FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
četrtek, 28. marec 2024 ura: 21:22


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1] 2 3 4 5   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Vse bolj preprican, da sem tudi jaz panicar  (Prebrano 20161 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« dne:: petek, 05. april 2013 ura: 22:28 »

Pozdravljeni!

No evo, sem zbral pogum podolgem prebiranju foruma, da vsm zaupam mojo izkusnjo in mi vi poveste ali me je doletela ansioznost in panika ali ne. Skratka, vse se je zacelo pred dvema letoma in pol, ko sem se z avtom peljal v sluzbo. Bilo je sivo februarsko jutro z mocno svetlobo in med voznjo me je tako udarilo v glavi (v zadnjem zgornjem delu, tam kjer je obicajno vrtinec), da sem mislil, da mi bo odneslo pokrov. Vse bolj sem postajal zivcen in ko sem prisel do sluzbe sem na hitro se pokadil pol cigarete, potem pa se je zacelo. Bolecina pri srcu, ki je prehajala v roko, tezko in hitro dihanje. Zvlecem se za racunalnik, vtipkam v googla simptome in vidim, da gre za infarkt. Resilca si poklicem kar sam, dvakrat, ker so se malce obirali. Vmes me pobere, vlezem se na tla in za nekaj trenutkov mer zmanjka. Do prihoda resevalcev. Na mestu naredijo EKG in mi recejo naj vstanem. What the fuck, si mislim. No, prijazno osebje mi pomaga na noge in lustna zdravnica me prime pod roko in pospremi do vozila. Tam me dajo sedeti in cez nekaj casa se ze smejemo. Recejo mi, da jih bom sedaj peljal na kavo, oni pa mene potem domov Smiley v ZD mi se 1x naredijo EKG in vzamejo kri. Nic mi niso povedali izvidov, le rekli so, da sem hiperventiliral... Ko sem povedal, da sem delal skoraj 24 ur (en dan prej) in popil dosti kave mi svetujejo pocitek... Res pocivam 14 dni in se vrnem na delo. Vse OK. Pred tem in tudi med ter po pocitku sem bil pod res hudim stresom (vec kot leto in pol hudega stresa)...

No, spomladi pustim sluzbo in grem na svoje. Vse ok, to leto grem se na morje, kjer je bilo odlicno. Spomladi naslednje leto (2012) se zacnejo pojavljati glavoboli. Enkrat medtem, ko sem jedel burek (haha) v parku zacutim slabost v zelodcu, zacnem se rahlo potiti. Grem v kafic na kavo, kjer pa se vse stopnjuje, mravljinci po hrbtu, noge postajajo vse lazje... Poklicem kolega, ki me odpelje domov. Odidem spat, zbudim se malce polomljen vendar ok. Vso poletje so me mucili glavoboli, predvsem, ko sem sel kam od doma, vendar je bilo znosno - sem potrpel. Avgusta lani pa se pricnejo hude bolecine po obrazu, glavoboli v sencah, bolecine v zobeh. Ko se mi med voznjo usuje kri iz nosu pa panika. To je sigurno tumor! Pri zdravniku dobim antibiotik Summamed - vnetje sinusov. Ta sicer pomaga, vendar napetost v nosu in neprijeten obcutek ostaneta. Obiscem ORL kjer ugotovijo zadebeljeno sluznico in alergijo na prsico. No jeseni pa se zacnejo napadi pojavljati vse pogosteje - k dezurnemu sem sel, ker se mi je zdelo, da imam oteceno rebro...mlad zdravnik me seznani z aksioznostjo in mi za vsak slucaj naredi se EKG. V smehu me vprasa, ce sem profi sportnik, saj ekg in utrip kazeta na to... Ja sigurno, napol rastlina doma, delam za racunalnikom, sporta nisem videl ze stiri leta...

No tako,bilo je kar nekaj napadov, pri katerih sem se vedno poskusil cimprej pospraviti domov, vendar pa od novega leta dalje zadeva postaja neznosna. Kamorkoli grem, pa tudi ce samo 1km od doma me popade neka panika, strah, zacne me boleti v levi senci, vcasih pri srcu... Zadnje case se dogaja tudi to, da kar naenkrat obcutim zibanje kot da bi bil na colnu, ki pa mine. Simptomov imam veliko: vcasih obcutim tezke noge, kot takrat ko skaces po trampolinu in stopis na trda tla - kot da noge niso tvoje, vsak dan obcutim kje kaksno bolecino; pri srcu (tukaj me misica ali kost, nevem, boli tudi na bolj mocan pritisk), levo in desno pod rebri, vcasih me bolijo noge (zadnjic me je po sprehodu v Lj tako zacelo boleti v stegnih da skoraj nisem mogel vec hodit v rahel klanec), obcasno me zbada v levi roki v predelu tricepsa. Ogromno je tega, poleg alergije in posledicno zadebeljene sluznice se je ocitno pojavila se kislina... Zadnje dni imam res hudo grenak okus v usti, ker pa me obcasno tisci se v desnih rebrih sem takoj pomislil na bolezen ledvic... Bom v kaksnem kasnejsem postu se opisal druge simptome, tole pisem iz mobitela zato se opravicujem za vse napake in ne najboljsi besedni zaklad...

Obiskal sem oftamologa, ocesno ozadje bp, vse bp razen dioptrija na enem ocesu, pulmolog je nasel samo en zasencen sinus levo pod pljuci (UZ ni pokazal posebnosti), dihalni testi so bili bp, astme nimam, ORL kot sem dejal pordelo zrelo, rdeca in zadebeljena nosna sluznica, EKG 3x v zadnje pol leta ni pokazal nicesar... Cakam se nevrologa in seveda psihologa. Tega imam junija in glede na to, da ze dva meseca nisem sel dlje kot 10km od doma, nevem kako bo do takat... Neki napadi se vcasih pojavijo tudi med spanjem oz. ko ze dremam mi mocno trznejo bodisi noge ali roke, srce nekajkrat mocno udari, natome popade strah. Nekako zaspim, vendar se po tem zjutraj vedno zbudim z "mrtvimi" rokami, kot da bi mi mocno zaspale ali ne bi bile prekrvavljene... Razgibavanje le tega je bolece, vendar ko vstanem nekako pricenjo roke funkcionirati, vendar ce to dozivim med spanjem sem ves dan nekako cuden; slabo mi je, kar mravljinci me po telesu... Aja, velikokrat (se posebej ko kam grem; v avtu) se mi pojavi zbadanje, kot nekaksne iglice, po glavi, v postelji pa vcasih to obcutim tudi v nogah. Pred nekaj tedni so me mucili tudi mravljinci v nogah in rokah - takrat sem seveda mislil, da sem obsojen na mltiplo sklerozo... Skratka res je ogromno tega, vse to me je spravilo v tako slabo voljo, da sem samo se doma, pred racunalnikom ali v postelji. Star sem 23 let, se pred tremi leti uspesen v poslu, sedaj rastlina, ki mu posel propada...

Upam, da bo kdo zelel tole prebrati in ne bo pretezko za prebirati - s telefona je kar tezko pisati Smiley sem vesel, da sem uspel po vecmesecnem prebiranju foruma tole spisati. Moram priznati, da mi je v oci padla ena od uporabnic, ki ima na avatarju svojo sliko in je zeloooo lustna blondinka, nick sem pa pozabil jaz teslo Sad
Prijavljen
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #1 dne:: petek, 05. april 2013 ura: 22:36 »

Skoraj pozabil omeniti... Dostikrat se mi pojavi zamegljen oz. neoster vid ali pa me moti svetloba. Vcasih se mi to zgodi med voznjo in svetloba me tako moti, da do doma pripeljem s skoraj zaprtimi ocmi. Po nekaj casa to popusti in lahko buljim v monitor :/
Prijavljen
Slavka
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 4.159



« Odgovori #2 dne:: petek, 05. april 2013 ura: 22:52 »

Axxo  rozicodam živjo

Glede na to, da si opravil že vrsto preiskav in izključil večino fizičnih bolezni, bi lahko kar pritrdila besedam dežurnega zdravnika, da te muči anksioznost.

Anksioznost nas ponavadi opozori, da nekaj "ne štima", da smo morda preveč pod stresom, da premalo skrbimo zase...Lahko pa se pojavi tudi kot posledica kakšne težke ali pa prelomne življenjske situacije.

Veliko simptomov, ki jih navajaš, poznam tudi sama...Predvsem tisti občutek "pijanosti", da se majejo tla in so moje noge nekam tuje, težke... Ponavadi me "zadane" še derealizacija, ki poskrbi, da mi ni preveč dolgčas, saj se zaradi nje venomer kontroliram in opazujem...  unsure

Je pa tudi res, da smo v fazi anksioznosti izredno občutljivi in čutimo vsak zbodljaj, vsak trzljaj in vsako bolečino še bolj močno, kot ponavadi...Ravno tako nas lahko motita svetloba in hrup oz. razni nenadni, glasni zvoki...  kiselnasmeh

Glede na to, da si naštel veliko simptomov, boš ob branju tega našel marsikaj, kar muči tudi tebe in boš videl, da so omenjene težave večinoma plod psihe:

http://www.nebojse.si/Forum/index.php/topic,3562.0.html

Citiraj
Cakam se nevrologa in seveda psihologa. Tega imam junija in glede na to, da ze dva meseca nisem sel dlje kot 10km od doma, nevem kako bo do takat...

Kaj pa, če pokličeš psihologa in mu poveš, da se zelo slabo počutiš in če obstaja kakšna možnost, da te naroči prej na pregled?

Sicer pa lahko obiščeš tudi psihiatra, h komur se ravno tako naročiš (ne rabiš napotnice), ter še z njim predebatiraš o vsem skupaj.


Citiraj
Moram priznati, da mi je v oci padla ena od uporabnic, ki ima na avatarju svojo sliko in je zeloooo lustna blondinka, nick sem pa pozabil jaz teslo

 Smiley No, jaz nisem...torej imaš že eno manj za izločanje...  Tongue Morda je pa uporabnica "kikiriki" tista, ki te zanima?  pomezik

Prijavljen

"Per aspera ad astra"
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #3 dne:: petek, 05. april 2013 ura: 23:15 »

Hej Slavka!

Hvala za tako hiter odgovor in spodbudne besede! In prav imas, kikiriki je ta uporabnica, ce je to ona na sliki Smiley

Skratka,opravil sem nekaj preiskav, bojim se, da bom zahteval se kaksno. Mislim, da mi gastroskopija zaradi slabosti, grenkega okusa v ustih in spahovanja (ki se velikokrat pojavi ob napadu) ne uide. Vsak dan upam, da bo pri nevrologu vse stimalo.

In ja, prav imas. Neprestano se preverjam, ce so bezgavke OK, ce je utrip ok, tipam za raznimi bulami oz. nepravilnostmi... Vsak dan me nekje boli, zbada... Mogoce je nekaj tudi od veliko sedenja in lezanja (v polsedecem polozaju). Glede na to, da me se ni pobralo mislim, da kaj hudega ne more biti. Tezava s psihiatrom je ta, da doma to skrivam, saj bi mislili, da se mi je odpeljaloin nisem prenesel pritiska posla. Psihologa sem sipoiskal v drugem kraju, za kamor imam izgovor, da grem kao na obisk Smiley

Velikokrat se pojavi omoticnost, pritisk in zbadanje v usesih, vcasih se mi trese noga, vcasih celjust (zgledam kot bi bil nakriziran narkoman pa ceprav drog v zivljenju se pogledal nisem, alkohola tudi ne pijem, edina pregreha so cigareti). Prebral sem ze skoraj vso literaturo, pa nikakor ne morem iz zacaranega kroga. Kaksen dan sem dobro, nekako prezivim kavo s prijateljem v blizini, vendar dlje ne grem... Po drugi strani se pa ADjev bojim, njihovih stranskih ucinkov in tega, da bo toliko tablet (proti alergiji, zelodcu,...) pustilo posledice na kaksnih jetrih ali kaj podobnega...

Psihologinjo sem prosil, ce lahko cimprej, ampak prej kot junija ne gre. Je na napotnico, saj sem ves svoj denar vlozil v posel, ki bi mi moral sedaj prinasati denar, vendar mi ga ne zaradi moje odsotnosti. Pa klinc gleda denar, sem ga imel veliko, vsega izgubil cez noc, se nekako pobral in se naucil ziveti z manj stvarmi...na, pa sem tu Smiley

Zelim vam vsem obilo zdravja, srece in ljubezni... Eni nimamo te srece.
Prijavljen
Lira
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 415



« Odgovori #4 dne:: petek, 05. april 2013 ura: 23:57 »

Živjo Axxo,

res je najbolj verjetno, da te muči anksioznost, ampak vseeno naj te temeljito pregleda tudi nevrolog. Pa mogoče bi se bilo pametno testirat še za boreliozo.

Držim pesti, da boš čimprej našel odgovore, kaj se ti dogaja, da se boš lahko lotil problema na pravem koncu. Vse bo še OK.
Prijavljen
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #5 dne:: sobota, 06. april 2013 ura: 00:03 »

Zdravo Lira,

Sumis na kaksno nevrolosko motnjo ali kaj? Kajti prebral sem, da se vecina nevroloskih motenj pokaze tudi v ocesnem ozadju, ki je pri meni bp. Edino opazam, da je leva zenica za cca 1mm vecja kot desna. Boreliozo? Res sem imel poleti enega klopa v trebuhu, vendar sem ga hitro nasel in odstranil. Kako pa se to testira? Odvzem krvi? Ampak kaksnih koznih sprememb ne opazam, glede na to, da se je panika pojavila tudi pred klopom...
« Zadnje urejanje: sobota, 06. april 2013 ura: 00:07 od Axxo » Prijavljen
Lira
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 415



« Odgovori #6 dne:: sobota, 06. april 2013 ura: 13:53 »

Axxo, ne, ničesar določenega ne sumim. Ne mislim, da je s tabo karkoli zelo narobe. Menim pa, da je previdnost mati modrosti in da je pri nepojasnjenih bolečinah v glavi in nevralgijah nasploh previdnost vedno na mestu. Moje stališče je, da je v takem primeru bolje narediti kakšno preiskavo preveč kot premalo. Marsikaj, kar drugače opisuješ, je sicer precej tipično za anksioznost in napade panike, ampak po moje bi bilo še vseeno treba izključit možnost, da so napade panike sprožili fizični simptomi kakšne druge bolezni. Pri čemer seveda ni rečeno, da gre za karkoli usodnega. Sploh glede na to, da se je vse skupaj začelo že več kot dve leti nazaj. Če bi šlo za kako zelo nevarno zadevo, na primer tumor v glavi, bi se to do zdaj verjetno manifestiralo še kako drugače kot z opisanimi neprijetnostmi.

Da ti dam en banalen primer. Nekoč so me več kot leto dni mučile občasne, vendar zelo hude bolečine na desni strani obraza. Zobozdravnik me je poslal na rentgen zob, pa ni slika pokazala nič posebnega. Problemov s sinusi nisem imela. Vse je zgledalo OK. Šla sem tudi k nevrologu, ki je rekel, da gre verjetno za nevralgijo trigeminusa (kar je drugače živo sranje), poslal pa me je še na MRI glave. Medtem ko sem čakala na slikanje, mi je zobar slučajno zamenjal eno od starih plomb in kot bi odrezal; od takrat je obrazna bolečina prenehala in se ni nikoli več pojavila.  oki

Kar se nevroloških motenj tiče, se očesno ozadje pregleda predvsem zaradi ugotavljanja morebitnega previsokega tlaka v lobanji (ki se lahko pojavi tudi zaradi tumorja, otekanja, krvavitve v možganih ...). Cela vrsta nevroloških motenj pa nima nobene zveze z očesnim ozadjem. Razlika v velikost zenic 1 mm, če obe drugače normalno reagirata na svetlobo, najbrž ne pomeni nič posebnega.

Boreliozo sem pa omenila, ker lahko povzroča podobne težave, kot si jih opisal ti. Ni nujno, da bolnik opazi klopa ali pa značilen izpuščaj. Ja, z laboratorijsko preiskavo je možno ugotoviti prisotnost specifičnih protiteles v krvi. Zdravi se pa z antibiotiki.

Po moje bi bilo v vsakem primeru pametno, da greš tudi do psihiatra. To vsekakor ne pomeni, da se ti je odpeljalo. In tudi ni treba, da kdo zve, če nočeš. Za psihiatra niti napotnice ne rabiš.

Aja, pa pojdi še do zobozdravnika, tudi kar se grenkega okusa v ustih tiče. Če te kronično muči kislina in bolečine v želodcu, se splača opraviti še test na bakterijo Helicobacter pilori (izpih). Slabost in spahovanje, ki ju omenjaš v predzadnjem postu, sta pa značilna tudi za napade panike. Jaz na tvojem mestu zaradi tega najbrž ne bi šla na gastroskopijo. Vsaj glede na napisano, se mi zdi, da ni pravega razloga. Pa pravijo, da ni ravno prijetno.
« Zadnje urejanje: sobota, 06. april 2013 ura: 14:01 od Lira » Prijavljen
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #7 dne:: sobota, 06. april 2013 ura: 15:11 »

Hojla Lira!

A si ti dohtarca, da toliko ves? Smiley) skratka, ja glede zobarja... Sem bil in ceprav ortopan ni pokazal posebnosti, sva skupaj pod zgornjo sedmico kjer je ze bila plomba, nasla pravo katastrofo. Na ORL so dejali, da je verjetno v februarju prislo do obraznih bolecin zaradi zoba in posledicno zopet vnetja v sinusih (sem dobil se antibiotik Ospamox), sedaj pa zob zdravimo. Gips imam 14 dni dlje notri, kot bi moral, morda je okus tudi od tu, res pa je, da imam se drugo sedmico za porihtati - najdena manjsa luknjica. Ostali so pa lepi zobki Smiley

Zanimivo, upam, da zdrzim se en mesec do nevrologa, da me pomiri. Zadnje dni me muci predvsem bolecina pri srcu, ki ni prisotna stalno ampak bolj kot neko ostro spikanje, ki ga lahko izzovem tudi s pritiskanjem na misico ali kost, ne vem za kaj gre. Na splosno pa se okoli srca obcasno pojavijo kot nekaksni mravljinci oz. hladen obcutek, ki me se posebej obremenjuje. Glede na 3kratni EKG, slikanje pljuc in UZ sinusa pod pljuci, kjer je radiolog verjetno pregledal tudi okolico srca (domnevam, nic mi ni rekel), je verjetno v tem delu vse OK? Bolecino Oz. nek pritisk obcutim tudi pod pazduho in levo lopatico.

Tudi glavoboli so zanimivi. Vcasih se pojavi v glavi kot nekaksen bolec pritisk od znotraj, ki dokaj hitro popusti. Vcasih je samo spikanje kot nekaksne iglice - velikokrat le po eni strani glave, ali pa mravljinci. Drugace pa se bolecine pojavljajo po celi glavi, enkrat sprej, drugic zadaj. Tudi v zatilju se pojavi neprijeten obcutek, kot tiscanje.

No, potem je se bolecina v levem kolku in stegnski misici. Bolecini nista stalni in hudi, le toliko, da me spravljata ob zivce.... Joj, koliko problemov imam :/

A kdo pozna dobrega psihiatra na napotnico v Kranju (ne v Begunjah!)?
« Zadnje urejanje: sobota, 06. april 2013 ura: 15:27 od Axxo » Prijavljen
Lira
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 415



« Odgovori #8 dne:: sobota, 06. april 2013 ura: 19:50 »

Citiraj
Zadnje dni me muci predvsem bolecina pri srcu, ki ni prisotna stalno ampak bolj kot neko ostro spikanje, ki ga lahko izzovem tudi s pritiskanjem na misico ali kost, ne vem za kaj gre.

Glede tega pa res ni treba preveč skrbeti. Skoraj gotovo gre samo za vnetje na mestu, kjer se rebrni hrustanci pritrjajo na prsnico. To ni čisto nič nevarno. Se bo umirilo samo. Vzemi kak Lekadol, če je bolečina zelo moteča.

Citiraj
Na splosno pa se okoli srca obcasno pojavijo kot nekaksni mravljinci oz. hladen obcutek, ki me se posebej obremenjuje. Glede na 3kratni EKG, slikanje pljuc in UZ sinusa pod pljuci, kjer je radiolog verjetno pregledal tudi okolico srca (domnevam, nic mi ni rekel), je verjetno v tem delu vse OK? Bolecino Oz. nek pritisk obcutim tudi pod pazduho in levo lopatico.


Lahko ni nič. Lahko je kakšna nevrološka motnja. Da bi bilo kaj narobe s srcem, pa res ne verjamem. Ultrazvok srca se sicer dela z barvnim Dopplerjem, ampak dvomim, da bi tebi ta pregled odobrili, ker nimaš nekih indikacij. Škoditi pa seveda ne more. Tako da, če te zelo skrbi, si enkrat privošči samoplačniški ultrazvok srca, da boš povsem pomirjen.

Citiraj
Tudi glavoboli so zanimivi. Vcasih se pojavi v glavi kot nekaksen bolec pritisk od znotraj, ki dokaj hitro popusti. Vcasih je samo spikanje kot nekaksne iglice - velikokrat le po eni strani glave, ali pa mravljinci. Drugace pa se bolecine pojavljajo po celi glavi, enkrat sprej, drugic zadaj. Tudi v zatilju se pojavi neprijeten obcutek, kot tiscanje.

Glavoboli imajo lahko čuda enih vzrokov. Tudi sinuzitis lahko povzroča špikanje in mravljinčenje. Če je to enostransko, pa gre lahko za kak poškodovan ali pa stisnjen živec (vrat). To lahko povzroči že prisiljena drža, prevelika napetost vratnih mišic, za kar je lahko kriva tudi anksioznost ...

Citiraj
No, potem je se bolecina v levem kolku in stegnski misici. Bolecini nista stalni in hudi, le toliko, da me spravljata ob zivce.... Joj, koliko problemov imam :/

Tudi v tem primeru gre lahko za manjšo okvaro živca. Težava lahko izvira iz hrbtenice.

Ja, res te zbada na vseh koncih in krajih. Undecided Zato sem tudi rekla, da rabiš temeljit pregled pri nevrologu. Da ne gre slučajno za kakšno sistemsko obolenje perifernega živčevja. Čeprav je precej bolj verjetno, da te muči predvsem anksioznost.

Drži se, en mesec bo hitro minil, pa srečno na pregledu.  Smiley
Prijavljen
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #9 dne:: sobota, 06. april 2013 ura: 20:11 »

Hej Lira!

Hvala za odgovor. Upam, da bodo tudi ostali kaj napisali, mi pase pogovor, ker sem drugace zadnje mesece osamljen - ne hodim nikamor, ker me vedno zacne pobirati, pa ceprav potem stiska mine in lahko presivim prijeten vecer, ki ga sicer spremlja kaksen glavobol, mravljinci ampak nekako. Gre. Zadnje case pa grem samo po nujnih opravkih...

Skratka, bolecina pri srcu ni stalna, zdi se mi, da tako ostro bolecino zacutim, ce se sede preklonim naprej... Vcasih pa tudi v lezecem polozaju pred tvjem... Saj se sam nevrm, kaj sploh jamram :/ prejle sem meril pritisk 127/65 in 109 utripa... Utrip se mi zdi malce visok, ceprav spodnji pritisk je bil ob prvem merjenju 53 Shocked

No ja, do nevrologa je res se en mesec ampak mislim, da nebo nasla kaj posebnega, ker tezave so nastopale postopoma - zdi se mi, da vec kot sem bral o simptomih, vec se jih jepojavljalo in intenzivnejsi so postajali. Sedaj zadnje mesece me pa muci predvsem ta strah, da sem bolan... Kot sem rekel, vceraj sem usekal hitro hojo in me ni pobralo tako, da mislim, da sem ok.

Zanimivo je bilo prejle, kosem moral z avtom nekam skocit. Se predno sem se vsedel vanj me je zacelo pobirati, med voznjo sem se pocutil nesigurnega. Potem pa sem si na odprti cesti privoscil nekaj hitre voznje. Zanimivo, ko sem ovinke pricel pozirati s 140kmh in vec so se tezave umirile, do tam kjer sem presel na omejitve. Aja, pa ni potrebno panike zganjati, imam avto, ki zmore ogromno visje hitrosti in tudi znanje za taksno voznjo, izvajam ko sem na cesti sam. Skratka, ocitno me je stvar, ki jo rad pocnem in ki zahteva 100% osredotocenost ter dobro zaznavanje najmanjsih sprememb, nekako pomirila. Res so se ob pocasnejsi voznji takoj pojavili mravljinci v levi nogi, ampak to pomojem zaradi sedenja v avtu in ker imam to nogo tam vedno pri miru.

No ja, vidite, da mi ni lahko Smiley
Prijavljen
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #10 dne:: sobota, 06. april 2013 ura: 22:45 »

Aja, v prvem postu sem pozabil se dva simptoma: zadnje leto in pol me muci huda nespecnost oz. tezave z uspavanjem. Tudi po tri ali stiri ure se premetavam po postelji, obenem pa opazam, da sem pozabljiv postal. Ce morda se to kaj pove...

Sem pa mislil, da bo vec odgovorov glede na stevilo ljudi na tem forumu Smiley
Prijavljen
kikiriki
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 190



« Odgovori #11 dne:: nedelja, 07. april 2013 ura: 00:38 »

helou  Grin

najprej: nehajte me opravljati  sesmejem

zate axxo: vem kako se počutiš. tudi jaz sem bila čisto zmedena, ko so se te stvari začele.. še ko sem šla v lokal na kavo s kolegico, sem komaj čakala da grem nazaj domov na "varno". Zdaj je že bolje (saj s to kemijo že mora bit  sesmejem) brez tablet jaz nevem kako bi si pomagala. Odkar jem zoloftke imam vsaj voljo delat na sebi in mislim, da mi počasi uspeva  Grin

ps. nisem jaz na slikci  sesmejem
Prijavljen

Sada možda ne razumiješ kakav je ovo blagoslov, i što če ti dobrega donjeti u životu, ALI VJERUJ
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #12 dne:: nedelja, 07. april 2013 ura: 00:45 »

Ha! Isti moment ko si objavila tu, sem ti poslal ZA, ker sem videl, da si online, haha! Smiley skratka, danes sem pisal mail psihiatrinji, kdaj bi se lahko zglasil na pregledu pa bomo videli kaj mi bodo povedal.

Evo ti ga, lezim pred tvjem in spet tezava. Obcutek pod levim rebrnim lokom kot da bi mel notri nekaj zateceno. Mislim WTF? Kdaj bo tega konec. Do lani sem bil povsem normalen, razen tistih glavobolov, sedaj pa kot, da bi se vse bolezni zgrnile name :/
Prijavljen
kikiriki
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 190



« Odgovori #13 dne:: nedelja, 07. april 2013 ura: 01:17 »

welcome to the club al neki  sesmejem ej ma to je kr neki.. mene je še to doletelo da imam občutek premikanja, čeprav sem pri miru.. Kot nekakšno lebdenje  kiselnasmeh smotan ful.. alpa občutek težkega dihanja, mravljinci po "možganih", elektrika skozi telo..
ma kaj vse sem jaz že imela.. od raka pa do najhujše psihične motnje  kiselnasmeh non stop gledala po netu simptome in evo ga! samo eden je bil enak in že sem si postavila diagnozo  seznojim to se je zdaj hvala bogu nehalo  Smiley
Prijavljen

Sada možda ne razumiješ kakav je ovo blagoslov, i što če ti dobrega donjeti u životu, ALI VJERUJ
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #14 dne:: nedelja, 07. april 2013 ura: 01:39 »

Haha sam smo legende, tisti ki nas berejo in so "normalni" si sploh predstavlat ne morjo Smiley) ehja, tud jaz si zadnje mesece postavljam neke diagnoze. Najbolj me ne bilo strah multipla skleroze, ker mi vcasih pred spanjem noge ali roke tako trzajo, da ud prestavi tudi za 20cm! Glede na to, da nimam nekih tezav pri hoji razen tiste pijanosti, mal meglenja sem verjetno cist OK. Ta obcutek, ki ga opisujes poznam. Meni se dogaja, da ce stojim obcutim zibanje kot da sem na colnu pa ceprav sem pri miru... Ehjaaaa... Upam, da bomo v teli temi razvili kako debato. Mi pomaga ce nekomu zaupam tezave, simptome, ker za moje tezave popolnoma nihce ne ve. Domaci samo mislijo, da sem po stresnem obdobju pred dvema letoma samo tako hudicevo len ratal... Pa ceprav bi tako rad sel nazaj v posel... Ko se ni bilo take krize, sem pomagal tudi otrokom iz socialno ogrozenih druzin. Vedno sem imel nasvet za prijatelje,ki so bili v stiski...evo ti ga, sam sebi pa neznam pomagat.

Je pa res da mi mocno primankuje spanja. Obicajno zaspim okoli 5h, potem se vmes nekajkrat prebudim zaradi hrupamv bajti in tako vlecem do 13, 14h...
Prijavljen
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #15 dne:: nedelja, 07. april 2013 ura: 15:47 »

No danes sem si rekel grem na malo daljsi sprehod v hrib. Ze med hojo me je mal hecal vid, kar nisem se mogel skoncentrirat, imel sem obcutek, kot da se mi temni pred ocmi. No prehodil sem slaba 2km v hrib, se vmes prepotil. Ko sem prisel na vrh me je ze zacelo spikati okoli srca. Nazaj dol sem prizgal prvi cigaret danes in ze pred tem se je pojavljal pritisk v glavi, ampak po nekaj dimih sem mislil, da mi jo bo razgnalo na prafaktorje. Spet so odpovedale noge, komaj se sem prisel do doma. Razmisljam, da bi sel ta teden do zdravnice, da mi opravi krvne preiskave, namrec krvi nisem dal ze dve leti...

Sedaj sem se zbudil iz polurnega spanca, malce boli glava in zopet ne vem kaj mi je... Nevem koliko casa bo slo se takole naprej Sad
Prijavljen
kikiriki
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 190



« Odgovori #16 dne:: nedelja, 07. april 2013 ura: 16:17 »

ej točno vem o čem govoriš. to se meni zelo pogosto dogaja zjutraj ko prižgem prvi cigaret. prav čutim une mravljince počasi čez telo, noge postanejo mehke, vrti se mi.. kot da bi me nekaj žgečkalo v glavi haha  sesmejem js se takrat samo usedem in v miru skadim do konca, potem grem pa naprej Cheesy
Prijavljen

Sada možda ne razumiješ kakav je ovo blagoslov, i što če ti dobrega donjeti u životu, ALI VJERUJ
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #17 dne:: nedelja, 07. april 2013 ura: 16:25 »

O mojbog! Vcasih sem cigaret obozeval prav zaradi tega obcutka, ko te je malo streslo, ko si potegnil prvi dim. Zdej pa mislim, da me pobira :/ ampak pritisk v glavi, shit, to je najbolj grozno pa kar nestabilen sem postal. Nekako me pomirja, ko pisem tu na forumu kaj se mi dogaja, zelim si se vec odgovorov Smiley vseeno pa mi ne da miru, da ne bi sel opravit se krvnih preiskav za sladkor, scitnico in boreliozo.
Prijavljen
Slavka
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 4.159



« Odgovori #18 dne:: nedelja, 07. april 2013 ura: 17:40 »

Axxo  rozicodam

To, z "meglenimi" očmi in mehkimi nogami, poznam tudi jaz. Trenutno imam obdobje, ko hodim po svetu, kot bi bila malo "zadeta". Vidim megleno in neenakomerno, čutim omotičnost in ko hodim imam občutek, kot bi nekdo drug premikal moje noge...  Cheesy

Jaz VEM, da je to anksioznost, ker v določenih trenutkih, ko so moje misli 100% osredotočene na neko delo ali dejavnost, ta občutek izgine. Če bi bila za to "čudno" stanje razlog fizična bolezen, bi me prav gotovo mučilo slabo počutje vseskozi in vedno bolj...  kiselnasmeh

Tako, kot si ti napisal, da si se počutil OK, ko si hitro in osredotočeno vozil avto...  :

Citiraj
Zanimivo, ko sem ovinke pricel pozirati s 140kmh in vec so se tezave umirile,


Citiraj
vseeno pa mi ne da miru, da ne bi sel opravit se krvnih preiskav za sladkor, scitnico in boreliozo.

To je vsekakor pametno, če drugega ne, da izločiš tisto, kar bi bilo morda lahko tudi razlog za tvoje počutje...Predvsem nepravilno delovanje ščitinice ima podobne simptome, kot anksiznost.
Tudi meni so opravili pregled ščitnice, predno sem dobila diagnozo anksioznost...

Citiraj
Tezava s psihiatrom je ta, da doma to skrivam, saj bi mislili, da se mi je odpeljalo in nisem prenesel pritiska posla. Psihologa sem si poiskal v drugem kraju, za kamor imam izgovor, da grem kao na obisk

Ljudi, ki imajo psihične težave je vedno več in med njimi je veliko uspešnih, na vodilnih položajih, javnih osebnosti ipd... Anksioznost je pač bolezen sodobnega časa, kajti vse bolj smo obremenjeni, pod stresom, v želji ugajati drugim pozabljamo nase...

In biti anskiozen je daleč od biti nor...    nehvala
"Nor" je tisti, ki zanemari svoje počutje in si ne prizna, da potrebuje pomoč...

Jaz sem podjetnica, mamica dveh otrok, hiphop mama, vodja skupine za samopomoč...in tudi anksiozna. Ni me sram priznati, da jemljem antidepresive in po eni strani sem vesela, da sem zbolela za to motnjo, saj sem z njeno pomočjo bolj spoznala sebe in svoje potrebe...

Zagotovo boš tudi ti sčasoma ugotovil, kaj delaš "proti sebi", da se tvoje telo odziva tako, kot se odziva...S tem ti namreč nekaj sporoča in ko boš to odpravil, bodo simptomi izzveneli oz. jih boš lažje sprejemal in živel z njimi...

Prijavljen

"Per aspera ad astra"
Axxo
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 97


« Odgovori #19 dne:: nedelja, 07. april 2013 ura: 18:02 »

Slavka, hvala za tvoj odgovor, res sem vesel! Tistih nog in omoticnosti bi se se navadil, ce se ne bi pojavljal pritisk v glavi. Mocan pritisk, ki pride in postopoma mine. Pa to spikanje oz. vcasih bolecina/krc okoli srca, bolecina v hrbtenici, vcasih pod lopatico, vcasih na sredini, tiscanje pod rebri desno, kot bi imel nekaj zateceno znotraj... Je pa res, da se tezave stopnjujejo od sinusitisa dalje. Pritisk in bolecina v levi senci. Obcasna bolecina v kolku, za katero se nisem ugotovil ali je odvisna od polozaja, obremenjenosti,... Pa tiscanje oz. zopet pritisk v nosu, na sredini.. Pa vcasih me kar tisci v zelodcu, v zlicki... Ma ni da ni, to me spravlja v obup, ker je toliko fizicnih simptomov.

Scitnico mi je potipala pulmologinja in dejala, da ni nic posebnega. Ne vem, ce je to dovolj. Tezava je v tem, da me je prekleto strah, da ni kaj organskega, pa ceprav se prepricujem, da ni. Do prve panike pred dvema letoma neki tezav ni bilo, pa tudi se nekaj casa potem ne. No od vnetja sinusov dalje pa neprestano kaj...

Hvala vam, da me prenasate Smiley
Prijavljen
Strani: [1] 2 3 4 5   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.158 sekundah z 23 povpraševanji.