FORUM Nebojse.si
Novice:

*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
nedelja, 14. julij 2024 ura: 13:42

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.

Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Podpora, izmenjava izkušenj, druženje, človeški stik  (Prebrano 3012 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Zatopljena
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 3

« dne:: ponedeljek, 26. februar 2024 ura: 17:23 »

Dober dan.

Sem nova na tem forumu in dovolite, da se na kratko predstavim. Stara sem 38 let, prebivam v Ljubljani ter živim z mačko, depresijo in tesnobo. Eno od teh treh imam dejansko rada. Wink

Pogosto se počutim sama in nerazumljena. Zato si želim spoznati kakšnega sotrpina oz. kakšno sotrpinko, ki iz lastne izkušnje ve, kako je imeti depresijo in/ali tesnobo. Za medsebojno podporo, izmenjavo izkušenj, druženje ali samo za pristen človeški stik. Na splošno imam rada sogovornike, ki so v komunikaciji nežni, imajo samozavedanje in so pripravljeni za delo na sebi.

Če koga izmed vas prebrano nagovori, mi lahko napišete sporočilo.

Želim nam vsem veliko nežnosti in prijaznosti do sebe!

« Zadnje urejanje: ponedeljek, 26. februar 2024 ura: 20:48 od Zatopljena » Prijavljen
Aslan
Global Moderator
Heroj
Odsotni Odsotni

Prispevki: 7.812

Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.

« Odgovori #1 dne:: ponedeljek, 26. februar 2024 ura: 21:35 »

Zatopljena pozdravljena na forumu.
 rozicodam

Tako zelo lepo si se predstavila, da sem prav začutila tvoj nežen vibe, ki pa je kljub tesnobi in depresiji začinjen z luštno noto humorja. Mucki so čudovita družba, vem, poznam ... moj zvesti sopotnik skozi življenje je pa vedno kuža :-)

Se mi zdi, da bolj kot smo na poti samospoznavanja, bolj smo nekako zbirčni s kom delimo svoj čas.
Tudi sama stavim na pristnost sogovornika, na nežno komunikacijo v tonu in človeški energiji in na sposobnost slišati, poslušati in dat prostor da smo lahko to kar smo. Brez sodb, pametovanja in posiljevanja z kaj moramo ... in pogosto so prav naše živali, sploh če si introvertirana, balzam za našo dušo.

Upam, da se ti odzove kak sogovornik in da se stke kaka prijateljska vez tule tudi zate.
Tudi na odprtem delu foruma lahko soustvarjamo tople in iskrene odnose in smo drug drugemu v spodbudo.

Prijazen pozdrav tebi in mucku
 rozicodam rozicodam
Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
Zatopljena
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 3

« Odgovori #2 dne:: ponedeljek, 26. februar 2024 ura: 21:50 »

Hvala za prijazen odziv in dobrodošlico! Ja, domače živalice znajo biti res krasni prijatelji. Ko sem prebrala tvoj zapis, sem se počutila pomirjeno, da še obstajajo dobri, topli, srčni ljudje. Res sem bolj introvertirana, pa tudi sramežljiva, zato imam raje komunikacijo ena na ena. Na odprtem forumu pa raje samo bolj berem kot aktivno sodelujem. Tudi ko tale odgovor pišem, se moram kar opogumljat, da je vse ok. Pozdravček!
Prijavljen
Aslan
Global Moderator
Heroj
Odsotni Odsotni

« Odgovori #3 dne:: torek, 27. februar 2024 ura: 16:03 »

Citiraj
Res sem bolj introvertirana, pa tudi sramežljiva, zato imam raje komunikacijo ena na ena. Na odprtem forumu pa raje samo bolj berem kot aktivno sodelujem. Tudi ko tale odgovor pišem, se moram kar opogumljat, da je vse ok.
Osebna rast prinese tudi to, da smo sami sebi ok, da začutimo da lahko imamo mnenje, želje in potrebe.
Da lahko obstajam in sem drugačen in sprejet tak kot sem. Poiskati svoj o "pasmo" ljudi, kjer si razumljen.

Se spomnim, da so me nekoč extroverti vedno prepričevali, da rabim med ljudi, v družbo ...
danes sem ponosni introvert, ki točno ve kaj potrebuje. Iskren, globok odnos s sočlovekom in veliko časa sama s seboj. Že sama misel, na sedenje v kafiču kjer je polno glasnih ljudi me odbija. Včasih sem mislila, da sem čudna, danes vem, da znam slediti sebi, slišati sebe.

Pozdravček  rozicodam
Prijavljen

Tačkica
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 144

« Odgovori #4 dne:: sreda, 28. februar 2024 ura: 07:54 »

Tudi ko tale odgovor pišem, se moram kar opogumljat, da je vse ok.

ne morem, da ti ne bi odgovorila  pomezik

Glej, forum je zato, da pišemo, pišemo ... razglabljamo, se sami sebi smilimo, pozabibimo na pravo slovenščino .. včasih  pomezik

Če bi brala vse kar smo tukaj napisali, sploh jaz  , bi takoj začela pisati in se enostavno "spraznila" . Res to je en tak fajn ventil, občutek, vsaj za mene. jaz recimo znam biti "sama sebi dovolj"  wav , po drugi strani pa rabim tudi kofetkat, se družit, se fajn nakrohotat .. seveda mi tega ne nudijo vsi ljudje, pač moji izbranci   smejalci plesiva utopivkozarcu kava

vsi smajliji lahko odražajo mene  rozicodam  rozicodam

za začetek , piši ali pa si kar odpri svojo temo in piši 
Prijavljen
bojevnik
Druge motnje
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 14

« Odgovori #5 dne:: četrtek, 07. marec 2024 ura: 09:08 »

Se spomnim, da so me nekoč extroverti vedno prepričevali, da rabim med ljudi, v družbo ...
danes sem ponosni introvert, ki točno ve kaj potrebuje. Iskren, globok odnos s sočlovekom in veliko časa sama s seboj. Že sama misel, na sedenje v kafiču kjer je polno glasnih ljudi me odbija. Včasih sem mislila, da sem čudna, danes vem, da znam slediti sebi, slišati sebe.

Pozdravček  rozicodam

Meni se ta tvoj zapis zdi interesanten in bi rad komentiral nanj, pa čeprav nima nobene veze s temo, ki jo je začel avtor. Komentiral pa bi, ker se meni zdi, da je meni osebno pomagalo pri premagovanju nekih depresivnih razpoloženj, saj sem se izjemno dobro počutil med ljudmi v kafiču sredi dneva in bral časopise. To govorim za časa pred kovidom, ko je bilo dovolj časopisov povsod. Sedaj se moraš res potrudit, da najdeš nek kafič s časopisi. O.K. se pravi usedel sem se v kak kafič si naročil kavico in prebiral slovenske novice pa čeprav tudi par dni stare. Res sem se sprostil in užival pri tem, ker preusmeriš pozornost iz glave, kjer je vse nekaj smatano včasih in gledaš druge še bolj smotane ljudi. Pa ne mislim s tem, da so mi vsi ljudje smotani ampak najde se v vsakem kafiču vsaj eden. Če si pa doma ves čas pa nimaš kaj drugega kot samo sebe in potem ves čas samo sebe ocenjuješ in to postane včasih res zoprno. Tako, da mislim, da ne bi bilo slabo, da bi šla kdaj ven. Pomoje bi ti koristilo. Samo seveda moraš najti kak res dober kafič in ne kar enega.
Prijavljen
Aslan
Global Moderator
Heroj
Odsotni Odsotni

« Odgovori #6 dne:: četrtek, 07. marec 2024 ura: 10:48 »

Bojevnik hvala za tvoje razmišljanje in izkušnjo.
Luštno si zapisal tole.
 Smiley
Ravno o tem sem pisala, da smo si različni, imamo različne načine kaj nam pomeni sprostitev in polnitev telesnih baterij. Zame je to gibanje, narava, živali in 1 ali 2 človeka za družbo ob tem :-)
Klopca ob jezeru je zame nezamenljiva s kafičem - jaz najdem to tam, kar ti najdeš ob branju časopisa v tebi ljubem kafiču.
Meni je prijeten čas, ko sem sama s seboj, ker imam takrat možnost biti v stiku s seboj, svojimi občutki, načrti ... Za piko na i pa še delam z ljudmi (in njihovimi tegobami) tako da mi je samota nekaj kar mi pomaga ohranjati ravnovesje.

Imaš pa prav, da če se zapremo v svoj dom in smo pretirano izolirani in se preveč ubadamo s seboj res ni ok.
 rozicodam
Prijavljen

Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  

Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar