FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
četrtek, 25. april 2024 ura: 02:34


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Kako obcutite tesnobo?  (Prebrano 3573 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
barbara
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 195


« dne:: torek, 11. junij 2019 ura: 17:40 »

Pozdrabljeni. Obcutite tesnobo v trikotu kot stisk in cuden obcutek pri vdihu, ceprav lahk normalno dihate ali v prsih?
Prijavljen
tomi
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 18


« Odgovori #1 dne:: torek, 11. junij 2019 ura: 18:49 »

Zdravo, sam začutim tesnobo kot cmok v grlu, plitko dihanje, tudi pokašlevanje. Pol pa seveda še živčnost, nemir, ...
Je pa po moje to za vsakega po svoje.
Lp.
Prijavljen
marina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 974


« Odgovori #2 dne:: torek, 11. junij 2019 ura: 21:00 »

težko dihanje, občutek nekega pritiska v trebuhu,,,
Prijavljen

Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost - ampak za vesolje nisem povsem prepričan.«
A. Einstein
Regina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 887


Rule your mind or it will rule you.


« Odgovori #3 dne:: sreda, 12. junij 2019 ura: 15:56 »

Uhhh .... najprej in v največji meri kot pospešen utrip, včasih tudi preskoči... mokre dlani, težnja na prsih, požene me na wc. To je če je res huda tesnoba  Smiley
Prijavljen

You wake up every morning to fight the same demons that left you so tired the night before, and that, my love, is bravery.
AnjaSanja
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 116


« Odgovori #4 dne:: četrtek, 13. junij 2019 ura: 13:42 »

Podobno kot regina. Vključno z wc-jem. Pa tudi, da me hkrati zebe in trese in znam šklepetat z zobmi kdaj, po drugi strani pa se istočasno znojim in tudi slab spanec, prebedena noč. Pa jest ne morem. Sem lačna, a čim pojem nekaj, mi je slabo. Kadar je res hudo.
Prijavljen
gogi
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 696



« Odgovori #5 dne:: četrtek, 13. junij 2019 ura: 16:00 »

Neprestana potreba po globokem vdihu in ja, "šravfanje" in tek na WC, pa tudi potne dlani.
Prijavljen
barbara
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 195


« Odgovori #6 dne:: petek, 14. junij 2019 ura: 14:19 »

Pozdravljeni,

imakdo tesnobo kot stiskanje v trikotu? daj pa kdaj drevenenje spodnjih ustnic? Omotice seveda, drget.

Lp
Barbara
Prijavljen
barbara
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 195


« Odgovori #7 dne:: sreda, 19. junij 2019 ura: 15:01 »

Pozdravljeni,


ima kdo občutek kot da ne bi mogel vdihniti dovolj zraka? Na primer, stisk v trikotu potem pa ko hočeš globoko vdihniti, kot da ti nekaj blokira vdih, samo dihaš lahko?
Prijavljen
tomi
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 18


« Odgovori #8 dne:: sreda, 19. junij 2019 ura: 19:26 »

 Barbara,
tudi sam sem občutil podobno, dihaš plitko pa ne moreš dobiti dovolj zraka. 
Sam se poizkusim pomiriti in dihati z prepono( da se dviga trebuh, ne prsi) in kar pomaga.
Lp
Prijavljen
Regina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 887


Rule your mind or it will rule you.


« Odgovori #9 dne:: četrtek, 20. junij 2019 ura: 07:25 »

Podobno kot regina. Vključno z wc-jem. Pa tudi, da me hkrati zebe in trese in znam šklepetat z zobmi kdaj, po drugi strani pa se istočasno znojim in tudi slab spanec, prebedena noč. Pa jest ne morem. Sem lačna, a čim pojem nekaj, mi je slabo. Kadar je res hudo.

in tudi vse to, kar si napisala. Ko je bilo res hudo, sem se tresla kot šiba na vodi. Aja, pa če sem bila tesnobna par dni skupaj so mi šle zih 1-2 kkili dol, ker nisem mogla spravit nič vase, to je ena najslabši stvari, ko sem tesnobna, da ne morem jest, ker sem potem še zaradi tega švoh.
Prijavljen

You wake up every morning to fight the same demons that left you so tired the night before, and that, my love, is bravery.
AnjaSanja
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 116


« Odgovori #10 dne:: petek, 21. junij 2019 ura: 14:55 »

V odgovor začetnici te teme. Ja plitvo dihanje. Ne gre zajeti s polnimi pljuči...Zdaj se učim, da se med napadi tesnobe osredotočim na neko točko ki jo gledam, neki kar otipam, in nek vonj in se poskušam čim manj obremenjevat, samo sebe dodatno travmirat, z dejstvom, da čutim tesnobo, tesnobni napad. Zdaj ga sprejmem, sem tesnobna in ko se takole fokusiram, je lažje. Srčni ritem se umirja, dihanje postane lažje, tresavica izginja.



Prijavljen
logpop
Uporabnik/Uporabnica
Izkušen član/ica
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 274


« Odgovori #11 dne:: petek, 21. junij 2019 ura: 19:35 »

plitvo dihanje je znak strahu.
Prijavljen
AnjaSanja
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 116


« Odgovori #12 dne:: sreda, 26. junij 2019 ura: 08:34 »

Brez strahu pa tudi tesnobe ni. Gresta z roko v roki.  Res pa, da ni vsak, ki se nečesa prestraši tudi tesnoben.
Prijavljen
barbara
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 195


« Odgovori #13 dne:: sreda, 03. julij 2019 ura: 18:25 »

Hvala vam. Plitko dihanje, v smislu kot da te bo zadusilo  lot obcutek dusenja oz pomanjkanja zraka?
Prijavljen
oshee
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 150


« Odgovori #14 dne:: četrtek, 18. julij 2019 ura: 17:25 »

Poznaš rek "nekajkrat globoko vdihni in bo boljše"? Vem, da je zelo posplošen, ni pa povsem zgrešen.

Sam jo občutim kot konstantno napetost, željo po begu iz situacije, šopanje adrenalina in nabijanje srca.
Prijavljen
podgurc36
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 184



« Odgovori #15 dne:: sobota, 20. julij 2019 ura: 17:53 »

Poznaš rek "nekajkrat globoko vdihni in bo boljše"? Vem, da je zelo posplošen, ni pa povsem zgrešen.

Sam jo občutim kot konstantno napetost, željo po begu iz situacije, šopanje adrenalina in nabijanje srca.

Drži 100%. S tem da se še pospešeno potim.

Največkrat se "izvlečem" le z dihanjem in koncentracijo, ko pa še to ne gre in je res hudo pomaga helex.
Prijavljen

Truth begins in lies.
oshee
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 150


« Odgovori #16 dne:: sobota, 20. julij 2019 ura: 21:57 »

Joj, ne govori, to švicanje ...  ne Ko druge zebe, ti se pa potiš kot najhujši kronik ... recimo v Lidlu ...  jok
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.069 sekundah z 22 povpraševanji.