FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
petek, 19. april 2024 ura: 03:39


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: 1 [2]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Problem  (Prebrano 7724 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #20 dne:: nedelja, 16. september 2018 ura: 22:20 »

Hvala Regina Grin in hvala Thinkpink Grin

Bulica je neboleca in se premika. Upam, da gre res za vneto bezgavko in kmalu izgine. Na splet pa ne grem nic brat.   pomezik
Prijavljen
Sfear
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 65


« Odgovori #21 dne:: sreda, 19. september 2018 ura: 19:08 »

Nehaj kadit PA se bos resil vsaj ene obsesije. Okm PA itak vedno poskrbi za nove
Prijavljen
Onix
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 1.527



« Odgovori #22 dne:: sreda, 31. oktober 2018 ura: 20:04 »

Folk kako se uprete preverjanju? Jst spet preverjam pljunek in vse kar ni čiste barve je zame kri čeprav ni. Cigarete zdaj zmanjšujem, posvoje vem da kaj rjavega ali pa temnega je od katrana ampak okm mi tuli kri kri kri... Ful bi se rad znebil tega da skoz gledam pa ne ratuje, no danes mi je, sem pa tesnoben. Zdi se resnično da imam raka, pa vem da so možnosti majhne. Cigarete sm zmanjšal za pol. Upam da jih kmalu upostim.
Prijavljen
Aslan
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 7.772


Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.


« Odgovori #23 dne:: sreda, 31. oktober 2018 ura: 20:58 »

Onix a se ti OKM poslabša, če si v stresu?
Se kaj posebnega dogaja sedaj v tvojem življenju?
Če je karkoli imej fokus samo na emocije ki pridejo (jeza, žalost, strah...) in ne na premlevanje težav.
Ko rataš prjatu s čustvenimi stanji v telesu, se tudi obsesivne misli in kompulzije umirijo.

Citiraj
Ful bi se rad znebil tega da skoz gledam pa ne ratuje, no danes mi je, sem pa tesnoben.
Tesnoba je logična posledica, saj z kompulzivnim dejanjem sicer reguliraš tesnobo.
Sprejmi tesnobo - zavej se, da je le posledica obsesivne misli (pljunek-kri-rak).
Tako zreduciraš okm samo na obsesijo.

Citiraj
Cigarete zdaj zmanjšujem, posvoje vem da kaj rjavega ali pa temnega je od katrana ampak okm mi tuli kri kri kri.
Realno veš, da je katran ... zato sprejmi "drugo mnenje" (kri) za nerelevantno.
je samo mnenje - izkrivljena misel, ki te želi plašiti ...

Življenje ti nudi lekcijo "prenehaj kaditi".
Malo po sebi prebrskaj tudi ZAKAJ kadiš ... kaj s kajenjem reguliraš, katero čustvo?
Po eni strani kajenje verjetno potrebuješ za samoregulacijo... po drugi strani pa te to isto kajenje pahne v strahove za rakom.

Onix vse dobro ti želim  rozicodam rozicodam
Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
Onix
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 1.527



« Odgovori #24 dne:: sreda, 31. oktober 2018 ura: 22:51 »

Aslan ful ti hvala! Ja s cigareti reguliram slabo počutje, probam umirjat živce. Ampak se bom znebil te razvade. Ja realno vem da pljučni rak pri 30 je izjemno redek. Ampak okm te lahko prepriča v vse. Trenutno se počutim mal bolš, sm kar ponosn da sm dons uspel da nism preverjal. Sres v življenju mam pa nekak skos, vedno je kaj. In ja se mi poslabša okm. Aslan misliš da slabo spabje vpliva na okm? Pol leta sm hodil spat ob 3h 4ih zjutraj. Od takrat sm slabše.
Prijavljen
melita
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 459



« Odgovori #25 dne:: četrtek, 01. november 2018 ura: 21:37 »

Ojla Onix,

Glede kajenja / raka ti je Aslan lepo odgovorila in prepričana sem, da se tudi ti zavedaš, da so tvoje misli nerealne. Poskusi to ozavestiti v sebi.

Rada bi ti pa odgovorila glede spanja. Sicer ne morem govoriti o povezavi med spanjem in okm, lahko pa ti mirne duše povem, da je veliko boljše in zdravo, če se odpravimo v posteljo pred polnočjo. Najbolj kvaliteten  spanec naj bi dosegali prav do polnoči, zato bi bilo primerno, da gremo v posteljo vsaj okoli 22.00 ure. Vem, da je to težko in tudi sama v taki uri nikakor ne morem v posteljo, trudim pa se, da grem vsaj čim bližje 23.00 uri.
Prijavljen

Nikoli ni prepozno za drugačen pogled nase. In na druge. (Alenka Rebula)
Aslan
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 7.772


Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.


« Odgovori #26 dne:: petek, 02. november 2018 ura: 13:51 »

Ja s cigareti reguliram slabo počutje, probam umirjat živce.
"probam umirjat živce" je lahko tudi potlačim, skrijem, potisnem v ozadje.
Probaj se usest v samoti (torej sam z seboj) in začutit v telesu le telesne senzacije, jih sprejet.
Tukaj so - moje so. Niso prijetne a tuki so. SPREJEMANJE ... prinese olajšanje ...
Nato poimenovat čustvo, ki se poraja (strah, jeza, žalost...).

Citiraj
Aslan misliš da slabo spabje vpliva na okm?
Slabo spanje je stres za telo - posledično se lahko simptomatika poslabša.
Neprespani smo tud prej anksiozni. Nespečnost je pogosto posledica stresa.
Je pa lahko da OKM krati spanec, da je vzrok in ne posledica oz sta nespanje in okm v začaranem krogu.

Citiraj
Stres v življenju mam pa nekak skos, vedno je kaj.
STRES je ko pripišemo dogodkom prevelik pomen in hkrati svojo sposobnost biti kos dogodku odpisujemo.
Dogodki so taki in drugačni skozi lajf, veliko vpliva pa ima to, kakšen pomen dogodkom mi sami pripišemo.
Tudi to kok nase vlečemo težave in čustva drugih ... kok "premlevamo" in sami sebe psihiramo.

 rozicodam
Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
svila
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 4


« Odgovori #27 dne:: ponedeljek, 11. februar 2019 ura: 21:41 »

Za vse vas naj povem, da dobro pohznam konopljin CBD kanabinoid in delovanje, če koga kaj zanima...rade volje pa tudi pomagam glede česa
Prijavljen
avgust2005
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 54


« Odgovori #28 dne:: sreda, 13. februar 2019 ura: 16:38 »

Hey,

Imam en problem. Obsedel sm se da imam raka na pljučih ker kadim. In zdaj preverjam tako da pluvam v lijak in temeljito pregledam če je kje kaj krvi. In vsak delček, ki je verjetno katran mislim da je kri in me spravlja v paniko.


S časoma bo ta tvoj konkretni strah izvenel. Saj pri sebi veš, da ni utemeljen. Tudi sam sem pogosto "žrtev" podobnih zadev, pa potem na to čez čas pozabim (vendar pa pridejo nove Smiley).
Prijavljen
Strani: 1 [2]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.076 sekundah z 21 povpraševanji.