FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
sobota, 20. april 2024 ura: 00:05


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: 1 ... 3 4 5 [6]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Srčni utrip...  (Prebrano 39908 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Anonimka20
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 174



« Odgovori #100 dne:: torek, 12. november 2013 ura: 19:52 »

Anonimka, ali je nekaj v zraku ali kaj? Meni je dva dni že spet grozno, točno tako kot si ti napisala. Ko želim zaspat, mi glasno bitje srca tolk nervira, in čutim ga vsepovsod. Pa tiščanje v levi prsi na strani -pri srcu, tolk tišči, da me je groza. Tudi po hrani se to poveča. Jemljem sicer ADje ampak tole pa ni več normalno. Vsa sem obupana, jočem in me je blazno strah. Poleg se mi pojavi še tiščanje v glavi in ko izvem kako slabo novico, me samo še zvije in kot panični-vročina po telesu, zvijanje v trebuhu in nikakor se ne morem sprostit.  jok jok. Pregled kardiologa je lani ko sem bila jaz na UZ je bil mislim da 70 eur (glej pod Endomed Celje).


Mogoče je res kaj v zraku. Se mi zdi, da ko pridejo določena obdobja ali te prehodi (v vremenu), da človeku kar ven udari, no vsaj upam, da je tako!
Tud meni je tako nadležno kadar čutim srčni utrip, ker potem ga vedno nadziram in čakam kdaj mi bo kakšen udarec narobe udaru. Ko ležim ga čutim tudi v glavi in skoraj po vsem telesu, odvisno kako ležim in zato se celo noč obračam in iščem primerno pozo, da nebi čutila teh nadležnik utripov.  Sad
Ja točno to, potem še to tiščanje in bolečine na levi strani.
 Ampak najbolj me pa skrbi tako močan pulz in aritmije  Shocked ..in ker mi je EKG že neštetokrat pokazal vredu, sem se vsake toliko pomirila, vendar se stvari kar naprej ponavlajo. Zdravnik mi napotnice za h kardiologu ni napisal, zato hočem samoplačniško. Hvala za podatek!( Čeprav me je strah h kardiologu, da ne bom še kaj izvedela, ker potem pa.... nevem kako bo) Ampak morem, ker te aritmije me ubijajo in želim vedeti kako je, da bom vsaj mirna oz. vedla na čem sem.
Prijavljen
Anonimka20
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 174



« Odgovori #101 dne:: torek, 12. november 2013 ura: 20:23 »

Aja in to glede hrane, včasih tako malo pojem pa se počutim, kot da bi 3 talerje pojedla in pri srcu me nekako tišči oz. ne znam povedat, tišči ali kot bi mi nekaj pritiskalo na srce, nek organ, da ko preveč pojem, da se takrat srce matra, komaj črpa oz. da imam zato takšen občutek (tako si sama pri sebi še hujše predstavljam). Zato zadnje čase zelo malo jem  Cry
Ampak najhuje pa je zadnje dva dneva...
Prijavljen
Zmedenka
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 40



« Odgovori #102 dne:: sreda, 13. november 2013 ura: 11:27 »

Meni se tudi po hrani poveča, po kavi tudi da o alkoholu sploh ne govorim.
Se mi pa zdi da je zjutraj najhuje ko vstanem pa po zajtrku joj, na začetku 'ankse' sem se
tako ustrašila da sm nehala kavo pit, pustila alkohol, cigarete, nezdravo hrano...
Sem bla 100% da je moj srček.

Na koncu pa da je vse to od psihe! Pa se mi včasih zdi, da sem popolnoma mirna srček pa kar buta..
Prijavljen
Anonimka20
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 174



« Odgovori #103 dne:: sreda, 13. november 2013 ura: 13:45 »

Meni se tudi po hrani poveča, po kavi tudi da o alkoholu sploh ne govorim.
Se mi pa zdi da je zjutraj najhuje ko vstanem pa po zajtrku joj, na začetku 'ankse' sem se
tako ustrašila da sm nehala kavo pit, pustila alkohol, cigarete, nezdravo hrano...
Sem bla 100% da je moj srček.

Na koncu pa da je vse to od psihe! Pa se mi včasih zdi, da sem popolnoma mirna srček pa kar buta..




Pa si šla na EKG ali h kardiologu?
Kaj pa aritmije, maš tud kej?
Mene aritmije še bolj skrbijo  Shocked
Prijavljen
Zmedenka
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 40



« Odgovori #104 dne:: sreda, 13. november 2013 ura: 23:40 »

Nisem šla, ker sem imela še druge 'tesnobne' težave pa vrtoglavico ipd. in je že moja zdravnica takoj rekla, da je psiha. Se mi je tudi umirilo s cipralexom.

Ne z aritmijo se na srečo še nisem srečala (ne morem verjeti, da nečesa pa le nimam), če te skrbi,
da je je res kej s srčkom le pojdi na pregled!
Prijavljen
Anonimka20
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 174



« Odgovori #105 dne:: četrtek, 14. november 2013 ura: 01:16 »

Nisem šla, ker sem imela še druge 'tesnobne' težave pa vrtoglavico ipd. in je že moja zdravnica takoj rekla, da je psiha. Se mi je tudi umirilo s cipralexom.

Ne z aritmijo se na srečo še nisem srečala (ne morem verjeti, da nečesa pa le nimam), če te skrbi,
da je je res kej s srčkom le pojdi na pregled!

Vsaj nekej, ja.
Včasih se mi zdi, ko pomislim za nazaj in vse do danes, da sem dala že vse skozi- kar se tiče simptomov anksioznosti, potem pa me vedno znova zgrabi nekaj novega oz. nekaj kar mi še ni 'poznano' in tako imam ponovno nek ogromen val strahu in posledično tisoč skrbi, in se mi občasno zdi, da sem znova na začetku vsega.  Shocked

Kar se pa srca tiče pa vse povezujem s tem, da je nekaj s srcem narobe in da je to razlog za moje počutje. Tako da resnično morem h kardiologu, ker drugače nisem mirna..človek vsaj ve na čem je, čeprav me tako skrbi, ker me je strah, da izvidi nebi bili vredu  Cry
Prijavljen
Zmedenka
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 40



« Odgovori #106 dne:: četrtek, 14. november 2013 ura: 18:31 »

Nisem šla, ker sem imela še druge 'tesnobne' težave pa vrtoglavico ipd. in je že moja zdravnica takoj rekla, da je psiha. Se mi je tudi umirilo s cipralexom.

Ne z aritmijo se na srečo še nisem srečala (ne morem verjeti, da nečesa pa le nimam), če te skrbi,
da je je res kej s srčkom le pojdi na pregled!

Vsaj nekej, ja.
Včasih se mi zdi, ko pomislim za nazaj in vse do danes, da sem dala že vse skozi- kar se tiče simptomov anksioznosti, potem pa me vedno znova zgrabi nekaj novega oz. nekaj kar mi še ni 'poznano' in tako imam ponovno nek ogromen val strahu in posledično tisoč skrbi, in se mi občasno zdi, da sem znova na začetku vsega.  Shocked

Kar se pa srca tiče pa vse povezujem s tem, da je nekaj s srcem narobe in da je to razlog za moje počutje. Tako da resnično morem h kardiologu, ker drugače nisem mirna..človek vsaj ve na čem je, čeprav me tako skrbi, ker me je strah, da izvidi nebi bili vredu  Cry


Ja, te popolnoma razumem, ampak ko boš dobila izvide in bo vse OK, boš pa 'našla' kaj drugega, vsaj jaz sem taka - vedno iščem nekaj :/
Prijavljen
Anonimka20
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 174



« Odgovori #107 dne:: sreda, 20. november 2013 ura: 01:22 »

Nisem šla, ker sem imela še druge 'tesnobne' težave pa vrtoglavico ipd. in je že moja zdravnica takoj rekla, da je psiha. Se mi je tudi umirilo s cipralexom.

Ne z aritmijo se na srečo še nisem srečala (ne morem verjeti, da nečesa pa le nimam), če te skrbi,
da je je res kej s srčkom le pojdi na pregled!

Vsaj nekej, ja.
Včasih se mi zdi, ko pomislim za nazaj in vse do danes, da sem dala že vse skozi- kar se tiče simptomov anksioznosti, potem pa me vedno znova zgrabi nekaj novega oz. nekaj kar mi še ni 'poznano' in tako imam ponovno nek ogromen val strahu in posledično tisoč skrbi, in se mi občasno zdi, da sem znova na začetku vsega.  Shocked

Kar se pa srca tiče pa vse povezujem s tem, da je nekaj s srcem narobe in da je to razlog za moje počutje. Tako da resnično morem h kardiologu, ker drugače nisem mirna..človek vsaj ve na čem je, čeprav me tako skrbi, ker me je strah, da izvidi nebi bili vredu  Cry


Ja, te popolnoma razumem, ampak ko boš dobila izvide in bo vse OK, boš pa 'našla' kaj drugega, vsaj jaz sem taka - vedno iščem nekaj :/


Res je, tudi pri meni je tako!
Na srečo sem trenutno vredu, se dobro počutim in upam, da bo to čimdlje trajalo in da ne bom čez 2 dni že pisala sem. sesmejem
Prijavljen
Dejc
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 387



« Odgovori #108 dne:: sreda, 20. november 2013 ura: 12:22 »

Pozdrav vsem skupaj!

Ogromno motenj srčnega ritma, torej hitrejše bitje srca, kakšna aritmija ima v ozadju psihično težavo. Lahko se za kaj sekirate, se obremenjujete in s tem seveda iz možganov pošiljate signale v ostale organe, človeško telo je kot en sistem "optičnih kablov", ki iz glavne centrale prenašajio podakte naprej. Vsekakor, pa je potrebno predhodno izkljulčiti morebitna oboljenja organov.

Le korajžno naprej in vse bo OK!! oki
Prijavljen
Dejc
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 387



« Odgovori #109 dne:: sreda, 20. november 2013 ura: 15:38 »

Drugače pa magnezij oki, denimo donat mg je zelo dobra stvar za živčke in za srce!!
Prijavljen
Arwen
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 6.469


vsi smo orli


« Odgovori #110 dne:: četrtek, 21. november 2013 ura: 09:48 »

samo mimogrede; donat se predvsem priporoča pri slabi prebavi, zgagi in zaprtosti
Prijavljen

V prav vsakem trenutku lahko svobodno izbiram in vsaka izbira določa smisel mojega življenja
Dejc
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 387



« Odgovori #111 dne:: četrtek, 21. november 2013 ura: 09:58 »

Arwen pozdravljena!

Žal se motiš Donat Mg je odlično zdravilo za srce, ožilje, mišičevje in živčevje, to ti govorim, kot bodoči farmacevt, brez zamere

Lp Dejan
Prijavljen
Arwen
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 6.469


vsi smo orli


« Odgovori #112 dne:: četrtek, 21. november 2013 ura: 10:14 »

 Smiley spoštovani g. bodoči farmacevt, seveda je odličen donat za srce, kakopak. A žal je vendarle v prvi vrsti priporočljiv za prebavne motnje http://www.donatmg.net/si/indications.php (in kot tak za nekoga z normalno prebavo ni ravno ok) kiselnasmeh
Prijavljen

V prav vsakem trenutku lahko svobodno izbiram in vsaka izbira določa smisel mojega življenja
Dejc
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 387



« Odgovori #113 dne:: četrtek, 21. november 2013 ura: 10:16 »

Hehehe Arwen oba imava prav   rozicodam rozicodam
Prijavljen
barbara
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 195


« Odgovori #114 dne:: nedelja, 09. februar 2020 ura: 15:32 »

Pozdravljeni.


Mene pa zanima, ce je kdo imel cuden srcni utrip? Namrec vcasih opazam med vznemirjenostjo, panicnim.napadom, ekstrasistole ... zadnje case pa mogoce veckrat, da mi srce hitro bije potem vmes pa naenkrat pocasi mocno  ... torej kot aritmija ...  in me je strah kaksne atrijske fibrilacije.ima kdo.podobno? Torej pocasni mocni utripi, med hitrim bitjem ...
Prijavljen
Violeta8
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 117


« Odgovori #115 dne:: nedelja, 09. februar 2020 ura: 19:32 »

Pozdravček,
sem že brala, da so pisali tu na forumu, samo nevem pod katero temo je bilo objavljeno- mogoče pod naslovom ekstrasistole? Nevem, ne spomnim se več točno.
Tudi meni se včasih zdi, da mi srce čudno zabije, vendar se ne obremenjujem s tem. Če se človek začne zelo obremenjevat, je še huje, kot da če te doleti kakšna aritmija (moje mnenje). Sem pa prepričana, da je to, če imaš kašno anksioznost normalno, da srce malo drugače *zabije* Smiley
Prijavljen
oshee
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 150


« Odgovori #116 dne:: petek, 06. marec 2020 ura: 14:16 »

Je normalno. 99.9999% je, da ne bo prišlo do kapi ali infarkta.

Že najmanjša misel, ki je pogojena s stresom, požene določen delež kortizola po telesu, kar se med drugim občuti kot nabijanje, preskakovanje srca, palpitacije, ekstrasistole itd.

Sicer pa, kot je pel pokojni pevec The Drinkersov .. "Enkrat pač mora vsak ta svet zapustit. Nekdo ugasne prej, drug kasnej ..." Prej se človek sprijazni s tem, boljše in bolj zdravo je. Smiley
Prijavljen
barbara
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 195


« Odgovori #117 dne:: petek, 10. april 2020 ura: 10:02 »

Pozdravljeni!

Prosim dajte mi malo pomagat, ker sem rahlo prestrašena Smiley)
Torej že kakšne pol leta opažam nizek utrip ... mogoče sem ga imela tudi prej, ne vem ... dejstvo pa je, da sem enkrat začutila kot da se mi je srce ustavilo in nato dalje bilo, zato sem postala pozorna na utrip.
No, in si grem meriti tlak in posledično srčni utrip, tlak je načeloma 105 65, ko imam kakšna obdobja nemira itd je lahko tudo do 140 90 ... tudi to me prestraši Cheesy .. ampak zdaj ta utrip. V povprečju mi merilec tlaka izmeri okrog 65. Prej sem imela vedno nad 70 ... Prej sem si merila in sem imela najprej 72, nato pa čez minuto kar 51! To mi je zdaj v pol leta že drugič, kar je pokazal merilec tako nizek utrip. Počutje je normalno. Oziroma vedno čutim omotice, že par let, neodvisno od utripa in tlaka ... tako, da povezano ni.
V mirovanju, ko sem si sama štela utripe, tako, da sem na žilo dala prst, sem naštela okrog 56. Ampak, danes me je prestrašila št. 51 :/
Nisem športnica, daleč od tega. Edino že kar nekaj mesecev hodim na sprehod kakšne 4x tedensko, eno uro ... grem sicer z otrokom, tako da je tudi stanje vmes, ni rekreacija ravno. Je pa to nekje 7km ... ampak to ne more znižati utripa, ne? Pomagajte mi malo ...
Prijavljen
Strani: 1 ... 3 4 5 [6]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.113 sekundah z 22 povpraševanji.