FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
sobota, 20. april 2024 ura: 15:57


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Želodec, slabost  (Prebrano 8764 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Regina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 887


Rule your mind or it will rule you.


« dne:: sreda, 06. november 2019 ura: 10:28 »

Mene tole res preganja, skrbi .. lepo bi prosila, če ima kdo kakšno izkušnjo, da mi pomaga.

Torej začelo se je s 26.10. slabost, slabo počutje, prebavne motnje - mislila sem, da gre za virozo, saj je bilo v nedeljo zvečer že ok in tudi naslednje dni. Vse skupaj se je potem ponovilo 31.10., ko sva z mojim šla v toplice ... mislila sem, da je mogoče to stres, ker me je bilo zaradi določeni stvari malo panika it. Pa je bilo tak kar v redu, me je pa res pač ta želodec martral ...

In sedaj še vedno traja  Cry

Je pa tako, da je najhujše dopoldan. Ko se zbudim mi kmalu zatem začne biti čudno v želodcu. Vstanem, vzamem Nolpazo in počakam še pol ure. Vase spravim nekaj prepečenca in čaj. Da bi karkoli drugega jedla .. ni šans. Tekom dneva se stanje umiri - za kosilo jem juho pa še kaj malega zraven, zvečer zna bit že prav super in bi tudi jedla res vse, amapk nočem, ker se bojim, da mi bo želodec še bolj razdražilo. Sploh nimam občutka lakote, ne zakruli mi .. čutim samo, da je želodec prazen.
Spim kar ok, je pa res, da  se zadnje čase dosti zbujam vmes, kar me nervira.
Včeraj sem bila pri osebni zdravnici. Danes dala testirat kri za vse možno... in naslendjim esec grem na UZ trebuha. Nič mi ni rekla, kaj bi lahko bilo.

Jaz res nevem več kaj naj. Nevm, saj možno, da je psiha ... ampak kaj za vraha naj naredim? Ne morem bit nevem koliko časa še na teh prepečencih, bananah, juhah ... obupana sem res  Cry
Zaradi vsega skupaj me je strah, da sem kaj bolna, da imam raka na želodcu - od kje ta ideja? Prijatlej je lani še ne 1 leto po postavitvi diagnoze umrl zaradi raka na želodcu, imel je le 2 leti več od mene.
Te misli sploh ne pojenjajo, čisto so me ohromile in imam občutek, da imam od tega želodec v krču.

V takih sitacijah se res ne maram, najraje bi se skloftala v smislu ''pa daj nehaj s takimi razmišljanji pa bo mogoče boljše'' ... ampak ne, ne morem. Sploh se ne prepoznam.
Počutim se, kot da se nikoli ne bo stanje popravilo, kot da bo za vedno tako in jaz sem obupala. Sploh ne vidim ene pozitivne stvari, najraje bi se pokrila iz vse izkopila, vse.

PS.priznam, da za zdej vsak dan visim na forumih in berem kaj bi lahko bilo, vem, da ni ok.  Sad
« Zadnje urejanje: sreda, 06. november 2019 ura: 11:20 od Regina » Prijavljen

You wake up every morning to fight the same demons that left you so tired the night before, and that, my love, is bravery.
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #1 dne:: sreda, 06. november 2019 ura: 21:05 »

Pozdravljena Regina!

Za začetek bo najbolje, da sprejmeš, kar se ti dogaja. Skušaj biti nežna in prizanesljiva do sebe. Poskrbeti zase, kot se le da. Če se upiraš temu, kar je in nočeš biti takšna, samo še ojačaš zadevo.

Vsi imamo boljše in slabše čase. Niha naša psihična naravnanost... včasih so naši naučeni vzorci delovanja bolj na udaru... v določenih obdobjih smo bolj nagnjeni k tesnobi... Vse to je normalno in del zdravljenja. Tudi padci so del zdravljenja.

Samo nežna biti s seboj. Prizanesljiva. Si prigovarjat pozitivno...biti si v podporo.

Opazuj se. Lahko tudi skušaš razvozlat čustveno ozadje, zakaj je tako. Ampak vsekakor sprejemaj situacijo. Tudi, če ne veš zakaj je tako.

Če si boš v podporo, ne boš bolj in bolj strašila sebe, ampak je naravno, da se to ustavlja in ustavi.

Non stop isti negativni krogotoki pa tiščijo dol... in v depresivno stanje.

Če si si v podporo in sprejemaš gre hitreje skozi.. oki

Odlepi se tudi od vseh slabih informacij s spleta. Raje poglej kako komedijo ali kaj podobnega, se sproščaj.. bo več od tega. Tako kot se navadimo biti v negativnem ciklu, si zapomnimo tudi dober občutek v telesu in več kot ga je, hitreje gre na bolje.

Vse dobro rozicodam 
Prijavljen
Regina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 887


Rule your mind or it will rule you.


« Odgovori #2 dne:: četrtek, 07. november 2019 ura: 08:54 »

Hvala Nives  rozicodam
Joj slišati je tako enostavno,. ampak včesih je res težko. unsure
Danes sem bolje, pomoje zato, ker sem bila včeraj potem pri dr. (šla po izvide) in so vsi izvidi (krvni BP) in je ta pritisk popsutil in mi lažje dene na želodec in prebavo.
Očitno je treba res počasi, po lahko hrano jest, da se želodec umiri in čim manj obremenjevanja. Probala bom zjutraj prej ustat, da prej vzamem tableto za zaščito želodca 30 min prej in potem počasi pojest .. prej sem res ustala zadnjo minuto, na hitro zbasala nekaj vase.. čeprav na silo (zjutraj nimam nikoli dobrega apetita).
Zoprno mi je le, ker nisem v službi 100% če me kaj martra. Nekako bo že, a ne?  unsure

Grem pa prihodnji mesec na RTG trebuščka za vsak slučaj kiselnasmeh
Mogoče naknadno tudi na gastroskopijo, bom videla kako bo. Imamo pa želodčne težave v družini.
Prijavljen

You wake up every morning to fight the same demons that left you so tired the night before, and that, my love, is bravery.
AnjaSanja
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 116


« Odgovori #3 dne:: četrtek, 07. november 2019 ura: 11:38 »

Imaš vročino? Lahko opišeš kaj je ta čuden občutek? Teža? Ko nekaj poješ pa občutiš kaj? Boli, peče v želodcu?

Drugače pa je mene dve leti nazaj orng, orng zvilo (prebavne težave vse od driske, napenjanja, do zaprtja, slabosti).

Jaz sem takrat 4-7 dnevno kuro z ogljem naredila. Maksimalno dozo, zdrobila tabletke in popila v topli tekočini.

Dva dni skorja nič nisem upala jesti. Samo pila sem čisto govejo/kurjo juho večkrat na dan. Potem pa zmiksane zelenjave juhe(buče so zakon!), potem sem si upala dodati malo belega mesa in res dobro žvečila. Dlje časa, mislim, da kar tri mesece, sem jedla probiotik na tešče zjutraj.  Pa vodila sem si dnevnik. Kaj jem, kako se počutim. Našla svoje krivce in se jih sedaj izogibam kot hudič križa, Je bil pa pri meni velik faktor tudi stres.
Prijavljen
Ribica
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 791


« Odgovori #4 dne:: četrtek, 07. november 2019 ura: 17:51 »

Zdravo Regina,
mogoče si pa res imela trebušno virozo in ti je tako razdražila želodec, da se ne more umiriti. namreč, meni se je zgodilo točno to pred časom. 2 meseca je trajalo, jedla sem nolpazo zjutraj in zvečer pred spanjem. Občutek v želodcu je bil, kot da sem se kamenja najedla, tudi če je bila samo banana. Počasi se je nato porihtalo.

Ribica
Prijavljen
Regina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 887


Rule your mind or it will rule you.


« Odgovori #5 dne:: četrtek, 07. november 2019 ura: 20:41 »

Imaš vročino? Lahko opišeš kaj je ta čuden občutek? Teža? Ko nekaj poješ pa občutiš kaj? Boli, peče v želodcu?

Drugače pa je mene dve leti nazaj orng, orng zvilo (prebavne težave vse od driske, napenjanja, do zaprtja, slabosti).

Jaz sem takrat 4-7 dnevno kuro z ogljem naredila. Maksimalno dozo, zdrobila tabletke in popila v topli tekočini.

Dva dni skorja nič nisem upala jesti. Samo pila sem čisto govejo/kurjo juho večkrat na dan. Potem pa zmiksane zelenjave juhe(buče so zakon!), potem sem si upala dodati malo belega mesa in res dobro žvečila. Dlje časa, mislim, da kar tri mesece, sem jedla probiotik na tešče zjutraj.  Pa vodila sem si dnevnik. Kaj jem, kako se počutim. Našla svoje krivce in se jih sedaj izogibam kot hudič križa, Je bil pa pri meni velik faktor tudi stres.

Ribica vročino sem imela le v ponedeljek, pa še to le 37.3, samo kakšno uro  Smiley
Občutek je pa tak, da imam zjutrej občutek praznega želodca, ampak sem brez apetita. Kar sem pojedla, mi je težko padlo na želodec, občutek polnega želodca, čeprav sem pojedla recimo 2 prepečenca in čaj. Bolelo načeloma ni, samo občutek slabosti.
Danes je bilo stanj za 80% boljše - zjutraj sem sicer jedla bolj malo, sem pa se lepo držala, da sem res Nolpazo vzela 30 min preden sem zajtrkovala.
Danes mi je tudi po enem tednu zakrulilo v želodcu - sem ful vesela. Se morem sicer še malo nazaj držat, tudi če bi pojedla slona ... da ne bo spet kaj.
Očitno je stres  seznojim .. grem pa drugi mesec na UZ, ker sumijo na gastritis.  kiselnasmeh
Prijavljen

You wake up every morning to fight the same demons that left you so tired the night before, and that, my love, is bravery.
Regina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 887


Rule your mind or it will rule you.


« Odgovori #6 dne:: četrtek, 07. november 2019 ura: 20:43 »

Zdravo Regina,
mogoče si pa res imela trebušno virozo in ti je tako razdražila želodec, da se ne more umiriti. namreč, meni se je zgodilo točno to pred časom. 2 meseca je trajalo, jedla sem nolpazo zjutraj in zvečer pred spanjem. Občutek v želodcu je bil, kot da sem se kamenja najedla, tudi če je bila samo banana. Počasi se je nato porihtalo.

Ribica

ma to malce dvomim. trebušno virozo sem nekajkrat že imela in vedno me je ''spucalo'' spredi in zadi, zdaj tega ni bilo.. je pa res, da je dons itak tok različnih viroz, da ni nujno da bruhaš/da imaš drisko  kiselnasmeh
tudi jaz imam nolpazno, ampak samo zjutraj na tešče, potem vzamem še probiotik  happy upam, da bo se pošlihtalo,... sem res nesrečna če ne morem jest  Sad
Prijavljen

You wake up every morning to fight the same demons that left you so tired the night before, and that, my love, is bravery.
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.101 sekundah z 22 povpraševanji.