FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
sobota, 20. april 2024 ura: 08:57


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Moja zgodba  (Prebrano 506 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Mmmm
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 4


« dne:: torek, 17. januar 2023 ura: 11:57 »

Pozdravljeni,

Glede na stisko ki jo dozivljam se obracam na vas. Ne vem kako bi definirala svoje stanje, ampak je nekaj s cemer se prvic v zivljenju soočam. Sem bila normalna punca, se par mesecev nazaj se mi je zivljenje zacelo sesuvati pocasi. Moja mama je zbolela za rakom, ki ni ozdravljiv. Mama mi je celo zivljenja bila center sveta in posledicno ob njeni diagnozi se mi je svet sesul. Nato so se zacele ogromne tezave z partnerjem, ki je cez noc spremenil svoj obraz in zacel z mano zelo grdo ravnati. Ni ga bilo cele dneve, lazne obljube in posledicno me je to se dodatno psihicno scrpalo, da sem popolnoma izgubila vero vase in moc da se borim z vsemi drugimi izzivi. Nato je sledila nosecnost, ki je bila nacrtovana v lepsemu obdobju, vendar se je zgodila ko je najih odnos se popolnoma spremenil. Skupaj sva 8,5 let in zadnje leto se je partner popolnoma spremenil in se je odlocil da me zapusca. Moja situacija je brezupna, stres ki ga dozivljam je tako vcasih velik da mislim da me bo od nesrece pobralo. 

Prosim vas za pomoc, usmeritev kako sebi in svojemu nerojenemu otroku pomagati.
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Prisotni Prisotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #1 dne:: torek, 17. januar 2023 ura: 14:02 »

Pozdravljena rozicodam
Ja, tezko situacijo imas trenutno.
Glede mame.. vem, da so to zelo tezke stvari. Tudi sama imam v tem casu neozdravljivo bolno mamo (ni rak). Imam pa znanko, ki je ze 2 leti med odpisanimi zaradi raka. Ampak ona zivi in se bori. Rakavih celic je pol manj kot jih je bilo. Nje naj ne bi vec bilo.. Nocem dajati laznega upanja. Ampak vcasih se tudi tako ocitno dogaja. Jaz bom z mamo v tem casu delala na cim lepsem odnosu. Posvecen cas nama..za iskrenost in blizino. Zelo pomembno, preden se kdo poslovi.
Glede partnerja? Se zivita skupaj oz je ze sel ali kako? Ve za nosecnost? Ce do tebe nima vec ok odnosa je nek razlog za to. Ce ne zeli delati na izboljsanju vajinega odnosa, ga je bolje izpustiti. To, da ni ok do tebe veliko pove o njem. V takem primeru je bolje, da ga ni ob tebi. Ce prav razumem, si se odlocila otrocka obdrzati? Glede tega ni nic prav in nic narobe. Kakor sama cutis.
V tezki situaciji si res. Ampak dovolj mocna, da gres skozi njo. Vse prebolimo  vse prezivimo. Samo v podporo sami sebi biti, ko je tezko. V tvojem primeru bo zelo dobrodosla se podpora drugih sorodnikov in prijateljev. Upam, da jih imas.
Drugace je pa tudi opcija psihoterapije. Da ti za ta cas custveno pomaga terapevt. Je res lazje prebrodit tezja obdobja, ce imamo podporo rozicodam.
Drugace pa skrb zase ..si sama biti tudi v podporo. Se vzpodbujati. Skrbeti zase na vse nacine: gibanje, sproscanje, hrana, prijateljice...
Res nas take situacije na koncu zelo okrepijo. Smo potem qmocnejsi. Samo prebroditi je treba ta cas.
Vse dobro ti zelim  rozicodam
Prijavljen
Mmmm
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 4


« Odgovori #2 dne:: torek, 17. januar 2023 ura: 14:37 »

Pozdravljena, otroka bom obdrzala, ker sva se zelo trudila za otroka in posledicno nisem vec rosno mlada. Z mamo krepim odnos vsak dan, ampak mama cuti mojo stisko in mene posledicno krivda se bolj razjeda, da ji povzdrocam se dodatni stres. Partner ni vreden besed, jaz sem se res trudila in mislim da sem vse naredila, da bi resila najin odnos. Dosegel je velik uspeh na poslovnem podrocju in posledicno se mi je dvignil ego ter iskreno mislim da je narcis, ki je samo potreboval svojih 5 minut slave, da pripelje do popolne karakterne spremembe. Mozno je pa tudi to, da vec ni ljubezni z njegove strani. Prijatelji mi stojijo ob strani, kot druzina, vendar to nw pomaga dosti, ker vecinoma si lahko pomagamo sami. Partner se se ni odselil in pomoje ko bo sel bom lahko zacela z fazo prebolevanja, ker je se vedno doma imam upanje da se spremeni na bolje. Vem da zivljenje prinese veliko izzivov ampak iskreno tole je zelo pretezko tudi za psihicno stabilnega cloveka. Pac ne zmorem vec tega pritiska, vecino casa sem zelo zalostna, ponoci aploh ne spim in se bojim da bom otroku skodovala. Narocena sem pri psihiatru, vendar imam termin sele aprila.
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Prisotni Prisotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #3 dne:: torek, 17. januar 2023 ura: 15:43 »

Kje si se pa narocila k psihiatru? Ce bi bila stiska prehuda, lahko gres tudi na urgentno psihiatrijo. Ce ne bi slo drugace, je opcija tudi za kake antidepresive, ki ne skodijo plodu. Sama sem imela med nosecnostjo AD in je bilo vse ok. Super bi bilo, ce si lahko privoscis terapijo? Da se pri terapevtu malo razbremenis, ti malo pomaga, da se dvignes in ti pomaga skozi proces.
Probaj si dopovedati, da nisi ti kriva, ko bos cutila krivdo in mislila, da moras biti ok volje za mami. Pac tako je. Ce bos tlacila custva bo se slabse.
Ce je taka situacija s partnerjem, morda najbolje, da se cimprej odseli? Da tudi cimprej gres v proces in odzalujes.. V katerem mesecu nosecnosti pa si?

Drzi se. Vse bo se vredu
Kmalu bos imela dojencka in bo dal en nov smisel zivljenju in radost, sploh ce si ga dolgo cakala. rozicodam
Prijavljen
Mmmm
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 4


« Odgovori #4 dne:: torek, 17. januar 2023 ura: 17:36 »

Kam se pa obrnem na urgentno pomoc. Zdaj sem prisla domov in partner je pobral vse stvari in sel, stiska je ogromna.
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Prisotni Prisotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #5 dne:: torek, 17. januar 2023 ura: 18:01 »

Pozdravljena!

Verjamem, da ti je trenutno zelo hudo. Vedi pa, da so samo trenutna čustva in bo kasneje še vse vredu.

Univerzitetna psihiatrična klinika Ljubljana
Center za izvenbolnišnično psihiatrijo
Njegoševa 4
1000 Ljubljana
Telefon:
01 47 50 685
e-mail:
info@psih-klinika.si
https://www.zadusevnozdravje.si/vir-pomoci/univerzitetna-psihiatricna-klinika-ljubljana-center-za-izvenbolnisnicno-psihiatrijo/

Opcija je tudi, da ostaneš na Enoti za krizne intervencije 2-3 tedne, da ti pomagajo iz najhujšega.
Lokacija: Grablovičeva  44a, 1000 Ljubljana
telefon: 01/5874 922
https://www.psih-klinika.si/strokovne-enote/center-za-mentalno-zdravje/enota-za-krizne-intervencije/



Prijavljen
Mmmm
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 4


« Odgovori #6 dne:: sreda, 18. januar 2023 ura: 08:05 »

Hvala, sem poslala mail. Vceraj sem prejokala celo popoldne. Nato sem pa spala v obrokih. Najhujse so noci ki ne spim, vendar je za mano veliko budnih noci in je vceraj utrujenost zmagala. Danes pa korak po korak, vsak dan je nov izziv, da prezivim.

Otrok bo poskrbel, da se bom izvlekla. Samo moram predelat te stvari, ker najhujse ko travme potlacimo in ponavljamo napake iz preteklosti.
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Prisotni Prisotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #7 dne:: sreda, 18. januar 2023 ura: 08:53 »

Res je rozicodam Samo tega se drži zdaj. Da čutiš vse kar je, si si v podporo in čimveč zase narediš.
Imaš močan motiv rozicodam
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.073 sekundah z 22 povpraševanji.