FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
četrtek, 25. april 2024 ura: 15:43


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: Srčni utrip...  (Prebrano 39979 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
cvetkus
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 152


« Odgovori #80 dne:: torek, 06. april 2010 ura: 22:23 »

ja vem da je moj maksimalen pul tam nekje 200! Pomoje še več. Ga z lahkoto več nabijem.

Danes sem imel, tak čuden dan. Pridem domov s šole pojem nekje 3 kose družinske pice in grem na trening, nisem zmogel nič! Res ne, pulz sem čutil takoj, ful mi je nabijalo. V glavnem ugotovil sem, da se po pici vedno počutim za k..ra. Nevem zakaj še jo sploh jem.
Prijavljen
trzinka
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 3.815



« Odgovori #81 dne:: sreda, 07. april 2010 ura: 17:41 »

Cvetkus,
si dal ti vse preglede pri kardiologu, vsa testiranja skozi? Sprašujem, ker si dobesedno obseden s tem srčnim utripom, po moje ga meriš od 24 ih ur na dan 20 ur. In ker ga tolikokrat meriš si ga podzavestno tudi zvišuješ. Do sedaj bi te moralo že najmanj 100krat pobrati, pa si še vedno živ in zdrav.

Kaj praviš? rozicodam
Prijavljen
Anchi
Administrator
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 1.674



« Odgovori #82 dne:: sreda, 07. april 2010 ura: 17:52 »

Danes sem imel, tak čuden dan. Pridem domov s šole pojem nekje 3 kose družinske pice in grem na trening, nisem zmogel nič! Res ne, pulz sem čutil takoj, ful mi je nabijalo.
Jao, pa ne s polnim želodcem na trening! Takrat imaš vso kri v prebavilih in nikakor ni primeren čas za kako hudo fizično aktivnost. Prav nič čudnega ni, da si se počutil zanič.. Sploh po pici, ki je težka/mastna zadeva...
Prijavljen

Everything will be ok in the end. If it’s not ok, it’s not the end.
cvetkus
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 152


« Odgovori #83 dne:: nedelja, 11. april 2010 ura: 21:38 »

Vem, da nebi smel iti. Samo vseeno.Smo bili zunaj in sedeli za mizo v diskoteki. In glej ga zlomka naenkrat se začnejo neki pijani butci tepst. Prišla sta k naši mizi se rivala boksala mogli smo se celo vstanoti oz smo skočili gor se umaknili, meni je pulz takoj nabilo! Na verjeto preko 150. Katastrofa. Tako sem se ustrašil. Sovražim pretepače!!!!
Prijavljen
Toja
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 6.584


Dokler zaupaš vase, ni nobena pot pretežka.


« Odgovori #84 dne:: nedelja, 11. april 2010 ura: 22:29 »



Cvetkus!

Ne skrbi to je bil samo strah, tudi meni se to zgodi,
ker tudi jaz tega ne prenesem!

Nič bat, samo umaknit se je treba, pa bo vse ok in
nič gledat, ker te potem ta slika ves čas spremlja.

lp rozicodam
Prijavljen

KAR TE NE UBIJE, TE OKREPI!
Onix
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 1.527



« Odgovori #85 dne:: petek, 23. april 2010 ura: 15:01 »

Učerej se mi je zdel, da mi nekam počas bije srce (prej sm ležal na kavču) in sm si šu zmert pritisk in utrip. Utrip je bil nekam nizek, samo 54 utripov na minuto. Pritisk je bil pa 119/78. Tole mi je pa res mal čudn, da mam tak nizek utrip v mirovanju, ker prej sm ga mel skos okol 80...
Prijavljen
asdf
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 488


« Odgovori #86 dne:: petek, 23. april 2010 ura: 15:07 »

ne vem kaj je blo učeraj, tudi jas sem ga imel 55, drgač vedno čez 70 oz. 65. Morda je to od aktivnosti, ki jo sedaj redno prakticiram in se je srce ojačalo
Prijavljen
Onix
Expert
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 1.527



« Odgovori #87 dne:: petek, 23. april 2010 ura: 15:08 »

Ja jest tud že 2 meseca usak dan po eno uro hitro hodim. Mejbi je to to, čeprav dvomim...
Prijavljen
Toja
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 6.584


Dokler zaupaš vase, ni nobena pot pretežka.


« Odgovori #88 dne:: petek, 23. april 2010 ura: 15:56 »



Haj Onix in Asdf!

V kolikor je meni znano veliko gibanja znižuje
krvni tlak in se s strani splošnih zdravnikov to
priporoča tudi starejšim ljudem, istočasno pa
se organizem tega navadi in je posledično tudi
utrip nižji, ker se s tem pridobiva moč in energija!

Lp  clap clap
Prijavljen

KAR TE NE UBIJE, TE OKREPI!
dman
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 68


« Odgovori #89 dne:: petek, 23. april 2010 ura: 16:01 »

Nimata se kej bat. To je krasen pulz.
Prijavljen
cvetkus
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 152


« Odgovori #90 dne:: petek, 23. april 2010 ura: 16:11 »

to je res dober pulz, jaz mam vedno zjutraj nižjega, čez dan pa se spreminja od situacije do situacije, pomoje tam nekje od 60 do 100. Upam, da je to normalno Cheesy

SAmo pulz ki ga čutim vedno na treningu pa me vedno bolj iritira.

LP
Prijavljen
dman
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 68


« Odgovori #91 dne:: petek, 23. april 2010 ura: 17:05 »

Po medicinskih smernicah v literaturi je normalen pulz v mirovanju 60-100.

V praksi se za normalen pulz šteje tudi nižji pulz od 60 pri zdravih, predvsem pri športnikih (tudi do 35/min).

V praksi v mirovanju pa je pulz nad cca 85 že sumljiv, čeprav literatura to opisuje še kot normalen pulz. Seveda v psihični in fizični umirjenosti.

Težko je neke številske meje postavljat pr vseh teh zadevah, to pa zato, ker telo ni stroj in ker pri vsakemu mal drugače deluje - debel človek ima normalen pulz višji kot suh, couch-potato višjega kot športnik, bolnik s tesnobo višji kot zdrav flegmatik ... itd.

Tko da če se kdaj zgodi, da maš v mirovanju pulz 101, to ne pomen, da je s tabo nujno neki narobe. Pač tko maš - telo rabi tok in zato tok ga dela. Mogoče je to zato, ker si prehlajen, ker si ravno večerjal, prebolevaš bolezen ali pa si preprosto pogledal za lepo punco.  sesmejem

Res, ne se tok sekirat.
« Zadnje urejanje: petek, 23. april 2010 ura: 17:09 od dman » Prijavljen
cvetkus
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 152


« Odgovori #92 dne:: nedelja, 25. april 2010 ura: 11:56 »

Vem, saj probam vse normalno. Zanima pa me kakšen vpliv ima alkohol na srčni utrip, vem da ga pospeši. Naj povem svojo izkušnjo. Včeraj sem spil 5 piv v celem večeru. No grem spat, punca me čez dve uri začne buditi, imam zelo pospešen utrip. Tudi danes ga imam, ker sem spal bol malo 6 ur nekje če pa odštejem budenje mezmes pa 5 pa pol. Pa vedno ga čutim drugi dan ko nekaj spijem. Kot, da bi mel mačka po 5 pivih. Kriza

LP
Prijavljen
dman
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Spol: Moški
Prispevki: 68


« Odgovori #93 dne:: nedelja, 25. april 2010 ura: 12:13 »

Ok, jst že dva pira čutim.  sesmejem Ker pač redko pijem in še suh sem.

To si prav povedal. To je znano, da po pitju se ti pospeši utrip. Točnega mehanizma pa ne vem žal.
Prijavljen
Arwen
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 6.469


vsi smo orli


« Odgovori #94 dne:: torek, 04. maj 2010 ura: 10:11 »

. Včeraj sem spil 5 piv v celem večeru.

 strah ne
Prijavljen

V prav vsakem trenutku lahko svobodno izbiram in vsaka izbira določa smisel mojega življenja
Anonimka20
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 174



« Odgovori #95 dne:: torek, 12. november 2013 ura: 16:15 »

Mene zanima, če anksioznost resnično lahko povzroči pogoste aritmije in povišan srčni utrip?
Na EKG sem bila že 3x, izvidi so bili vredu, rekli so mi le, da imam povišan utrip. (Ampak takrat slučajno nisem imela aritmij). Na minuto imam ponavadi 85-95 včasih tudi do 100 ali 120. Kakšen občutek ima kdo iz med vas, če ima aritmije, čuti več nepravilnih udarcev ali samo en udarec nepravilen, saj je to aritmija? Mene je grozno strah. In se moram nekak prepričati, skoraj ne vrjamem, da je to lahko samo nek simptom pretiranega stresa...
Imam veliko skrb glede tega, ker je zelo nelagoden občutek in tako imam še pogosto bolečine v levi rami ali v zapestju, da me še bolj skrbi.  No zdaj jih že nekaj časa nisem imela, zadnje dva dni pa pogosto. Včerej se mi je 3x pojavilo in danes tudi že 3x! Tako pogosto nevem, če se mi je že dogajalo. Opazila sem tudi, da kadar globoko zadiham, da se mi takrat zgodi. In včasih, če recimo veliko govorim, ko veliko sape zajamem, kot da bi se mi srce nekak polnilo oz. sploh ne znam pojasniti  Sad

Tekočine pijem dosti, izvidi so vsi v redu. Edino kar se tiče krvi, slišala sem, če je premalo železa, da se lahko aritmije pojavijo. Jaz sicer imam malo manj železa oz. sem na meji. Hemoglobina pa imam 119. Je možno, da je to razlog?
Aja in še to, občutek tiščanja oz. nek nelagoden občutek pri srcu, mogoče kot nekšno tiščanje bolj al kako bi rekla... imam tudi takrat kadar se preveč najem, ali če preveč tekočine popijem, no ne zmeraj, ampak pogosto, še posebej pri hrani, včasih sploh ne pojem veliko in sem tako sita in imam takšen nelagoden občutek pri srcu. Se še komu dogaja? Kaj je to :S
Poleg tega pa imam še en problem, če se še komu dogaja...občasno, ko hodim, no, tudi, če sedim, vendar bolj pogosto kadar hodim oz. sem stoje... občutek kot da bi padla skupaj, da se mi ubistvu malo zatemni pred očmi in takrat me v prsnem košu tako stisne in še sama nevem točno, mislim, da bolj pri srcu...tako čudno stisne, da imam občutek kot da takrat malo cviknem oziroma, kot da se v stoje za par sekund izgubim.. kar je najbolj grozno pri tem je to, da imam takrat grozen občutek pri srcu, čeprav traja samo sekundo, grozno me stisne, kot nek strah..kot da bi bila na nekem adrenalinu in da se ga bojim, ko nas grozno stisne pri srcu, takrat mislim, da me bo dobesedno infarkt. Se še komu dogaja?
Prijavljen
Zmedenka
Novinec / novinka
*
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 40



« Odgovori #96 dne:: torek, 12. november 2013 ura: 17:21 »

Anonimna, ja, to je od ankse. Ko so se pri meni začeli napadi sem bla najprej 1000% da je z mojim srcem nekej narobe, mi je pred spanjem kar bil, bil okrog 140/min. Še sedaj ga čutim preden zaspim, najpogosteje v dlani ko spim na boku.

Mi je tudi psihiater rekel, da je normalno da nam 'paničarjem' srce bije hitreje, zato ker 'smo vedno pripravljeni' oz. bolj prestrašeni.
Prijavljen
Anonimka20
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 174



« Odgovori #97 dne:: torek, 12. november 2013 ura: 17:43 »

Anonimna, ja, to je od ankse. Ko so se pri meni začeli napadi sem bla najprej 1000% da je z mojim srcem nekej narobe, mi je pred spanjem kar bil, bil okrog 140/min. Še sedaj ga čutim preden zaspim, najpogosteje v dlani ko spim na boku.

Mi je tudi psihiater rekel, da je normalno da nam 'paničarjem' srce bije hitreje, zato ker 'smo vedno pripravljeni' oz. bolj prestrašeni.


Joj upam da res, ker je zlo nadležno...
Sama ga tudi čutim vsako noč v kolenih v grlu v rokah, to me zelo moti.
Ampak še bolj me skrbijo aritmije in vsi te občutki Shocked
Prijavljen
Anonimka20
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 174



« Odgovori #98 dne:: torek, 12. november 2013 ura: 18:18 »

Mogoče kdo vse koliko pride samoplačniški pregled pri kardiologu?
Malo brskam po netu pa nikjer nič ne najdem...
Prijavljen
mamica1
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 232


« Odgovori #99 dne:: torek, 12. november 2013 ura: 19:07 »

Anonimka, ali je nekaj v zraku ali kaj? Meni je dva dni že spet grozno, točno tako kot si ti napisala. Ko želim zaspat, mi glasno bitje srca tolk nervira, in čutim ga vsepovsod. Pa tiščanje v levi prsi na strani -pri srcu, tolk tišči, da me je groza. Tudi po hrani se to poveča. Jemljem sicer ADje ampak tole pa ni več normalno. Vsa sem obupana, jočem in me je blazno strah. Poleg se mi pojavi še tiščanje v glavi in ko izvem kako slabo novico, me samo še zvije in kot panični-vročina po telesu, zvijanje v trebuhu in nikakor se ne morem sprostit.  jok jok. Pregled kardiologa je lani ko sem bila jaz na UZ je bil mislim da 70 eur (glej pod Endomed Celje).
Prijavljen
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.141 sekundah z 21 povpraševanji.