FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
sreda, 24. april 2024 ura: 20:05


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: 1 [2]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Depersonalizacija, derealizacija  (Prebrano 7277 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Fema
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 68


« Odgovori #20 dne:: petek, 05. avgust 2022 ura: 14:41 »

Zdravniki itak nimajo kaj za povedat, pač panična motnja, anksioznost, agorafobija, prilagoditvena motnja ... Zdravniki lahko samo ponavljajo neke zguljene fraze, kot je "dva koraka naprej in en nazaj", sicer pa me itak jemljejo, kot da je z mano vse ok, ker nisem psihotična. Sicer pa ja, sem naštela diagnoze, s tem pridejo tudi vsi pripadajoči simptomi.
Prijavljen
Pcookie11
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 24


« Odgovori #21 dne:: petek, 05. avgust 2022 ura: 15:58 »

Razumem ja,saj pri meni je isto,gonijo skos eno in isto.kaj je pri tebi sprožilo use skupaj,kakšn travmatični dogodek?mene je selitev v tujino potoukla do konca...
Prijavljen
Pcookie11
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 24


« Odgovori #22 dne:: petek, 05. avgust 2022 ura: 16:06 »

Si bila kdaj v bolnišnici?
Prijavljen
Fema
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 68


« Odgovori #23 dne:: petek, 05. avgust 2022 ura: 18:10 »

Več dejavnikov je sprožilo in sproža pri meni simptome, kompleksno je, ne bi tudi vsega življenjepisa tukaj na forumu niti razgaljala niti ni prostora. Sem bila na CMZ-ju 2x hospitalizirana. Kje si bil pa ti hospitaliziran?
Prijavljen
Pcookie11
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 24


« Odgovori #24 dne:: petek, 05. avgust 2022 ura: 18:28 »

Aha,ja razumem,oprosti ce sm full firbec,a nobenega ne poznam ki bi se soocal s to motnjo,zato me toliko zanima.jaz sem bil tudi na cmzju,3x v idriji 2x v polju.Po 5ih letih je napredek zelo majhen,ucasih se toralno sesujem ker nevem kaj in kako bo v prihodnosti...
Prijavljen
Fema
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 68


« Odgovori #25 dne:: sobota, 06. avgust 2022 ura: 16:13 »

Razumem te. A treba je vztrajat, ne preostane nam drugega, če se odnehamo trudit, bo samo še slabše.  rozicodam
Prijavljen
Pcookie11
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 24


« Odgovori #26 dne:: sobota, 06. avgust 2022 ura: 16:28 »

Ja res je,kok si pozitivna glede na vse skupaj res kapo dol,upam da nama rata premagat in da zaživiva normalno.
Prijavljen
Pcookie11
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 24


« Odgovori #27 dne:: ponedeljek, 15. avgust 2022 ura: 10:33 »

Ojla!
Poizkusil sem lamal in stanje se je izboljšalo,a sem dobil hud stranski učinek izpuščaje na koži in sem moral žal prekinit...
Prijavljen
Fema
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 68


« Odgovori #28 dne:: ponedeljek, 15. avgust 2022 ura: 12:12 »

Ojla,

a res, joj, kakšna škoda :/. Pa končno ti je nekaj pomagalo. Kako pa je deloval lamal, ti je čisto ukinil občutke derealizacije/depersonalizacije ali samo zmanjšal? Je zmanjšal tudi tesnobo, paniko?
Prijavljen
Pcookie11
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 24


« Odgovori #29 dne:: ponedeljek, 15. avgust 2022 ura: 12:54 »

Omiliu mi je občutke derealizacije,ampak sem imel zelo majhno dozo,lahko da bi po večji dozi čisto izzveneli.Probaj upam da ti pomaga nic te ne stane..kako si ti?jaz sem cisto obupan že jočem že celi dan,nevem kaj naj naredim Huh??
Prijavljen
Fema
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 68


« Odgovori #30 dne:: ponedeljek, 15. avgust 2022 ura: 14:00 »

Ja, bom povprašala psihiatra, kaj meni, da bi mi dodal lamal. Ne obupat, slab dan imaš, najhuje bo minilo, vedno mine  . Jaz imam tudi že poln kufer te agorafobije, da nikamor ne morem, da sem kot v nekem zaporu obsojena na kratke sprehode na katerih se mi po možnosti še zelo vrti in imam tesnobe. Ampak se probam fokusirat na stvari, ki jih zmorem  kiselnasmeh.
Prijavljen
Pcookie11
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 24


« Odgovori #31 dne:: ponedeljek, 15. avgust 2022 ura: 17:39 »

Ma hvala pri meni se kar vleče in noče na boljše in tako kot pravis imam že poun kufer usega.Zdravnici reci za lamal upam da ti bo pomagal...ma od kje ti ta energija in volja,res občudujem te...tako kot praviš pozitivno naprej ☺️
Prijavljen
Pcookie11
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 24


« Odgovori #32 dne:: ponedeljek, 22. avgust 2022 ura: 13:21 »

Ojla!kako se držiš?pri meni zelo slabo.
Si ze rekla zdravniku za lamictal?
Prijavljen
Pcookie11
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 24


« Odgovori #33 dne:: torek, 06. september 2022 ura: 12:00 »

Ojla.kako se držiš?Pri meni zelo slabo grozna derealizacija in pritisk v trebuhu...upam d
a je pri teb kaj boljše
Prijavljen
Fema
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 68


« Odgovori #34 dne:: sreda, 07. september 2022 ura: 07:57 »

Živjo,

tudi jaz sem slabo, pojavile so se težave s spanjem, še bolj intenzivno kot sicer, posledično imam napade panike, disociacijo. Pa vmes je že kazalo kot, da bo šlo na bolje ... Res se sprašujem, če je moje življenje namenjeno samo životarjenju s simptomi. Kljub zdravilom, kljub psihoterapiji, nikoli ni bolje. Ne najdem vzpodbudnih besed, že spet razmišljam, da se ne bi smela sploh nikoli roditi ... Sad
Prijavljen
Pcookie11
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 24


« Odgovori #35 dne:: sreda, 07. september 2022 ura: 16:03 »

Ojjooooj ma groza res,sm misliu da si usaj ti malo boljše...ma saj sploh nevem kaj naj recem po usem kar se dogaja,tudi jaz se sprašujem ali bo treba trpeti celo življenje...upam da ne...
Prijavljen
Pcookie11
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 24


« Odgovori #36 dne:: nedelja, 25. september 2022 ura: 14:53 »

Ojla!

Kako se držiš,pri meni še zmeraj zelo slabo in se ne premika nikamor,upam da si udaj ti malo boljše...
Prijavljen
Mika
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 1


« Odgovori #37 dne:: petek, 16. december 2022 ura: 21:58 »

Živjo.

Vem da je že nekaj časa nazaj napisano, ampak priporočam ogled tega posnetka https://www.youtube.com/watch?v=P9qJFm95n3Q in vseh njegovih posnetkov, ki jih ima na temo anksioznosti, depersonalizacije, derealizacije. In pa tudi prebrati knjige, ki jih priporoča. Meni so zelo pomagali.

Veliko sreče Smiley
Prijavljen
Taja12345678
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 27


« Odgovori #38 dne:: torek, 28. februar 2023 ura: 23:33 »

Jaz se tudi že dolgo časa soočam z depersonalizacijo in derealizacijo in je grozno! Ampak dejte se vprašat kaj je funkcija tega simptoma - v življenju se nam je zgodilo/se dogaja nekaj kar je preveč za nas in tako nas telo zaščiti. Meni se je DR pojavila, ko sem izvedela, da sem imela spontani splav in izgubila otroka ter imela (IMAM) hude panične napade. Najti je treba način kako razširiti okno tolerance in narediti telo sposobno čutiti močna čustva.

Poleg tega pa je zelo pomembno, da se zavedate, da AD-ji in deuga zdravila lahko povzročijo DR. Ravno zato jih jaz ne pijem, ker me je grozno strah tega občutkaz
Prijavljen
Michael
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 63


« Odgovori #39 dne:: sreda, 17. maj 2023 ura: 17:52 »

Jaz se tudi že dolgo časa soočam z depersonalizacijo in derealizacijo in je grozno! Ampak dejte se vprašat kaj je funkcija tega simptoma - v življenju se nam je zgodilo/se dogaja nekaj kar je preveč za nas in tako nas telo zaščiti. Meni se je DR pojavila, ko sem izvedela, da sem imela spontani splav in izgubila otroka ter imela (IMAM) hude panične napade. Najti je treba način kako razširiti okno tolerance in narediti telo sposobno čutiti močna čustva.

Poleg tega pa je zelo pomembno, da se zavedate, da AD-ji in deuga zdravila lahko povzročijo DR. Ravno zato jih jaz ne pijem, ker me je grozno strah tega občutkaz

Zelo dober YT kanal na temo DP/DR ima Shaan Kassam. Princip, ki ga uporablja je precej straightforward in ne vključuje nekega poglabljanja v otroštvo, iskanje ranjenega notranjega otroka, joge in ostala sranja. Sam se je soočal s tem in še ostalimi simptomi anksioznosti in danes je brez teh težav.  Ta zadeva je "ozdravljiva", sta pa potrebna določen čas in potrpežljivost .
Prijavljen
Strani: 1 [2]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.134 sekundah z 22 povpraševanji.