem dnevov brez trave, ni se mi treba uprati, matrati - potrebe preprosto ni več - enostavno ne čutim več tako. Kar naenkrat se je zgodilo, kar ne morem verjeti, da tako hitro potem, ko sem se nehal obtoževati in sem si mirno dovolil da se ga pač zakajam.  Nasmeh  Najbrž na prvi pogled ni logično, ampak to da velik pospešek. 

Zdaj pa hendlam odvisnost od zaljubljenosti, ki je zame mnogo hujša od trave.  Upam, da že kmalu sporočim veselo novico...v to verjamem 100%   
Prijavljen/a

eli
Urednistvo
Nebojse Heroj

Spol: Ženska

« Odgovori #2 dne: 21. Februar 2008, 10:10:33 »

Azrael... :b( :b( :b(..

eli
Prijavljen/a
Aslan
Global Moderator
Nebojse Heroj

Če gledaš proti soncu, ne moreš videti sence.

« Odgovori #3 dne: 21. Februar 2008, 10:48:32 »

Bravo Azrael... :b(

Ko naredi v glavi "klik" in ko veš zakaj hočeš bit ne-odvisen...je vse lažje.

Aslan
Prijavljen/a

Da razumes vedenje drugih ljudi potrebuješ pamet, da razumeš sebe, potrebuješ modrost.
urssska
Druge motnje
Ekspert

« Odgovori #4 dne: 21. Februar 2008, 11:08:08 »

Lepo Azrael! :b(
Prijavljen/a

Hvaležnost odklepa vrata do življenja.Zamenja kaos za red,zanikanje za notranji mir,zmedo za jasnino.Kar imamo,spremeni v dovolj in še več.Obrok v pojedino,hišo v dom,tujca v prijatelja. M.B.
Dečko
Nebojse Heroj

BIS DAT, QUI CITO DAT!

« Odgovori #5 dne: 21. Februar 2008, 12:14:23 »

Vse čestitke!!!!  :b( :b( :b(
Prijavljen/a

Živim po načelu, da je svet za iznajdljive, in da je kdaj dobro, da samo živiš in ne razmišljaš. Smeško
Arwen Coprnica :)
Nebojse Heroj

« Odgovori #6 dne: 21. Februar 2008, 12:47:40 »

bravo, Azrael, čestitke so res na mestu  :b( :b( :b(
Prijavljen/a

V prav vsakem trenutku lahko svobodno izbiram in vsaka izbira določa smisel mojega življenja
Kaj
Druge motnje
Veteran

« Odgovori #7 dne: 21. Februar 2008, 13:48:17 »

Azrael  :b( :b( :b(
Prijavljen/a

Nasmeh podarjam sebi in drugim.
Jeri
izkušen član/ica

panična že, ko se zjutraj zagledam v ogledalu :)

« Odgovori #8 dne: 21. Februar 2008, 14:42:24 »

super in pohvaljen!  :b(

veliko trme in samodiscipline se naprej  Nasmeh
Prijavljen/a

"ad astra per aspera"
bikica66
Moderator
Nebojse Heroj

« Odgovori #9 dne: 21. Februar 2008, 20:51:54 »

Azrael , hvala za lepo povedano izkušnjo .Tako kot sva se včeraj pogovarjala - bistvo je kaj hočem.
Res sem vesela zate  Smeško in verjamem vate,da nam kmalu sporočiš za naslednjo odvisnost,ki je več ni  Pomežik

lp
Prijavljen/a

Ne hodi pred menoj,morda ne bom sledil.
Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil.
Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
Albert Camus
somebody
Druge motnje
Veteran

I am NOT a robot!

« Odgovori #10 dne: 21. Februar 2008, 22:44:49 »

:b( :b( :b( Kul
Prijavljen/a

Verjet človeku je bolj noro kot zaupat divji živali.
krasendan
Ekspert

« Odgovori #11 dne: 22. Februar 2008, 09:42:19 »

huh...azrael...bravo!!! :b( :b( :b( :b(
Prijavljen/a

I'm only human...
Azrael
izkušen član/ica

« Odgovori #12 dne: 25. Februar 2008, 09:28:04 »

Hvala za vse pohvale, dragi forumaši  Nasmeh Nasmeh

Hi,hi  če bi imel na voljo net, bi že prej pisal, pravzaprav je bilo že tako ali tako v zraku... konec tudi te odvisnosti.

Princip uspeha pa seveda popolnoma enak...  No, nič ni narobe, če se človek iskreno zaljubi, odvisnost je pa le nekaj drugega.

Želim pa si da bi z opisanim načinom pomagal še komu drugemu ne glede na to za kakšno odvisnost gre. Morda pa bo kdo dobil namig
in ustvaril svoj način za prenehanje odvisnosti..

Zaupajte v to kar si želite, neomajno verjemite v to... potem je le še vprašanje časa  Pomežik 
Prijavljen/a

sanje
Aktiven član/ica
**

Carpe diem!

« Odgovori #13 dne: 25. Februar 2008, 09:32:26 »

Bravo!  :b( :b( :b(
Prijavljen/a

"Ko gre za to da se razdeli breme, božja pravičnost ne obstaja. Tisti, ki bi moral imeti največje občutke krivde, se jih večinoma lahko ubrani in pusti nositi nečloveško breme vsem tistim, ki imajo največjo sposobnost sočustvovanja!"
Liza Marklund "Paradiž"
stenzi
izkušen član/ica

« Odgovori #14 dne: 25. Februar 2008, 12:56:34 »

Živjo Azrael Vse čestitke da ti je to uspelo  tudi sam sem odvisen od nečesa preveč kave popijem pa bi se te razvade losal pa nikoli nimam te moči ,ker sem vseeno preveč z njo zasvojen pa še skodi isto tako samo ,kot pravis moras v glavi narediti klik in to ti potem tudi uspe .se enkrat bravo da ti je to odvisnost uspelo premagati .    :b( :b( :b( Lep pozdrav Stenzi
Prijavljen/a

Bodi optimist kljub vsem težavam.
Bojči
Druge motnje
Ekspert

« Odgovori #15 dne: 26. Februar 2008, 10:45:15 »

bravo,res si se lepo in dobro odločil.Drži se.
Pa zdaj nočem vsega podreti,ampak pri mojih kavah,cigaretih,hrani,....se sprašujem,kaj ima sploh človek od lajfa,če si ne privošči kakšno razvado?Samo delo,pomoč drugim,planiranje iz dneva v dan,drugim popestriti vsak trenutek,ko so s teboj,zase pa kaj?Ne najdem osebnega -mojega cilja,vse le za druge.
Prijavljen/a
Azrael
izkušen član/ica

« Odgovori #16 dne: 26. Februar 2008, 10:57:04 »

Stenzi, saj ni treba da se zgodi v sekundi ali čez noč... daj si čas, ne bodi nestrpen do sebe, dovoli si da zaenkrat pač tak si.  Pomežik

Bojči, imaš čisto prav... če ti je nekaj ok, zakaj pa ne. Jaz se zaenkrat nisem še odločil, da bi nehal kaditi, nimam potrebe, mi je čisto ok.  Pomežik
Prijavljen/a

ursi
Novinec / novinka
*

« Odgovori #17 dne: 26. Februar 2008, 11:15:06 »

bravo,res si se lepo in dobro odločil.Drži se.
Pa zdaj nočem vsega podreti,ampak pri mojih kavah,cigaretih,hrani,....se sprašujem,kaj ima sploh človek od lajfa,če si ne privošči kakšno razvado?Samo delo,pomoč drugim,planiranje iz dneva v dan,drugim popestriti vsak trenutek,ko so s teboj,zase pa kaj?Ne najdem osebnega -mojega cilja,vse le za druge.
Jst tud spijem preveč kave, pa tudi hrana ni še prava. Ampak Bojči, sej razvade so lahko tudi druge vrste, pocrkljaš se lahko tudi drugač Pomežik

Hvala za vse pohvale, dragi forumaši  Nasmeh Nasmeh

Hi,hi  če bi imel na voljo net, bi že prej pisal, pravzaprav je bilo že tako ali tako v zraku... konec tudi te odvisnosti.

Princip uspeha pa seveda popolnoma enak...  No, nič ni narobe, če se človek iskreno zaljubi, odvisnost je pa le nekaj drugega.

Želim pa si da bi z opisanim načinom pomagal še komu drugemu ne glede na to za kakšno odvisnost gre. Morda pa bo kdo dobil namig
in ustvaril svoj način za prenehanje odvisnosti..

Zaupajte v to kar si želite, neomajno verjemite v to... potem je le še vprašanje časa  Pomežik 

Huh, kaj pa če tega ne zmoreš ?
Prijavljen/a
Bojči
Druge motnje
Ekspert

« Odgovori #18 dne: 26. Februar 2008, 13:09:10 »

ursi,povej,kako se lahko še drugače pocrkljam.Nimam nikogar ob sebi,takrat ko je potreba
Prijavljen/a
ursi
Novinec / novinka
*

« Odgovori #19 dne: 26. Februar 2008, 13:58:56 »

ursi,povej,kako se lahko še drugače pocrkljam.Nimam nikogar ob sebi,takrat ko je potreba
Priznam, sem mislila na nekoga, ki ti je blizu, ampak povem ti, da vedno bolj in bolj ugotavljam, da je veliko še drugih stvari, s katerimi se lahko, kot npr greš na sonček, joj kok je lepo pustit, da te poboža sonce.. ta te ziher nikoli ne izda, vedno znova in znova posije.. ali pa ko se ustaviš in opaziš kakšne malenkosti.. npr lepo rožico, ptico v letu.. kak lep prizor, ki te umiri... meni to ful pomaga..
Pocrkljaš se lahko tudi s prijateljskim pogovorom, si narediš npr kopel, daš sebi nekaj, kar mogoče pričakuješ od drugega, si daš priložnost, da neki delaš, kar rada počneš in uživaš v tistem, mene npr plavanje, sprehod itd.. kaj vem, mogoče si kupiš vstopnico za kino, pelješ otroke nekam in skupaj uživate ... pač tisto, kar tebe sprosti in napolni z radostjo ali mirom, možnosti je res veliko, sama pa najbolje veš, kaj je zate.
Prijavljen/a
Azrael
izkušen član/ica

« Odgovori #20 dne: 28. Februar 2008, 10:17:19 »

Urši, saj ne gre za to kaj zmoreš ali ne... tudi jaz nisem mogel kar tako prenehati... verjemi, da ne  Huh žal ne, kakorkoli že.

Gre za to, da veš kaj si želiš in potem gre samo od sebe... lepega dne se zgodi. Čim večkrat pomisli na to, kar si želiš, pa čeprav odvisnost   
še traja in se zaradi tega počutiš slabo - tudi pri meni je bilo tako. Včasih kakšne stvari na videz niso logične in zato se nam zdi kot da ni pomembno kaj si želimo. Jaz pa ti polagam na srce, da je prav to najpomembneje... čimvečkrat pomisli kaj si želiš, ne glede na to da je trenutno odvisnost močnejša.

Ja, tudi jaz se veselim, da se bom crkljal s punco ko mi pride na pot - joj, kako bo lepo  Obračam oči Obračam oči skupaj bova uživala  Nasmeh Nasmeh
Zaenkrat pa sem zelo vesel, ker sem ugotovil kako se lahko dobro počutmi tudi čisto sam. Začel sem uživati v tem kar imam, hvaležnost torej... Uživam, ko sem na toplem v postelji, uživam, ker imam hišo, avto, hrano, obleko,... Prej nisem sploh pomislil na to, kot da ne bi vedel da obstaja hvaležnost.

Res, če nimaš nikogar, se je najbolje naučiti uživati s seboj.     
Prijavljen/a

Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na:  

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.