FORUM Nebojse.si
Novice:

*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
ponedeljek, 22. julij 2024 ura: 16:22

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.

Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: PMS in panika, tesnoba  (Prebrano 4569 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Panda M
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 51

« dne:: nedelja, 21. april 2024 ura: 14:29 »

Pozdravček vsem,
ne vem,če pišem v pravo rubriko, nisem še zasledila tega vprašanja in sicer me zaradi pms in danes na 1.dan menstruacije napada grozna tesnoba,panika. Kake 3 dni je že precej slabo.
Sem tudi na ADjih, 10mg Cipralexa in to mi je vedno nekak pomagalo,čeprav se kljub ADjem v tem pms obdobju nisem ok počutila, vedno malo bolj napeta in nespečna. A zdaj mi udarja konkretno in sem čisto izgubljena. Mi Cipralex več ne prime,bo minilo? Zbegana sem in ful me skrbi. Brala sem,da naj bi v tem obdobju hormoni,serotonin ful padel in je mogoče to razlog? Ne bi rada menjavali Adja ali višala doze- pred kratkim bila na 15mg a je bilo še slabše oz.nisem prenašala te doze. Na 10mg še mi je pol lepo umirilo nazaj,zdaj pa tole.... jok Tako tiščanje v zelidcu,orsih, ekstrasistole....
Hodim na psihoterapijo, imam pa malo bolj stresno obdobje trenutno....Res prosim za nasvet,izkušnjo.....hvala  rozicodam
« Zadnje urejanje: nedelja, 21. april 2024 ura: 14:36 od Panda M » Prijavljen
Fema
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 70

« Odgovori #1 dne:: nedelja, 28. april 2024 ura: 21:30 »

Živjo,

jaz lahko samo delim izkušnjo, da se mi tesnoba in depresija in frekventnost in jakost paničnih napadov zelo poslabšajo kak teden dni pred menstruacijo. Sama sem bila dolgo na ssri-jih in mi glede tega niso nič pomagali, kolikor sem brala gre pri predmenstrualni disforiji za nihanja progesterona in estradiola oz. estrogoena. Naj bi se to najbolj uspešno zdravilo s ssri-ji, ampak očitno ne pomaga vsem ženskam s to težavo. Že dolgo razmišljam, da bi se z ginekologinjo posvetovala o uvedbi konracepcije zaradi teh težav, a nisem kaj prida motivirana, ker kolikor berem študije in debate na tujih forumih tudi kontracepcija za predmenstrualne psihične težave nima nekih dobrih rezultatov. Si ti morda s psihiatrinjo ali ginekologinjo govorila o tem, katera zdravila imajo kaj uspeha?
Prijavljen
Panda M
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

« Odgovori #2 dne:: torek, 30. april 2024 ura: 15:11 »

Zivjo Fema,
hvala za tvojo izkušnjo  rozicodam
Zdi se mi,da je s starostjo in vsako naslednjo menstruacijo huje...tudi jaz sem brala,da bi naj ssri-ji zelo lepo omilili zadevo,a jaz nimam tega občutka v zadnjem času. Psihiater bi reševal težavo s kakšnimi stabilizatorji razpoloženja, pri ginekologinji pa je težava ta,da mi tako rekoč ne more pomagati....ker imam osnovno bolezen tako,da ne smem jemati kontracepcije ali dodatnih hormonov.
Sedaj iščem naravno varianto, zelišča ali homeopatijo in upam,da se kaj najde.
Če boš imela kakšno dobro izkušnjo s kakšnim "pomagalom ", pa se priporočam tudi jaz za nasvet.
 wav
Prijavljen
Fema
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 70

« Odgovori #3 dne:: četrtek, 02. maj 2024 ura: 12:43 »

Hvala tudi tebi za tvojo izkušnjo  rozicodam
Lažje je, ko človek ve, da ni sam v tem. Katere stabilizatorje pa je psihiater kaj omenjal? Jaz sem v zadnjem letu dvakrat probala uvesti Lamal, zdelo se mi je, da malo pomaga, a sem vsakikč zaradi njega dobila izpuščaje. Nekako malo upanja polagam v to, da bi se s psihiatrom ponovno probala pogovoriti o uvedbi kakega drugega stabilizatorja ...
Tudi jaz hodim na psihoterapijo,a mislim, da so moje težave tako intenzivne, da bo brez kake ustrezne medikamentne terapije vse skupaj pretežko  Cry
Prijavljen
Panda M
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

« Odgovori #4 dne:: petek, 03. maj 2024 ura: 22:14 »

Z veseljem  rozicodam
Res je lažje vedeti,da nismo sami in da se nam dogaja podobno....
Psihiater je predlagal Eglonyl....ne vem,če poznaš.  Mislim,da je bilo že veliko govora o tem na forumu pod temo zdravila.
Jaz trenutno ne morem brez AD-jev za tesnobo, tudi psihoterapija odpira neke zadeve,ki so precej težke. A nekega dne upam,da bom spet brez zdravil. Upam,da ti bo uspelo s terapijo tudi brez tablet....če pa bo pretežko, pa zmeraj obstaja "bergla", morda samo začasno, da se zadeve umirijo.
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar