FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
sobota, 20. april 2024 ura: 00:58


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Strahovi,panika, Help me pls  (Prebrano 12575 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
aga96
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 4


« dne:: ponedeljek, 21. oktober 2019 ura: 15:45 »

Pozdravljeniiii

Nevem niti kje začeti hah
Star sem 23 in pri mojih 16 letih sem se prvič srečal z panicnimi napadi strahom itd itd....Po dolgem casu trplenja da imam nevem kok bolezni in po vseh opravljenih pregledih sem razumel da je use to psihicnega izvora in da ni zmano nic narobe.Tako sem prvic obiskal psihiatra ki mi je dal tablete z imenom Asentra in da nebom vlekel na dougo in siroko sem zacel to jemati in je prijelo po nevem kokem casu in je bilo supeer ... jemal sm jih cca leto pocasi opustil brez problemou in vsega do sedaj ..... zopet sem zapadel v misli kaj ce bo to kaj ce bo tisto neprestano same negativne misli vecinoma zvecer in tako obiskal zdravnico ki mi je zopet dala Asentro 50mg . Sedaj sem ze 5 dan na 25mg asentre cakam en teden da povisam na 50mg imam dosti stranskih ucinkou kot je utrujenost, in nemoerm spati nikakor zdravnica mi je sicer dala tudi helex 0,25 ki mi sicer niti ne pomaga toliko in tudi nocem biti odvisen od tega ze zdaj me je panika ker sem ga uzel 5 dni zapored .....
Sedaj moja vprasanja so taka .... Kdaj nej bi asentra ze prijela ? koliko casa lahko zraven jemlem se Helex ne da bi postal odvisen ? glede na to da sem dosti obcutljiv in imam ze zdaj tok stranskih ucinkov ali je varno in pametno po enem tednu povecati na 50mg , ali je mozno da od kadar sem zacel z asenntro sepravi 5 dni je več anksioznosti panike kot prej (stranski ucinke?) in konec koncev bi vas vprasal kdorkoli je jemal to kakšne izkušnje ste imeli inn res da jemal sem tudi sam Asentro ampak v tistem casu nisam tok namenil pozornosti vsem tem kot so stranski ucinki delovanje itd itd
Zahvalil bi se vsem ki mi boste pomagali z mojimi vprašanji  Smiley
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #1 dne:: ponedeljek, 21. oktober 2019 ura: 22:54 »

Pozdravljen Aga,

dobrodošel...Ko sem videla naslov in tvoje skrbi sem se odločila  da ti pišem..tudi sama sem napreč drugic na Asentri in vem kako ti je...tudi jaz sem obcutljiva na vsak stranski učinek, anksioznica,ki jo je strah vsake bolezni in panicari za vsako figo na telesu..Ko sem drugic jemala Asentro sem se ravno tako bala kdaj in ce sploh kdaj bo minilo in prav tako nisem fan helexov in cesarkoli drugega...ampak sem takrat veliko pisala na net, brskala kaj vse lahko telo doživlja in si miljonkrat na dan ponavljala da so vse samo stranski ucinki in bo ok....vzemi Helex da te pomiri...jaz sem za spanje celo jemala kvventiax..antipsihotik...sicer res mini mini dozo ampak morala sem spat vsaj prve par noci..in v tako majhni dozi delue kot uspavalo...potem sem precej z lahkoto nehala...hocem ti povedati,da je to tvoja druga izkusnja...ves da bodo tablete slej ali prej prijele, tudi od helexa nisi odvisen kar takoj in ker si ocitno anksioznez kot jaz ,mocno dvomim da bi postal odvisen...smo prevec previdni...ce ne mores spati in kadar je hudo, vzemi helex dokler AD prime...varcuj z energijo...in mislim da lahko povisas na 50...ni tako velik preskok...ce bos cutil kaj pa ves da je le sprememba doze in bo miljon procentno minilo...verjemi mi..sm ze mojster v vsem tem. sesmejem..ceprov si vcasih zelim ,da ne bi bila...glavo pokonci ...na pravi poti si! Ko bo vse minilo pa ce le imas moznost si poisci se kako psihoterapijo in malo poglej kaj te spravlja v taksno stanje...sama mislim, da je to tista prava pot..in edina..srecno
Prijavljen
aga96
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 4


« Odgovori #2 dne:: torek, 22. oktober 2019 ura: 10:12 »

Hvalaaa tiii Crni Panter
vse to kar si napisala je res amapk sj veš ko si na dnu hočeš čimprej se pobrat in hočeš da cimprej primejo tablete potem se pa pojavijo se stranski ucinki in si res uno ohh kdaj bo spet vse normalno haha .... je pa zanimivo to da dozivljam nekaj kar neznam opisati zadnje par dni nek filing kot da si malo stran od vsega kod da nimas kaj za delati potem si najdem kj delam delam in ko koncam je spet itsto kaj zdaj haha ni nekega veselja in energije ... mislim da preden bi zacel z asentro je bilo veliko vec energije in veliko vec pozitivitete zdaj mam filing zobija haha nevem niti sam a nej presaltam 7mi dan na 0,50 a naj kar pocasi neham ker mislim da sem ugotovil kaj je povzrocilo vse to skupaj... sem kar malo izgubljen in nevem kaj narediti ....
Prijavljen
oshee
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 150


« Odgovori #3 dne:: torek, 22. oktober 2019 ura: 10:14 »

Moje pravilo je: Po četrtinkah gor in po četrtinkah dol (vsaj, kar se AD tiče).

Citiraj
Kdaj nej bi asentra ze prijela ?

Pri ADjih je neko kvazi pravilo, da naj bi prav prijeli nekje med 4. in 6. tednom jemanja polne doze. Do takrat pa zgolj čiči in čakaj.  Cry Če bo, bo, če ne bo, boš dobil nekaj drugega.  zardevam

Citiraj
koliko casa lahko zraven jemlem se Helex ne da bi postal odvisen ?

Kar se tiče fizične odvisnosti, bi sam rekel 1 mesec zmerne doze (pri Helexu, khm ... 0.5 mg). Glede psihične oziroma psihološke odvisnosti pa lahko že po 1 tednu (sploh, če si genetsko nagnjen k odvisnostim).

lp
Prijavljen
aga96
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 4


« Odgovori #4 dne:: nedelja, 20. december 2020 ura: 17:52 »

Pozdravljeni vsi skupaj

Okey nevem kje zaceti ampak najabolje da vam malo opisem situacijo . Star sem 24 in vse skupaj se je zacelo cca pri 17/18 leti ko sem prvic dozivel panicni napad ( strah da imam sladkorno in da bom umru med spanjem ) haha malo cudno in smesno ampak okei in potem se je zacelo strah za strahom resis enega pride drugi in tako sem cez nekaj casa koncou na AD seveda bil pri psihologu hodil na razgovore itd itd itd. Nekaj casa je bilo vredu in potem zopet in zopet ampak vsakic ko prime je malo boljse zame saj vec vem o tem vem kaj in kako sprejti neke stvari in vse to je pa smesno da vecinoma prime enkrat na leto in to tocno ob takih mescih zime.
No sedaj da pridem k bistvu sedajsne situacije je taka da poleg da smo preboleli korono poleg tega da je na vseh straneh stres(delo,podjete...) veliko stres ugl in seveda je "pocilo" tako da za zacetek ne morem spati ponoci sepravi misli in misli  samo da zaprem oci pa da sem zelo zelo zaspan zopet misli misli panika znojenje in nekako ne mores prideti do tega da lahko zaspis in ko mi ze rata se zbudim cca cez kake 4 uri in potem zopet urco dve da nazaj zaspim vse skupaj zoprno. Poleg tega sem zgubil vso voljo apetit energijo in vsee to . Ima  tudi prisiljene misli da zakaj se to dogaja zakaj zdaj ali res moram spet vse skupaj skozi potem prisiljeni misli da kaj ce ne zaspim kaj ce nebom mogel zapsati 2 dni 3 dni kaj ce umrem kaj ce koncam.v psih.bol. in vsee to sepravi katastrofa
Sedaj moje vprasanje je kaj narediti bil se pri moji osb.zdr. napisala mi je oz zahteval sem helex da si pomagam spati saj mislim da ko dobro spim sem 80% z vsem tem okei ampak mi ga je pa strah vzeti saj mam misli da ne postamem odvisen haha potem nebi lih zacel z AD za info pil sem Asentro 2x potem v 3etjo mi ni pomagalo se je vse zrihtalo ko sem si zrihtal spanje ugl nek zacaran krog ki je tok cuden da kdaj mi rata pridet vn brez prob kdaj pa rata prob. Zato sem se obrnil na ta forum da dam malo vn iz sebe vse skupaj in da dobim cim vec vasih mnenj ker mi iskreno zelo zelo pomaga ko mi nekdo z podobnim situacijam zna svetovati kaj je enako kot AD haha sem zelo tak obcutljiv vse vpijem kot slabo na vso sreco tudi dobro in vcasih mislim da ena beseda oz mnenje lahko pomaga veliko vec kot neka kemija
Hvalaaaa
Prijavljen
thinkingmind
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 105



« Odgovori #5 dne:: nedelja, 20. december 2020 ura: 18:24 »

Aga96, pozdravljen.

Malo na hitro si vse skupaj napisal, zato mogoče nisem čisto vsega razumela  laughing
Očitno so se negativni dejavniki - korona, stresno delo, zimski sivi dnevi, nespečnost - nakopičili, posledično seveda trpi psiha. Telo sporoča, da ni v redu.
Jemlješ Asentro tudi sedaj ali si jo v preteklosti? Si poskusil s psihoterapijo?
Glede Helexa, jaz sem ga vzela samo takrat, ko je bilo res hudo, drugače sem poskusila brez. Glede pomirjeval nimam dosti izkušenj. Meni pomagajo AD.ji, psihoterapija, šport, glasba,.. Super je, če imaš kakšen hobi, karkoli, kar te sprošča. Potrebno je tudi narediti nekaj sprememb v življenju. Kar seveda ni lahko, se pa obrestuje. Biti ves čas pod stresom in natempiran vsekakor nima ravno prijetnega učinka na zdravje.
Prijavljen
benny
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 203


« Odgovori #6 dne:: sreda, 30. junij 2021 ura: 15:37 »

Pozdravljeni,

Imam panično motnjo in anksioznost. Jemljem Alvento 150mg, po 2 letih se mi spet pojavlja strah pred vožnjo avtomobila, skrbi me kako bom peljal do morja...prosim za nasvete, pomoč..
Hvala
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.082 sekundah z 22 povpraševanji.