FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
torek, 16. april 2024 ura: 20:37


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: 1 ... 7 8 9 [10] 11 12 13 ... 15   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Prva pomoč  (Prebrano 31915 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #180 dne:: petek, 21. januar 2022 ura: 15:27 »

Sej zaenkrat  delujem... Normalno funkcioniram... Zmede me samo zakaj je nekak zanihal... K sm bla ze bols...
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #181 dne:: petek, 21. januar 2022 ura: 15:38 »

Stiri mesece sm na polni dozi Ad in pac en mesec brez dodatka kvenitaxa... Sej je mozno da se zanihas a ne?
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #182 dne:: petek, 21. januar 2022 ura: 17:47 »

Custvena nihanja so obicajna za vse nas smrtnike. Tudi, da smo kdaj ali po obdobjih malo tesnobni je za nas, ki smo imeli DAM obdobja ze, po mojem normalno. Tudi sama se kdaj se kdaj malo podobno sprasujem, ko pride se kako obdobje z nekaj tesnobe. Tudi jaz se vsega ne sprejemam.
Ta teden je bila polna luna.. nekaj dni vsaj v Lj tudi zoprno vreme. Januar. Polno izolacij in karanten okrog nas.
Jaz sem bila tudi malo tesnobna. Prevec sem v glavi premlevala samo, kaj se imam za narediti, opravke.. okrog nas so bili vsi v karantenah ali v izolacijah, bolni.. Mamino zdravje je slabo. Nic kaj nisem za dusico naredila. Sem si pa danes privoscila en dolg sprehod po naravi in soncku s prijateljico. To mi je res prijalo in se zdaj dobro pocutim sonce
« Zadnje urejanje: petek, 21. januar 2022 ura: 17:51 od Nives » Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #183 dne:: petek, 21. januar 2022 ura: 22:19 »

Nives, še enkrat ti pa iskrena hvala za tvojo pomoč vedno... Res se vedno odzoves... In ne obsojas... Ni veliko ljudi, ki iz svoje šole pomagajo tudi drugim..
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #184 dne:: sobota, 22. januar 2022 ura: 13:20 »

Ni panike. Ce lahko kaj povem, da malo pomaga, super pomezik
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #185 dne:: sobota, 22. januar 2022 ura: 15:19 »

Nives, sam se to bi te vprasala..vem da si imela tezko ponpvitev pa me zanima k si kventiax jemala takrt... Kdaj si ga zacela ukinjat oziroma a si ga ukinjala... K mene je tko presenetl da me je vrgl..
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #186 dne:: sobota, 22. januar 2022 ura: 16:09 »

Jaz sem ga ukinila nekaj let po ponovitvi in zelo postopoma. Cisto drugace, kot pri tebi, tako da tezko primerjave.

Kako konkretno pa si s pocutjem?
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #187 dne:: sobota, 22. januar 2022 ura: 16:44 »

Ma nisem ok.. Predvsem me spet lovijo misli... Zakaj, kako, kaj bo, kaj to pomeni.. Bom zacela nazaj jemat... Ne verjamem da so odtegnitveni ampak verjetn pa ga se rabim.. Zbudim se tudi ob pol stirih zjutraj..predvsem pa strah da ne bo kot je bilo mesec, dva nazaj..
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #188 dne:: sobota, 22. januar 2022 ura: 20:40 »

Tako, kot je bilo ziher ne bo, ker si zdaj na ADjih. Tako, da tako globok padec zagotovo ne more bit.
Morda je zdaj pa prava priloznost, da se ucis, kako sama sebe pomirit. Kako doseci, da se dobro pocutis. Ni prevec hudo.. nekaj se pa dogaja. Morda kventiax niti ni potreben ampak, da sama delas na tem, da obrnes plosco na bolj pomirjujoce in pozitivno? Se hodis na psihoterapijo?
Opcija je tudi, da se ti misli sprozajo, ker ti nekaj trenutno v life-u spet malo bolj ni ok. Da te ogroza..? Da noces o sebi, svojem zivljenju oz odnosih zdaj razmisljati oz dozivljati tega? Anksioznost je tudi nek pobeg od tega, da se cutimo..tukaj in sedaj.
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #189 dne:: sobota, 22. januar 2022 ura: 21:04 »

Hvala.. Ja, sej tudi sama razmisljam o tem.. Probam se pomirjat in se tolazim pa predvsem se probam spomnit kaksne scenarije sem mela v glavi ko sm se uvajala... P se ni nic uresniclo... Ne vem.. Strah me ke da ne padem nazaj tko da bom vidla... Mislim da se nisem dost stabilna, mocna da bi sama sfajtala.. Te strasljive misli so tezke.. Oh..tko sm bila vesela sproscenosti.. Hodin se na psihoterapijo in ravno prejsni tedn sva se dogovorili, da hodim na 14dni..se ona je rekla da je hotla. Isto predlagat.. In kaj se je zgodilo..po dveh dneh men poslabsanje... Huh??‍♀️Ne vem vec..
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #190 dne:: sobota, 22. januar 2022 ura: 21:30 »

A sta sle s tedenske na 14 dnevno? Mogoce se zato manj varno pocutis? Ce se ob tem ne pocutis dobro, ji predlagaj tedensko nazaj. Morda jo lahko tudi vmes poklices, pa poves, kako si? Gotovo bi ti to zelo dobro delo? Morda bi bila potem ze ok..
Nic takega, ce trenutno bolj ustreza tedenska terapija. To se v casu spreminja.. ne pomeni nic slabega.
Verjamem, da bos scasoma dovolj mocna sama s seboj  Grin Grin
V casu bos videla, da vse take izkusnje sluzijo temu, da se skozi njih ogromno naucimo o sebi in izdelamo svoje nacine, kako sami s seboj. In to je resnicna moc, ki ostane. Zelo vredna, ker je trajalo do nje priti. Prek tega se mojstrimo tudi za druga podrocja in preizkusnje, zato imamo moznost doseci se dosti vec. Smiley rozicodam
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #191 dne:: nedelja, 23. januar 2022 ura: 10:42 »

Ma ne vem vec.. Ni mi jasno.. Mami ima pregled na nevroloski v ljubljani zaradi Parkinsona pa ne vem, a me lahko to matra.. Ker nimam obcutka,da me je strah tega? Pri tej ponovitvi sem.imela.mocan,mocan strah.. Da. Ne bo nic pomagalo mi in podobno ☹️
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #192 dne:: ponedeljek, 24. januar 2022 ura: 09:07 »

Pozdravljeni,

spet sem nazja in spet me skrbi mpotrwbivala sem kr neki casa da sm bl ok... Torej sla sem na polno dozo Asentre 100mg, sele konec septembra.. Bila sem boljse.. Ker me je bilo strah jemat helex sem vzela25mg kventiaxa
Oktobra in takoj opustila. Helex.. Bila sem dobro in seveda ukinila kventiax, zacstek decembra sem.bila brez..zacela sm slabse spat in nato kriza pa strah.. A je mozno sa je to od lvenitaxa.. Sem prehit ukinla ☹️zdj jemljem spet kventiax, vcer vzela. 2ic pa nism se bolj.. Ker me je strah, da to pomeni da Ad ne deluje imam tesnobo....mene je samo strah a je to kvwntiax.. K. Berem sporocila za nazaj vidm da sm bil oktobra, novembra ze veliknbolje ne p 100 procentna.. Sem prehit nehala s kventiaxom?
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #193 dne:: ponedeljek, 24. januar 2022 ura: 11:08 »

Evo zdj mal razmisljam.. Vsiljive misli so tiste, ki se oac vsilijo.. Meni se trenutno te da sm bolna, mam glsove ne vem kaj... Podn...ampakzdj sm bralaa kaj so vsiljive misli... Zakaj tecem v simptome, mislk.. In razmisljam.. Lani decembra je mami bila zelo slaba, ni vedla kdo sem, mislila je da ni v sloveniji... In sm sla z njo na nevrolosko pa tm sedela 10 ur z njo... Potem se je uredilo ampak travma ostaja... In ker sm zdj slabs in me je strah da se mi je dokoncno strgal... V bistvu me je strah da ne bom mogla potrpet zanjo..mislitw da je lahko to to.. Bezim v bolezni na vsak toliko.. Samo za to se lahko potolazim.. Za te kao psihicne pa ne vec ☹️
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #194 dne:: ponedeljek, 24. januar 2022 ura: 14:26 »

Travma od nevroske? Nisi predelala/predihala teh obcutkov?
Kaksni konkretno so pa strahovi v zvezi s pomocjo mami?

Vem, da je hudo, ko si napletemo v glavah nevem kaj vse.. da nismo custveno prisotni v svojem real life-u. In te scenariji lahko zelo prepricljivo delujejo.

Ampak.. stos je v tem, da ce vemo, zakaj malo bezimo od sebe... da skusamo iti nazaj v svoj life. Se cutit v njem.. se cutit v telesu. Si nekako pomagati se prepricat, da zmoremo te feelinge v svojem life-u. Da zmoremo biti prisotni. Tukaj in sedaj.

Za to je sicer potrebno kar nekaj razumevanja sebe in prakse. Lahko pa poizkusis.

Drzi se. Tudi tole bo v vsakem primeru minilo hug hug
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #195 dne:: ponedeljek, 24. januar 2022 ura: 14:41 »

Zivjo Nives... Ja, sem razmisljala travme od tega k sva bile na nevroloski.. Me je toliko skrbel takrt da sm prejokala in to je to.. Pa ugotavljam, ce raje zbezim v bolezen kot pa da se soocim s tukaj in sedaj... ☹️Ne vem cisto... Ampak to je ena od razlag... Pa se probam res mogoce s twm soocat.. Samo jst bi potem rada da simptomi takoj gredo pa ne gre tako ne.. Pa sej ves, vedno nek dvom ☹️hvala ti.
Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #196 dne:: ponedeljek, 24. januar 2022 ura: 14:50 »

Zdj sm vidla glede strahov z mami.. Ne vem tocno.. Po moje  me je strah da ne bom zmogla... Zdj fora je, da pri ocetu sm se nekak umaknila... Ko je bil v bolnici sem ga obiskala ostalo nism bla prevec vkljucena.. No, potem pa je rpislo to z mamo.. Pa pravi psihoterapevtka da sm zdj nekako v isti situaciji le umakniti se ne morem.. Moram biti za njo tu, hkrati pa me je strah... In del mene se tako boli da bo zbolel da je noro.. Na smrt je prestrasen... ☹️To je to, kar mori...
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #197 dne:: ponedeljek, 24. januar 2022 ura: 19:03 »

Ja..verjamem.. imas taksne izkusnje v druzini. Veliko se je dogajalo in se dogaja okrog zdravja. Tako, da je vse to razumljivo.

Jaz glede tega nimam panike. Travme imam na podrocju nasilja. Zame to pomeni, da me konkretno strah postane, ze ko kdo malo jezen postane. Ce se malo vec z jezo dogaja pri komu se pa vse v meni ze trese..

Ce si iz svojega predstavljam.. vem kako hud strah je to lahko.
Potrebujes pomoc terapevtke, da se bos z njo naucila, kako hendlati s tem strahom.

Meni se najbolj pomaga, da se zavedam, od kod in zakaj je in da nima realne osnove. Pa predihavanje.. Zaradi zavedanja hitro izzveni.. potem pa razmisljam o cem drugem.

Tudi ti si zdravo dekle. To je dejstvo  kiselnasmeh

Vredu si. Zdrava si. Vse bo se ok  hug hug


Prijavljen
crni panter
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 694


« Odgovori #198 dne:: ponedeljek, 24. januar 2022 ura: 19:17 »

Hvala draga Nives.. Tisockrat... ❤️❤️Tudi ze dolgo hodim. Na terapije in ja, danes sm pokukala izven simptomov in mislim da ima lahko povezavo s tem... Sem p delalal in sm malo boljse tko da upam, da bo..
Hvala ti se enkrat...
Prijavljen
Nives
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.876


"I See You"


« Odgovori #199 dne:: ponedeljek, 24. januar 2022 ura: 19:20 »

Prosim. Drzi se  043
Prijavljen
Strani: 1 ... 7 8 9 [10] 11 12 13 ... 15   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.092 sekundah z 22 povpraševanji.