FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
četrtek, 25. april 2024 ura: 06:04


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: psihoza/shizofrenija  (Prebrano 1690 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
uza
gost
« dne:: petek, 02. november 2012 ura: 11:10 »

no na kratko moja zgodba
leta 2008 sem zbolela hospitalizirali so me v begunjah ugotovljena psihoza zaradi trave oz še dedno zraven (ker je star ata tudi bolan )
leta 2010 še enkrat spet v begunjah experimenti s travo ugotovljena akutna shizofrenija

no in sedaj z rednim jemenjem tablet invega 3mg in brez drog zdrava, zdravnica mi je predlagala da januarja začnem manjšo dozo na dva dni po 3mg in sem že kar začela počutje superrr sicer se mi zdi da sem narobe razumela tole na dva dni ker uzamem npr. v pon. pol pa spet v čet. dodatno pa jemljem vsak dam b vitamin.
občutki ob manjšem jemanju: spet jim imam dejansko nisem kot zombi, da vse pozabim spet znam  razmišljati,...
Prijavljen
uza
gost
« Odgovori #1 dne:: sreda, 07. november 2012 ura: 10:10 »

no kot zakleto ko napišem tuki neki pozitivnega sedaj, ko že več dva meseca manj jemljem me vsak dan glava boli kot hudir  jok
bo že pravjo
Prijavljen
mina
Global Moderator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.713



« Odgovori #2 dne:: sreda, 07. november 2012 ura: 17:15 »

Citiraj
sicer se mi zdi da sem narobe razumela tole na dva dni ker uzamem npr. v pon. pol pa spet v čet.

Meni se zdi, da na dva dni pomeni en dan ja, drugi ne - torej ponedeljek da, torek ne, sreda da, četrtek ne, petek da, sobota ne....in tako naprej. Sicer pa vprašaj zdravnika bolj natančno.

Citiraj
akutna shizofrenija

A lahko malo bolj opišeš kako se ti je ta psihoza kazala in kakšne vrste zdravil si dobila. Morda ti bo znal kdo iz lastnih izkušenj kaj bolj natančno svetovati.

Citiraj
me vsak dan glava boli kot hudir 

Za glavobol je tisoč in en razlog. Morda napetost, stres, pričakovanje kako bo z manjšo dozo zdravil, kot tudi hrana, vremenske razmere ipd...Iz svojih izkušenj ti povem, da si moraš prisluhniti sama in ugotoviti kaj je tisto kar ti škodi in kako preprečiti glavobole.
Prijavljen

If you are depressed, you are living in the past.
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.152 sekundah z 21 povpraševanji.