FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
petek, 29. marec 2024 ura: 06:45


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Nervoza, mišična šibkost  (Prebrano 3036 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
gorskiptic
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 5


« dne:: sreda, 08. januar 2020 ura: 20:12 »

Pozdravljeni sotrpini,

nekako sem se sprijaznil, da po 13ih letih terapij, vseh možnih tablet nikoli ne bo bolje..Vseh težav niti ne bom našteval, ker so prizadete vse telesne funkcije. Predvsem me je prizadela mišična šibkost. Nisem si mislil, da je to lahko posledica "depresije"... Pred tem sem se veliko ukvarjal s športom, potem pa se je v dveh tednih vse podrlo... kakšno leto sem se še silil, potem pa obupal, ker enostavno ni tonusa, moči, občutka v mišicah, regenaracina na nuli. Zdaj prakticiram samo še občasne sprehode po ravnem.

Drugi, še večji problem pa je nervoza, vseskozi čutim nekakšno notranjo napetost, najraje bi se dal iz kože. Lica imam rdeča in vroča, občutek v glavi je grozen. Pred leti sem si dal izmerit kortizol, stresni hormon in je bil okrog 700-800, menda je normalno do 200. Edina rešitev je helex ali alkohol. Ko ni več za zdržat, se ga napijem... in potem je dan ali dva znosno, potem pa se vse spet ponovi. Zanimivo, da takrat ko imam mačka se še najbolje počutim. Doma opravljam delo, ki me "veseli", vendar ne zdržim več kot 2 uri koncentracije in potem sem popolnoma uničen in nevozen... nič mi ne pomaga, ker vsaka aktivnost povzroča dodaten stres, včasih tudi sprehod.

Če ima kdo kakšno mnenje ali nasvet, je dobrodošel, sicer pa srečno vsem v tej peklenski bitki...
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.875


"I See You"


« Odgovori #1 dne:: sreda, 08. januar 2020 ura: 20:30 »

Kaj pa psihoterapija? Delo na sebi pomaga..
Prijavljen
gorskiptic
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 5


« Odgovori #2 dne:: sreda, 08. januar 2020 ura: 20:47 »

Psihoterapijo smo že na začetku izčrpali do konca... lahko bi šel samo še na tiste skupinske terapije za 3 mesece v lj.
Prijavljen
Toja
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 6.583


Dokler zaupaš vase, ni nobena pot pretežka.


« Odgovori #3 dne:: sreda, 08. januar 2020 ura: 20:58 »

lahko bi šel samo še na tiste skupinske terapije za 3 mesece v lj.

Priporočam  oki


Verjamem, da ti ni prijetno, me pa zanima koliko časa so trajale psihoterapije?

Si jemal tudi antidepresive ...koliko časa samo samo eno vrsto?

Si pomislil morda kateri so bili vzroki, ki so te pripeljali v depresijo, kaj si naredil na njih,
so še prisotni ali si jih odstranil, glede na to, da imaš zelo povišan stresni hormon?

Helex in alkohol  nehvala ... to je samo trenutni učinek in tudi to vpliva na mišično oslabelost...
Prijavljen

KAR TE NE UBIJE, TE OKREPI!
gorskiptic
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 5


« Odgovori #4 dne:: sreda, 08. januar 2020 ura: 21:32 »

Bil sem pri dveh psihijatrih. Več let po enkrat na mesec. Na koncu mi je rekel, da terapije niso več potrebne... Je pa to začaran krog, ker se je težko česarkoli lotit, ker sem mentalno in fizično invalid. In potem se česa lotiš... in prebeliš eno sobo na pol in prideš z živci do konca, ker si neroden in poliješ barvo, omagaš, se pojavijo samo še dodatne frustracije.

AD jemljem že od vsega začetka, sem že pozabil kaj vse sem probal. Saj je na vseh zelo podoben učinek.. Cimbalta, Ecitara, Alventa, Dulsevia... menjali pa smo po kakšnem letu, ko ni bilo nobenih rezultatov. Zdaj bom še enkrat probal Wellbutrin, ker sem ga takrat opustil po 2 tednih, ker sem se grozno počutil.

Jaz sem padel v to stanje po enem živčnem zlomu, sem imel nekaj težav doma, s punco, služba... potem sem zamenjal službo, se razšel s punco, se odselil od doma.. ampak v počutju se ni nikoli ni nič spremenilo.

Na začetku sem bil prepričan da mora bit kaj narobe s ščitnico, ali kak tumor... ker nisem bil depresiven,samo zelo utrujen in težko sem razmišljal.. potem se je pa stopnjevalo do zloma, nezmožnost komuniciranja zaradi ekstremnega stresa in nevoze, dobesedno sem se grizel, potem pa helex in AD...

Vse preiskave so bile ok, tudi MR glave...
Prijavljen
Toja
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 6.583


Dokler zaupaš vase, ni nobena pot pretežka.


« Odgovori #5 dne:: sreda, 08. januar 2020 ura: 21:47 »

Zdaj si malo več napisal in imam bolj jasno sliko...

Psihiater ti je dajal antidepresive in kot praviš, ti niso pomagali...
AD prime šele po 6-8 tednov in takrat se psihično stanje tudi malo umiri,
če so stranski učinki prehudi, si pomagaj s Helexom, vendar ne pretiravaj, ker te zasvoji...

Predlagam ti, da greš na zdravljenje kot si že sam omenil, kajti moje mnenje je,
da rabiš voden način terapije, predvsem pa ogromno pogovora...
Napisal si, da boš poskusil z Wellbutrinom, vendar pojdi raje do psihiatra in se z njim pogovori...

Ker si fizični in mentalni invalid (predvidevam-oseba s posebnimi potrebami) ti svetujem,
da poskusiš s sprehodi, kolikor pač zmoreš, ker se ti bodo mišice okrepile,
ni potrebno pretiravat in nič na silo...lepo počasi...  oki

Želim ti vse dobro  rozicodam
Prijavljen

KAR TE NE UBIJE, TE OKREPI!
AnjaSanja
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 116


« Odgovori #6 dne:: četrtek, 09. januar 2020 ura: 11:18 »

Saj vem, da ti ni do poslušanja kako nekdo rožce sadi. Ne v tem stanju.
Morda poskusiš meditacijo, ob glasbi tipa healing music, binatural bets, calming music, pain relief. Poskušaš sestavljati puzzle, prebereš kakšno knjigo (police na odelko psihologija, filozofija, medicinske vede....) so polne, izkoristi jih.

Bodi kar se da prizanesljiv do sebe. Prav je, da se trudiš najti mir v sebi in se bolje počutit, prav je da se prisiliš na nek sprehod, da mački nasuješ hrano, da vstaneš iz postelje. Je prav. Če kakšen da ne gre, ni smrtni greh.

Ob tem sem še pomislila. Kaj pa borelioza? Res pred nikoli v cca 6 letih nisi imel nobenega klopa? Borelioza oz. lyme disese je hudič in pol. Počutje pa prilično tako kot si opisal (vključno z mišicami, kostmi...).

Nekaj je v tvoji naravi. Mene vse zgoraj našteto umirja, pomaga...Med tem, ko nekoga sploh ne, ker se nikoli ne zna umiriti in je samo "keep on moving", telesu pa koristi če se znaš tudi umirit.
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.875


"I See You"


« Odgovori #7 dne:: četrtek, 09. januar 2020 ura: 12:30 »

Enomesečeni pogovor pri psihiatru ali tedenska enourna terapija pri psihoterapevtu ni isto. Pri terapevtu se bolj globoke stvari razkrijejo, ki jih lahko razrešiš in potem se simptimatika umakne.
Prijavljen
gorskiptic
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 5


« Odgovori #8 dne:: nedelja, 19. januar 2020 ura: 14:23 »

Uh.. zelo težko je sploh opisati kako slabo je to počutje. A vi greste normalno na wc? Jaz komaj kaj spravim iz sebe... prebava skoraj stoji. Tudi uriniranje je včasih težko.. srce mi vsake toliko preskakuje... obraz imam otečen, rdeč... zbujanje ponoči na vsaki 2 uri. Možgansko na 10%. Knjiga, glasba, film... ni nobenega občutka, kot bi gledal v steno, nima smisla. Meditirat sem probal.. pa tudi ni nobenega smisla, kot bi te bolel zob in bi pil kamilice.

Sem bil v bolnici na oddelku za prenosljive bolezni, so tudi sumili na boreliozo in ščitnico...  pogledali vse živo, niso našli nič.. samo pred kradkim naj bi prebolel mononukleozo... potem so me napotili k psihijatru...

Grem se prisilit na krajši sprehod.
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.875


"I See You"


« Odgovori #9 dne:: ponedeljek, 20. januar 2020 ura: 09:41 »

Uh.. zelo težko je sploh opisati kako slabo je to počutje. A vi greste normalno na wc? Jaz komaj kaj spravim iz sebe... prebava skoraj stoji. Tudi uriniranje je včasih težko.. srce mi vsake toliko preskakuje... obraz imam otečen, rdeč... zbujanje ponoči na vsaki 2 uri. Možgansko na 10%. Knjiga, glasba, film... ni nobenega občutka, kot bi gledal v steno, nima smisla. Meditirat sem probal.. pa tudi ni nobenega smisla, kot bi te bolel zob in bi pil kamilice.

Sem bil v bolnici na oddelku za prenosljive bolezni, so tudi sumili na boreliozo in ščitnico...  pogledali vse živo, niso našli nič.. samo pred kradkim naj bi prebolel mononukleozo... potem so me napotili k psihijatru...

Grem se prisilit na krajši sprehod.

 Shocked Huh?
Gotovo se da kaj narediti tudi pri tebi... Lep dan želim!
Prijavljen
AnjaSanja
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 116


« Odgovori #10 dne:: torek, 21. januar 2020 ura: 10:00 »

Tako se govori! Treba se je prisilit za kratek sprehod. Prebava pa lahko je zaradi prehrane, zdravil, premalo gibanja....Težko na pamet.

V splošnem prebavo spodbudijo vlaknine, recimo listnata zelenjava, otrobi, sadje z lupino, in pa semena trpotca oz lušine (jaz jih namočim v  jogurt, pustim da nabreknejo), nesladkan čaj, kava in maščobe (recimo solata z olivnim oljem in morda tudi MCT oljem (iz kokosa), tudi žlica masla stopljena v juhi, laneno seme in gibanje.

Prebavo bremzajo sladkarije vseh vrst, preveč mesa (vsaj pri meni). Seveda zdravila lahko vplivajo. Tudi dopolnilo železa ima lahko tak učinek.
Prijavljen
Zlata Ribica
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 22


« Odgovori #11 dne:: torek, 21. januar 2020 ura: 19:10 »

Hmmm, glede tega kar pišeš, da ne spraviš nič kaj oz sebe, urejena prebava in mikrobiota je osnova za zdravje in dobro počutje. V zadnjem času je vedno več raziskav, ki potrjujejo povezanost delovanja črevesja in možganov, zato pa rečemo črevesu drugi možgani. Prilagam ti samo 1 link na to temo, če te zanima, lahko nadalje raziščeš
https://www.delo.si/znanje/znanost/crevesne-bakterije-in-delovanje-mozganov.html

Nisi sicer napisal kako se prehranjuješ, če sem prav razbrala hodiš na krajše sprehode.

Moj nasvet bi bil, da razmisliš morda o terapevtskem postu pod nadzorom, da razbremeniš in reštartaš črevesje. Mnogi so imeli zelo pozitivne rezultate pri raznih stanjih. Eno tako društvo v Sloveniji, ki to izvaja je Preporod. Tisoče ljudi je na tak način prišlo do izboljšanja zdravja in splošnega počutja.

Ok, vem da eni v take stvari ne verjamejo a sama sem leta nazaj probala, počutila sem se odlično, samo kaj ko sem kasneje skrenila iz poti. Sedaj se vračam k temu, jemljem tudi AD, ker seveda ne mislim, da je to neka čudežna rešitev, vsekakor pa je osnova za zdravje zdravo črevesje in zdrava prehrana.

Želim ti vse dobro.
Prijavljen
AnjaSanja
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 116


« Odgovori #12 dne:: četrtek, 23. januar 2020 ura: 13:56 »

Zlata ribica, kako res! Knjiga Čarobno črevesje je tudi fajn čtivo.
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.123 sekundah z 22 povpraševanji.