FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
četrtek, 28. marec 2024 ura: 20:09


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Življenje v času epidemije: kako živeti in ne "znoreti"  (Prebrano 1046 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Lost
Administrator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 7.835


I'm not lost, just undiscovered.


« dne:: sobota, 28. marec 2020 ura: 00:22 »

Prazne ulice, nič druženj, otroci so sredi šolskega leta doma, samostojni podjetniki ne vedo, kako bodo preživeli. Znašli smo se v negotovosti, več trenj je v družinah. Kako v času epidemije živeti in ne "znoreti"?

Preberi več na portalu >>>>
Prijavljen

Štoparski vodnik po poteh anksioznosti in depresije www.nebojse.si
gogi
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 696



« Odgovori #1 dne:: sobota, 28. marec 2020 ura: 09:37 »

Zdaj je čas, da se vsak posameznik zazre vase.
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Prisotni Prisotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.875


"I See You"


« Odgovori #2 dne:: sobota, 28. marec 2020 ura: 19:24 »

Zdaj je čas, da se vsak posameznik zazre vase.


 oki
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Prisotni Prisotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.875


"I See You"


« Odgovori #3 dne:: sobota, 28. marec 2020 ura: 19:36 »

Mi smo si pa popoldan privoščili družinsko kolesarjenje. Res je pasalo oki.
Popoldan je bilo res lepo toplo...in tudi veliko ljudi zunaj. Realno..danes smo s tem manj prispevali za skupno dobro. Kot nas je zunaj kolesarilo, se sprehajalo, teklo.. tudi če 1,5 metra razdalje je jasno, da če je virus v zraku, da ga fašeš.
Pri nas se zelo držimo in smo doma. Se ne družimo. Težka je biti doma cele dneve in ne razmigati niti udov.
Kacin napoveduje še ostrejši ukrep "ostajanja doma" in nam bo še težje glede tega. Jasno pa da je nujen. Prihajajo lepi spomladanski topli dnevi in vedno težje bomo doma.
Prijavljen
Toja
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 6.583


Dokler zaupaš vase, ni nobena pot pretežka.


« Odgovori #4 dne:: sobota, 28. marec 2020 ura: 20:42 »

Kacin napoveduje še ostrejši ukrep "ostajanja doma" in nam bo še težje glede tega. Jasno pa da je nujen. Prihajajo lepi spomladanski topli dnevi in vedno težje bomo doma.

Zadeva je resna in prav je tako, da se držimo navodil....morda so prestroga, ali pa ne  pomisli

Jaz se držim in grem ven kolikor je pač potrebno, ker imam psa...

Danes me je malo zvilo, tesnoba na polno in posledično bolečine v želodcu...
vse to poznam in se poskušam  umirit... najbolj pomagajo  jok , da se telo izprazni napetosti,
ki sem jo do sedaj kar dobro obvladovala... upam, da se naspim in da bo jutri bolje...

Bodite dobro in OSTANITE SE DOMA  rozicodam 
Prijavljen

KAR TE NE UBIJE, TE OKREPI!
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Prisotni Prisotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.875


"I See You"


« Odgovori #5 dne:: sobota, 28. marec 2020 ura: 21:17 »

Drži se Toja ...vse bo še vredu  pomezik rozicodam
Prijavljen
Aslan
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 7.771


Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.


« Odgovori #6 dne:: nedelja, 29. marec 2020 ura: 09:20 »

Zdaj je čas, da se vsak posameznik zazre vase.

Res ja. Vsaj tisti, ki smo doma in imamo več časa.

Se mi zdi, da sedaj pride na plano vprašanje "kaj počet sam s seboj", kaj me veseli, kaj so moji hobiji, interesi, koga lahko pokličem in poklepetam ipd ... sedaj lahko odkrivamo sami sebe - kako smo, ko smo sami s seboj :-)
Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
gogi
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 696



« Odgovori #7 dne:: nedelja, 29. marec 2020 ura: 14:09 »

Kacin napoveduje še ostrejši ukrep "ostajanja doma" in nam bo še težje glede tega. Jasno pa da je nujen. Prihajajo lepi spomladanski topli dnevi in vedno težje bomo doma.

Zadeva je resna in prav je tako, da se držimo navodil....morda so prestroga, ali pa ne  pomisli

Jaz se držim in grem ven kolikor je pač potrebno, ker imam psa...

Danes me je malo zvilo, tesnoba na polno in posledično bolečine v želodcu...
vse to poznam in se poskušam  umirit... najbolj pomagajo  jok , da se telo izprazni napetosti,
ki sem jo do sedaj kar dobro obvladovala... upam, da se naspim in da bo jutri bolje...

Bodite dobro in OSTANITE SE DOMA  rozicodam 


Toja tudi mi s psom ven, ker pač ne more opraviti zadev kot mi ljudje. Paše tisti čas ko sem zunaj, ampak ne delam kilometrine.
Sama sem prejela zadnjič en mail, morda ga nekateri celo poznate, ko se oglaša sam virus in pove, zakaj je prišel oz. zakaj je moral priti. Ja moral. Jz sem se tako zjokala zraven videa kot že dolgo ne in vse je res, kar je povedal. Držmo se in ostanimo močni, kolikor se le da.  rozicodam
Prijavljen
Poni
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 1.383



« Odgovori #8 dne:: nedelja, 29. marec 2020 ura: 14:38 »

Tole bi rad dodal. Upam, da ni žaljivo.

Ta grozljiv občutek, da bo tole stanje trajalo vsaj nekaj mesecev, ali pa ga morda sploh nikoli ne bo konec.
Biti sam doma, pa razkuževanje rok, pa dva metrski razmaki v trgovini. Pri tem imam ves čas občutek, da se bo stanje kar naprej podaljševalo. Vsakič za nekaj mesecev in sploh nikoli ne bo konec.
Zdaj pa berem, da nekateri napovedujejo, da bo trajalo samo nekaj tednov. Pa kar nekako ne morem verjeti.


                         Poni
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Prisotni Prisotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.875


"I See You"


« Odgovori #9 dne:: nedelja, 29. marec 2020 ura: 17:37 »

Če se pričakuje, da bo vrh (najvišja cifra okuženih) nekje v 14 dneh, potem še slaba 2 meseca, da se spravi na čisto. Glede na trenutno sliko in če bomo pridkani, pa ostajali doma. Vsaj jaz tako vidim.
Prijavljen
AnjaSanja
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 116


« Odgovori #10 dne:: ponedeljek, 30. marec 2020 ura: 12:37 »

Mene ne skrbi toliko kaj početi (ker imam še kup knjig (sama sreča, da sem jih še pritovorila z gorenjskega vikenda pravi čas), še imam tudi puzzle. Psa in kup praha, okna, tkanin za generalko. Regrat za nabrat in rada spim po 10 ur....
Bo pa denar fejst, fejst na tesno in iščem drugo službo, tako, kjer imam 8 urni delavnik in lahko skrbim za psa, ki več kot 9 ur ne more biti sama. Že to je ogromno. Idealno, da se lahko dela od doma....ne bo lahka, sploh ne.
In ker vlada in DZ tako zelo kvačkata s pomočjo in pravimi ukrepi, ki so dejansko v pomoč gospodarstvu in ne samo pesek v oči in ponujena travna bilka v deroči vodi. Je pa zdaj že težje ohranjat pozitivno držo.
Prijavljen
Poni
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 1.383



« Odgovori #11 dne:: ponedeljek, 30. marec 2020 ura: 19:04 »

Mednarodne ustanove imajo pa včasih kar smisel za humor.
   So malo prej na televiziji v Slovenski kroniki povedali. Mednarodna zdravstvena organizacoja WHO je menda prišla do zaključka, da uporaba zaščitnih mask na javnih krajih nima nobenega smisla. Oziroma da ni nobenega dokaza, da bi čemu koristila. No ja, niso čisto natanko definirali, kaj so to javni kraji. So to tudi trgovine? Od znotraj namreč.
   In če je to res, dobimo čudno nasprotje: po eni strani je uporaba teh mask obvezna v trgovinah; po drugi strani pa ni dokazov, da bi kaj koristila.
   Zdaj pa se naj navadni civilisti znajdemo, če se moremo. Jejhata, jejhata.


                         Poni
Prijavljen
Toja
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 6.583


Dokler zaupaš vase, ni nobena pot pretežka.


« Odgovori #12 dne:: ponedeljek, 30. marec 2020 ura: 20:09 »

Poni....maske so obvezne: excl excl excl

- trgovina
- pošta
- banka
- lekarna

in v ostalih zaprtih predelih kot so UE, sodišča, itd.

Zunaj je nošenje mask priporočljivo, ni pa obvezno...

Maske se nosijo, da se zaščitimo MI in da MI zaščitimo ostale, ki so na delovnih mestih....
Prijavljen

KAR TE NE UBIJE, TE OKREPI!
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.116 sekundah z 23 povpraševanji.