FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
petek, 19. april 2024 ura: 12:49


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Bele lise na nohtih  (Prebrano 1379 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
peek26
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 148


« dne:: sreda, 18. december 2019 ura: 19:54 »

Zdravo. Ima kdo problem z belimi lisami na nohtih? Piše našteto stvari glede tega, nekje da premanjkuje cink, drugje kalcij, tretjič zaradi ledvic, jeter in srca?

Jaz jih opažam že od mojega otroštva, zdaj včasih ali so mi izginle ali pa jim nisem posvečal pozornosti. Kje je težava? Je kdo že obiskal kakšnega strokovnjaka glede tega? Je mogoče vse skupaj od povečanega stresa?

Hvala za vsak odgovor.
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #1 dne:: sreda, 18. december 2019 ura: 21:33 »

Živjo!

Pomanjkanje vitaminov in mineralov ali pa beljakovin oz slabša beljakovinska presnova, kar dolgoročno ni ok za telo.
Test z bioresonanco uspešno pokaže med drugim tudi, česa ti primanjkuje. Potem pa slediš tisti zelenjavi npr, ki ima tega več ali pa nadomeščaš s prehranskim dopolnilom.
Prijavljen
AnjaSanja
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 116


« Odgovori #2 dne:: petek, 03. januar 2020 ura: 13:33 »

Ali pa od poškodbe, udarca. Pri manjko vitaminov/menralov/beljakovin so tudi drugi znaki. Recimo slabše celjenje ran, slabši vid v temi, zbranost, utrujenost....

Je pa res. Da načeloma za povprešnega človeka ni škode, če obdobno (ravno v jesenskih/zimskih) dneh naredi kako kuro s kakim multivitaminom ali pa posamično B komplex, C vitamin, D vitamin+k vitamin in omega 3 +e vitamin.

Potem se lahko še malo poglobiš in ugotoviš, da se pri B12 najbolje absorbira metyl...oblika in pri železu sem enmal pozabila, ga je pa treba vzeti na tešče.
Prijavljen
Ventilator
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 856


« Odgovori #3 dne:: nedelja, 01. marec 2020 ura: 13:08 »

Če je akutno je to zaradi poškodb, če je kronično je gotovo zaradi pomanjkanja kakih snovi, najverjetneje cinka. Jaz sem imel zelo dolgo te lise, dokler nisem začel dodajati cinka. Ne jemlji  nekih generičnih multivitaminov, kupi si cinkov citrat ali cinkov methionat, ki se boljše absorbirata. Priporočam OptiZinc:  https://www.iherb.com/pr/Source-Naturals-OptiZinc-240-Tablets/1361, na začetku lahko celo tableto, kasneje zna biti polovica dovolj.
Cink je pomemben, ker vpliva tudi na počutje in je takoj za železom drugi najpogostejši element v možganih.

Priporočam tudi, da spremeniš prehrano (cink je predvsem v mesu), ampak  po mojih izkušnjah to ne bo dovolj.
Prijavljen
gogi
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 696



« Odgovori #4 dne:: nedelja, 01. marec 2020 ura: 15:10 »

Pomanjkanje cinka, kalcija, težave z ledvicami...morda glivice...če ti ne zginejo pejt do zdravnika, da ne boš prestrašena.
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.083 sekundah z 22 povpraševanji.