FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
četrtek, 18. april 2024 ura: 16:24


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: pomoč  (Prebrano 3387 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
betula
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 615



« dne:: petek, 08. november 2013 ura: 10:04 »

Pozdravljeni,

potrebujem malo podpore, kakšno besedo. Nevem komu naj se obrnem. Res sem v stiski. Muči me huda anksioznost. 20 dni jemljem Trittico in se mi zdi, da mi gre vedno bol na slabse.
Ali se po tolkih dneh jemanja še vedno lahko tako slabša stanje?
Dva dni mi je že neznosno. Se mi na momente zdi, da se mi bo zmešalo in strah me je. Probam se zamotit, ampak mi ob hudi tesnobi ne uspeva. Žalostna sem.  Cry
Prijavljen
levinja66
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 101



« Odgovori #1 dne:: petek, 08. november 2013 ura: 10:46 »

 betula...AD rabi nekje od 3-4 tedne al pa še več,da začne delovat..

glede tesnobe pa :js jo imam tud tako,da te čisto razumem..tud sama se probam zamotit( kolker ob vrtoglavici lahko) pa vem,da je zoprno..Lej ,NE BO SE NAMA ZMEŠALO!!!!!!!!! to je sam
panika...probaj dihat..al pa tle piše,da se obe mal zamotive.

vse dobro od Levinje  rozicodam
Prijavljen
betula
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 615



« Odgovori #2 dne:: petek, 08. november 2013 ura: 10:55 »

Levinja  rozicodam

vem, da je potreben čas, da primejo, če primejo heh. Ampak takih panik prej nisem imela in še jokava sem nonstop, pa napeta. A ti si tudi začela z AD?
Prijavljen
Lira
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 415



« Odgovori #3 dne:: petek, 08. november 2013 ura: 11:30 »

Živjo betula,

sem prebrala še nekaj tvojih sporočil za nazaj in vse skupaj se mi zdi res kar hudo. Mogoče bi ta prehodni čas lažje premostila s kakšnim pomirjevalom. Ne vem. Čudno je, da se ti po 20 dneh še kar slabša. Mogoče pa enostavno ne prenašaš tega zdravila. Jaz bi na tvojem mestu še enkrat poklicala psihiatra.

Drži se!  rozicodam
Prijavljen
betula
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 615



« Odgovori #4 dne:: petek, 08. november 2013 ura: 11:36 »

Lira  rozicodam,
ja najboljse bi bilo, da ga spet pokličem. Vsakic mi reče, da so to dobri znaki, da zdravilo prijema. Sem ga kar redno klicala. Razumem da se simptomi poslabšajo, toda po tem, ko sem omedlela eno noč od zdravila, ker nisem šla takoj spat, sem se zamislila.

Prijavljen
levinja66
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 101



« Odgovori #5 dne:: petek, 08. november 2013 ura: 12:04 »

Betula

js sem na AD Asentra že neki let....glede panike pa...mam jo že leta in leta,pa vendar se mi zdi,

da jo sedaj lažje obvladam..
Prijavljen
betula
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 615



« Odgovori #6 dne:: petek, 08. november 2013 ura: 13:14 »

Sem poklicala psihiatra, pa je rekel, naj še malo potrpim. Drug teden mam kontrolo in da bova dorekla. Nevem res kako bom zdrzala tole. V prsih je taka bolečina da joj Cry
Prijavljen
Lira
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 415



« Odgovori #7 dne:: petek, 08. november 2013 ura: 13:15 »

Lira  rozicodam,
ja najboljse bi bilo, da ga spet pokličem. Vsakic mi reče, da so to dobri znaki, da zdravilo prijema. Sem ga kar redno klicala. Razumem da se simptomi poslabšajo, toda po tem, ko sem omedlela eno noč od zdravila, ker nisem šla takoj spat, sem se zamislila.



Jaz bi se tudi. ne Vprašanje, če te je psihiater sploh dojel, kako hudi so pri tebi stranski učinki, in te je hotel pač spodbuditi, da bi zdravilo jemala vsaj še par tednov. To, da naj bi bili stranski učinki dober znak in da naj bi kazali, da AD prijema, pa gotovo ne drži. Sploh če se stanje po treh tednih še kar slabša. V tem času bi se glede na objavljene statistike pozitivni učinki trazodona skorajda že morali pokazati:

"For those patients who responded to trazodone HCl in clinical trials, one-third of the inpatients and one-third of the outpatients had a significant therapeutic response by the end of the first week of treatment. Three-fourths of all responders demonstrated a significant therapeutic effect by the end of the second week. One-fourth of responders required 2-4 weeks for a significant therapeutic response."

Prijavljen
Lira
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 415



« Odgovori #8 dne:: petek, 08. november 2013 ura: 13:21 »

Sem poklicala psihiatra, pa je rekel, naj še malo potrpim. Drug teden mam kontrolo in da bova dorekla. Nevem res kako bom zdrzala tole. V prsih je taka bolečina da joj Cry

Ojej. Sad Zdržala boš gotovo, ampak si pa mislim, da ti ni prav nič fajn. Pa bi lahko ta čas vzela vsaj kako pomirjevalo?

Prijavljen
betula
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 615



« Odgovori #9 dne:: petek, 08. november 2013 ura: 13:24 »

Ja Lira, sem brala o trazodonu ja. Za vsak hud stranski učinek sem ga obvestila in danes sem mu tut povedla, da mam panike, ampak je rekel naj se pocakam. Nevem kaj naj si mislim. Grozn mi je, če si z vsako tableto slabšam stanje. Sama pa prenehat ne upam.
Nimam pomirjevala.
Prijavljen
Lira
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 415



« Odgovori #10 dne:: petek, 08. november 2013 ura: 13:35 »

Betula, ne vem, kaj naj ti rečem. Vem, kaj bi v takem primeru naredila jaz, nisem pa strokovnjak, da bi lahko svetovala drugim. Načeloma je prav, da ne prenehaš sama, dokler ti zdravnik ne da zeleno luč.

Ena možnost je, da greš do osebnega zdravnika in naj še on pove, kaj misli, da bi bilo zate v tem primeru najbolje. Pa pritisk naj ti zmeri.

Drugače pa, tudi če boš nadaljevala z jemanjem do drugega tedna, se ti nima po moje kaj hudega zgoditi, razen pač teh groznih občutkov, ki jih je gotovo težko prenašat. Ostani magari doma in se poskusi s čem zamotit.

Samo pogum, vse bo še OK.
Prijavljen
betula
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 615



« Odgovori #11 dne:: petek, 08. november 2013 ura: 13:53 »

Sem bila pri svoji osebni zdravnici, ki ima posluh za človeka. Ne pozna teh zdravil, zato sva to pustili. Sem pa preverla kri in pritisk (sicer mičken nizki,ampak ni omembe vredno) in je vse vredu:) Mi ne preostane drugega kot zdržati.
Veš meni se je zdaj vse ponovilo. Pred letom in pol sem prenehala s Cymbalto. Nisem obiskovala psihoterapije in zato sem spet na začetku. Prejšni teden sem končno začela s psihoterapijo po 3 uvodnih urah. Tud težko sem se spet odločla za tablete, ampak imam za delat in mučla me je nespečnost. Oz me je huda tesnoba zbujala, zato sem tut najverjetneje dubla Trazodone. Me pa ma seveda jeza, da bi raj spala 3 ure na dan, pa imela znosno tesnobo, kot pa te kolobocije zdaj in v glavi kaos.
Hvala ti za te besede, res sem potrebovala pogovor.
Prijavljen
Lira
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 415



« Odgovori #12 dne:: petek, 08. november 2013 ura: 14:08 »

Ni za kaj, betula.  rozicodam

Ja, sem prebrala, da si imela Cymbalto, pa da takrat pri uvajanju ni bilo takih težav. Če je drugače Cymbalta delovala zate, bi bilo mogoče smiselno še enkrat poskusiti z njo.

Jaz sem od začetka leta do srede septembra zaradi depresije jemala Prozac in mi je super pomagal tudi proti nespečnosti. Prej me je podobno kot tebe zbujala tesnoba, tako da sem bila ob koncu prejšnjega leta ko zombi.
Prijavljen
betula
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 615



« Odgovori #13 dne:: petek, 08. november 2013 ura: 14:36 »

Morda spet poskusim z Cymbalto. Ne vem kako to gre, če greš drugič na AD. Kaj pa ti zdaj jemlješ? Danes se počutiš dobro?
Prijavljen
Lira
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 415



« Odgovori #14 dne:: petek, 08. november 2013 ura: 15:29 »

Po moje ni problem, če po prekinitvi ponoviš terapijo z istim AD-jem. Je pa res, da če en AD jemlješ dalj časa, lahko sčasoma učinek popusti, tako da potem raje predpišejo drugega.

Jaz sem Prozac jemala že ene 13, 14 let nazaj, približno eno leto. In mi je super pomagal. Potem sem bila dolgo v redu in nisem rabila nobenih zdravil, lani se mi je pa razpoloženje tako poslabšalo, da sem šla v začetku tega leta ponovno k psihiatrinji. Predpisala mi je Prozac, ravno zato, ker je pri meni prvič tako dobro prijel. Tudi tokrat je bilo kmalu OK in po 8 mesecih mi je psihiatrinja predlagala, naj preneham. Zdaj torej ne jemljem nič. Sem pa dokaj v redu. V zadnjem mesecu sem imela kar precej drugih zdravstvenih težav, ki nimajo z AD-ji in depresijo nobene zveze, je pa zoprno, ker zaradi njih spet slabše spim in sem potem vsa munjena. Danes sem si prav zato vzela frej dan.

Koliko časa si pa prejšnjič jemala Cymbalto?
« Zadnje urejanje: petek, 08. november 2013 ura: 15:32 od Lira » Prijavljen
betula
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 615



« Odgovori #15 dne:: petek, 08. november 2013 ura: 15:33 »

A si dala cez tut kako psihoterapijo? Cymbalto sem jemala 4 leta, v bistvu nevem zakaj tako dolgo, ampak psihiater mi takrat ni svetoval prekinit, ceprav sem bila ok. Je pa več kot očitno da nisem rešla težav in sem spet tukaj.
Prijavljen
betula
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 615



« Odgovori #16 dne:: petek, 08. november 2013 ura: 15:34 »

prvo sem bla na 60mg, pol zadnje leto pa na 30mg in nato opustila brez odtegnitvenih, na sreco.
Prijavljen
Lira
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 415



« Odgovori #17 dne:: petek, 08. november 2013 ura: 15:43 »

Tudi jaz nisem imela nobenih odtegnitvenih, kar je menda dost značilno za Prozac.

4 leta je res kar dolgo, tako da res vprašanje, če bi Cymbalta pri tebi ponovno optimalno učinkovala.

Ne, nisem imela psihoterapije. Vsaj prave ne. Takrat po prvi epizodi sem sicer nekaj mesecev hodila k neki socialni delavki, ki ni bila formalno usposobljena psihoterapevtka, mi je pa skoz najine pogovore res zelo pomagala. In zatem sem se za nekaj let pridružila še skupini za samopomoč pri motnjah hranjenja, kar mi je tudi izjemno koristilo.
Prijavljen
betula
Veteran
****
Odsotni Odsotni

Prispevki: 615



« Odgovori #18 dne:: petek, 08. november 2013 ura: 19:54 »

jah, se mi zdi da so ta zdravila tak al tak loterija, malo heca.Smiley  rozicodam
Prijavljen
Lira
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 415



« Odgovori #19 dne:: petek, 08. november 2013 ura: 20:43 »

Jah, res je, približno 50/50.  kiselnasmeh
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.105 sekundah z 22 povpraševanji.