FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
petek, 29. marec 2024 ura: 14:29


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: 1 ... 10 11 12 [13] 14 15   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Prva pomoč  (Prebrano 31639 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #240 dne:: petek, 08. september 2023 ura: 06:35 »

Dragi moji,

spet se javljam....zelo sem na dnu...in sem tako zalostna....hec je da sem nekako furala vse skupaj, delala, hodila na zalovanja in podobno...potem pa nekako furala in je pred dopustom me spet malo anksa slatala...pa nekaj glede celjusti pa pritisk,,pa sem potem srečala kolegicco ki je bila ob meni ko se mi je začela zadnja huda epizoda.in sm si rekla, joj da me ne bo spet isto strah sepetanja pa tega kot takrat....in ugibajte,cez par dni....sm zacela jemat se dodatni kventiax pa je blo bolje..no nazadnje pa se je zgodilo da sem bila na morju, se je tm malo začelo pa sem ignorirala, doma pa je udarilo...vcerej nisem skorej spala...vzela 50 kvenitaxa (50 ga jemljem nekje tri meseece zdj), danes me ej spet mucilo in sm vzela se 25 da sm se malo zaspala ampak zelo slabo. Hec je da sem na Asentri 100mg in je grozno da sem tako padla....sama mislim da mogoce zato k sm mela res stresno letos...pol leta nazaj je mami umrla,dva meseca pred tem je bilo res hudo, ker je bila v bonici, nisva dobili doma... jaz bom praznovala 40 v sredo...kolegice so pripravile zabavn za vikend ta amak sem odpovedala,,,ne morem taka it ker sm itak zanic...zdaj razmisljam da bi dvignila Asentro...grozno mi je...kaj pa ce mi ni pomoči...:(prosim za kako spodbudo...upam da to ne pomeni da sem zapecatena in da je konec z mano....vedno potem pomislim, kaj pa ce imam res glasove pa sm psihoticna,,,ampak po drugi strani..ne mors met "glasove" takrt k se ti ustrasis da bos..k sm ok mi tudi na misel ne pade....ma kaksna bedarija...ampak tole nespanje me je spet uniclo in izguba zaupanja vase
« Zadnje urejanje: petek, 08. september 2023 ura: 06:48 od crni panter » Prijavljen
sanja
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 45


« Odgovori #241 dne:: petek, 08. september 2023 ura: 07:41 »

Zdravo,
malo spodbude. Nisi zapečatena, tvoje trenutno stanje je posledica stresnega obdobja, ki si ga preživela. Za tvoje stanje je tudi kriva nespečnost (iz lastnih izkušenj). Rabiš samo čas, da boš prebolela smrt mame (obdobje žalovanja) in da se ti umiri duša. Sem ti pisala tudi na ZS. LP
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #242 dne:: petek, 08. september 2023 ura: 07:45 »

Hvala Sanja.....tako mi je hudo...sem se res trudila da jokam , hodila sem na skupine za zalovanje in vse ..no pa ocitno ni dovolj in bom mogla vzdigniti AD...pa ze taok se redim...najhuj je pa ponoci ja,ker ne spim ceprav imam kventiax...uapm da se počasi to uredi..žalostna in zaskrbljena sem...
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #243 dne:: petek, 08. september 2023 ura: 08:07 »

tako sem jezna, zakaj se to spet dogaja...spet bom morala dvigniti dozo asentre na 150 ali kaj takega....vse sem delala da bi bilo lazje zdj bom pa na visokih dozah in pomirjevalih kot nek zadetek...vzela sem 75mg kventiaxa da sem se malo zaspala....skrbi me...a bo to kaj pomagalo ali pa zdravila meni ne pomagajo več?
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #244 dne:: petek, 08. september 2023 ura: 10:18 »

POmaga mi ce pisem zato prosim ne bodite hudi....razmišljam zakaj tak padec....verjetno res mamina smrt, moj rojstni dan se bliza...in bolj ko gledam bolj vidim da sem imela tezke tezke dni....po tezki epizodi konec septembra 2021 sem imela se kar mir do decembra 2022 ko je mamo zadela kap...nato pa je umrla v marcu 2023...evs cas sem imela asentro 100mg in vmes brez kventiaxa pa potem 50 kvenitaxa....sej to je kr doza al se vam zdi da ne...razmisljam a je bila to napaka da nisem povečala...pa se nekaj me zanima...ali mislite da bo kaj lazje zdaj ko sm vseeno ze na Asentri kot pa novo uvajanje...ponoci je bilo kr tezko...stiska...anksa...na zivce mi gre....pa vse sm nardila zdj pa to...kaj ce mi Asentra ne pomaga vec...spet mam strahove pred glasovi ampak zdj vidim da vseeno se je septembra lepo izslo in ko sm bila ok je ta panika izginila...nisem se vec s tem ukvarjala...zanimivio je tudi da sm se najbl bala glasov cloveskih in nato speetanj....vedno v anksi se mi to zgodi in podaljsa agonijo ker me je strah....samo upam da bom se kdaj ok...pa da bom lahko spala
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #245 dne:: petek, 08. september 2023 ura: 16:35 »

Tko mi je hudo...k mejhna puncka sm, jokcam za svojo mami...ne vem kaj se mi dogaja...danes bi morala s prijateljicami na vikend presenecenja za moj okrogli rojsstni dan pa sem se zlagala da sm zbolela ker sem ponoci imela tako paniko,da si nisem predstavljala it taka..zdaj mi je hudo, stanovanje je prayno..pogresam jo...ko bom imela rojstni dan se bom zbudila in nje ne bo...drugace bi me pricakala mi prva voscila...tko jo je skrbelo zame, zagotovo je razocarana nad mano...ne vem..k razvalina sem...letos bom 40..lepa cifra , brez mami...vem, jamračka ....ne morem si pomagat....hudo mi je...punce so sle brez mene lepo na oddih....ne vem...kolk je se vredno gurat res
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #246 dne:: nedelja, 10. september 2023 ura: 06:33 »

evo me spet...ura sedem sem pokonci...spet sem slabs spala....zaspala se zbudila po dveh ,treh urah in ko sem videla koliko je ura sem sla v paniko da spet nam spala ,vzela 25mg kventiaxa pa spet mal zaspala..po moje kako uro pa pol...ampak sm pa lezala bla se kr mirna,sam premal da bi zaspala...cez dan sem se vcer napsihirala kaj se mi dogaja...ne razumem zakaj padec...ceprov res je da sm po tezki epizodi koncno dosegla mal stabilnosti januarja in potem kmal opuscala kvenitax za spat in potem tudi cez dan...nato pa spet vzela ker me je blo strah pa je blo bols pa spet opustila ..ne vem a je lahko to problem...nato pa seveda mami in vsa muka v bolnici...vcer sm pa fajn spala...do stirih zjutrej pa potem spet se par ur...ne stekam...in me je strah,da ne bom mogla vec spat...da nobeni tableti ne bodo pomagali...a je to tipicen strah? kr ne morm si dopovedat da imam probleme z vsiljivimi mislimi...spet me strasijo "glasovi" pa vem da jih ni...zmer sm mislila da tableti lepo drzijo stvari pokonci in sm varna..a mislite da me je "zjebalo" to visanje in nizanje s kventiaxom? ker sm ga vzela kot pomoc pri mislih...
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #247 dne:: nedelja, 10. september 2023 ura: 08:21 »

evo še vedno tukej pa prestrašena...ampak razmišljam...set vzdrzujem anksioznost s paniko,da imam glasove....to je zdj na repertoarju...zdi se mi kot bi si zelela biti bolna, ker je ostalo tko pretezko....tezko biti btrez mami in tezko ziveti zase..je mozno da zato bezim tja v tole..sedaj imam Asentro 100 pa ne skrbi ce bom rabila povecat da ne bo pomagal...a je 100 asentra preveč, huda doza?

Hvala in lp
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #248 dne:: nedelja, 10. september 2023 ura: 10:13 »

Spet me je strah ..sranje..ne vem a nej visam asentro, a ce visam a bo pomagalo...kr neki...ne razume zakaj sem spet padla nazaj v to sranje....mal razumem mal pa ne....je ocitno to lazje kot pa se soocit s tem da mame ni pa da sem sama? ne vem...strah me je da ne bom vec ok...pa spet asentra 150mg...me je strah...to je spet velka doza...preklet sranje, zakaj...
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #249 dne:: nedelja, 10. september 2023 ura: 10:22 »

Še nekaj razmišljam....zakaj vsakic k sm v krizi spet več razmisljam o tem kar bi rada, pa kr naenkrat nisem več sama sebi debela pa grda ampak verjamem da se marsikej da...pismo no...k sm tkole v krizi se zavem kaj bi rada ampak tega ne nardim...ne grem hujsat, telovadit ker se mi itak zdi da nima smisla ker sm na tabletih in se ne bo nic poznal...pa ne morm se znebiti misli da je kaj narobe z mano, kr skos mam v glavi da sm bolna...kaj pa ce...pa ce bo skos tko...ma kr nekej no...a je to normalno...
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #250 dne:: nedelja, 10. september 2023 ura: 11:07 »

Ni se mi se dogajal,da bi me panika medtem k sm ze na zdravilih....in me skrbi,kako se to dogaja...je pa res da po epizodi konec oktobra sem bila na polni dozi asentre 100 in kventiaxa 75 kratek cas ko sem ukinjala kvenitax...in kasneje spet ukinjala, nato stres z mami pa sm spe kventiax in tko naprej...a je mozno da se mi je to zgodilo zato ker sm spreminjala doze....kako naj zaupam da se ne bo to vedno dogajalo...do zdj tega nisem iemal..enkrat preden sem sla na potovanje in sem zbolela...edino takrt....strah me je, ali bo vedno tako....
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #251 dne:: nedelja, 10. september 2023 ura: 13:25 »

Ebo vprasanje...sedaj sem kr neki casa ok in celo mal optimisticna...spala pa sem spet slabo...ampak vmes sem bila kr mirna, pocivala mizalal...trenutno sem dodala svoji terpaiji 25mg kventiaxa...mislite da se tako kaze da je malo bolje- Da je upanje_
Prijavljen
sanja
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Prispevki: 45


« Odgovori #252 dne:: ponedeljek, 11. september 2023 ura: 06:23 »

Seveda je upanje, saj ti gre na bolje. Moreš si samo odpočiti... telo in um...potem bo pa šlo vsak dan na boljše. Drži se  wav
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #253 dne:: ponedeljek, 11. september 2023 ura: 09:16 »

Hvala Sanja...mogoče je res samo tale rojstni dan in to da nje ne bo da me pozdravi zjutraj:(❤️hvala
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #254 dne:: ponedeljek, 11. september 2023 ura: 17:22 »

Danes sem spet malo slabše....uspem se tko napsihirat da bog pomagej...ne stekam zakaj....zapletem se v svoje misli in panicarim...ma kr nekej....upam da to kdaj mine...vcerej pa ze boljse pa kr tak lep dan...ah, kr nekej res...upam,da je dobr dan vcerej dober znak ...
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.875


"I See You"


« Odgovori #255 dne:: ponedeljek, 11. september 2023 ura: 19:22 »

Enkrat, ko bos spet ok se preberi za nazaj, kaj si vse pisala in bos videla, kako se vedno znova v ene in iste sfose zapletas. Ce bos delala naprej na sebi imas moznost, da si bos scasoma dovolj zaupala, da zmores tezke obcutke. Custva in obcutki vedno trajajo samo en cas in tudi tezji niso noben bavbav in vsi minejo. Ko bos zacela bezati, bos lahko vedno hitreje prepoznala svoje manevre in se znala postaviti nazaj v realno.
Ko se ljudje cutimo, smo v miru in skladni s telesom, ter lahko spimo. kiselnasmeh
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #256 dne:: torek, 12. september 2023 ura: 06:40 »

Vem,hvala Nives...hudo je ker sem verjela da sem na tabletih varna...ampak ja, tko kot si rekla...dozivela sem grozljive dni...svojo nocno moro zdaj ko je bilo kar je bio z mami...in zdi s emi ,da ja...raje obsesiram s tem in z boleznimi kot pa z real lajfom....te glasove sem si umilila, ker osihicna bolezen me zdaj strasi in imam filing da nimam nadzora..ampak ja...se zavedam da, je mal prevelik slucaj da se na smrt bojis tega in potem "dobis"...v smislu kot razne multiple in take fore .....ne vem, kr tezko mi je priznat da je mogoce bilo pretezko ...in ja, mogoce je bilo neumno karkoli nizat v casu mamine bolezni....takrt sm pa sfurala ker ni bilo casa za "bedarije"...noro...vse jasno ampak se vedno boleče...upam,da enkrat mine....more...
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #257 dne:: ponedeljek, 01. januar 2024 ura: 08:39 »

Pozdravljeni,spet pišem jaz .ker sem seveda spet v stiski ..ne vem več kaj naj .namreč zadnje čase mi po malem nagaja prebava .. zadnjič sem bila s kolegico na kavi in me je živilo smnsla na WC lepo normlano pa ne je čez pol ure spet sm šla spet in nato doma spet..potem se je umriilo....in potem je blo dobro dolgo časa zdj pa spet se dogaja ..jaz se tega sedaj zelo ustrašimo..vedno ne je bilo strah k me je večkrat kakat ali pa k je bilo kdaj bolj v mehko..in sploh ne vem a zaradi strahu ,panike potem morm še tokrat it na WC...vem da sm kot mlajša mela že s tem probleme ker ne je bilo strah da bom zbolela za črevesno boleznijo ...in tudi kadar sem res živčna grem velikrat na WC ...nimam bolečin,pač zvije ne na WC...a je kdo mel take težave ..da je šel res pogosto na WC ..na tak način ..resno me skrbi....
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #258 dne:: ponedeljek, 01. januar 2024 ura: 12:44 »

Če je kdo imel podobno izkušnjo vas prosim za odgovor...for aje da že večkrat se mi je zgodil da me je nagnal na WC ..in če ne je tko dvakrat zapored...v kratkem razmaku ..pa ne driska...me je panika..in potem je pekel .skos mam filing da morm na WC...pa grem pa ni nič...al pa se napenjamo pa pride ven pikica...v zadnjih dveh mesecih sm mela tkole paniko ker ne je pognalo in ne vem .a se je strah tko zažrl...Huh??
Prijavljen
Regina
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 887


Rule your mind or it will rule you.


« Odgovori #259 dne:: ponedeljek, 01. januar 2024 ura: 15:22 »

Mene nazene vedno, ko me panika. Se adrenalin sprosti. In evolucija cloveka je taksna, da more ob begu bit cimlazji, zato pac spuca. Upam, da ti je razlaga dovolj logicna, da se ne bos sekirala glede tega Smiley

Kava pa itak pozene. Mene tudi paradiznik, mleko zjutraj,…
Prijavljen

You wake up every morning to fight the same demons that left you so tired the night before, and that, my love, is bravery.
Strani: 1 ... 10 11 12 [13] 14 15   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.098 sekundah z 23 povpraševanji.