FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
petek, 19. april 2024 ura: 16:52


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Nova na forumu  (Prebrano 1100 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Veron123
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 1


« dne:: četrtek, 19. januar 2023 ura: 01:20 »

Pozdravljeni.sem nova na forumu.Imam kar nekaj problemov zadnje 3 mesece.Nevem kako naj se apopadam s svojimi tezavami.Grozno je.Odkrili so mi ored meseci ekstrasistole in sinusno tehikardijo.zamenjala sem ze 5 vrst tablet.sedaj vztrajam z nebiletom pa mi srce se vedno na vsake toliko casa nabija tudi do 150 na minuto.cez dan se umiri pa kar naenkrat spet hitro bije pa malo neha pa spet hiter utrip srca.nevem nebi rekla da sem premocna da imam probleme iz pljuci.nic od tega.skos si merim uteip pulz s prsti na zilo.zmesalo se mi bo.shujsala sem v 2 mesecih 8 kil.zakaj mi utrip nih zakaj bije enkrat hitro pa normalno kaj je vzrok.tudi ce nedam prevec na to da se probam da ne razmisljam se potipam na vrat in samo razbija 80 90 na minito.kot da je zmesano.kot da se mu bo zmesalp.meni pa se bolj.priporocate kaksen b kompleks ali karkoli pomaga.obiskujem samoplacnisko zdravnike.damoplacniako kri.skos mislim da je nekaj narobe zmano.nerazumm srca kaj mu je da jemlem tabletw in on kar divja.hvala za pomoc
« Zadnje urejanje: četrtek, 19. januar 2023 ura: 16:00 od Lost » Prijavljen
Aslan
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 7.772


Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.


« Odgovori #1 dne:: četrtek, 19. januar 2023 ura: 20:42 »

Veron123 prvo rabiš tudi pregled ščitnice (vrednosti TSH, T3 in T4).

V kolikor si pod stresom, si anksiozna (strahovi, polno misli v glavi...črni scenariji) potem je povišan utrip lahko tudi psihičnega izvora. Ali živiš urejeno življenje? Imaš stresno situacijo doma ali v službi? Imaš travme iz otroštva ali tudi od kasneje? Na ta vprašanja sebi odgovori in če se najdeš v teh težavah potem poišči psihoterapijo kjer boš s pogovorom začela spoznavati samo sebe (Obisk psihiatra ni enak - on predpiše zdravila).

Če jemlješ kakšnakoli zdravila je lahko stranski učinek tudi nepravilen utrip srca...,
preveri na svojih zdravilih.

Ne glede na izvor povišanega utripa in težav ti priporočam SPROŠČANJE telesa in uma.
Poišči kake vaje čuječnosti, progresivno mišično sproščanje itd...
Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
Fema
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 68


« Odgovori #2 dne:: petek, 20. januar 2023 ura: 18:31 »

Si probala s propranololom?
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.082 sekundah z 21 povpraševanji.