FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
četrtek, 28. marec 2024 ura: 09:41


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Zaspanost,utrujenost  (Prebrano 5843 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Rafa
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 21


« dne:: četrtek, 19. september 2019 ura: 07:53 »

Živjo.
Mogoče se dogaja komu kaj podobnega kot meni.
Dejstvo je,da že nekaj časa nisem depresiven.To vem po tem,ker imam veselje do mnogo stvari,nobenih slabih misli,nobenih strahov..skratka moral bi biti zadovoljen sam s sabo..če ne bi bilo te včasih neznosne utrujenosti in zaspanosti.
Razen alvente ,ki jo jemljem že eno leto in mi je res v redu ne jemljem nobenih pomirjeval,ukvarjam se s športom,jem dokaj zdravo..spim v redu,dovolj..
Zakaj  potem tako hitro utrujen in zaspan?
Največkrat se začne tam ob 1,2 pop.in traja..
Če sem doma moram iti vsak  pop.spat,težje je ko sem v službi..v avtu,skratka ko se ne gibljem..
Zgodilo se mi je že,da sem zaspal takoj na začetku filma v kinodvorani pri vsem hrupu ki je bil tam,čeprav je bil film zelo zanimiv..
To je bilo enkrat popoldne..
Ko sem to omenil psihiatru in ga vprašal če obstaja kaj,da me tisti moment prebudi mi je rekel,da so za to AD da ti dajo energijo...Huh?
Menjal sem že toliko AD,da se mi enostavno ne da več ...zmeraj me je spremljala ta zaspanost pa če tudi sem bil drugače v redu..
Par stvari sem dal pregledati:kri,ščitnico..
 pa je vse v redu.
Mogoče bi moral še kaj prekontrolirati...
Ampak kaj??
Kakšna ideja..
Lp
Prijavljen
ljubica
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 807



« Odgovori #1 dne:: četrtek, 19. september 2019 ura: 19:09 »

Vsak človek rabi individualno dozo spanja. Ti rabiš pač še popoldanski spanec oz. spanec čez dan in to je to. Depresija je pač takšna, da zahteva več počitka, spanja. Tudi nekateri, ki so povsem brez zdravstvenih težav, potrebujejo to.
Zato - vzemi si počitek.
Slovenci smo pa itak usekani na to, da veliiiiko delamo, pa malooo spimo, da pa bi še čez dan počivali, je pa že smrtni greh. Jaz pravim, da naj to delajo tisti, ki lahko in ki zmorejo.
Prijavljen
logpop
Uporabnik/Uporabnica
Izkušen član/ica
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 274


« Odgovori #2 dne:: četrtek, 19. september 2019 ura: 23:15 »

Mah jaz imam probleme z zaspanostjo celo življenje. To rataš tako zaspan, da je za znoret. Je pa eden največjih življenjskih užitkov, ko se dobro naspiš.
Prijavljen
Rafa
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 21


« Odgovori #3 dne:: petek, 20. september 2019 ura: 07:50 »

Če te ne moti je ok.In če si v penziji ,pa še samski,lahko spiš kolkor hočeš.
Če pa imaš družino,pa še službo(delo za računalnikom) potem je pa k....c.
Da te pa nekaj hitro dvigne mi pa ni poznano,razen stvari ,ki ti škodijo.
Prijavljen
ThinkPink
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 136


Ljubezen do sebe, je pot do zdravja.


« Odgovori #4 dne:: petek, 20. september 2019 ura: 08:05 »

Po mojem je zaspanost pač nekaj čisto individualnega. Eni so lahko cel dan zelo aktivni, ne rabijo počitka in nasploh veliko spanca. Poznam pa ogromno ljudi, ki rabijo več spanja. Jaz spim cca 6 do 7 ur dnevno (rabila pa bi 10), več si enostavno ne morem privoščiti - tempo: služba, družina, aktivnosti. Najlepši so mi zato vikendi, ko lahko potegnem do 7h zjutraj, po kosilu pa obvezno okrepčilni popoldanski nap. Tole prakticirava oba z možem. Ni ga lepšega kot da se popoldne malo uležeš, zaspiš kot dojenček za dve urci, nato pa si privoščiš eno kavico, da si povrneš energijo. Eni se prav čudijo, zakaj greva popoldne spat, jaz pa se čudim njim, zakaj ne gredo.
Ko pa sem v službi pa se dopoldne nekako (s pomočjo kave) prebudim, nato pa mi pade energija tako, da bi komot lahko šla malo zalegnit. Zeham tako, da bi lahko pojedla ekran. Prav sram me je včasih. Med malico se ponavadi sprehodim do trgovine, nekaj pojem in se uspem prebuditi, da lahko potem normalno delujem naprej. Čez cel dan pa čutim utrujenost, kar je pač posledica tega, da se nikoli ne morem zares spočiti, niti na dopustu (z malimi otroki).
Takšni pač smo, ne sekiraj se preveč. Pa še nekaj: moj deda je bil takšen zaspanec, vsak dan, brez izjeme je šel spat po kosilu. Star je krepko čez osemdeset in zdrav kot riba.
LP
Prijavljen
AnjaSanja
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 116


« Odgovori #5 dne:: petek, 11. oktober 2019 ura: 10:30 »

logpop. Pri meni hrana zelo vpliva (pustimo ob strani  epizodo depresije, tesnobe in izmučenost)...že prej in potem se je meni tako vlekla ta utrujenost, zaspanost iz osnovne šole...Pa sem dobivala miljon nasvetov. Potem sem zaradi hudih prebavnih težav in nekih alergijskih reakcij morala vodit prehranski dnevnik in izločevalno dieto...Ugotovila, da sem skoraj takoj zaspana po RIŽU, mokastih zadevah (kruh, testenine....), sladkor. Potem je še bioresonanca pokazala občutljivost na OH nasplošno in sladkor ter sojo, pa še kup ostalih zadev. Zdaj pa kar krmarim, teh reči ne jem več, če le dobro spim, gre čez dan kar v redu. Nekako 8-9 ur spanca in od tega vsaj 2.3h globokega spanca.  Kruh si na svete čase naredim LCHF in enako vaflje/palačinke. redko, res redko. Ne pogrešam več kruha in testenin.
Prijavljen
rafi
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 40


Rafi


« Odgovori #6 dne:: petek, 11. oktober 2019 ura: 18:46 »

Hojla!
Tudi mene ima spanec. Sicer spim šest ur. Ko pa grem v službo me ima spanec, vedno ko pridem iz malice in se usedem skoraj zaspim. Ta zaspanost me ima do treh popoldan, pol mine. Ne vem kaj naj naredim da me ta zaspanost mine. Enostavno komaj oči imam odprte tako se mi spi. Se mi je že dvakrat zgodilo da sem kar na delovnem mesti zaspal. A ve kdo zakaj se mi to dogaja?
Prijavljen

RAFI
Violeta8
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 117


« Odgovori #7 dne:: petek, 11. oktober 2019 ura: 19:43 »

Pozdravljen Rafi,
a jemlješ kakšna zdravila?
Tudi meni se je spalo, zdaj je bolje. Jemljem konopljino pasto in se mi zdi, da mi pomaga.
Lp  Smiley
Prijavljen
Violeta8
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 117


« Odgovori #8 dne:: petek, 11. oktober 2019 ura: 20:03 »

Aja, sem prebarala zgoraj, komaj zdaj, da jemlješ Alvento.
Sem šla brat v SmPC od Alvente in piše, da če je zaspanost zelo moteča, da se mora pacient pogovoriti z psihiatrom.
Drugače, a si si dal pogledati TSH samo, ali tudi fT3 in fT4 v krvi? Drugače obstajajo še druge preiskave za ščitnico v krvi-anti TPO in anti-TG. Priporočam tudi to dvoje.
Prijavljen
rafi
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 40


Rafi


« Odgovori #9 dne:: petek, 11. oktober 2019 ura: 20:09 »

Pozdravljen Rafi,
a jemlješ kakšna zdravila?
Tudi meni se je spalo, zdaj je bolje. Jemljem konopljino pasto in se mi zdi, da mi pomaga.
Lp  Smiley
 

Ja jemljem Cymbalto, Aryzalera, Kventiaax zvečer.
Prijavljen

RAFI
Violeta8
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 117


« Odgovori #10 dne:: petek, 11. oktober 2019 ura: 20:18 »

Potem pa ni čudno, da se ti spi.
Tudi jaz jemljem aripiprazol, samo od druge firme (ABILIFY).
Tudi jaz sem se ko sem začela z jemanjem aripiprazola zelo zredila. Vedno sem bila suha, v otroštvu še presuha-mama me je peljala v Ljubljano na pediatrično kliniko, da bi ugotovili moj nenormalno zmanjšan apetit. Ugotovili so, da sem čisto popolnoma zdrava...
Prijavljen
rafi
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 40


Rafi


« Odgovori #11 dne:: sobota, 12. oktober 2019 ura: 19:44 »

Potem pa ni čudno, da se ti spi.
Tudi jaz jemljem aripiprazol, samo od druge firme (ABILIFY).
Tudi jaz sem se ko sem začela z jemanjem aripiprazola zelo zredila. Vedno sem bila suha, v otroštvu še presuha-mama me je peljala v Ljubljano na pediatrično kliniko, da bi ugotovili moj nenormalno zmanjšan apetit. Ugotovili so, da sem čisto popolnoma zdrava...

 Sam to se mi sam v službi spi. Ko sem doma pa ne to mi je mal čudno. Dolgo že jemlješ zdravila?
Prijavljen

RAFI
Violeta8
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 117


« Odgovori #12 dne:: nedelja, 13. oktober 2019 ura: 07:05 »

Piješ kavo? Mogoče bi te to lahko malo zbudilo?
Ali pa guarana- rastlina, ki je naravni stimulans. Poskusiti ni greh.
Dolga zgodba je moja. Pri 18 letih sem začela jemat samo en AD. Zdaj pa je situacija taka, da jemljem abilify, valdoxan in lamictal, pa še več bi, če se ne bi upirala zdravnici in sebi proti tem zdravilom.
Drugače sem čisto vredu, normalno funkcioniram v službi, tudi doma, v družbi, skratka vredu sem zdaj že kar dolgo. Leta 2012 in leta 2017 sem imela krizo po nekaj mesecev, ki sem jo prebrodila in tudi če se še kdaj znajdem v njej, vem, da jo bom prebrodila. Sicer anksioznost je vedno malo prisotna še sedaj. Ampak zdržim, brez nekih pomirjeval, saj sem zelo proti njim. Menim, da se z njimi nič ne naredi, ampak samo škodi, sploh na dolgi rok. Če si enkrat dobil panični napad, oz. se počutiš anksiozno, boš verjetno še kdaj in zato bi potem vedno, moral vzeti pomirjevalo. To pa vodi v odvisnost od njih. Tudi drugi psihofarmaki niso nedolžni. Na začetku, ko sem bila najstnica sem mislila, da to ni taka stvar če jemlješ AD, zdaj pa vidim kako je. Zato VSEM, ki ste v slabem stanju psihično (še brez obravnave psihiatra in zdravil), sporočam naredite vse zase, najdite čas zase in se potrudite, da prebrodite krizo brez tega. Drugo je, ko je človek že na zdravilih, ne prekinjajte kar tako! Vem, farmacevti govorijo, da če imaš depresijo, da je ni moč drugače ozdraviti kot z zdravili. Jaz mislim, da vsaka žalost, tudi če je malo dlje časa trajajoča ni depresija, pa tudi če je, se da brez. Poznam nekaj oseb, ki so bili v hudi stiski in so prebrodile brez AD. Drugače pa, verjamem, da vsak ima svoje mnenje, eni so za zdravila, drugi manj, eni pa nikakor. Jaz sem napisala kar jaz menim, če se kdo ne strinja tudi prav, samo ne me napadat ali žalit, saj nisem mislila z mojim mnenjem nič slabega. Lepo nedeljo, lp
Prijavljen
rafi
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 40


Rafi


« Odgovori #13 dne:: nedelja, 13. oktober 2019 ura: 17:56 »

Piješ kavo? Mogoče bi te to lahko malo zbudilo?
Ali pa guarana- rastlina, ki je naravni stimulans. Poskusiti ni greh.
Dolga zgodba je moja. Pri 18 letih sem začela jemat samo en AD. Zdaj pa je situacija taka, da jemljem abilify, valdoxan in lamictal, pa še več bi, če se ne bi upirala zdravnici in sebi proti tem zdravilom.
Drugače sem čisto vredu, normalno funkcioniram v službi, tudi doma, v družbi, skratka vredu sem zdaj že kar dolgo. Leta 2012 in leta 2017 sem imela krizo po nekaj mesecev, ki sem jo prebrodila in tudi če se še kdaj znajdem v njej, vem, da jo bom prebrodila. Sicer anksioznost je vedno malo prisotna še sedaj. Ampak zdržim, brez nekih pomirjeval, saj sem zelo proti njim. Menim, da se z njimi nič ne naredi, ampak samo škodi, sploh na dolgi rok. Če si enkrat dobil panični napad, oz. se počutiš anksiozno, boš verjetno še kdaj in zato bi potem vedno, moral vzeti pomirjevalo. To pa vodi v odvisnost od njih. Tudi drugi psihofarmaki niso nedolžni. Na začetku, ko sem bila najstnica sem mislila, da to ni taka stvar če jemlješ AD, zdaj pa vidim kako je. Zato VSEM, ki ste v slabem stanju psihično (še brez obravnave psihiatra in zdravil), sporočam naredite vse zase, najdite čas zase in se potrudite, da prebrodite krizo brez tega. Drugo je, ko je človek že na zdravilih, ne prekinjajte kar tako! Vem, farmacevti govorijo, da če imaš depresijo, da je ni moč drugače ozdraviti kot z zdravili. Jaz mislim, da vsaka žalost, tudi če je malo dlje časa trajajoča ni depresija, pa tudi če je, se da brez. Poznam nekaj oseb, ki so bili v hudi stiski in so prebrodile brez AD. Drugače pa, verjamem, da vsak ima svoje mnenje, eni so za zdravila, drugi manj, eni pa nikakor. Jaz sem napisala kar jaz menim, če se kdo ne strinja tudi prav, samo ne me napadat ali žalit, saj nisem mislila z mojim mnenjem nič slabega. Lepo nedeljo, lp

Dobro si to napisala. Ja pijem kavo, včasih preveč. Veš mene so AD postavili na noge ko sem bil na dnu.
Prijavljen

RAFI
AnjaSanja
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 116


« Odgovori #14 dne:: ponedeljek, 14. oktober 2019 ura: 08:51 »

Zrak v pisarni, sedeče delo?  Odpret okno, pit več vode/limonade/radenske/čaja...Za malico pa poskusi jest meso, zelenjavo. Ne toliko kruha in testenin, krompirja. Višek OH/sladkorje povzroča niiinaaa naaanaaa efekt.

Zjutraj pred službo se za 15 minut zmigaj.

Kak rožo si postavi ob ekran, na mizo, steno, nekam da vidiš (kak bambus je najmanj zahteven), kako fotografijo, pač malo si poživiš tudi delavno okolje.
Prijavljen
Violeta8
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 117


« Odgovori #15 dne:: ponedeljek, 14. oktober 2019 ura: 15:31 »

Pozdravljen Rafi,
ene spravi iz dna AD, druge pa kaj drugega, odvisno od človeka in tudi izbire. Tudi meni so psihofarmaki na nek način pomagali, priznam, da sem funkcionirala v šoli in v službi-da nisem izgubila časa-srednjo šolo sem končala istočasno kot drugi sošolci, čeprav sem bila en mesec oz. še dlje v bolnici, maturo sem izdelala celo z odliko, se nato vpisala na željeno fakulteto, tisto leto naredila izpit za avto..... Včasih pa tudi AD ne pomagajo, če bi, ne bi bilo toliko samomorov in toliko ljudi na tleh.
Lep pozdrav Smiley
Prijavljen
Rafa
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 21


« Odgovori #16 dne:: nedelja, 17. november 2019 ura: 09:53 »

Violeta8.
Hvala za tvoj odgovor.
Prav si imela glede Alvente.
Bil se pri mojem psihiatru in mi je znižal Alvento na 75mg-prej 150.Bom videl kako bo.
Sedaj sem začel z drugo prehrano,kr mislim,da je mogoče delno krivda tudi na OH in cukru.
Kar se pa raznih testiranj in pregledov tiče???
Dejstvo je,da utrujenost in zaspanost nista od včeraj ampak obstajata praktično odkar se spomnim.
In če opazuješ ljudi ,potem vidiš kako smo si različni
in marsikaj prinesemo že s sabo ko se rodimo.
Verjetno je marsikaj že v genih.
Lp Rafa

Prijavljen
gogi
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 696



« Odgovori #17 dne:: nedelja, 17. november 2019 ura: 11:31 »

Zunaj je vedno manj svetlobe, hitro nastopi tema.
Kaj pa prehrana? Koliko časa pred nastopom utrujenosti se naješ? Morda poješ preveč ali pa nepravilno hrano?
Lahko je milijon dejavnikov. Če se drugače fajn počutiš, se ne obremenjuj preveč.
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.149 sekundah z 22 povpraševanji.