FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
četrtek, 28. marec 2024 ura: 12:27


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: 1 [2]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Tresenje- GAM  (Prebrano 8530 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Kristy
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.547



« Odgovori #20 dne:: ponedeljek, 27. junij 2011 ura: 12:43 »

Sem bil pri svoji psihiatrinji in ji povedal, da uporabniki poleg Cymbalte jemljejo še antidepresiv. Dejala mi je, da po njenem ne potrebujem antidepresiva in da neve, kako bi omilila moje simptome. jok

Tako, da imam plan, da grem še nevrologu, da bo on povedal, kako in kaj se z mano dogaja.


Džisss  Shocked

Tresavko, kje si to psihinjo dobil  Huh? ?!

Po moje te močno daje tesnoba (glede na vse simptome, ki si jih naštel) .... pojdi po 2. mnenje h kakšnemu drugemu psihiču...čimprej, dokler vsi ne gredo na dopust, o.k.  Smiley . Ne izplača se tako trpet  zvizgam ....
Prijavljen

Life is like a box of chocolates...you never know what you're gonna get !
tresavko
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 11


« Odgovori #21 dne:: sreda, 29. junij 2011 ura: 14:06 »

Samo da pridem k sebi!
Dragi moji sotrpini!!!

Takole, dolgo sem razmišljal ali naj napišem ta post ali ne, ampak vidim, da se moje življenje izteka, ker se teh muk nezmorem več in enostavno sem eksplodiral...
Včeraj sem šel nevrologu in kaj se je zgodilo? Soparno je bilo, teklo je od mene, zelo sem bil prestrašen in sem se tresel, sestra mi je rekla naj počakam v čakalnici. Jasno tisti nevrologi, ko jih že pogledaš delujejo "čudno" preutrujeno in naveličani vsega, skratka čudaški 100%. Sedem v čakalnico, vroče teče od mene ozrem se na steno, ogromen plakat o možganski kapi, o demenci, namizi priročnik o depresiji,...KRASNO si mislim, še to rabim za dobro voljo, v čakalnici ljudje poklapani- vozijo jih na vozičku, seveda sem doživel paničen napad od vsega skupaj/vseh bolečin in odšel iz bolnice in se odpeljal domov.

Potem pa sem razmišljal: "zakaj hudiča ne dajo plakat o psihoterapiji, osnove Kognitivne tehnike, ali pa izdajajo brošurce,  namesto krkinih bolezni o shizofraniji, depresiji, da nas še bolj prestrašijo, navodila za trebušno dihanje, ali pa osnove popačenega mišljenja-KVT?Huh?!!!!" ZAKAJ TAKIH BROŠURC NE IZDAJAJO!!!! Kdo koga zavaja?!

Kaj mene brigajo bolezni in vsi prestrašeni bolniki še to gledajo in si mislijo, aha to me čaka verjetno čez 5 let! Kaj je temu zdravstvu, državi? Mar nas želijo namerno ubiti? Tak imam občutek. Korupcija zdravstva-seveda govorim predvsem za duševno zdravje. nehvala

Skorumpirano zdravstvo!!!!!, od 3 psihiatrov, ki sem jih imel mi je samo eden (seveda privat in samo plačniško predlagal psihoterapijo-žal takrat še nisem vedel kaj to je in ura je bila 90€, kar je za brezposelenga človeka preveč, ne?).

Mar nebi že oni izdajali skripte npr. 2poglavje od knjige "Depresije za telebane-bilo bi čudovito, da nas seznanjio z OSNOVAMI-ne raje predpisujejo zdravila, bravo, bravo clap :jok Angry Shocked!"

Najbolj pa sem jezen na psihiatrično bolnico, kjer se vidi, kako je naša psihiatrija v moškemu spolnemu organu!! A hočejo zdravniki pomagat? Jaz mislim, da ne jok. Veš prestrašen sem bil hospitaliziran 2 leti nazaj, tresel sem se, nisem čutil ne rok ne nog, v mislih sem si predstavljal, da bom skočil čez okno, imel sem zelo raztrgane misli, noge sem imel težke, bolelo me je in kaj mi je zdravnik ...nebom ga poimenoval, svetoval... "ja, da je to dobro za mišice, če so noge teške, za moč- za telovadbo" Danes bi mu plunil mu v obraz, ko ga vidim, kjerkoli!!! Angry

2) seveda, da sem dobil Helex, sem moral skupaj pasti od paničnega napada oz. ga prositi na kolenih Cry, prej ga nisem dobil- pa prosil, pa medicinski tehnik, citira meni:"A res, anebo šlo brez njega."
3) Prišla je dežurna psihiatrinja, ko sem imel hud panični napad ponoči in mi je nahrulila, da naj raje razmišljam o lepih stvareh, kako sem bil na morju,... Halo?! Baba Zmešana, a ti si zdravnik?!?!¨Če bi si jaz lahko to predstavljal v domišljiji, potem verjetno bi se sprostil, ne in nebi rabil vaše pomoči. Kaj te ljudi na šoli učijo, to mene zanima? Blesav program: likovna delavnica, muzikologinja, kot da se norca delajo...pa kje ste na MArsu!!!
Raje bi videl, da bi bili programi, osnove KVT, Sproščanje, Psihosociala,...
Žal sem bil takrat preveč prestrašen in neizkušenj, da bi to predlagal...
KAR ME JE PA NAJBOLJ BOLELO JE BILO PA TO, DA SO MI PSIHIATRI PAČ LEPO STROKOVNO POVEDALI, DA SEM PAČ PO NARAVI ZELO OBČUTLJIVA DUŠA! in mi s tem dali vedeti, da je to v moji naravi, kar sem pač smatral, da se vsega tega neda spremeniti!!!
Hvala lepa! In ja, edina stvar, ki me je tolažila je bilo to, da pridem domov in naredim samomor.
Hvala za pomoč-EKI, in spodbudna beseda, "če boste razmišljali o samomoru vas bomo poslali na zaprt odelek." to je bil moje dober dan! Angry

Sprašujem se ali te zdravniki ne znajo pomagat drugače kot z zdravili, ali je to spet kakšna "gnusna" skprumpirana politika farmacije+ zdravstva v času kapitala?

Zakaj ne dajejo Osnove KVT že v osnovne šole, ali pa srednje, zakaj? Zraven mene je bil doktor računalništva, a ni zmogel pogledati človeka v oči, trpel je neznosno in rekel, da je edina napaka ki jo je naredil, da je pojedel premalo tablet za samomor...KAj mu nuca DOKTORAT računalništva, ko neve, kako živeti sproščeno, realno?

Veste, zdravila mi so pa zelo malo pomagale, oz. sem bil 1.leto na helexu, ker pač mi noben od zdravnikov ni znal svetovati, kako naj se spopadem z stresnimi mislimi. Hvala za tako pomoč, psihiatri zdravniki,


Edina stvar ki je dobra, je pa društvo DAM!

Vse pohvale za prevod čudovitega priročnika Depresija za telebane, najraje bi poljubil Majo Valič in ostale Kiss rozicodam HVALA MAJA!! To je priročnik, ki me drži že dve leti pokonci, redno izvajam vaje iz 2. poglavja in si srćno želim, da bi to začeli učiti v osnovnih šolah, potem že osebni zdravniki, da bi to obstajale skripte na vsakem koraku, da si ljudje oz. današnja mladina, ki odrašča ob računalnikih in televizijah in kvari svoje psihično zdravje zaveda škodljivih učnikov le teh in ve, kako se z pastmi sodobnega časa spopada.

Želim si, da bi psihoterapevstki programi postali brezplačni, da bi si družba vsaj malo pomagala.

Se opravičujem, vendar sem preterpel preveč in tudi moja družina, bes in sovražtvo do stroke je preveliko, da nebi tega izdal, pazite nase dragi moji, svet je bolan, kot je dejal nekdo: "skorumpirana, politika, skorumirano sodišče, kako pričakovati, da bo kaj drugače še pri zdravstvu." rozicodam




« Zadnje urejanje: sreda, 29. junij 2011 ura: 14:12 od tresavko » Prijavljen
Arwen
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 6.469


vsi smo orli


« Odgovori #22 dne:: četrtek, 30. junij 2011 ura: 07:18 »

  ampak vidim, da se moje življenje izteka, ker se teh muk nezmorem več in enostavno sem eksplodiral...

 Huh?
Prijavljen

V prav vsakem trenutku lahko svobodno izbiram in vsaka izbira določa smisel mojega življenja
Mimi8
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 25


« Odgovori #23 dne:: ponedeljek, 11. julij 2011 ura: 20:12 »

Meni so se zadnjič, kljub jemanju Ad-jev (tudi jaz sem jih začela jemati, prej sem bila pa strogo proti. No, zdj je boljše. Smiley) tresla usta, ne vem kaj še vse. Nisem hotela razmišljati o tem, ampak sem se poskušala nadzirati. Ful mi je bilo nerodno, ker se mi je to zgodilo ob pogovarjanju z neko osebo, ki je prej nisem poznala.

Upam, da se bo z daljšim jemanjem pri meni to popravilo... ker me zgrabi panika ko tega ne morem kontrolirat... in mi je predvsem strašno nerodno v smislu, Kaj je pa tej? :S
« Zadnje urejanje: ponedeljek, 11. julij 2011 ura: 20:17 od Mimi8 » Prijavljen
tresavko
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 11


« Odgovori #24 dne:: četrtek, 14. julij 2011 ura: 09:54 »

  ampak vidim, da se moje življenje izteka, ker se teh muk nezmorem več in enostavno sem eksplodiral...

 Huh?

Kaj? čemu se čudiš?jok

Sem bil pri svoji psihiatrinji in ji povedal, da uporabniki poleg Cymbalte jemljejo še antidepresiv. Dejala mi je, da po njenem ne potrebujem antidepresiva in da neve, kako bi omilila moje simptome. jok

Tako, da imam plan, da grem še nevrologu, da bo on povedal, kako in kaj se z mano dogaja.


Džisss  Shocked

Tresavko, kje si to psihinjo dobil  Huh? ?!

Po moje te močno daje tesnoba (glede na vse simptome, ki si jih naštel) .... pojdi po 2. mnenje h kakšnemu drugemu psihiču...čimprej, dokler vsi ne gredo na dopust, o.k.  Smiley . Ne izplača se tako trpet  zvizgam ....


Zamenjal več psihičev, nazadnje sem bil pri tako "opevanem" dr. Rebolju, ki mi ni kaj dosti pomagal, zaračunal pa tako drago, jao..80€
« Zadnje urejanje: četrtek, 14. julij 2011 ura: 10:01 od tresavko » Prijavljen
Arwen
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 6.469


vsi smo orli


« Odgovori #25 dne:: četrtek, 14. julij 2011 ura: 10:20 »

kaj misliš s tem, da se tvoje življenje izteka.. samo to
Prijavljen

V prav vsakem trenutku lahko svobodno izbiram in vsaka izbira določa smisel mojega življenja
tresavko
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 11


« Odgovori #26 dne:: torek, 13. september 2011 ura: 12:53 »

No evo, dal nevrologa čez, dal UZ ščitnice, vse bp.

Tresenje oz. tremor je pa konstanten in zelo moteč, le steška premagujem dneve, psihiatrinji več, ne hodim, ker me želi spet v bolnico hospitalizirat, tja nočem oz. nebi zdržal.

Nevem, kaj naj naredim, kako naj si pomagam premagat tresenje in to nadležno piskanje. Zelo hudo je in bi prosil, če mi zna še kdo pomagat.
Prijavljen
Sofia-Del_Sati
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 2.554


lotus iz mlake zraste v prelepi cvet - bodi lotus!


« Odgovori #27 dne:: torek, 13. september 2011 ura: 19:39 »

Dragi Tresavko!

No evo, dal nevrologa čez, dal UZ ščitnice, vse bp.

hvala bogu oz. Višji sili!!!!!! Bodi vesel.

Tresenje oz. tremor je pa konstanten in zelo moteč, le steška premagujem dneve, psihiatrinji več, ne hodim, ker me želi spet v bolnico hospitalizirat, tja nočem oz. nebi zdržal.

kako se ti odraža to tresenje (lahko mi podrobno opišeš tudi v zs); sprašujem zato, ker se meni zelo tresejo roke ob živčnosti, da ne rečem, ko pride anska, da včas še juho komaj pojem - verjetno bi še šeflo falila  kiselnasmeh

včas sem lahko nosila pladenj v kantinah, šla po stopnicah brez da bi se prijela ograje, danes, ne nosim več pladnja od leta 1993, po štengah obvezno za ograjo, ker sem od strahu nestabilna, kofe pijem kot klošar vino (z obema rokama, zato, da je ne polijem), ipd. Zato, te razumem, kaj pomeni tresavost rok in včasih telesa, če sem na konstantni nuli v počutju. In pomaga samo sproščanje in pozitivne misli, ki so včasih dosegljive kot loto, matr!!! Ampak gre, z delom, z delom na sebi.

ZDAJ PA K TEBI: zakaj bi te psih. dala v hosp.?! Ne razumem. Pa ne zaradi tresenja? Zaradi misli o samomoru, ja. A maš to? Malo več povej, prosim.

Nevem, kaj naj naredim, kako naj si pomagam premagat tresenje in to nadležno piskanje. Zelo hudo je in bi prosil, če mi zna še kdo pomagat.

Če mi boš bolje predstavil, bom bolj vedela, v katero smer govoriti.

Pozdravček Ssooffiiee  oki pomezik
Prijavljen

"Lahko je zapraviti veliko časa za skrbi in obsedenost, a meditacija te spravi v blaženost, spomni te, da je pomembno tisto, kar čutiš v sebi. Če imaš to, imaš vse."
tresavko
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 11


« Odgovori #28 dne:: torek, 13. september 2011 ura: 20:14 »

Hvala za odgovor.

Takole, najprej se mi trese jezik, konstantno, potem pa občutim roke in noge najbolj ter škrtanje zob.

Jem lahko normalno, to niti ni vidno navzven ampak je hudo moteče navznoter, gre za mravljinčenje, utrip srca čutim na podplatih in rokah, ter konstantno napete mišice.
Groza je, ko se uležem, takrat pa, kot da bi ob mene butala voda, kot, da bi ležal na plaži in ob mene buta voda. Ratam tudi zelo omotičen, kar je občutek, kot da bi bil pijan. Te občutki ne minejo, že dolgo časa in res ne zmorem funkcionirati, da bi odšel v službo, ali kamorkoli. Stežka vozim avto/kot v pijanem stanju in pomagam doma na kmetiji, ali pri prijateljih.

PSihiatrinja me hoče hospitalizirat, ker sem obupal, zdravila ne primejo, psihoterapija je počasna/tehnike sproščanja, poleg tega pa hudo trpim, zamenjal kup psihiatrov, ki so res idioti, če bi mi želeli pomagati, bi mi lahko vsaj že leta nazaj razložili, kaj se z mano dogaja in priporočili psihoterapijo, takrat sploh nisem imel tako hudih simptomov ampak navadno tesnobo, pa so sam rinli zdravila, tako, da sem moral vse sam preštudirati, bil hospitaliziran na EKIju kjer mi je bilo še bolj slabo, noben beden psihiater mi ni razložil kaj se to dogaja, še več, potrdili so da sem pač občutljive narave, naj se sprijaznim. Skratka GNUS, od gnusa. jok
Prijavljen
Sofia-Del_Sati
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 2.554


lotus iz mlake zraste v prelepi cvet - bodi lotus!


« Odgovori #29 dne:: sreda, 14. september 2011 ura: 14:34 »

tresavko, kaj pa če bi se najavil pri moji psihiatrinji, ki je res best-of!!!

Majda Šerič, Savska 9, Lj - pa reč, da si na tem, da se fentaš zaradi tega problema------------> resno!

men je ona že 2x rešila lajf, ko so mi ga drugi psih. pred njo sam še bolj zaje*bal in sem bila še bolj zje*bana od vsega hudega ---------> zdaj pa sem rožica, ki jo je občasno še strah, a tudi ta počasi zgineva s pravimi metodami!

tudi pri tebi bo še vse ok. pazi, da sem do ok psih. prišla, sem mogla prej na 4 kvazi strokovnjake naletet

Objem zate, dragi Tresavko!!! Vse bo še dobro, čeprav to trenutno ne verjameš; tudi jaz nisem januarja, pa je blo potem ok, pa spet padec in spet ok, pa padec total, in danes ok - že kar nekaj časa!

sofie rozicodam rozicodam rozicodam
Prijavljen

"Lahko je zapraviti veliko časa za skrbi in obsedenost, a meditacija te spravi v blaženost, spomni te, da je pomembno tisto, kar čutiš v sebi. Če imaš to, imaš vse."
tresavko
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 11


« Odgovori #30 dne:: četrtek, 15. september 2011 ura: 09:16 »

Hvala Sofie za spodbudne besede in pomoč. Sem zelo hvaležen za odgovor.
Uf, vidim, da potem nisem edini, ki ima slabe izkušnje z psih., in ja pomoč sem poiskal pravočasno, vendar sem samomorilen postal potem, ko sem videl, da mi psihiatri neznajo pomagat in so se mi simptomi slabšali, noben od teh pa ni omenil psihoterapije Angry. Res bljak. ne

Bom se pozanimal kako s tvojo zdravnico, ja. Bi te vprašal, kakšna zdravila jemleš?

Še enkrat hvala!
« Zadnje urejanje: četrtek, 15. september 2011 ura: 09:20 od tresavko » Prijavljen
Sofia-Del_Sati
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 2.554


lotus iz mlake zraste v prelepi cvet - bodi lotus!


« Odgovori #31 dne:: četrtek, 15. september 2011 ura: 09:18 »

da mi psihiatri neznajo pomagat in so se mi simptomi slabšali.

znajo pomagat........ ta pravi!
Prijavljen

"Lahko je zapraviti veliko časa za skrbi in obsedenost, a meditacija te spravi v blaženost, spomni te, da je pomembno tisto, kar čutiš v sebi. Če imaš to, imaš vse."
cincila
gost
« Odgovori #32 dne:: sreda, 28. september 2011 ura: 15:57 »

Živijo,

jaz imam podobne probleme, no jaz trzam. Skratka, vse mišice kar jih moje telo premore mi trzajo že od decembra pa tudi mravljinči me občsno. Takrat sem bila pod zelo hudim pritiskom (par mesecev, če ne že celo življenje  sesmejem) in najdem se tako v OKM kot v GAM, skratka povsod. Mojo zgodbo lahko prebereš pod OKM. Plus tega sem obsedena s tem, da boleham za MS. Mislim, da že celo večnost iščem simptome te bolezni in sem jih tudi dobila. V pon sem naročena pri psihiatru pa bomo videli ali on lahko kaj pomaga, ker si sama očitno ne morem. Imam velike vzpone in še večje padce. Jemljem Paroxat, vendar skušam prenehati zaradi načrtovanja družine. Zato rabim drugo pomoč.

Nisi edini, sploh ne in vem kako je, če ti en reče pa nehaj mislit na to. KAKO?Huh?? Če ste pa telo samo odzove. Jaz tudi, ko sem pomirjena začnem trzat, kar tako brez razloga. Očitno imam vse v podzavesti. Že od dec se mučim sama s sabo, zato grem k dr. Repolusku. Upam, da mi kaj zaleže.

Miren dan želim!
Prijavljen
Strani: 1 [2]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.162 sekundah z 23 povpraševanji.