FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
petek, 29. marec 2024 ura: 14:19


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: 1 ... 22 23 24 [25] 26 27 28   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Regina.  (Prebrano 74884 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Regina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 887


Rule your mind or it will rule you.


« Odgovori #480 dne:: sreda, 19. april 2023 ura: 09:14 »

Nives  rozicodam zmogla bos, ti si borka  rozicodam

Vceraj zvecer me je klicala Babica iz porodnisnice. Tako zelo sem bila vesela. Enkrat v maju se dobim z njo, da povem kako in kaj, pa da ona pove kako in kaj  Smiley je bila pa zadovoljna in me pohvalila, da se lepo pripravljam in skrbim, da bo vse potekalo laze 
Prijavljen

You wake up every morning to fight the same demons that left you so tired the night before, and that, my love, is bravery.
Ribica
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 788


« Odgovori #481 dne:: sreda, 19. april 2023 ura: 09:35 »

Regina,
hčerini babici, pri kateri je bila na razgovoru,  je bilo ime Renata, drugega ne ve.
Se je pa z njo dogovorila za ogled porodnišnice, porodnih sob in vsega in pravi, da je bilo to zelo koristno, ker v bistvu prideš v "znano" okolje, tako da priporoča.

Crkljamo pa se maksimalno, res uživam, ker v bistvu je to moj prvi vnuk na dosegu rok, imam dve vnukinji, ki pa živita na drugem koncu sveta in se vidimo samo preko Skypa. Pridejo pa letos junija po 4,5 letih na obisk, mlajše že v živo sploh nisem videla, tako da se zelo veselim.

Ribica
Prijavljen
Regina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 887


Rule your mind or it will rule you.


« Odgovori #482 dne:: sreda, 19. april 2023 ura: 10:38 »

Hvala Ribica - so me vceraj klicali in se dobimo v maju  clap

A verjamete, da sem kar malo pomirjena oz mi je malo bolj vseeno za strah… mislim da sem se res prav odlocila ko sem pisala v porodnisnico  oki

Ojoj Ribica to pa je delec! Moja sestra zivi na hrvaskem in imam tam dva necaka… vidimo se enkrat na mesec ali pa se to ne… sploh ker grem jaz en vikend k starsem, ona pa pride potem drug vikend… in se ne ujamemo…. Pa se mi zdi to res tako dolgooo obdobje. Kaj sele tako kot imate pri vas doma!  unsure
Kako si se privadila?  rozicodam
Prijavljen

You wake up every morning to fight the same demons that left you so tired the night before, and that, my love, is bravery.
Ribica
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 788


« Odgovori #483 dne:: sreda, 19. april 2023 ura: 12:14 »

Težko.
Hči in zet sta tam že 10 let in korona je zadevo samo še poslabšala, saj so bili zaprti kot malokdo (nihče v državo in nihče ven). No, zdaj prihajajo za 5 tednov, se pa sicer vsak teden vidimo preko skypa, tako da sta me deklici navajeni, se pogovarjamo, pojemo, celo igramo .... Pošiljam paketke in vedno počakajo, da odprejo, ko se vidimo, da lahko spremljam njuno veselje... je pa težko, res.
Tako da sem vnukca tukaj še toliko bolj vesela, da ga lahko pestujem  Kiss.

Ribica
Prijavljen
Regina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 887


Rule your mind or it will rule you.


« Odgovori #484 dne:: četrtek, 04. maj 2023 ura: 10:50 »

Zadnje dva dni doživljam res skrbi, ki me spravljajo ob živce, posledično sem skozi na robu joka  Cry
Odkar sem izvedela, da je moj maternični vrat skrajšan sem v stresu. Skozi na preži kako se počutim, ali me kje kaj boli, ali imam kakšne krče. Postala sem pozorna NA VSE! Tako mi tudi prebava zadnje dni nagaja in grem večkrat na veliko potrebo (spremenila sem to, da magnezij pijem dopoldne, tako, da je prebava lahko tudi zaradi tega takšna ... saj magnezij odpira  Grin) ampak takoj pomislim, da se telo ''čisti'', pripravlja na porod! ... potem se gledam v ogledalu, opazujem trebuh. Ni več tako pokončen, se mi zdi, da se je nekoliko spustil .. tudi rebra me ne bolijo več, prej so me večkrat, ker me je vse na gor tiščalo. In potem spet alarm v glavi, če se otrok spušča, ker se bliža porod!

Uglavnem spremljam vsako stvar, sem slabe volje, otožna .. moj sploh neve kaj naj naredi, skozi me sprašuje, kaj me skrbi, naj mu povem ... jaz se pa sploh nočem konkretno pogovorit, ker mi je vse skupaj neumno in ker vem, da pretiravam na celi črti pa še bolj.

Vem, da stres ni OK ... mogla bi biti kar se da sproščena, pa ne morem biti. Skozi visim na netu in berem glupe forume, katere sploh nebi smela. Na FB sem v teh skupinah ''mamice'' kjer je tudi miljon različnih objav .... a dobro vem, da se to ne sme!  Shocked Shocked Shocked

Uglavnem, očitno se je sedaj vse nabralo in me daje anksa, strah. Res se bojim, da bi do poroda prišlo prej. Skozi sem govorila, da važno, da pridem do 28. tedna ... no sedaj sem skoraj 32. teden, ampak si res želim vsaj do 35. tedna pridet ... vleče se.

Pa še za vikend imamo obhajilo in bi mogla it 2,5h se peljat v vsako smer, pa si ne upam... ampak se sekiram, kaj bodo domači rekli, če naju ne bo  Sad Sad Sad

No tako, sem se mogla malo spihat. To, da sem doma mi prinaša več škode kakor koristi, ker ima moja glava čisto preveč časa za različne butaste scenarije.
Prijavljen

You wake up every morning to fight the same demons that left you so tired the night before, and that, my love, is bravery.
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.875


"I See You"


« Odgovori #485 dne:: petek, 05. maj 2023 ura: 11:15 »

32 teden je pa že doba, ko je v vsakem primeru dojenček donošen in bo vse ok, drži? Sem malo iz tega sicer...

Pa da se ne ukvarjaš s tem in te ne stresira, kdaj bo.. da bo v vsakem primeru vse ok rozicodam
Prijavljen
Regina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 887


Rule your mind or it will rule you.


« Odgovori #486 dne:: petek, 05. maj 2023 ura: 12:24 »

Ma tako no, itak je tista meja 37t… pravijo, da pri 35t res ni vec neke bojazni… ampak nikoli ne ves. Ravno prejsnji mesec kolegica rodila v 36t in so kljub temu bli nekaj vec casa v porodnisnici, pa tamala je bla ful mejhna in lahka. Pa je skoraj ze na rok  Smiley
Prijavljen

You wake up every morning to fight the same demons that left you so tired the night before, and that, my love, is bravery.
Ribica
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 788


« Odgovori #487 dne:: sreda, 10. maj 2023 ura: 08:37 »

To s temi forumi je križ. Vse so tako pametne in vse vedo, ne zaupajo pa zdravnikom, ki so 10+ let študirali  svoje področje. probaj se omejit, res od tega nimaš nič drugega kot skrbi in slabo počutje.
Je pa seveda normalno, da te skrbi, bližje kot je porod. Vse nas je, to pač spada zraven. Raje kot na forume se obrni na babice, vprašaj v šoli za starše.
Da se trebuh niža, je tudi normalno, otrok se že namešča v porodno lego. Poskusi nekako vse to sprejeti kot naravni proces in ne kot neko patološko stanje.
Ti pa povem, da tudi če se otroček rodi malo prej, vse zelo hitro nadoknadi. Moj vnukec se je tudi rodil 2 tedna prezgodaj in je bil res majcen, 49 cm in 2700 g, pa je v prvem mesecu že vse not spravil in zrasel za 5 cm in se zredil za 1300 g. Zdaj je star 1,5 meseca pa ima že 4,5 kg  Kiss. Cuker mali, kot polna lunica je. Samo dojen.
Tako da naj ti to ne povzroča še dodatnih skrbi, vse se uredi. Lepo bodi  Smiley

Ribica
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.875


"I See You"


« Odgovori #488 dne:: sreda, 10. maj 2023 ura: 09:53 »

Moj vnukec se je tudi rodil 2 tedna prezgodaj in je bil res majcen, 49 cm in 2700 g, pa je v prvem mesecu že vse not spravil in zrasel za 5 cm in se zredil za 1300 g. Zdaj je star 1,5 meseca pa ima že 4,5 kg  Kiss. Cuker mali, kot polna lunica je. Samo dojen.


Kako lepo Ribica Kiss Kiss
Prijavljen
Regina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 887


Rule your mind or it will rule you.


« Odgovori #489 dne:: petek, 12. maj 2023 ura: 16:33 »

Ribica zelo hvala  rozicodam rozicodam rozicodam me veseli, da malček lepo napreduje in raste  clap
Prijavljen

You wake up every morning to fight the same demons that left you so tired the night before, and that, my love, is bravery.
Regina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 887


Rule your mind or it will rule you.


« Odgovori #490 dne:: petek, 19. maj 2023 ura: 10:24 »

Včeraj sem obiskala klinično psihologinjo v lj. porodnišnici  Smiley .. sprejela me je ena mlada zdravnica, zelo prijazna, odprta, topla.. tak, pravi človek za tako delo  clap .. po pravici povem, da sem pričakovala čisto drugi odnos  sesmejem .. No povedala sem ji o sebi, na hitro omenila tudo mojo anksiozno motnjo, strahove, ki me pestijo glede poroda (meritve pulza) in to ... potem pa sem ji tudi sproti povedala, kako sem do sedaj reševala težave, kako sem napredovala itd itd ... no na koncu mi ni imela kaj ponudit, je bila prav presenečena, kako sem se opremila z vsem, z vesmi možnostmi, ki jih pred porodom laho koristim (avtogeni trening, hipnoza, pogovor pri njej, info. pogovor z babico). Zaključile sva, da praktično nimava kaj naredit - kar sem pričakovala, saj sem k njej šla samo zato, ker mi je gineko. dal napotnico oz mi je bilo tako svetovano  sesmejem .. moram rečt, da sem po tem pogovoru kar malo zrastla in se počutila ponosno sama nase. Njen nasvet je bil, da naj še naprej do poroda čimbolj se fokusiram na tukaj in sedaj in, da ne razmišljam preveč o tem kako bo na porodu, naj izvajam avtogeni trening oz hipnozo in, ko do poroda pride povem tistim, ki me bodo imeli, kaj me pesti in za ta moj strah.

Popoldne sem pa imela še pogovor z babico in je bilo tudi luštno. Povedala je kakšna je navada pri njih, razkazala malo porodne sobe ... jaz sem ji pa povedala za moje strahove in me je takoj pomirila, da naj se ne sekiram glede tega. Da je pa super, da povem in da ob sprejemu vedo zakaj se gre... da tudi oni ne bodo panični, ko bodo videli moj pulz  Smiley .. mislim res me je pomirila, tudi ona zelo prijazna, topla, občutek sem imela, da bi z njo bil porod lažji - ampak ja, ko neveš pri kateri na koncu pristaneš. Takšni kot je ona, ali pri kakšni taki, ki se ji zelo mudi, ki nima tiste empatije, ki si je želim, ki me nebi bila pripravljena sprejeti ... tega me je strah, ker nimam zagotovila, da bo z mano nekdo prijazen, sočuten, razumevajoč.

Junija pa grem seveda še na info. pogovor v Postojno, ker sem se sedaj nekako odločila, da bi rada rodila tam, če bo čas le dopustil  Smiley

Joj sploh nevem zakaj vse to pišem, mogoče pa je to nek moj virtualni dnevnik, ki mi pomaga pri vsem skupaj  oki
« Zadnje urejanje: petek, 19. maj 2023 ura: 14:57 od Nives » Prijavljen

You wake up every morning to fight the same demons that left you so tired the night before, and that, my love, is bravery.
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.875


"I See You"


« Odgovori #491 dne:: petek, 19. maj 2023 ura: 14:56 »

Včeraj sem obiskala klinično psihologinjo v lj. porodnišnici  Smiley .. sprejela me je ena mlada zdravnica, zelo prijazna, odprta, topla.. tak, pravi človek za tako delo  clap .. po pravici povem, da sem pričakovala čisto drugi odnos  sesmejem .. No povedala sem ji o sebi, na hitro omenila tudo mojo anksiozno motnjo, strahove, ki me pestijo glede poroda (meritve pulza) in to ... potem pa sem ji tudi sproti povedala, kako sem do sedaj reševala težave, kako sem napredovala itd itd ... no na koncu mi ni imela kaj ponudit, je bila prav presenečena, kako sem se opremila z vsem, z vesmi možnostmi, ki jih pred porodom laho koristim (avtogeni trening, hipnoza, pogovor pri njej, info. pogovor z babico). Zaključile sva, da praktično nimava kaj naredit - kar sem pričakovala, saj sem k njej šla samo zato, ker mi je gineko. dal napotnico oz mi je bilo tako svetovano  sesmejem .. moram rečt, da sem po tem pogovoru kar malo zrastla in se počutila ponosno sama nase. Njen nasvet je bil, da naj še naprej do poroda čimbolj se fokusiram na tukaj in sedaj in, da ne razmišljam preveč o tem kako bo na porodu, naj izvajam avtogeni trening oz hipnozo in, ko do poroda pride povem tistim, ki me bodo imeli, kaj me pesti in za ta moj strah.

Popoldne sem pa imela še pogovor z babico in je bilo tudi luštno. Povedala je kakšna je navada pri njih, razkazala malo porodne sobe ... jaz sem ji pa povedala za moje strahove in me je takoj pomirila, da naj se ne sekiram glede tega. Da je pa super, da povem in da ob sprejemu vedo zakaj se gre... da tudi oni ne bodo panični, ko bodo videli moj pulz  Smiley .. mislim res me je pomirila, tudi ona zelo prijazna, topla, občutek sem imela, da bi z njo bil porod lažji - ampak ja, ko neveš pri kateri na koncu pristaneš. Takšni kot je ona, ali pri kakšni taki, ki se ji zelo mudi, ki nima tiste empatije, ki si je želim, ki me nebi bila pripravljena sprejeti ... tega me je strah, ker nimam zagotovila, da bo z mano nekdo prijazen, sočuten, razumevajoč.

Junija pa grem seveda še na info. pogovor v Postojno, ker sem se sedaj nekako odločila, da bi rada rodila tam, če bo čas le dopustil  Smiley

Joj sploh nevem zakaj vse to pišem, mogoče pa je to nek moj virtualni dnevnik, ki mi pomaga pri vsem skupaj  oki


Zeli si aktivna Regina. Me veseli, da si vredu pomezik

Ocitno je dandanes veliko moznosti, kako si olajsati porod. Jaz pred mojim niti nisem vedela za vse te opcije, ki jih opisujes. In da se lahko gres vnaprej pogovoriti s psihologinjo in babico, pa pogledati prostore.

Ce bi sla sama se 1x roditi bi sla tudi v Postojno. Pa vzela bi epiduralno. So pa izkusnje porodnic povsod razlicne.
Prijavljen
Regina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 887


Rule your mind or it will rule you.


« Odgovori #492 dne:: petek, 19. maj 2023 ura: 16:34 »

Nives jaz si pa ful želim rodit brez vsega, tudi brez epiduralne - ker epiduralna pomeni meritve tlaka in pulza na 15 min.  sesmejem sesmejem sesmejem
Prijavljen

You wake up every morning to fight the same demons that left you so tired the night before, and that, my love, is bravery.
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.875


"I See You"


« Odgovori #493 dne:: petek, 19. maj 2023 ura: 16:55 »

Nives jaz si pa ful želim rodit brez vsega, tudi brez epiduralne - ker epiduralna pomeni meritve tlaka in pulza na 15 min.  sesmejem sesmejem sesmejem

Ja..  Grin pri tebi je večja drama meritev kot bolečina  sesmejem
Prijavljen
Regina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 887


Rule your mind or it will rule you.


« Odgovori #494 dne:: petek, 19. maj 2023 ura: 16:57 »

Jap, žal.
Prijavljen

You wake up every morning to fight the same demons that left you so tired the night before, and that, my love, is bravery.
Regina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 887


Rule your mind or it will rule you.


« Odgovori #495 dne:: sobota, 03. junij 2023 ura: 11:33 »

Evo, zdaj pa odštevam  Smiley točno 1 mesec imam do roka.

Še vedno sem psihično nad pričakovanji  sesmejem oki .. fizično, fizično pa bolj slabo  Grin nabrala sem +15kg (iz 51kg na 66kg trenutno) in upam, da res ne bo prišlo do 20 še zdaj v tem enem mesecu. Pozna se mi sicer BAJE (tako pravijo) samo v trenuhu, čeprav jaz seveda vidim, da je stegen več, da se je nabral celulit itd., ampak kaj čmo, saj bo šlo dol ane, vsaj tja na 55 bi rada čimprej prišla  Grin ... no te kile pa zahtevaja tudi svoj davek ... zeloooo težko ustajam iz kavča/postelje ... boli me medenica, kolki, petnice. Zatekam v noge k sreči ne, oz samo če sem res tesno obuta pa veliko sedim, se mi mal napihne,... zatekam pa v prste na rokah. Prstanov ne nosim že kak mesec, noro me bolijo členki na rokah, ponoči sploh in zjutraj najhuje  Shocked ... uglavnem ja, bo že res, da je zadnji mesec najhujši  laughing

Sicer pa skrbi okrog poroda niti ni. Še vedno me skrbi samo to, kako mi bodo merili tlak in pulz. Res sem neverjetna  sesmejem Cry .. v torek imam spet pregled in seveda že tuhtam kaj bo z meritvijo. Nazadnje so mi v prvo izmerili spet visoko 148/73 ... in potem mi je na koncu pregleda spet izmeriča (čeprav je  ginekolog rekel, da sploh ni panike) .. in je bil normalen 125/88 Smiley ... doma je pa itak skozi OK  oki No v ponedeljek imam pa še pogovor z babico v PO porodnišnici, da povem za te težave in strahove ... bomo videli kako bo. V LJ je bila res dobra izkušnja ta pogovor, upam, da bo tudi v PO.  Smiley

Hipnoza - nekajkrat sem jo delala sama, ampak se težko osredotočim na to, ful mi uhajajo misli.. in mi potem sploh ni toliko do tega, da bi delala vsak dan  kiselnasmeh Imam v petek spet seanso ... se mi zdi, da mi to ne bo neki pomagalo. Verjetno sem premalo vztrajna.  unsure
Prijavljen

You wake up every morning to fight the same demons that left you so tired the night before, and that, my love, is bravery.
Aslan
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 7.772


Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.


« Odgovori #496 dne:: sobota, 03. junij 2023 ura: 12:33 »

Regina sem vesela zate, da si v veselem pričakovanju in odštevanju zadnjih tednov.
Veš jaz se nič ne spomnim, da so mi kaj tlak in pulz merili pri porodih, joj ja na pregledih pa res vedno.
Pri porodu se ukvarjajo predvsem bolj z CTG-jem in kok si odprta in a so popadki ali jih ni.

Prepusti se umirjenemu tempu do poroda.
Glede poroda je moja teorija, da je to naraven proces in da smo telesno in psihološko narejene, da zmoremo roditi.

Velik srčen objem  hug srce-utrip rozicodam


Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.875


"I See You"


« Odgovori #497 dne:: nedelja, 04. junij 2023 ura: 07:52 »

Dobro ti gre Regina  Ti in otroček sta vredu Grin. Še zadnji mesec, potem bo pa fizično spet lažje.
Prijavljen
Regina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 887


Rule your mind or it will rule you.


« Odgovori #498 dne:: ponedeljek, 05. junij 2023 ura: 08:04 »

Aslan, a veš, da imajo sedaj CTG-ji že funkcijo, da merijo TUDI utrip matere? No krasno res. Danes bom vprašala, če to funkcijo lahko izklopijo ... ker si res ne predstvaljam, da bi bila pod tem stresom toliko ur tekom poroda!

Sicer pa hvala, se trudim  rozicodam
Prijavljen

You wake up every morning to fight the same demons that left you so tired the night before, and that, my love, is bravery.
Aslan
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 7.772


Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.


« Odgovori #499 dne:: ponedeljek, 05. junij 2023 ura: 08:12 »

Aslan, a veš, da imajo sedaj CTG-ji že funkcijo, da merijo TUDI utrip matere?
Wau ne nisem vedela.
Veš Regina morda samo mali klik v miselnosti narediti - dokler mi srce bije (kakorkoli že bije) sem živa in OK.
Je pa odlična ideja da izklopijo to funkcijo oz vsaj, da zvoka ne spušča.
Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
Strani: 1 ... 22 23 24 [25] 26 27 28   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.149 sekundah z 23 povpraševanji.