FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
četrtek, 18. april 2024 ura: 05:48


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: spopad s sramom in krivdo  (Prebrano 991 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
uross
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 17


« dne:: ponedeljek, 19. avgust 2019 ura: 17:49 »

Za depresijo se tepem sedaj že od mojega 25 leta. Trenutno hodim na terapije in jemljem Trittico in Parogen.
Zanima me kako se spopadate:
- ko iščeš v glavi lepe spomine iz otroštva, pa jih ni, in se spopadas sej si imel lep otroštvo
- ko hodiš po svetu med ljudmi z občutki (ne spadas sem, noben te ne mara, posmehujejo se ti)
- konstantna utrujenost in sram , da sem toliko zadaj z drugimi vrstniki
- od kar sem se izoliral nimam redne partnerke
- da si nesposoben, len
- da si 95 %dneva ločen v glavi in da nikoli ne bom več sproščen, pristno nasmejan, možen ljubiti, možen kakšno objeti. po tem zelo  hrepenim ........
Prijavljen
AnjaSanja
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 116


« Odgovori #1 dne:: torek, 20. avgust 2019 ura: 07:59 »

Ta vprašanja...

Korak za korakom. Ob pomoči terapevta, kakih knjig, glasbe, gibanja, hobijev, pa četudi se moraš prisilit, vsaj občasno druženje s tistimi, ki tvojih stisk ne povečajo.

Z mantro v glavi, ne govorijo vsi o meni, če se smejijo, se mi ne posmehujejo, velika verjetnost, da sploh nima veze z mano. Stopi pred ogladalo in si na glas povej, si sposoben, delaven... Občutek zna biti sila čuden, nerodno ti je...ampak ta vrag ti pomaga premaknit.

Da si zmožen ljubiti drugega, moraš imeti sam sebe zadosti rad.

Zadosti spanca, pa morda bo tudi tebi ustrezal youtube in vtipkaš relaxing musing, healing music, deep sleep music, anxiety, depression relief.  Hrana, hrana in še enkrat hrana. Omega 3 dvignit vnos, zmanjšat omega 6. Zdrave maščobe, polnovredni OH, beljakovine. Čim manj predelane, instant hrane, čim več tiste taprave.

Naj še kdo kako napiše.
Prijavljen
ThinkPink
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 136


Ljubezen do sebe, je pot do zdravja.


« Odgovori #2 dne:: sreda, 21. avgust 2019 ura: 15:40 »

Vsak se spopada s temi stvarmi na svoj način. Najprej pa moraš razčistiti s vprašanjem - zakaj imaš takšne občutke? Od kod izvira ta strah, sram, občutki krivde, da si len, nesamostojen? Če hodiš na psihoterapije, boš tako kmalu uvidel od kod vse to izhaja in potem si boš lažje pomagal.

Nato pa korak za korakom...

Napiši kaj več, pa bomo lahko bolj pokomentirali.
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.078 sekundah z 22 povpraševanji.