FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
petek, 29. marec 2024 ura: 16:06


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1] 2   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: generalizirana anksiozna motnja in panični napadi-še moja zgodba  (Prebrano 3267 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
tesnoben10
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 20


« dne:: nedelja, 28. junij 2020 ura: 10:58 »

Lepo pozdravljeni!Želel bi deliti še mojo iskušnjo

Vse se je začelo pred kakšnimi štirimi letami ko sem že zjutraj občutil nekakšno nelagodje in napetost.
To se je stopnjevalo skozi dan,in popoldne se mi je začelo potenje po celem telesu in nekakšen občutek
teže v prsih. Sad Sad

Nisem vedel kaj je to,zato sem zvečer ves prepoten obiskal urgenco.Bil sem malo šokiran ker sploh ni bilo
potrebno čakati pa čeprav je bila čakalnica nabito polna.Šel sem skozi kup preiskav in sem bil priklopljen
4 ure na nekakšen monitor,da so sproti spremljali stanje mojega srca.

Pritisk je bil kar precej velik in srčni utrip je bil preko 120.Sem lahko občutil kako mi je razbijalo v prsih.

Vendar je pa krvna slika bila OK in sem bil z pomirjevali poslan domov.Kasneje se stvari niso izboljšale
in sem se še dvakrat znašel na isti urgenci. Shocked :oZdaj so me že dobro poznali in so mi svetovali obisk
psihiatra.
Odločil sem se da bom obiskal psihiatra ker več nisem mogel sam sabo nič pametnega počet.Res čakalna doba je bila cca 3 mesece.
V tem času so se mi dogajali še panični napadi na različnih javnih mestih.Se spomnim da sem enkrat na
blagajni komaj zdržal in skoraj bi padel skup.Spet drugič sem imel težave zapustit dom ker sem že ob
izhodu iz hiše imel tresajoče se kolena in polt me je polivala nenormalno. Huh? ???Skratka moje življenje
je bilo zelo omejeno in čudno.Pravzaprav nimam še do danes razloga kaj je bilo vzrok temu??

Bom pa mojo zgodbo pisal dalje!!
Prijavljen
Ireland
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 52


« Odgovori #1 dne:: nedelja, 28. junij 2020 ura: 12:51 »

Upala bi si trditi, da so to panični napadi.

Prvega sem doživela pred sedemnjastimi leti, od takrat se mi v določenih obdobjih še pojavljajo. Simptomi so pa od do, ‘ni da ni’, so se pa tudi zelo spreminjali. Visok krvni tlak, visok pulz, nekoliko povisana telesna temperatura, potenje, tresenje, mehke noge, druska, siljenje na bruhanje, krč v čeljusti, grlu ....
Prijavljen
Ireland
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 52


« Odgovori #2 dne:: nedelja, 28. junij 2020 ura: 12:54 »

* driska
grozno razbijanje srca, bolecina v levi roki, obcutek, da umiram ...

Po drugi strani pa strah, da se mi bo zmesalo, da bom izgubila nadzor, da to kaźe na to pa to ....
Prijavljen
Regina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 887


Rule your mind or it will rule you.


« Odgovori #3 dne:: nedelja, 28. junij 2020 ura: 13:13 »

Pozdravljen

Vse se je začelo pred kakšnimi štirimi letami ko sem že zjutraj občutil nekakšno nelagodje in napetost.
To se je stopnjevalo skozi dan,in popoldne se mi je začelo potenje po celem telesu in nekakšen občutek
teže v prsih. Sad Sad

Pritisk je bil kar precej velik in srčni utrip je bil preko 120.Sem lahko občutil kako mi je razbijalo v prsih.

Vendar je pa krvna slika bila OK in sem bil z pomirjevali poslan domov.Kasneje se stvari niso izboljšale
in sem se še dvakrat znašel na isti urgenci. Shocked

Mislim, da nas je veliko takih, ki se nas je s tem srečalo. Tudi meni se je iznenada vse, kar opsiuješ pojavilo, samo, da sem jaz imela pulza 156/min .. verjemi, grozljivo. Tudi pri meni drugače vse BP... so me poslali domov kot ''psihosomatska tahikardija''. Napadi panike so se dooolgo časa pojavljali, nikamor nisem hotela, bila sem doma, strah me je bilo zaspat, strah me je bilo se gibat, ker sem se bala, da bo srce razbijalo. Imela sem konstantno povišan pulz okrog 100/min v mirovanju. Težave s prebavo, driska, potenje, slabost, predvsem pa tolikšen strah kakr, da bi mi nekdo pištolo psilonil na čelo.


V tem času so se mi dogajali še panični napadi na različnih javnih mestih.Se spomnim da sem enkrat na
blagajni komaj zdržal in skoraj bi padel skup.Spet drugič sem imel težave zapustit dom ker sem že ob
izhodu iz hiše imel tresajoče se kolena in polt me je polivala nenormalno. Huh? ???Skratka moje življenje
je bilo zelo omejeno in čudno.
Ponovno isto - jaz sem že poln voziček pustila sredi trgovine in zbežala ven, sem pa potem vrnila nazaj  sesmejem Ker zadeve nisi razrešil se je takole pojavilo v večih možnih situacija. Verjetno je bil pred samim obsikom trgovine že predhodno prisoten strah pred tem, da se ti bo kaj zgodilo? No vsaj pri meni je bilo tako. Tej občutki so me skozi spremljali zato sem se bala iti kamorkoli... hotela sem biti v ''varnem'' zavetju doma, kjer se nebi rabila skriti v primeru, da se me loti napad... Takrat sem se tudi bala, da se mi res kaj zgodi - infarkt, kap ... in nikakor nisem hotela biti tam, kjer so ljudje, da bi vse to videli.  Shocked

kaj je bilo vzrok temu?

Vzrokov je lahko več. Priporočam ti psihoterapijo, da raziščeš iz kje strah izvira. Se ti je v otroštvu zgodilo kaj tega, kar nisi predelal in se je to ponovno zbudilo? Jaz sem šele na terapiji ugotovila, da je za moje težve bil kriv en dogodek pri 11. letih ... no verjetno še kaj drugega.

Bo boljše, veliko moraš delati na sebi, čimveč. Izpostavljat se tem groznim situacijam, ker večkrat, ko narediš nekaj česar te je strah, prej boš spoznal, da je na koncu vse OK. Nikakor pa ne smeš tega tlačit v sebi, povej komu kako se počutiš, piši dnevnik... čimmanj negativnega razmišljanja in čimveč zaposli svoje misli  Grin
Prijavljen

You wake up every morning to fight the same demons that left you so tired the night before, and that, my love, is bravery.
tesnoben10
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 20


« Odgovori #4 dne:: nedelja, 28. junij 2020 ura: 13:55 »

Lepo pozdravljeni!Želel bi deliti še mojo iskušnjo

Vse se je začelo pred kakšnimi štirimi letami ko sem že zjutraj občutil nekakšno nelagodje in napetost.
To se je stopnjevalo skozi dan,in popoldne se mi je začelo potenje po celem telesu in nekakšen občutek
teže v prsih. Sad Sad

Nisem vedel kaj je to,zato sem zvečer ves prepoten obiskal urgenco.Bil sem malo šokiran ker sploh ni bilo
potrebno čakati pa čeprav je bila čakalnica nabito polna.Šel sem skozi kup preiskav in sem bil priklopljen
4 ure na nekakšen monitor,da so sproti spremljali stanje mojega srca.

Pritisk je bil kar precej velik in srčni utrip je bil preko 120.Sem lahko občutil kako mi je razbijalo v prsih.

Vendar je pa krvna slika bila OK in sem bil z pomirjevali poslan domov.Kasneje se stvari niso izboljšale
in sem se še dvakrat znašel na isti urgenci. Shocked :oZdaj so me že dobro poznali in so mi svetovali obisk
psihiatra.
Odločil sem se da bom obiskal psihiatra ker več nisem mogel sam sabo nič pametnega počet.Res čakalna doba je bila cca 3 mesece.
V tem času so se mi dogajali še panični napadi na različnih javnih mestih.Se spomnim da sem enkrat na
blagajni komaj zdržal in skoraj bi padel skup.Spet drugič sem imel težave zapustit dom ker sem že ob
izhodu iz hiše imel tresajoče se kolena in polt me je polivala nenormalno. Huh? ???Skratka moje življenje
je bilo zelo omejeno in čudno.Pravzaprav nimam še do danes razloga kaj je bilo vzrok temu??

Bom pa mojo zgodbo pisal dalje!!


Ja dom je bilo kar nekaj časa moje zavetje(torej mi letošnja omejitev gibanja ni bila težka ker se znam zdaj bolje pripraviti na vse)
Panični napadi so se pojavljali dalje,tako da je bil moj izhod omejen samo na neko varno območje in največja groza je bila prečkanje kakšnega prehoda za pešče ali hoja preko kakega mostu.Tako pa si potem tudi družbeno izoliran in iz sramu ne poveš nikomur nič,tako ali tako kdo to ni doživel nima pojma.
So se pa stvari izboljšale z tem ko sem začel hoditi k psihiatru,pogovor ni bil prav dolg me je pa usmeril
na neko drugo pot.
Svetoval mi je kombinacijo zdravil in različnih delavnic ki so bile sila zanimive in koristne.Človek spozna
da ni sam na tem planetu s tem in vidi da se to lahko zgodi vsakomur v vseh družbenih slojih in starosti.
Obiskoval sem 4 različne delavnice(depresija,stres,anksioznost,in še neko kjer smo delali različne vaje).
Zdravila mi res niso bila všeč ampak po začetni krizi(stranski učinki)so še kar dobro prijela,sem jih pa
moral parkrat menjat,da sem dobil prave!!
Prijavljen
tesnoben10
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 20


« Odgovori #5 dne:: sobota, 11. julij 2020 ura: 06:40 »

Dandanes se mi zdi kot da to nihče ne jemlje prav resno in se zdi kot da ni nič če imaš panične napade in generalizirano anksiozno motnjo.
Lahko prešteješ te ljudi na roke ene prste,ki to razumejo.Sem že bil na lepi poti ampak z mano gre spet navzdol,odkar me s strani zavoda za zaposlovanje tirajo na različna delovna mesta se mi stanje poslabšuje.Vedo da nisem mobilen(ne vozim avtomobila in tudi kolesa ne),pa me vseeno pošiljajo v nemogoče kraje in še javni promet vozi samo enkrat na dan.
Zadnji odhod avtobusa bi bil ob 13:30 služba pa bi trajala do 16:00 torej kako prebroditi 30 km če nisi mobilen.
To mi povzroča dodaten stres,in občutim že neke simptome straha pred novim paničnim napadom.Pred kakšnimi par meseci mi je psihiater napisal uspavala Kventiax(uspavalo) ki ga nisem rabil ampak sedaj že razmišljam da bi poleg antidepresivov jemal zvečer še ta uspavala,ker enostavno ne morem odklopit in cel dan komaj kaj razmišljam!!
Prijavljen
tesnoben10
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 20


« Odgovori #6 dne:: sobota, 11. julij 2020 ura: 08:43 »

Ob vsem tem kar se napisal se počutim praznega,ponižujočega in imam občutek da sem z vsem ostal sam,kako je to vedno če dandanes v družbi ne funkcioniraš kot namazan stroj si hitro izmeček nekega sistema ki ga nihče ne potrebuje!!
Tako,da res ni lahko in tudi ne bo,kot da ne bi bile psihične težave in stigma družbe zaradi tega že dovolj hude!! Embarrassed Embarrassed
Prijavljen
Ireland
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 52


« Odgovori #7 dne:: sobota, 11. julij 2020 ura: 10:27 »

Si poskusal svetovalki na zavodu razloziti, da ti nekatere stvari zaenkrat se povzrocajo tezave? Pa tudi to s prevozi ... lahko bi imela malo obcutka, ker pac ne vozis, da te ne posilja v take kraje.

Verjamem, da ti to povzroca veliko stresa.

Kventiax je antipsihotik. Pomagal bi ti pri spanju, ce te daje huda nespecnost, pa uredil naj bi ti misli, zmanjsal strahove ...
Prijavljen
tesnoben10
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 20


« Odgovori #8 dne:: sobota, 11. julij 2020 ura: 11:03 »

Si poskusal svetovalki na zavodu razloziti, da ti nekatere stvari zaenkrat se povzrocajo tezave? Pa tudi to s prevozi ... lahko bi imela malo obcutka, ker pac ne vozis, da te ne posilja v take kraje.

Verjamem, da ti to povzroca veliko stresa.

Kventiax je antipsihotik. Pomagal bi ti pri spanju, ce te daje huda nespecnost, pa uredil naj bi ti misli, zmanjsal strahove ...
Danes lahko razlagaš veliko,ampak dobiš občutek da si si sam vsega kriv,obravnavan si pa agresinvo in nespoštljivo kar že meji na neko nesramnost,ona svetovalka bi me najraje črtala z evidenco ker se mi poraja občutek da sledi temu da bi se me znebila,vseeno če maš psihične težave ali ne!!
Prijavljen
Ireland
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 52


« Odgovori #9 dne:: sobota, 11. julij 2020 ura: 11:13 »

Ja, žal je v tej družbi včadih še vedno tako ...

So še kakšna dela, ki niso preko zavoda ali je bolj slaba ponudba pri vas?
Prijavljen
Ireland
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 52


« Odgovori #10 dne:: sobota, 11. julij 2020 ura: 11:14 »

Svetovalka bi te izbrisala, ker kakšno delo tudi odkloniš ali zakaj?
Prijavljen
tesnoben10
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 20


« Odgovori #11 dne:: sobota, 11. julij 2020 ura: 11:18 »

Svetovalka bi te izbrisala, ker kakšno delo tudi odkloniš ali zakaj?
Sploh jo ne briga kako bom jaz prišel do delovnega mesta...po načelu saj lahko greš skoraj eno ur peš v eno stran saj še nisi star 40!!
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.875


"I See You"


« Odgovori #12 dne:: sobota, 11. julij 2020 ura: 13:44 »

Morda pa lahko gres do vodje in zaprosis za drugo svetovalko?
Prijavljen
tesnoben10
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 20


« Odgovori #13 dne:: sobota, 11. julij 2020 ura: 13:55 »

Morda pa lahko gres do vodje in zaprosis za drugo svetovalko?
Ne vem če je to mogoče,po drugi strani pa lahko še vedno nekdo ki je lahko še bolj brezobziren do človeka???
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.875


"I See You"


« Odgovori #14 dne:: sobota, 11. julij 2020 ura: 14:34 »

Ce zelis, lahko poskusis in tako poskrbis zase. Poves pac, da rabis bolj razumevajoco svetovalko.
Ali pa obstojeci razlozis bolj svojo situacijo in jo prosis za razumevanje.
Prijavljen
tesnoben10
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 20


« Odgovori #15 dne:: sobota, 11. julij 2020 ura: 17:15 »

Ce zelis, lahko poskusis in tako poskrbis zase. Poves pac, da rabis bolj razumevajoco svetovalko.
Ali pa obstojeci razlozis bolj svojo situacijo in jo prosis za razumevanje.
V takšnih situacijah je res malo razumevanje in dobre volje,ampak vseeno hvala za lepe nasvete!
Prijavljen
tesnoben10
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 20


« Odgovori #16 dne:: ponedeljek, 13. julij 2020 ura: 07:38 »

Zadnji dve leti sem se kar dobro spopadal z mojimi psihičnimi problemi,tudi korona mi ni povzročala težav ker sem zaradi paničnih napadov bil vajen na dom!!
To poletje mi je psihiater že predlagal postopno zmanjšanje antidepresivov ampak od tistega trenutka ko mi na zavodu težijo z takšnimi oglasi za katere itak nisem sposoben občutim kot da bil ponovno na začetku tiste poti ki sem jo napisal kot prvo,samo še na urgenci nisem bil!!

Razmišljam da bi zvečer jemal tudi Kventiax ker enostavno ne morem odklopit,ali pozna tudi kdo takšen padec nazaj v preteklost bolezni??
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.875


"I See You"


« Odgovori #17 dne:: ponedeljek, 13. julij 2020 ura: 09:20 »

Ce ne mores spat, je Kventiax odlicen za spanje. Vsaj po moji izkusnji.
Ce takole dojemas to situacijo s svetovalko, se nisi ok, da gres dol z AD. Vsaj po mojem no.. Morda je slika malo sirsa tudi. Pac nimas zaposlitve, itd. In te vse skupaj obremenjuje. Ti ves tocno kaj. Splaca se ti prej malo life poslihtat. Pa tudi kaj narediti na sebi, ce se nisi. Da se ti vse skupaj ne vrne.
Saj ves..AD so samo bergla. Vse ostalo je na nas.
Vse dobro oki
Prijavljen
tesnoben10
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 20


« Odgovori #18 dne:: ponedeljek, 13. julij 2020 ura: 11:03 »

Ce ne mores spat, je Kventiax odlicen za spanje. Vsaj po moji izkusnji.
Ce takole dojemas to situacijo s svetovalko, se nisi ok, da gres dol z AD. Vsaj po mojem no.. Morda je slika malo sirsa tudi. Pac nimas zaposlitve, itd. In te vse skupaj obremenjuje. Ti ves tocno kaj. Splaca se ti prej malo life poslihtat. Pa tudi kaj narediti na sebi, ce se nisi. Da se ti vse skupaj ne vrne.
Saj ves..AD so samo bergla. Vse ostalo je na nas.
Vse dobro oki
Sem že bil na dobri poti ampak kot vedno v življenju pride nekaj vmes tako da mislim da še ne bom mogel z tega začaranega kroga.
Kako vpliva Kventiax in ali s tem spiš zelo dolgo,bil bi hvaležen za odgovor če imaš izkušnje??
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.875


"I See You"


« Odgovori #19 dne:: ponedeljek, 13. julij 2020 ura: 11:45 »

Kventiax, ce je predpisan za spanje, zvecer, vpliva tako, da normalno spis cca 8 ur. Vcasih napisejo samo 25, vendar jaz sem rabila 100. Vsekakor se posvetuj s psihiatrom glede kolicine. In tudi zgornje meje, ker ga lahko tudi prilagajas glede na vznemirjenost. V zacetku si ne privoscit kakih nocnih izletov na wc, ker se je treba malo navadit (vrtoglavica..). Drugace pa super resitev, ce je tezava spanje. oki
Prijavljen
Strani: [1] 2   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.096 sekundah z 23 povpraševanji.