FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
četrtek, 18. april 2024 ura: 19:49


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: obsesivna misel  (Prebrano 1375 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
janisj
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 3


« dne:: torek, 30. julij 2019 ura: 17:59 »

Pozdrav vsem,
jaz trpim za obsesivno-kompulzivno motnjo in večinoma se ta nanaša na misli, ki jih imam ko nekdo od bližnjih reče kakšno besedo s katero mislim, da so o meni mislili kaj slabega. Ko se to zgodi je moja tipična kompulzija, da preverim kaj je mislil - razščiščujem, kar vodi seveda do problemov. Trenutno tega nimam.
Zgodila pa se mi je ena nova oblika - ki ne bi pričakovala da bo prišla. Pred dvemi leti sem si oblekla dva sprednja zoba in je narejeno zelo lepo ampak je problem v tem, da je odzadaj precej debelo in se ne morem navadit...nekako sem se ..ampak imam obdobja ko me precej moti, nikoli pa ni prišlo do te faze, kot je v zadnjem tednu, da je misel na to, kako me to moti postala tako velika kot kadar imam misli na besede. Ne morem več...moja zdravnica je na dopustu in ne vem kako se sprijaznit - ker vem, da se ne morem več vrnit nazaj - ker mojih zobov celih več ni in vem da ni več rešitve. In tudi zobarica je rekla, da je naredila kar se da dobro..saj ji verjamem, ma raje bi bila škrbasta, če bi vedela koliko me bo motilo. To me zdaj tako moti, da sem v hudi stiski...ne morem delat nič..sem v krču in ne morem živet. in več ne vem, ali me res to tako moti ali je to samo odraz te moje bolezni? ne verjamem si več ..ne vem več
Prijavljen
ThinkPink
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 136


Ljubezen do sebe, je pot do zdravja.


« Odgovori #1 dne:: sreda, 31. julij 2019 ura: 14:08 »

Nič kaj pametnega ti ne znam svetovali, kot to, da se, ko te poplavi ta misel, pogledaš v ogledalo in si ponavljaš, da imaš čudovite zobe in si z njimi nadvse zadovoljna. To počni več časa in postopoma se boš navadila na to, da imaš lepe zobe in te ne bo motilo.
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #2 dne:: sreda, 31. julij 2019 ura: 19:10 »

Jaz bi rekla, da je bolj kompulzija. Je pa anksa zadeva, ki so jo da preseči z delom na sebi. S psihoterapevtom seveda.
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.059 sekundah z 21 povpraševanji.