FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
sreda, 24. april 2024 ura: 03:19


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: 1 2 3 [4] 5   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Ekstrasistole  (Prebrano 31527 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Panda M
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 47


« Odgovori #60 dne:: sobota, 19. junij 2021 ura: 11:00 »

So se še komu poslabšale ekstrasistole odkar je udarila taka vročina? Meni so se ful... jok
Prijavljen
VIA
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 26


« Odgovori #61 dne:: ponedeljek, 21. junij 2021 ura: 15:36 »

Tudi meni, nisem vedela, da je lahko povezano z vročino unsure Res pa je, da se mi občutek tesnobe vsako poletje poveča...pa imam sicer res rada ta letni čas
Prijavljen
Sasy
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 88



« Odgovori #62 dne:: ponedeljek, 21. junij 2021 ura: 17:02 »

Ja, tudi jaz se pridružujem. Čeprav imam vedno bolj izrazite pred mesečnim ciklusom. Je pa zanimivo da jih jaz med samim stresnim obdobjem niti nimam, pojavijo se ene 2, 3 dni po tem. In pol rabim ene par dni da pridem k sebi.

Lp.
Prijavljen
Panda M
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 47


« Odgovori #63 dne:: torek, 22. junij 2021 ura: 20:01 »

Hvala VIA in Sasy! Sem vesela, da nisem edina.... rozicodam Mene tudi nekako bolj poleti tesnoba grabi, morda zaradi tega občutka vročine in kot da ni zraka - to še poslabsa mojo tesnobo.

Tudi meni se pred ciklusom zadeva poslabša, od ovulacije naprej so že težave....mogoče sem tudi že malo predmenopavzna  unsure
Prijavljen
Panda M
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 47


« Odgovori #64 dne:: sreda, 23. junij 2021 ura: 18:17 »

Danes sem po treh mesecih čakanja dobila še holter pri kardiologu in se prav bojim,kaj vse bo pokazal. Večkrat sem že delala holter monitoring,pa ni blo nič kaj extra....zdaj pa je ES toliko,da ne vem....bomo videli,kaj bojo rekli  Cry
Prijavljen
Sasy
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 88



« Odgovori #65 dne:: sobota, 03. julij 2021 ura: 07:14 »

Pozdravljena Panda,

kako je bilo na holterju? Jaz sem včeraj prvič doživela hud napad ekstrasistol. Vsak drugi utrip je bil mimo, butalo me je v vratu skratka obupen občutek. Jasno panika in na urgenco. Tam takoj v ambulanto. EKG je bil poln ekstrasistol in srce se kar ni hotelo umiriti. Dobila sem Concor in Apaurin. Potem se je malo umirilo. Zdravnica je rekla, da niso nič nevarne skratka od stresa. Kri je bila ok. Skratka trenutno se je spet začelo in je grozno. Sploh ne vem kaj naj naredim? Buta in buta vsak drug, tretji udarec. Za domov sem dobila Concor eno tableto zjutraj in naj grem k psihiatru. Ampak mene je na smrt strah, da mi bo odpovedalo srce. H kardiologu mi menda ni treba iti. Kaj mi svetujete?
Lp.
Sasy
Prijavljen
Panda M
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 47


« Odgovori #66 dne:: sobota, 03. julij 2021 ura: 22:25 »

Hi Sasy!
Holter je pokazal ekstrasistole(okrog 800 in to sedaj,ko sem na AD-jih), a se ne obravnavajo kot pomembne. Tudi meni je srce skakalo na vsak drugi,tretji utrip in sem dobila Concor, Helex....a stanje se mi je izboljšalo šele na Cipralexu- ES je sicer še vedno ful veliko,a se zaradi Cipralexa več ne ustrasim tako zelo. Pri meni žal ni bil dovolj Helex,sem morala na AD-je...
Tudi moj strah je bil enak,da se mi bo srce enostavno ustavilo. Kljub temu,da ne rabiš kardiologa, je včasih fajn it,da te vsaj delno pomiri,da je tvoje srce zdravo. Bi te to pomirilo? Potem se splača...
Če bi se ti strah stopnjeval in ne bi mogla več normalno živet s tem,pa priporočam psihiatra.
Hodiš na kakšno psihoterapijo?
Prijavljen
Sasy
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 88



« Odgovori #67 dne:: nedelja, 04. julij 2021 ura: 01:48 »

Ja, tudi jaz sem se odločila nazaj za AD. Včeraj sem vzela prvo četrtinko Asentre, enkrat mi je že pomagala. Problem je, ker danes odhajamo na morje. Strah me je do onemoglosti. ES me še kar mučijo kljub Concorju. Zdaj pa ne vem a nima učinka ali imam toliko razdražen živčni sistem. Grozno je, preskakuje pa vmes malo počaka in to na vsake dva tri utripe. Saj če bi vedela da je srce ok se ne bi toliko sekirala. Na ekg je bila sinusna tahikardija in ekstrasitole, drugače pa nič posebnega po zdravničinem mnenju. Pred tremi tedni in vsakič do sedaj je bil šolski. Rekla je da je to od stresa in to je vse. Naj grem mirno na kolo, v hribe, na morje... Ampak mene je še vedno strah da mi bo kar odpovedalo srce od tega čudnega utripanja. Od strahu ne morem spat niti jest. Rada bi šla h kardiologu in že enkrat dala vse preglede skozi in potem pozabila na to, če je vse ok.
K psihiatru sem hodila, pa je bil vsakič drug. Vsak je dal svoje ad in to je bilo to. Na psihoterapijo sem hodila ampak sem morala zaradi financ prenehat. Bi pa še šla. Upam, da se bo na morju malo umirilo vse skupaj.
Prijavljen
Panda M
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 47


« Odgovori #68 dne:: nedelja, 04. julij 2021 ura: 19:21 »

Sasy, te čisto razumem. Tudi jaz nisem več ne jedla,ne spala....
Za ES še na žalost niso odkrili nobenega pametnega zdravila, Concor bolj umirja hiter pulz. Naj bi sicer blokiral adrenalinske dražljaje, da srce ne bi tako skakalo, ampak meni ni tako zelo pomagal. Res je, nevrovegetativni zivcni sistem je čisto razdrazen- meni je to psihiater celo napisal v izvid. Nekaj časa traja, da se umiri vse skupaj.
Tudi jaz bi potrebovala še več psihoterapije,pa trenutno nisem tako pri financah...
Meni je zdravnica tudi svetovala več gibanja,pa se še lovim s tem....dostikrat se ne počutim dovolj dobro in se premalo gibam.
Mogoče ti bo ustrezala sprememba okolja, morje...
Voda pomirja.
Priporocam ti tudi,da si pogledaš kak video na youtube od dr. Sanjay Gupta York Cardiology, ki govori o "palpitations, ectopic beats" na super način, mene je zelo pomiril.
 rozicodam
Prijavljen
25263661
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 38



« Odgovori #69 dne:: torek, 13. julij 2021 ura: 16:42 »


Tudi jaz bi potrebovala še več psihoterapije,pa trenutno nisem tako pri financah...
Meni je zdravnica tudi svetovala več gibanja,pa se še lovim s tem....dostikrat se ne počutim dovolj dobro in se premalo gibam.


Ja meni pomaga; sem vsak dan (skoraj, razen če res ni časa) športno aktivna, zdaj sma še začela doma telovadit in obvezno tudi sobno kolo. Pa če je pol ure, intenzivne vadbe, je boljše, kot nič wav
Prijavljen

Poraze premagujem z upanjem, da bom nekoč zmagovalec.
mjtami
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 14


« Odgovori #70 dne:: ponedeljek, 26. julij 2021 ura: 20:17 »

Zdravo.
Tukaj stara znanka z anksiozno motnjo in nova z preskakovanjem srca:'(.
Sem ze 3 leta na Cipralexu in se mi zadnja 2 tedna pojavlja preskakovanje srca vsaj 1 krat dnevno.....
Cisto sem trda od strahu Cry...Ob vsem tem cutim taksno anksioznost,da mi otezuje vsak dan....Najraje bi jokala in vpila na ves glas od strahu......
Ne vem več,kaj naj storim????Poskusila sem helex,cbd kapljice in mislila,da preskakovanja ne bo,pa vendar je tu....Na googlu preverjam simptome,vzroke in s tem vem da hranim še bolj svoj strah....
Najvecji strah v mojem zivljenju je ta,da bi umrla,dozivela zastoj srca in pustila za sabo 4 letnega sina.
Kaj naj storim,da ne bom zivela v vsakodnevnem ohromujocem strahu.....? Cry
Rada bi se spet pocutila,kot stara jaz....
Mislite,da bi morala zvišati dozo Cipralexa?
Prosim lepo za nasvet,kako se naj le tega znebim in spet zazivim srečno?Hvala
Prijavljen
Sasy
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 88



« Odgovori #71 dne:: ponedeljek, 26. julij 2021 ura: 21:49 »

Pozdravljena med nami,
praviš, da si stara znanka z ankso. Tudi preskakovanje srca pride v paketu s tem. Tudi jaz ga imam. In to po večkrat na dan. Trenutno uvajam Asentro in upam, da bo minilo. Sedaj, ko sem povečala dozo je še hujše. Kakšno dozo Cipralexa pa jemlješ? Kaj se ti je zgodilo v tem času, da se ti je to pojavilo?
Če si opravila pregled in veš, da je srce zdravo so popolnoma nenevarne ampak strašansko strašljive in neprijetne. Občasno jih imamo vsi. Mi strahci jih pa še bolj občutimo in ko se jih ustrašimo jih je še več in krog strahu je sklenjen.
Privošči si sprostitev, meditiraj, poslušaj glasbo... kar koli pomirja tvoj živčni sistem. Na forumu nas ima veliko enake strahove. Tudi jaz se bojim, da mi bo srce kar odpovedalo pa vem da je srce zdravo.
Kar pa se tiče zviševanja Cipralexa pa vprašaj psihiatra.
Lp.
Sasy
Prijavljen
mjtami
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 14


« Odgovori #72 dne:: torek, 27. julij 2021 ura: 07:38 »

Zdravo.
Pregled ekg in holter sem opravila pred leti,kjer je pokazalo da je vse bp in da je to le zaradi moje ankse in okm.Vendar se niso pojavljale vsak dan tako kot sedaj Cry
V tem casu se ni zgodilo nic pretresljivega kar bi jih lahko povzrocilo,je pa res da ves ta cas jemljem samo polovicko najnizje doze cipralexa,ker si nekako nisem upala zvisati na celo tableto :'(Mogoce je razlog tukaj,da bi morala zvisati dozo?
Mogoce je nekje v podzavesti razlog ta da me v prihodnjosti caka operacija zolcnih kamnov,ki se je strasansko bojim?!
Hudo je vsakodnevno funkcinirati z hudo ankso in res nevem kako se jo naj oslobodim?
Prijavljen
Sasy
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 88



« Odgovori #73 dne:: sreda, 28. julij 2021 ura: 10:21 »

Vem, da je hudo. Kdor ni doživel tega ne ve kaj prestajamo. Mogoče je, da te podzavestno muči misel na operacijo. Si imela kakšno slabo izkušnjo v preteklosti z zdravjem, operacijami, mogoče kdo od bližnjih? To se zacementira v naši podzavesti in potem nas opozarja preko simptomov. Tudi ekstrasistole so samo simptom, če je ostalo ok. Vsakič je nekaj novega. Zdaj srce potem bo kaj drugega. Mene mučijo že tri dni odkar sem za četrtinko povečala Asentro. Pa prvič tega ni bilo, sedaj pa. Vsakič je pač nekaj novega. Če lahko, pojdi na psihoterapijo, kakšno bolj poglobljeno, da boš ugotovila od kje strah.
Kar pogumno.
Lp.
Sasy
Prijavljen
cvetkus
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 152


« Odgovori #74 dne:: četrtek, 28. april 2022 ura: 06:30 »

Pozdravljeni,

Spet pišem  v temo, ki ni že dolgo nič napisanega.

Še vedno se mi dogaja, da na vsak mesec ali dva se mi dogajajo ti utripi in sicer največkrat se mi to dogaja proti večeru, nekajkrat pa tudi čez dan.

Situacija, ki se mi je zgodila je taka v nedeljo večer so se mi zgodile, ko sem šel spat, razmišljam zakaj se dogajajo en utrip normalen drugi pa tak kak, da bi bol polovičen. Traja kako uro in zgine. Včeraj se mi ob kakih 10 začnejo, bilo je mučno se mi dogajajo kako uro, nato malo nehajo, in se mi začnejo spet ob kakih dveh, rečem si grem laufat, in na začetku prvih 500 m, so se mi začele dogajati ena za drugo (kar je zelo nenavadno, saj se mi med športom ko laufam 10 km ali prekolesarim 50 - 70 km na povprečnem pulzu cca 140 - 165 ne zgodi nobena ali pa se zgodi kaka ko  mogoče vdihnem drugače ) se ustavim, nekoliko prediham pa si rečem ma ko šiša vse skupaj, pa sem šel odlaufat 5km  takrat pa mogoče ena dve mezmes.

Večer pa so se mi spet dogajale. Nevem kaj mi je, nevem kje je vzrok.
Je pa res, da sem neki čuden psihološko zadnji čas, nevem zakaj, mogoče so me iz tira vrgle volitve, ker sem jih zelo spremljal in iz ene ali druge strani smo poslušali samo negativo. Težko me kaj nasmeji, občutek imam kot da nisem pri stvari, nevem čuden filig in slabo počutje.

Imam strah, da je nekaj zelo narobe s srcem, kljub temu, da sem bil lani spet na pregledih, pa je rekel kardiolog, da naj samo uživam življenje s svojo družino. Rekel je samo zdravo življenje, kako kg manj in je to to.

Pogledal vse videje od dr. Gupta - priporočam (https://youtube.com/c/YorkCardiology) , pa še vedno.

Lahko ppvem tudi to, da sem ga tu pa tam namerno malo več spil, ni blo nič, potem športal preveč in nič. Mogoče je prehrana, stres, rahla depresija...

Toliko, da sem dal na "papir".

Uživajte
Prijavljen
peek26
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 148


« Odgovori #75 dne:: sobota, 16. julij 2022 ura: 16:29 »

Pozdravljeni!

Po res dolgem času se oglašam na forumo. Saj nevem kje začet. Torej najprej lep pozdrav, upam da ste super. Nekateri me že poznate, za tiste, ki ste novi pa bi razložil mojo težavo še enkrat. Kar nekaj let nazaj (16 let) sem postal pozoren na simtome srca, veliko prebral in sčasoma zapadel v strah tako daleč, da nisem bil zmožen normalno funkcijonirat. To pomeni težava z vožnjo po avtocesti, it dlje od doma, trgovine, gneča, zdrav. domovi itd. Kup enih strahov katere sem rešil z ADji zoloft. Vmes sem jih po treh letih opustil a se mi je vse skupaj vrnilo po leto in pol. Drugič sem ponovno začel ampak ostal samo na 25mg zolofa. Po mnjenju psihiatrinje zgolj toliko da je placebo efekt. Zakaj pišem v to skupino? Stvari so se mi počasi vračale. Začelo se je na morju, ko me je med spanjem zbudil hiter utrip. Se vztal in pobegnil domov. Nekak rešil a z novo jezo in slabo voljo, da sem dobil strah nazaj. Torej kljub veliki zelji po morju mi do danes ni uspelo it. Kasneje je deda resno zbolel a se izvlekel. Prvič sem se zaposlil kajti prej sem bil sp-jovec. Tud delo mi je na zacetku povzrocalo težavo na način zardevanja, vročine itd. Ko sem tisto uspel rešit se mi je pa pojavil ponovno ta utrip (ekstrasistol), ki se je zgodil zmeraj na delo. En krat na dan. Izgleda pa kot da ti vzame sapo in je utrip z zamikom. No zaradi tega sem povečal iz 25mg na 50mg in je od tega en teden. Rezultata ni. Razen ta da sem danes spil črno kavo (drugače je ne pijem) in namesto enega preskoka sem jih čutil vsaj kakšno uro ali dve. Res neprijetno do te mere, da sem šel na urgenco kjer so mi naredli EKG. Ritem ok. Po opisu sodeč ekstrasistole in nič nevarnega, zgolj neprijetno. A vseeno me je ponovno tako ohromilo, da vam ne znam povedat. Načeloma športam 5x na teden tek ali aerobne vaje. Moj pritisk je šolski (115-125/70-80) in nižjim utripom 60 (5-+). Pred 4 leti sem tud opravil komplet UZ srca kateri je bil BP. Zdravim se za hipotirodizmom (povečana ščitnica). Vsak nasvet bo dobrodošel. Lep dan
Prijavljen
Strahka
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 188


« Odgovori #76 dne:: sobota, 16. julij 2022 ura: 23:08 »

Pozdravljen!
Čeprav sem sama v istem oz. podobnem stanju, ti lahko povem le svojo izkušnjo. 10 let sem se zanašala "le" na učinek AD-jev. Bala sem se biti brez, ker sem se bala občutkov, ki bi jih prinesla tesnoba. Zase nisem naredila nič, čeprav sem bila prepričana, da sem naredila veliko. Nakar je letos zgleda vesolje želelo, da se nekaj naučim in končno skapiram, da z ADji ne bo šlo. Zdaj sem na poti, ki je trnova, a zmaga bo zagotovo najbolj pomembna! Moje spoznanje po 10ih letih prepričanja, da brez ad ne morem je to, da lahko, ker anksiozni nismo bolani, le naučili smo se takega odziva, ki nas vodi v nove in nove strahove. Povišanje doze nas vrže par korakov nazaj... Kar pa je le pika na I našemu prepričanju, da smo hudo bolani. Vem,. Sem, sem bila tam in sem še večkrat na dan. A bom ponovila to, kar sem sama 100x prebrala, pa nisem razumela. Ad ni rešitev. Nujna je psihoterapija in spreminjanje vzorcev odzivanja....
Noben ad ne bo pomagal, če si ne bomo pomagali sami. Verjemi. Sama sem se v letošnji hudi krizi 2x peljala na psihiatrično urgenco in hvala bogu za to izkušnjo, saj sem končno doumela, da mi tam ne bo noben pomagal. So prijazni, poslušajo. Tistih nekaj minut pogovora je blagodejnih, a težavo imamo, če znajo "le" predpisati zdravila, zdraviti simptome. Nam pa s tem naredijo najslabše (seveda v dobri veri, da nam pomagajo).
Jaz sem zamenjala ad letos prvič in imela milijon padcev
 Predpisali so mi nov ad, ki ga v tako visokem odmerku (pa je le pol priporočenega) moje telo ne prenaša. Vse sile so mi želele pokazati, da tako pač ne bo šlo. In veš kaj?  Počasi postajam hvaležna za to hudo preizkušnjo. In počasi počasi rastem in končno sprejemam tesnobo kot. Svojo prijateljico.
Želim ti vse najlepše! Ne obupaj!
Prijavljen
peek26
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 148


« Odgovori #77 dne:: nedelja, 17. julij 2022 ura: 08:57 »

Hvala za odgovor. Se strinjam s tabo. Tablete so le upora a veliko krat pozabimo to in jih vzamemo kot čudežno tabletko ki bo sama od sebe spremenila vse. Da pa pridemo v misel da smo zaradi tega bolani, bogi nas pa kot si rekla vrže dva koraka nazaj naše poti. Kako si se ti spopadla s temi utripi o katerih gre tema?
Prijavljen
Strahka
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 188


« Odgovori #78 dne:: nedelja, 17. julij 2022 ura: 22:38 »

Jaz sicer preskokov nimam, imam pa kup drugih zadev. Zadnje dni neko bolečino v grlu oz. tam nekje. Ko vem, da je aneksa.
Jaz se pomirimo tako, da enostavno sprejmem. Rečem si, ok, super, pozdrav. Spet si tu, tesnoba draga... Se zamotim in iyveni. Pa spet pride...pa mi nabije tesnobo...pa spet uspem...skratka en vrtiljak. A se ne dam, ker se mi v pol leta ni še nič zgodilo in je vedno minilo, ko nisem dajala pozornosti. Enostavno vem, da mi ne more nič biti. Ampak tudi jaz včasih ne uspem. Se probam zavedati, da je to "le" simptom tesnobe, ki še ni spokala stran.
Upam, da ti je boljše.
Prijavljen
peek26
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 148


« Odgovori #79 dne:: sreda, 20. julij 2022 ura: 19:19 »

Pozdravljeni!

Spet se javlam. Na žalost na tem forumo le redko kdo prebira ali piše sporočila kar mi je res žal. Včasih si dobil podporo, nasvet itd.

V glavnem opravil sem UZ, EKG samoplačniško. Zelo bi pohvalil ordinacijo gospoda Toplaka na Ptuju in ga toplo priporočam. Zanan je bil ekstrasistol, srce pa v tem primeru zdravo. Svetoval mi je naj jih odmislim in pa naj dalje športam.

Vsi kateri smo te preskoke imeli vemo kak je in da jih odmislit skoraj da ne moreš. Kaj še lahko pol naredimo?  Jaz sem čist adijo. Skozi cel dan se mi pojavljajo, cel čas merim utrip in samo čakam.

Naj povem da sem leto in pol bil na zoloftu 25mg kar je baje isto kot nič.
Prijavljen
Strani: 1 2 3 [4] 5   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.108 sekundah z 22 povpraševanji.