FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
petek, 29. marec 2024 ura: 14:23


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: OKM, odnosi in ERP terapija  (Prebrano 752 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Olivija123
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 1


« dne:: ponedeljek, 06. september 2021 ura: 09:40 »

Zdravo,

sem nova na forumu  Smiley OKM so mi diagnosticirali 2 leti nazaj, od takrat jemljem Paroxat in sem redno vključena v psihoterapevtski proces (integrativni pristop).

V zadnjem mesecu se mi je OKM precej poslabšal. Misli so pogostejše, dobivam anksiozne napade in žal nič ne pomaga, razen da se od misli tako utrudim, da zaspim. Kompulzije so predvsem mentalne.

Moje vsiljivke so predvsem povezane z odnosi z najbližjimi (npr. ali sem morda v preteklosti prevarala fanta, pa se tega ne spomnim? ipd.).

Zanima me, če se kdo srečuje s podobno vsebino misli? In pa, kaj si mislite o terapiji ERP, ki naj bi bila zlati standard za zdravljenje OKM predvsem v USA in UK?

Za prijazen odgovor se vam lepo zahvaljujem!  Smiley
Prijavljen
mina
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.713



« Odgovori #1 dne:: sreda, 08. september 2021 ura: 09:39 »

Nimam izkusenj z OKM, ve pa da je hudo. Edina stvar za katero vem, je ta, da se ne sme takega cloveka podpirat v njegovih "obredih".
To z mislimi mora biti hudo. A si poskusila namerno preusmerit misli? V smislu "STOP!" in se zavestno posvetit npr stetju nazaj, recitiranju pesmi v glavi ali naglas, necemu, kar ti bo okupiralo misli... Jaz bi poskusila in vztrajala nekaj casa.
O tehnikah zdravljenja ne znam ti svetovati. V Kopru je delovala skupina za OKM, zal ne vec.
Srecno.
Prijavljen

If you are depressed, you are living in the past.
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.051 sekundah z 22 povpraševanji.