FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
četrtek, 18. april 2024 ura: 20:44


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Je kdo tu ki se je ozdravil od okm  (Prebrano 4000 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
zmajcica
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 119


« dne:: četrtek, 27. december 2018 ura: 15:02 »

Ker sama bijem borbo z okm ze tretjic in je ocitno da bom mogla jest Zoloft do konca zivjenja me zanima ali je tu kdo ,ki pa se je cist pozdravil od okmja. Bila sem 11 mesecev brez zdravil ko je znova udaril Sad vsiljivke od agresivk do kr enih. Lep pozdrav vsem sotrpinom. Zanima me se zdej jem Zoloft 50 pribl en teden. Kdaj prime? Vsak drug dan sem boljse. Je mozno da ze cutim ucinke?
Prijavljen
Sivka46
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 2


« Odgovori #1 dne:: četrtek, 27. december 2018 ura: 23:26 »

Ojla Zmajčica,

pred dvema letoma sva že klepetali, potem pa nama je bilo bolje in sva prekinili. Kljub temu sem še vedno brala sporočila, čeprav je pogovorov, odgovorov veliko manj. K sreči je tudi manj poslanih težav in bolezni. Ves ta čas jemljem Zoloft 50mg in ga bom najbrž še dolgo, če ne za vedno. Pred dvema letoma so se mi ponovile vsiljive misli, ker sem prekinila z Zoloft,  ki sem ga že prej jemala 14 let. Ko pa ga jemljem v tej dozi, pa mi pomaga. Drugače pa traja 4 do 5 tednov, da opaziš izboljšanje. Da si dobro pa traja več mesecev. Meni so vsiljiv misli izginile, ostala pa mi je še vedno anksioznost, ki je tudi kar precej moteča.

Tako Zmajčica, vztrajaj pri zdravilu, potrpi,  vsak dan bo bolje in boš opazila učinke. Zraven je dobro imeti tudi psihoterapijo. Držim pesti.
Lp, Sivka46
Prijavljen
melita
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 459



« Odgovori #2 dne:: petek, 28. december 2018 ura: 00:04 »

Zmajčiča,

malo pobrskaj po starih postih, mogoče si prebereš odgovore, ki smo ti jih že pisali. Enoznačnega odgovora, kako premagati okm, ni. Vsak mora poiskati svojo pot in jaz trdno verjamem, da ta obstaja.

Kakorkoli, zase smatram, da sem nekako zazdravljena in upam in verjamem, da se mi okm v obliki, kot sem ga spoznala pred 10 leti, nikoli ne povrne. Večinoma se sploh ne spomem, da okm obstaja, pa kako sem se mučila..., se pa občasno pojavijo tudi kakšni drobni trenutki, ki jih imenujem dotiki okm, ki mi nakazujejo, da moram biti pazljiva, da se delo na sebi nikoli ne konča, da sem še vedno ranljiva, da moram iskati odgovore, reševati neugodne trenutke ali medsebojne nesporazume sproti, krepiti samozaupanje, sprejeti vsa čustva...

Tako da, Zmajčia in Sivka, zaupajta si, prepričana sem, da vama bo uspelo. Obema želim vse dobro!

« Zadnje urejanje: petek, 28. december 2018 ura: 00:24 od melita » Prijavljen

Nikoli ni prepozno za drugačen pogled nase. In na druge. (Alenka Rebula)
zmajcica
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 119


« Odgovori #3 dne:: petek, 28. december 2018 ura: 00:35 »

Hvala obema in upam da mi tudi tokrat rata Smiley sem ze boljse in kar zaupam in sebi in zdravilu pa hodim na psihoterapijo. Majke mi da ne neham vec tega jest ker se mi zdi da sem v tretje ze res ful utrujena ampak sem se vedno borka. Hvala res vsem k ste pripravljeni delit z mano vase izkusnje ter mi pomagate.  rozicodam
Prijavljen
Lost
Administrator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 7.838


I'm not lost, just undiscovered.


« Odgovori #4 dne:: petek, 28. december 2018 ura: 06:46 »

http://www.nebojse.si/Forum/index.php/topic,21465.msg411138.html#msg411138

Prijavljen

Štoparski vodnik po poteh anksioznosti in depresije www.nebojse.si
svila
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 4


« Odgovori #5 dne:: ponedeljek, 11. februar 2019 ura: 21:39 »

Zdravo. No jaz jo imam že trideset let skoraj in sem se naučila živeti z njo oz. sproti odpravljati moteče stvari.  Ja je težko, ampak se da. Če ti lahko kako pomagam povej. LP
Prijavljen
avgust2005
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 54


« Odgovori #6 dne:: sreda, 13. februar 2019 ura: 16:43 »

Zdravo. No jaz jo imam že trideset let skoraj in sem se naučila živeti z njo oz. sproti odpravljati moteče stvari.  Ja je težko, ampak se da. Če ti lahko kako pomagam povej. LP

OKM imam (da mi je to postalo velik problem) od leta 2003, torej že 16 let. Tako nekako kot ti sem se naučil živeti z njo ...
Prijavljen
Sfear
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 65


« Odgovori #7 dne:: torek, 16. april 2019 ura: 12:31 »

Jaz sem se zdravil že 3x v bolnici. Jemal sem zoloft 200mg brez napredka. V bistvu se stalno slabša
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.088 sekundah z 21 povpraševanji.