FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
petek, 29. marec 2024 ura: 13:07


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1] 2   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: po porodu - tesnoba  (Prebrano 6050 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
barbara
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 195


« dne:: petek, 02. september 2016 ura: 16:51 »

Pozdravljeni,

sem 5 mesecev po porodu, spet se je vrnil strah in tesnoba. Strah pred tem kaj bo, če umrem in moj otroček ostane sam. Taki strah me popade Sad ob tem imam tudi včasih malo omotice. Tu in tam imam kake ekstrasistole in sem šla samoplačniško na ekg hotler, vse bp. Uz srca bp. CT IN mr možganov super. Je res,d a imam luknjo v srcu, ki pa ni problem baje. Me pa zelo zelo skrbi, da je ta tesnoba v bistvu embolija pljučna. Kako vedeti ali je ali ni? Kako točno vi občutite tesnob, kje točno?  Kako dolgo lahko traja?
Prijavljen
Regina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 887


Rule your mind or it will rule you.


« Odgovori #1 dne:: petek, 02. september 2016 ura: 16:55 »

Pozdravljena  Smiley

No iz tega razloga sploh nevem, ali si bom kdaj upala imeti otroka - ker bodo vedno prisotni KAJ ČE, KAJ ČE...  Huh? Pljučna embolija, poznam strah pred tem, tudi mene včasih, ko me kaj špika v prsih najprej pomislim na to, kako veš da ni? - embolija je res huda in skoraj, da sem prepričana bi vedela, da ni le navadna panika, ker ti vzame sapo, ne moreš dihat,poizkušaš pa ne moreš, lahko se pojavi tudi kri... mislim, da bi vedela.. da nekaj ni v redu. Tudi jaz sem imela obdobje, ki je kar dolgo trajalo in sem se bala, da dobim vensko trombozo in posledično embolijo, zato sem tudi prenehala z kontracepcijskimi...
Imas zelo podobne tezave kot jaz vidim... Strah pred boleznijo, smrtjo.. Mene tudi to zelo skrbi, ravno sedaj me spet skrbi, da se v moji glavi kaj kuha...sla bi na pregled (ct,mr) pa ne upam, ker se bojim slabih izvidov.. Po drugi strani pa mislim, da ta strah sam od sebe (brez pregleda) ne bo minil. Si ti imela kaksne tezave, da si sla na ct glave???

Jaz si pomagam najvec s sportanjem (kolo) in pa ko me kaj muci nujno zapisem ali pa povem mojemu, da gre to ven iz mene... Drugace pa pospravljanje, barvanje....
Pri meni traja ze 2 leti pa pol, zadnje pol leta je boljse.

« Zadnje urejanje: petek, 02. september 2016 ura: 17:00 od Regina » Prijavljen

You wake up every morning to fight the same demons that left you so tired the night before, and that, my love, is bravery.
barbara
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 195


« Odgovori #2 dne:: petek, 02. september 2016 ura: 17:25 »

Hvala ti Smiley Ne, tega se ne boj, ker jaz sem bila ko sem zanosila in celo nosečnost ter sedaj pi porodu super ... res razpoložena. Je pa me sicer v nosečnosti skrbela moja luknja, kaj če me kap zaradi tega (možganska), kaj če imam nek antifosfolipidni sindrom in bom rodila mrtvega otroka lai ne bom donosila ... sama sm šla na neke preiskave glede aps in so bili res povišani parametri, nato pa so mi naredili na revmatologiji ponovno teste in so bili ok .. glede luknje je tak, da ima 30 procentov ljudi pa sploh ne ve, ker se na navadnem uz srca to sploh ne vidi ... ampak če mladega kap rukne možganska potem naredijo specialni preled za dokaz ali ta luknja obstaja ali ne. reče se pa odprto ovalno okno. Embolije me je rs strah, sploh ker je pred kratkim nekdo v družini imel. No, ampak jaz sem lani aprila imela pregled, s katerim se dokaže ta luknja v srcu in sem po tem imela zleo čudne simptome, same nevroliške in kot pljučna embolija, res kašelj, tišanje,palšitacije ... d dimer 5000 ... sama sem si dala pregledat d dimer in sama sem šla na mr glave, kjer ni bilo nič opaziti, ampak v bolnici so mi kasneje naredili ct pljuč, ko je d dimer ž padal, tak da možno, da so strdek zamudili. Je pa res, da pri tem pregledu za luknjo v srcu, dajo v žilo fiziploško razopino in zrak, tako da ustvarijo artefakt, torej male mehurčke, ki se resorbirajo, naj bi se! Se pa lahko zgodi, da take simptome kot sem jih imela jaz, povzročajo. V glavnem doiživela sem živčni zlom, ker sem imela natanko take simptome kot je pljučna embolija in zato sem bila tri mesece katastrofa. Nisem se mogla umit, ne zobov prat, ne jest, ne komunicirat, živčno sem blodila sem in tja, nisem imela obstanka ... nato sem dobila še iz danes na jutri drevenenje oz vibriranje kot da je občutljiva koža ob dotiku s tkanino, po celih nogah, rokah, hrbtu ... v glavnem zelo zelo hudo leto ... nato pa zanosila julija in je šlo na boljše, dosti boljše ..
kako ti občutiš tesnobo? drugače pa mr glave samolačmnišo dvax, te všr koliko denarja sem zdajala ... cct lgave pa me je dal nevrolog, ker mam migrene z auro.
Prijavljen
Cvetlica
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 411



« Odgovori #3 dne:: petek, 02. september 2016 ura: 17:43 »

Jaz največ tesnobe občutim pred socialnimi dogodki (npr. poroke, rojstni dnevi) ali pred javnim nastopanjem (par dni prej). Včasih mine hitro, spet drugič me muči več dni zapored po malem. Sem pa tudi jaz od začetka imela hudo tesnobo o strahovih da se mi bo zmešalo in da bom kar umrla. Najbolj mi pomaga, da neham tičati v tem krogu misli in grem početi kaj kar me veseli-npr. berem zanimivo knjigo.

Težko je opostiti te vsiljive grozne misli "kaj pa če". Z veliko vaje in vztrajnostjo pa se da stvari počasi obrniti na bolje. Odlična vaja za to je zavestno osredotočanje. To pomeni, da se osredotočaš na to kar počenjaš- če pomivaš posodo razmišljaj o posodi,če si na sprehodu opazuj okolico, ljudi in živali, če gledaš film potem zares glej film in podobno. Nič hudega če pridejo te vsiljive misli, važno je da jih ne presojaš ali so dobre ali ne in se ne obsojaš kakšna si zaradi tega, ampak ko se zalotiš da ti misli bežijo se vrneš nazaj na stvar na katero se osredotočaš.

Vse te misli izhajajo iz naše želje po obvladovanju življenja. Žal pa to ni mogoče. Življenje je nepredvidljivo in lahko nas/moža/otroka/babica/kogarkoli jutri ni. Ampak tudi brez nas bo življenje teklo naprej, lahko pa do takrat poskusimo narediti čim več dobrega in uživati življenje pomezik
Prijavljen
roberta
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 13


« Odgovori #4 dne:: petek, 02. september 2016 ura: 17:50 »

zivjo Barbara,
tud sama sem panicar, vse se je zacelo 6 tednov po porodu...imela sem ze kup preiskav, na ene se cakam, ves cas pa v krcu kaj ce se mi kaj zgodi, kaj bojo otroci...se na wc sm s telefonom hodila
Prijavljen
roberta
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 13


« Odgovori #5 dne:: petek, 02. september 2016 ura: 17:59 »

no ni mi vsega objavilo...
hotla sem te potolazit, da nisi sama in da se strah s casom manjsa
Prijavljen
barbara
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 195


« Odgovori #6 dne:: petek, 02. september 2016 ura: 20:27 »

Hvala vsem. Roberta kake preglede? Kako somptomo? Na kak način občutite tesnobo?
Prijavljen
roberta
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 13


« Odgovori #7 dne:: sobota, 03. september 2016 ura: 08:43 »

zacelo se je s panicnim napadom (takrat nism vedla da je to to) in je moz klical 112. Imela sem tahikardijo pa vrtel se mi je, slabo...zadrzana v bolnici, vse ok. Po tem se trije tolk hudi, ostalo bolj tesnoba. Bila pri kardilogu, vse ok, pri orl, malo slabsi sluh (skoz mi je piskal v usesih). Potem pa bolj nevroloski znaki, krci pa mravljinci, pa si rok npr ne polezim...Ker sem zdr delavec si potem sama postavljam diagnoze
Nevrolog 2x, ne najdejo odstopanj, vseeno me poslejo na mr...cakam na to.
Poslabsa se mi vse skup ce imam slab dan, takrta mi vcasih preskoci srce en utrip...to obcutim kot cmok v grlu...ampak zdaj se ne ustrasim vec toliko, ce bi kaj blo bi me verjetno v enem letu ze pobralo ane!!???
Tesnobo pa obcutim tako kot da bom kar od nic skup padla, vrti se mi, omoticna sem in vse je malo nerealno okoli mene...to lahko traja cel dan ali pa cist mal...
« Zadnje urejanje: sobota, 03. september 2016 ura: 09:23 od roberta » Prijavljen
barbara
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 195


« Odgovori #8 dne:: sobota, 03. september 2016 ura: 11:17 »

Hvala .. aha kake preglede si imela vse pri kardiologu? Kaj na urgenci so ti takrat pregledali d dimer tui? Jaz sem imela sam en tak napad pre dnekje 10 leti ... in takrat se je začelo to s psiho še bolj,čeprav sem že kot otrok bila zelo prestrašena za bolezni ...ampak po tistem napadu še bolj .. pol sem lani imela take prboleme in me skrbi, ker ne vem, ne poznam ralike med paniko, torej to tesnobo in med znaki pljučne embolije ...
Prijavljen
roberta
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 13


« Odgovori #9 dne:: sobota, 03. september 2016 ura: 13:38 »

ekg, uz, obremenitvene teste, holler 24ur...
d dimer je tko k sedimentacija...ce je povecana vrednost in ti zraven naredijo se ostale preiskave glede embolije pa je vse ok, potem je lahko kaj drucga...to pa morjo ugotovit potem...jst misl da mas bolj tesnobo, NISEM PA ZDRAVNIK!
Prijavljen
barbara
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 195


« Odgovori #10 dne:: sobota, 03. september 2016 ura: 14:16 »

Ja, vem ... ma najbolj me jezi to dejstvo, da če si ne bi sama plačala pregleda tcd po valsalvi, da ne bi nikl izvedela, da imam luknjo v srcu. Pa kaj imaš kdaj tak tudi, kot da ti je tesno v trebuhu, kot da ne morš vdihnit, ta občutek samo, bv bistvu lhk normalno dihaš?
Prijavljen
roberta
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 13


« Odgovori #11 dne:: nedelja, 04. september 2016 ura: 21:33 »

ja tud te tezave z dihanjem...
si ze kaj bolje?
Prijavljen
barbara
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 195


« Odgovori #12 dne:: nedelja, 04. september 2016 ura: 22:01 »

Enako ... Cel dan ok bilo ... Pa vceri tudi blo ok ...  Proti večeru pa me je parx stisnilo... Tisti obcutek da ne mors vdihnit pa se trema pol posledično... Ti? Pri emboliji menda ne bi kar ponehalo ne?
Prijavljen
roberta
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 13


« Odgovori #13 dne:: nedelja, 04. september 2016 ura: 22:06 »

tud dvomim da bi tolk casa trajal...sj ce mas strdek pa smolo zraven je kriza, ce je pa kaksen manjsi gre pa naprej...pa zadihan si pa kisik v krvi se zniza pa tak...tko da tebe po moje panika ko te kaj uscipne al pa na kaj prevec mislis...oooo kok mi je to znano...vcasih bi blo bols da bi manj vedl
Prijavljen
barbara
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 195


« Odgovori #14 dne:: nedelja, 04. september 2016 ura: 22:24 »

Ja ... Pa napore normalno zmorem pa vse ..  Pa pomoje bi bilo vedno huje s tiscanjem.. Da bi le d dimer preverili vedno...hja kar ne ves, ne boli... Pa se kako je res
Prijavljen
barbara
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 195


« Odgovori #15 dne:: sobota, 19. november 2016 ura: 18:10 »

Kako ste bili kaj po porodu psihično? Se kateremu dogaja gomazenje po hrbtu?
Prijavljen
roberta
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 13


« Odgovori #16 dne:: nedelja, 20. november 2016 ura: 13:51 »

Ja tudi meni se to dogaja, sicer cedalje redkeje ampak se vedno...14 dni nazaj sem bila na mr, vse bp. Tudi pregled krvi ce gre za kaksno revmo, pomankanje elektrolitov bp...vse to zaradi mravljincev in nekih takih krckov v misicah...vse to od poroda naprej. No sedan je ze skoraj leto in pol
Od avgusta hodim na psihoterapijo. Sedaj vem da sem ze pred porodom vozila z rdeco lucko pol je slo pa sam se navzdol. In na mesto da bi se zjokala, prosila koga za pomoc sem raje vse folgala sama in vse manifestira skozi fizicne simptome...tudi kardioloske kot ti. Se pa borim sama, brez adjev...je precej bolje, ampak sem se dalec od dobrega pocutja...
Prijavljen
barokistka
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 20


« Odgovori #17 dne:: torek, 13. december 2016 ura: 21:35 »

Pozdravljene!

Tudi jaz sem prvo nosečnost dokaj dobro prestala, psihično stabilna sem bila še kar dobršen čas po porodu. Meni so se simptomi anksioznosti in panike najmočneje vrnili s hormonskim šokom po prenehanju dojenja. Dojenje na nek način "ščiti", saj se ob njem sproža hormon oksitocin, in ko tega ni bilo več, je bilo pri meni konec veselja Sad. Meni so se poleg običajnih znakov anksioznosti pojavile še neke čudne bolečine po telesu, mravljinci, trzanje mišic ipd., pa so me prav na tem forumu opozorili, naj si dam samoplačniško pregledati vitamin D in B12. Vitamin D sem imela popolnoma izčrpan, med drugim tudi zaradi nosečnosti in dojenja, simptomi pa so nadvse pestri. Tudi na to je vredno pomisliti.

Sicer pa sem zdaj v začetku druge nosečnosti spet v starih vzorcih, strah povezan z ekstrasistolami, prehitrim bitjem, strah me je biti sama z otrokom, če bi se mi v tem času kaj zgodilo. Upam, da do prihoda novega člana naredim čim več na sebi, ker bi že res rada razklenila ta začarani krog, za katerega sem po prvi nosečnosti že mislila, da mi ga je uspelo razkleniti.

Vsem želim veliko uspeha pri soočanju s težavami, ki nas pestijo  wav 
Prijavljen
Zaluh123
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 58


« Odgovori #18 dne:: četrtek, 22. december 2016 ura: 18:41 »

Zdravo! Mene pa zanima kak vam je slo med nosecnostjo(zdravila, razpolozenje,...)?  Smiley hvala, lep vecer rozicodam
Prijavljen
barokistka
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 20


« Odgovori #19 dne:: četrtek, 22. december 2016 ura: 22:16 »

Jaz sem nosečnost prestala brez zdravil, panika in tesnoba sta bili prisotni predvsem v prvem trimesečju. Zdravnica me je opozorila, da se bosta najbrž vrnili ob koncu nosečnosti, pa sem bila takrat začuda neverjetno mirna. Je pa res, da sem imela zadnji mesec, ko nisem bila več v službi, ogromno časa za sproščanje, delo na sebi. Tega zdaj v drugi nosečnosti ne bo več in že zdaj se mi pozna, da si ne vzamem dovolj časa.
Prijavljen
Strani: [1] 2   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.104 sekundah z 22 povpraševanji.