FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
torek, 23. april 2024 ura: 20:04


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Bolečine po telesu, od tesnobe?  (Prebrano 3558 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
BunnyMouse
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 16


« dne:: nedelja, 20. junij 2021 ura: 12:19 »

Pozdravljeni  Smiley

A se je kdo od vas na svoji poti skozi generalizirano anksioznost spopadal s fizičnimi bolečinami?

Dohtarji ne odkrijejo ničesar. Najbolj se bojim kake fibromialgije, a zaenkrat še nihče od zdravnikov ni omenil te diagnoze.

Ko se psihično počutim dobro ni težav - čim se mi počutje poslabša zaradi stresa se pojavi trzanje mišic po vsem telesu in pa bolečine enake gripi. Groza.

Kar ne morem verjeti, da bi to res lahko povzročala psiha, čeprav vse kaže na to. Mislim, da se bom s tem lažje sprijaznila, če bom vedela za ljudi s podobnimi težavami.

Pijem AD, na začetku (ko so prvič prijeli) je bilo super. Zdaj pa kljub temu ni miru dlje kot kakšnih par dni. Strah me je menjati zdravila, ker sem enkrat že imela težave, ko mi jih je psihiatrinja zamenjala.

Hvaležna bom vsakega odgovora sotrpinov.

Vse dobro  rozicodam
Prijavljen
Panda M
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 47


« Odgovori #1 dne:: nedelja, 20. junij 2021 ura: 19:48 »

Živjo,
sem ponovno na AD-jih zaradi anksioznosti in panicnih napadov.
Vmes in pred tem,ko jih nisem jemala,sem v času hude stiske imela hude krče v nogah (ponoči), takrat sem študirala v tujini in živela sama in me je bilo na smrt strah. Krči so bili tako hudi,da sem se komaj splazila od postelje po telefon.
Tik preden sem.dobila par mescev nazaj ad-je, pa sem imela bolečine pri srcu in v prsnem košu. Bla na urgenci, vse bp.
Ne vem,če ti moja izkušnja kaj pomaga....
Zdaj sem se spomnila še, da sem imela tudi otrplost celega telesa.....še ust nisem mogla odpret. Vse psiha.
Prijavljen
Cico
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 10


« Odgovori #2 dne:: ponedeljek, 21. junij 2021 ura: 10:30 »

Zdravo dekleti!

Moram reči da sem že kr veteran na področju anksioznosti. Trenutno sem v tretji epizodi ankse. da nebi strašil glede tega da sem tretjič, naj povem da sem prvič imel epizodo pred 10 leti, vendar povsem po svoji krivdi. prvič zaradi tega, ker nisem poznal dobro zadeve, drugič pa zaradi tega, ker sem zaradi preobrtemenjenosti z delom (7 dni na teden 10 ur na dan, delal z ljudmi) in zaradi lastne opustitve prenehal z AD-ji, pa čepravc sem imel minimalno dozo.
 drugič je bilo 2019 turobnega novembra, polnega dela in enega precej stresnega dogodka nekaj mesecev prej (skorajšna izguba nerojene hčerke), ki pa so jo v Celjski porodnišnici rešili (svaka jim čast).
Sedaj se je pojavila pred slabim mesecem, predvsem zaradi pandemije, ko sem skoraj 5 mesecev bil doma z otroci 3,6,8 let, in je posledično prišlo na plano po pandemiji, ko se je pričelo na polno delati, kapla čez rob je pa bila čudna bolečina v dimljah, ki me je prestrašila, bila pa je od hrbtenice.

Anksa in panični napadi povzročajo raznorazne telesne simptome, ki so zelo zoprni, vendar NISO NIČ NEVARNI!  Tongue  Treba se je zavedati, da to enkrat mine, kdaj, je pa odvisno od nas samih. Če dobro pomislita, ankjsa nekaj sporoča, treba je nekaj storiti za sebe, ne vse ustreči drugim, prvo sebi.
Prebrati kakšno knjigo na to temo (premagovanje anksioznosti za telebane, kognitivna vedenjska terapija za telebane, in še in še.) sprehod v naravo, sproščanje,...
Ob pojavu tesnobe se nesmeš upirati občutkom, ker tlačanje samo še poglobi krizo, (kognmitivna vedenjska terapija). Najbolje pomaga pogovor z terapevtom, ali pa pogovor z kakšnim sotrpinom. špred časom sem že predlagal kakšen chat na viber ali massanger, vendar ni odziva.   V glavnem, glavo pokonci, nič nam ni, bo minilo če bomo le sprejeli ta bav bav.   

 

Prijavljen
Sasy
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 88



« Odgovori #3 dne:: ponedeljek, 21. junij 2021 ura: 17:13 »

En soparen pozdrav.

Ja, mani se anksa že od samega začetka kaže predvsem preko telesnih bolečin. Zdaj sem tudi jaz že skoraj veteranka, grem tudi že tretjič čez to in ni da ni. Ampak je pa prav fascinantno, da je vsakič kaj novega. Od otrplih nog in rok- ne zares samo tak butast občutek, do občutka otekanja grla- ampak spet samo občutek, do šibkosti, tresenja nog in rok, celo občutek tresenja v glavi do pritiska v glavi, šumenje v ušesih je trenutno glavna novost in občutek omotice, pa stiskanje v želodcu, da o zgagi sploh ne zgubljam besed... skratka ni da ni. Ampak poskušam se zavedat da mi ne bo nič in rajši vztrajam brez ad. Zadnjič šla na urgenco, počutila sem se kot da me bo ravnokar pobralo, zdrava pa kot riba. Skratka prav bedno je včasih.

Ampak ne smemo se dat. Življenje borba za vse ampak za vsak ima svojo. Mi imamo pač zraven še to.

Lep dan vsem.

Sasy
Prijavljen
BunnyMouse
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 16


« Odgovori #4 dne:: ponedeljek, 21. junij 2021 ura: 19:17 »

Joj družba, ko bi vedeli kok mi je odleglo, ker ste se javili.

Mene je danes mal spustilo, ampak sem skos na meji, da me začne bolet, pa še under pressure, kdaj bo spet, pa zakaj, pa a bo sploh konec .. psihiatrinja mi je dvignila dozo ad, pa bom videla, če bo zaleglo.

Bom šla pa še do revmatologa na pregled, da se vsaj neham strašit s fibro. Vsaj upam, da ne bo diagnoze  jok

A še koga mučijo bolečine kot pri gripi? Prav tista ogabna bolečina, ki ne mine v nobenem položaju pa tok je zoprna ...

Hvala vam in vse dobro  rozicodam
Prijavljen
Cico
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 10


« Odgovori #5 dne:: ponedeljek, 21. junij 2021 ura: 20:20 »

serbus

odleže vsakič ko napišeš nekaj na to temo. Pri meni so se prvo pojavljali telesni simptomi. pri drugi epizodi sem imel močne aritmije in preskoke srca, tako da so me poslali h kardiologu. rezultat popolnoma drugačen od pričakovanj.... zdrav ko riba... že ta informacija te za 50% povleče iz brezna. clap

Sedaj pri tej epizodi se že precej izboljšuje, telenih bolečin ravno nimam, prej bi rekel da imam močan krč v trebuhu in prsih, in to samo še zjutraj in pa popoldne, potem pa spusti.

tista strašna misel da nebo nikoli bolje je čist brezveze, je pa grozna za posrat, probat jo je treba sprejet in ne poskušat tlačit, ker potem samo še toneš.

   me pa čudi da se to ženskam dogaja, ste ja trmaste za p....      sory, sam hecam se

Babe,.. nje se pustit  oki



Prijavljen
BunnyMouse
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 16


« Odgovori #6 dne:: ponedeljek, 21. junij 2021 ura: 20:29 »

Mene trma drži ravno par minut, pol se stopnjuje v popizditis, ker ne maram, da mi kej fali .. pol pa jok pa na drevo pa vse igrače s sabo Huh??

Vse simptome bi prenesla, bolečina me pa ubija. Trzanje mišic pa mravljinčenje je p... dim proti temu.

Mater, je vroče. Bojda vročina poslabsa ankso.
Prijavljen
Cico
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 10


« Odgovori #7 dne:: ponedeljek, 21. junij 2021 ura: 21:27 »

Pri meni vročina sigurno poslabša ankso, samo zato ker delam na strehi!   
Drugač pa imam raje mrzle in sončne zimske dni.  Probaj malo z magnezijem ali pa kalcijevim citratom.

Mravljinčenje je tudi pogost simptom pri anksi.  Revmatolog ti bo pa verjetno rekel da simuliraš 
Ali maš kakšne anksiolitike za najtežje primere? Če ti po pol ure kaj pomagajo, potem je verjetno samo anksa, samo da z anksiolitiki se ni za igrat

 


Prijavljen
BunnyMouse
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 16


« Odgovori #8 dne:: ponedeljek, 21. junij 2021 ura: 21:47 »

Imam Kvelux, redno jemanje sem zaradi izboljšanja postopoma opustila pred par tedni. Za hude krize sem vzela še Helex, ampak res v skrajni sili, ker ne bi rada še kakšne odvisnosti pridelala.

Me pa ne popusti po ničemer, po Kveluxu sem zadeta ko mamba, zdaj, ko ga občasno vzamem.

Saj ravno to me najbolj skrbi - zakaj ne popusti po pomirjevalih, če je res od ankse  Cry
Prijavljen
Panda M
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 47


« Odgovori #9 dne:: torek, 22. junij 2021 ura: 16:42 »

Hello, edino, kar bi ti še svetovala, da bi blo za preverit v tvojem primeru (gripi podobne bolečine), da narediš test za boreliozo. Jaz sem jo imela in sem se tudi tako počutila. Kljub zdravljenju z antibiotiki mi je tako počutje ostalo še leta... sem tudi letala k revmatologu, pa niso nič našli- bolečine in gripozno stanje pa je bilo kljub vsemu tam in še kako realno zame. En od revmatologov mi je dal potem le diagnozo - postlymski sindrom. (Postborelijski).

Vse drugo,kar sem že v prvem postu napisala,pa je seveda bilo od ankse.....in že davno pred boreliozo.
Prijavljen
BunnyMouse
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 16


« Odgovori #10 dne:: torek, 22. junij 2021 ura: 16:49 »

Hej, Panda M!

So mi pogledali kri za boreliozo pa je negativna .. nikoli nisem imela klopa pa še - a se ne bi bolečine v tem primeru pojavljale stalno, brez pavze?

Hvala za nasvet, čeprav sem za vsako tako možno diagnozo na novo prestrašena  Shocked
Prijavljen
Panda M
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 47


« Odgovori #11 dne:: torek, 22. junij 2021 ura: 18:44 »

Hi BunnyMouse rozicodam
No, pol pa super, če si to že preverila in si negativna  oki

Meni so se bolečine pri boreliozi pojavljale v zagonih, niso bile nonstop prisotne- predvsem takrat, ko mi je padel imunski sistem.
Prijavljen
Anksa
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 10


« Odgovori #12 dne:: sreda, 23. junij 2021 ura: 13:00 »

Tudi bolečine brez razloga so se mi že pojavljale (trebuh, obrazni predel, vrat). Sploh obrazna bolečina se pogosto pojavi zaradi stiskanja mišic, napetosti. Je pa za vsak slučaj dobro izključiti druge možnosti, potem je človek bolj miren in tudi težava se omili. Anksiozneži smo vedno napeti, čeprav se tega niti ne zavedamo.
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.094 sekundah z 21 povpraševanji.