FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
sobota, 20. april 2024 ura: 00:56


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1] 2   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Brez zdravil nad ocd  (Prebrano 8151 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
zmajcica
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 119


« dne:: torek, 02. maj 2017 ura: 17:34 »

Je tu kdo ki je brez zdravil premagal ocd?
Prijavljen
Sfear
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 65


« Odgovori #1 dne:: sreda, 03. maj 2017 ura: 13:49 »

raje pišimo okm. brez zdravil ne gre. tudi z zdravili ne gre. vse je odvisno od stanja simptomatike. če je zelo huda ti nobeno zdravilo ne pomaga. če pa gre samo za zajčka na postelji ki mora stalno gledati v kot, se pa da. meni niti max doza adjev, antips in pomirjeval ne pomaga prav nič oziroma zelo zelo malo. upam da ti je v pomoč. meni ni bilo nič v pomoč. niti hospitalizacija.
Prijavljen
Onix
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 1.527



« Odgovori #2 dne:: ponedeljek, 08. maj 2017 ura: 14:28 »

To pa ni res da se hidemu okmju ne da zoperstaviti. Nevem od kje ti to. Seveda se da, mogoče rabiš še višjo dozo ali pa druga zdravila. Za OKM se namreč Zoloft lahko predpiše do 500mg kljub temu da je uradna max doza 200mg. Meni je pomagalo 450mg in sem skoraj zdrav, pač do 200 se daje za depres8jo in panične napade. OKM je druga zadeva.
Prijavljen
Sfear
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 65


« Odgovori #3 dne:: ponedeljek, 08. maj 2017 ura: 16:23 »

Za Okm se AD predpise v max odmerku. Ta je pri Zoloft 200mg in je za OKM predpisan še dovoljen odmerek. Seveda pa je treba najprej doreclči kaj je HUDA OBLIKA OKM. Skoraj zdrav ne pomeni nič drugo kot to da je simptomatika trenutno bolj ugodna oz manj obremenjujoca. Koliko časa pa ti je dovoljeno jemati 450mg. Kako prenehati jemati te visoke odmerke.
Prijavljen
melita
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 459



« Odgovori #4 dne:: ponedeljek, 08. maj 2017 ura: 16:24 »

Pozdravljen Onix,

kako lepo, da si se oglasil in še lepše, da si ok. Le tako naprej!

Tudi sama sem že mislila napisati Zmajčici nekaj vrstic, pa sem napisano večkrat pobrisala. Glej, na žalost na tvoje vprašanje enoznačnega odgovora ni. V bistvu mislim, da je vprašanje napačno postavljeno. Kaj je cilj: da premagamo okm ali da ga premagamo brez zdravil. Kako se tega lotimo je odvisno od simptomatike, kot je napisal že Sfear, pa tudi od tega, kako se z njo spoprijemljemo.
Sama sem zbolela za okm pred dobrimi osmimi leti in sem le prvi dve leti jemala Plisil 20mg (paroksetin) zvečer, kar je za okm zelo majhna doza. Kasneje sem začela s psihoterapijo pri psihiatru, ki opravlja tudi psihoterapevtsko dejavnost. Večkrat sva se pogovarjala tudi o ponovni uvedbi ad, saj sem sama načenjala to temo, kadar sem imela povečano simptomatiko. Pravzaprav sem eno obdobje tehtala, kaj storiti, vendar se za ponovno jemanje nisem odločila, ker sva skupaj ugotavljala, da sem funkcionalna ves čas.
V vsem tem času sem prebrala kar nekaj literature s področja okm, pa tudi tesnobe, depresije, osebne rasti, obiskala kar nekaj predavanj, tečaj čuječnosti...
Zelo mi je pomagala knjiga, ki sem jo že večkrat citirala, avstralske psihiatrinje C. Weekes z naslovom "Kako ohranimo zdrave živce". Knjiga je napisana z veliko empatije in nam daje skromna, toda jasna navodila, kako se spopasti s tesnobo, depresijo, okm in drugimi sorodnimi motnjami. Vidi se, da je avtorica skozi svojo klinično prakso pridobila ogromno vpogleda v te naše motnje. Zdravljenje pa naj bi potekalo v štirih fazah:
- sprejmimo situacijo, v našem primeru obsesijo in se ne silimo, da nanjo pozabimo
- nehamo se boriti proti njej
- skušajmo nanjo pogledati iz drugačnega zornega kota
- pustimo času čas
Tako zelo preprosto zvenijo ta "navodila", vendar da z njimi in v njih zaživimo terja veliko vaje, samozaupanja, premagovanja strahu, dvomov...

Zase lahko rečem, da sem dobro, da sem nekako zazdravljena, ker je kljub vsemu v meni še vedno en dvom, pa tudi kakšen droben dotik okm se še zgodi...dovolim mu, da je tu, da me ne vzemirja več...in vedno več dni je, ko pozabim, da okm obstaja.

Zato Zmajčica, ti prav zares nihče ne more odgovoriti natančno na tvoje vprašanje, ker je tudi rešitev ali ozdravitev odvisna od vrste dejavnikov. Sama, s pomočjo psihiatra in / ali psihoterapevta, s tvojo družino in ljudmi, ki te podpirajo in razumejo, boš morala najti svojo pot...z zdravili ali brez.

Srečno!


Prijavljen

Nikoli ni prepozno za drugačen pogled nase. In na druge. (Alenka Rebula)
Sfear
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 65


« Odgovori #5 dne:: ponedeljek, 08. maj 2017 ura: 17:34 »

Tako je. Okm ima 100 obrazov in vsak od teh še veliko bratov in sester. Vglavnem štala če dovoliš da se to zgodi. Pomembno je razumeti tehnik preprecevanja kot npr stop tehnika. In si postavljati cilj. Majhne cilje, dosegljive. Če je zelo hudo priporocam hospitalizacijo. Po moznosti Begunje kjer se baje tudi individualno ukvarjajo s pacienti. Lp
Prijavljen
zmajcica
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 119


« Odgovori #6 dne:: torek, 09. maj 2017 ura: 20:06 »

Ojla. Kaksna strastna debata
Prijavljen
zmajcica
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 119


« Odgovori #7 dne:: torek, 09. maj 2017 ura: 20:17 »

Danes sem bila pri Urski Battoino ki je rekla, da dokler ne resim tezave, ki visi nad mano ze dve leti in predelam travmo v odnosu bo tako. Potem pa s casoma zbledijo tudi simptomi. In ja okm je ozdravljiv ko izkoreninis tisto, kar ga poganja. Skratka hvala vsem za odgovore. Posiljam vam pozitivne misli in drzim pesti za vse nas. Dajmo si sanso. 
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #8 dne:: torek, 09. maj 2017 ura: 20:22 »

Tako je clap
Kakšno travmo pa ti rešuješ Zmajčica?
Prijavljen
Aslan
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 7.772


Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.


« Odgovori #9 dne:: sreda, 10. maj 2017 ura: 16:06 »

Danes sem bila pri Urski Battoino ki je rekla, da dokler ne resim tezave, ki visi nad mano ze dve leti in predelam travmo v odnosu bo tako. Potem pa s casoma zbledijo tudi simptomi. In ja okm je ozdravljiv ko izkoreninis tisto, kar ga poganja.

V to tudi sama močno verjamem ... , ko se vzroki predelajo ali izničijo pol okm dobesedno izzveni.
Pogumno naprej Zmajčica.
 oki


Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
melita
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 459



« Odgovori #10 dne:: sreda, 10. maj 2017 ura: 16:44 »

Moderatorji,

želela sem, da zbrišete moj odgovor z dne 8.5., ne pa tistega od sinoči. Prosim, da le-tega vrnete in zbrišete navedeni komentar, ker način na katerega je Zmajčiča reagirala na podana mnenja, ne zasluži odgovora.

Hvala.
Prijavljen

Nikoli ni prepozno za drugačen pogled nase. In na druge. (Alenka Rebula)
redondo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 103


« Odgovori #11 dne:: četrtek, 11. maj 2017 ura: 10:33 »

Zdravo,

Okm je stanje, ki te spremlja verjetno v različnih simptomih skozi življenje in v manjši obliki se se skoraj vsi srečajo z neko obliko ....Seveda se da normalno funkcionirati, sam sem brez zdravil že skoraj 3 leta pa sem jemal, 3 leta ad in na začetku še tudi kratko pomirjevala zaradi tesnobe ...
lp
Prijavljen
zmajcica
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 119


« Odgovori #12 dne:: četrtek, 11. maj 2017 ura: 13:40 »

Ojla. Melita nic slabega nisem mislila malo sem se pohecala in vam zelela vlit pozitivno energijo. Res. Oprosti ce sem te prizadela
Prijavljen
zmajcica
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 119


« Odgovori #13 dne:: četrtek, 11. maj 2017 ura: 13:42 »

Nives v odgovor. Veliko psihicnega nasilja in ponizevanja v zakonu tako nad mano kot nad otrokoma. Ceprav on tega ne bo nikoli priznal. Kaj pa je pri vas razlog?
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #14 dne:: četrtek, 11. maj 2017 ura: 13:54 »

Otroška travma. Hvala Zmajcica!
Prijavljen
Sfear
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 65


« Odgovori #15 dne:: četrtek, 11. maj 2017 ura: 19:16 »

Ma kaksne travme! Tu gre za kemijo v mozganih.
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #16 dne:: četrtek, 11. maj 2017 ura: 19:59 »

Če mas nekaj jasno, potem tega ne moreš zanikati Sfear.

Mogoče je pa pri tebi fora kemije.
Prijavljen
Sfear
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 65


« Odgovori #17 dne:: četrtek, 11. maj 2017 ura: 20:11 »

Potem je pri tebi fora v tem da nimas okm temvec drugo. O kekiji in okm pa mi je pravila dr med hospitalizacijo zaradi okm in depr
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #18 dne:: četrtek, 11. maj 2017 ura: 20:17 »

Imam diagnozo Dam. Ne spoznam se na Okm priznam.
Čeprav osebno mislim, da je to vse iz istega korena, samo mal drugacna variacija.

Jaz se ne bi zanašala na samo eno mnenje. Bi raziskovala sama sebe.
Prijavljen
Aslan
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 7.772


Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.


« Odgovori #19 dne:: četrtek, 11. maj 2017 ura: 20:25 »

Ma kaksne travme! Tu gre za kemijo v mozganih.

Ubistvu pride do kemičnega neravnovesja neurtotransmiterjev zaradi stresa/travme ...
Klinična slika pokaže spremembo na možganih ... premalo serotonina in še česa ..
Da pa do neravnovesja pride nosi odgovorost naš način razumevanja sebe, drugih in življenja.
Ne pride do kemičnega ravnovesja kar tako samo od sebe.

Psihiatrija kot medicinska veda zdravi simptom ...
zelo učinkovito popravi kemično ravnovesje. Simptomov ni več.
Psihoterapija pa dela na vzrokih ...
da nehamo biti npr. preustrežljivi, preprijazni, nesamozavestni ipd ...
da ko opustiš zdravila, da ne boš prej ali slej na istem ali še hujšem OKM-ju.

Poglejte si naprimer predavanje na DVD, ki je priložen knjigi Psihologija OKM, Ko ti črna mačka prečka pot, od Aleksandre Meško. Zelo lepo razloži, kako je klasificiran OKM bil prej, kako je sedaj ... malo razblini mistiko okoli te motnje ... se strinjam z njeno trditvijo, da je to le eden od načinov kako se kaže naša anksioznost ...
Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
Strani: [1] 2   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.097 sekundah z 21 povpraševanji.