FORUM Nebojse.si
Novice:
 
*
Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.
Ali ste pozabili aktivirati vaš račun?
četrtek, 25. april 2024 ura: 14:01


Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.


Strani: [1]   Pojdi dol
  Natisni  
avtor Tema: BOLEČINA V PRSIH  (Prebrano 4547 krat)
0 uporabnikov in 1 gost pregleduje temo.
tiara
gost
« dne:: ponedeljek, 12. oktober 2009 ura: 09:16 »

hOJLA,

dolgo me ni bilo na forumu. leto dni nazaj sem prenehala jemati Cymbalto. Jemala sem jo skoraj leto dni. Vzrok: depresija, ki boli. Tiščalo, stiskalo in dušilo me je v prsih, srce mi je na trenutke neeenakomerno bilo.  Mislila sem, da sem tik pred infarktom. Grozljivi občutki in noben jih ne razume, ki tega ne pozna. Ko sem bila v taki fazi, sem se bala kamorkoli it, da me ne zagrabi. Res je bilo hudo. vedno me je stisnilo nepričakovano. Po tablete sem hodila k psihiatrinji, na napotnico (GROOOZZZA). Od nje drugega kot recept nisem dobila. Vzela si je časa 15 min (toliko ti pripada če si na napotnico). torej pomagala sem si sama. Z rekreacijo ipd. Potem sem jih nehala jemat, stanje se je umirilo. Vendar zdaj je spet udarilo. Huje kot nazadnje. Vsako jutro se bojim, ali bo slab dan ali ne. namreč tesnoba udari proti večeru. Prav takrat, ko moram bit aktivna, imam delo z otroci. jaz pa trpim in ne vem kaj naj. AD nočem jemati, raje vzamem enkrat na teden pomirjevalo. Hodim tud k eni gospe, ki mi sestavlja čakre. pravi, da sem čisto sesuta, da mi energija sploh ne kroži kot bi morala. da imam čustveno blokado. kaj naj si mislim?Huh? oz, kaj naj naredim. Ko me najbolj tišči, bi najraje tekle in tekla in se ne bi ustavila.
Aja še to. Marca sem še službo izgubila (firmo so zaprli) in zdaj sem še brez. tako rada bi delala. pišem prošnje, vsak dan dve ali tri. pa nič. Vse gre eno z drugim in resno se bojim, da ne bom zdržala tega pritiska. Otroci in mož me potrebujejo, jaz sem pa vsak dan bolj nemogoča. Lahko le rečem NA POMOČ!!!! Jutri grem na redni pregled k kardiologu in vem da mu bom spet težila kako naj že najde nekaj na srcu, ker me tako stiska v prsih.

Prijavljen
Aslan
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 7.772


Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.


« Odgovori #1 dne:: ponedeljek, 12. oktober 2009 ura: 09:50 »

Tiara tistih 15 minut pri psihiatru in samo zdravila niso recept za zmago nad boleznijo.

Poišči si psihoterapijo.
Če boš drsela s počutjem navzdol, boš morda še enkrat dobila tudi AD-je.
(to predpiše pa psihiater ali os. zdravnik)
So velika opora, da lažje funkcioniraš in tudi laže delaš v sebi spremembe.

Čas zase, za gibanje in raziskovanje svojih blokad, čustvenih zavor...sebe...
vse to ti bo omogočeno z psihoterapijo. Učila se boš drugače odreagirat, drugače sprejet sebe...

Tista gospa h kateri hodiš..prav škodljiva verjetno ni, kake posebne koristi pa tudi najbrž ne bo.
Čirule čarule ne morejo POZDRAVITI-SPREMENITI tvojega načina dojemanja sebe...
nobene čakre ti ne bodo spremenile tega kako odreagiraš....
Gospa čuti napetost tvojega telesa - itak - sej si po opisu tesnobna, v stiski...strahovi...
Torej ZA SPROSTITEV pa znaš sam poskrbeti....gibanje, dihanje z trebušno prepono...itd...

Poiskusi tudi z rednim vsakodnevnim telesnim sproščajem.

H kardiologu kar pojdi, je fajn da se izključi fizična bolezen.
Pol se bolj zavemo, da nam te težave povzroča psiha in bolj vemo, da moramo nekaj ukrenit na tem področju. MI SAMI DELAMO SPREMEMBE ... terapevt nas samo vodi...pomagam nam spregledati kje ga biksamo u življenju...

Drži se....pa verjemi v psihoterapijo in vase rozicodam


Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
tiara
gost
« Odgovori #2 dne:: ponedeljek, 12. oktober 2009 ura: 09:55 »

Hvala. zelo lepo napisano in za zamislit. Psihoterapije so zelo drago, z napotnico jih ne dobiš. Tista gospa tudi dela na psihoterapiji, le da ne predpisuje zdravil in ni draga. Saj veš, človek bi vse naredil, da mu bo boljše. Si mi pa dal-a misliti.
Hvala.

Tiara
Prijavljen
Aslan
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 7.772


Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.


« Odgovori #3 dne:: ponedeljek, 12. oktober 2009 ura: 10:02 »

Psihoterapevti NE predpisujejo zdravil.
Zdravila so v domeni psihiatrov.

Počasi prihaja tudi v Sloveniji čas za psihoterapijo.
Postala bo bolj dosegljiva in več terapevtov bo na razpolago.

Poišči morda PSIHOLOGA..ki izvaja tudi kognitivno-vedenjsko terapijo (KVT).
Ko bo v DAM naslednjič delavnica SPROŠČANJE se prijavi - super je (jaz jo ravno obiskujem)
DAM organizira edukacijske skupine...

Za prvi korak pa pridi na eno naših skupin za samopomoč.
Boš videla in slišala kako se sotrpini spopadajo s tem...

Veliko je že to da iščeš pomoč, da si želiš delati na sebi! clap
Pozdravček.
Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
tiara
gost
« Odgovori #4 dne:: ponedeljek, 12. oktober 2009 ura: 10:14 »

Z veseljem bi se vključila. Sploh v program sproščanja. Ker poskusila sem z jogo pa sem obupala, ker mi je bilo grozno dolgčas. Zdaj se odločam, da bi šla na tai či. Iščem in iščem variante kako bi se rešila tega. Imam družino, ki me potrebuje in resnično mi ni lahko, ko se spopadam z dnevnimi obveznostmi ter se delam, da sem ok pa nisem. Še zdaleč ne.
Če pa kdo zve za kakšno psihoterapevtsko zdravljenje na napotnico, naj mi prosim pove.


Lp, Tiara
Prijavljen
Aslan
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 7.772


Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.


« Odgovori #5 dne:: ponedeljek, 12. oktober 2009 ura: 10:27 »

Sproščanje poišči na netu ali v knjižnici pa tudi na tem forumu smo že pisali:
Progresivno mišično sproščanje (po Jacobsonu)
Posptopno, sistematsko napenjanje in sproščanje mišic.
Zjutraj in zvečer. Vzame ti 15 minut.

SPROŠČENO TELO NI TESNOBNO!
Če nisi tesnobna ni strahov....ni telesne simptomatike ki te bega...

Za sprostitev duha pa jaz uporabljam CD Globinska sprostitev.
www.cdk.si/sci/

Kadarkoli ti bo NUJNO in boš čutila, da si res že v krizi,
greš lahko na polikliniko (Ljubljana) na Urgentno psihiatrično pomoč.
Vzamejo te takoj.

Zdravil se ne boj, jemlji jih kot pomoč...
Sama sem bila prisiljena lani ponovno poseči po antidepresivu,
ker je bil padec (zakonska kriza) prehud,...in le na ta način sem
lahko živela naprej, skrbela za 4 otroke in se tudi odločila kaj si več ne želim v življenju.
Psihoterapija nam pomaga najti sebe, se zavedati kaj si želimo, potrebujemo..kako živeti na način kot si želimo, zaslužimo...

Na naši DAM skupini za samopomoč (Ljubljana) je vodja kot vem terapevtka Transakcijske analize.
Le pogumno...PRVI KORAK..saj veš..zgubit nimaš kaj....
Skupine so luštne, tudi sama sem jih vodila 2 leti....vsakega je strah priti prvič, vendar ko vidiš,
da smo vsi na istem je takoj laže...RES DOBRODOŠLA!

Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
krasendan
gost
« Odgovori #6 dne:: ponedeljek, 12. oktober 2009 ura: 14:08 »

tiara, prošnje pa le pošiljaj!!! kamorkoli...enkrat bo pozitivno rešena!!!

je pa težko ja...mogoče le...če trenutno ne delaš..lahko več daš sebi in otrokom...

sicer pa držim pesti!!!
Prijavljen
GERBERA
gost
« Odgovori #7 dne:: ponedeljek, 12. oktober 2009 ura: 16:50 »

Ne vem od kje si. V Ljubljani obstaja center za psihološko svetovanje Posvet, Mestni trg 8 tel.(01 251 29 50)po 12 uri.. Prispevek za 1 uro pogovora je 5 evrov. Pa pomaga, vsaj meni.Srečno.
Prijavljen
tiara
gost
« Odgovori #8 dne:: torek, 13. oktober 2009 ura: 07:55 »

raje bi se vključila v kakšno delavnico društva. da spoznam koga z istimi ali podobnimi težavami, da vidim, da nisem sama in da me kdo popolnoma razume.
včeraj sem šla takoj v knjižnico, da bi dobila navodila za sproščanje po Jacobsonu. pa so me samo debelo gledali. Bi lahko dobila bolj konkretna navodila kaj moram iskati in kje. Zelo rada bi naučila tehnike sproščanja, ker ko me doleti napad, je kar hudo in ker tega ne obvladam, je še toliko huje. samo prigovarjanje, da me ne bo pobralo, ni dovolj.


Pa, pa, Tiara
Prijavljen
Aslan
Global Moderator
Heroj
*****
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 7.772


Kraljestvu našega življenja vladamo mi sami.


« Odgovori #9 dne:: torek, 13. oktober 2009 ura: 09:09 »

Tukaj je še nekaj mest:
http://www.nebojse.si/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=578&Itemid=99999999

Progresivno mišično sproščanje (po Jacobsonu)
Globina samodotika (knjižica + CD)
avtor: Doris Adamčič Pavlovič, Lado Jakša
(Knjižnica Šiška ima to knjižico; oddelek 159.9)
« Zadnje urejanje: torek, 13. oktober 2009 ura: 09:12 od Aslan » Prijavljen

Resnični prijatelj je ta, ki te drži za roko in se dotika tvojega srca.
tiara
gost
« Odgovori #10 dne:: sreda, 14. oktober 2009 ura: 12:04 »

Hvala, že danes grem v knjižnico. Danes je dober dan. Odločila sem se da si bom zadala nekaj ciljev, ki me bodo počasi postavljali na noge. začela sem pisati dnevnik, v katerem se bom opominjala, da kaj moram storiti in bla bla. Včeraj sem bla pri kardiologu. Ja , kot sem predvidevala. vse ok, razen težavice, ki jo imam že celo življenje in ki je bolj lepotna napaka na srčku. Ko sem se peljala sem se peljala domov, sem si rekla STOP. To se mora nehat. Če bom samo ležala in se smilila sama sebi, ne bo nič. Noben, kar vse bolj vidim, se ne bo pobrigal zame. Ljudje ki jim nič ne manjka, nas ne marajo in ugotoviš da si sam. Seveda pa bom poiskala tudi psihoterapevtsko pomoč. Do sedaj mi gre brez AD kar dobro. Upam, da tako tudi ostane. Če želim, da me bo okolica sprejemala, potem se moram prvo sprejeti sama, kajne? V upanju, da me čaka kaj lepega in da mi enkrat le uspe iz tega začaranega kroga,

lep pozdravček, Tiara
Prijavljen
buljo13
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 164


« Odgovori #11 dne:: petek, 16. oktober 2009 ura: 17:05 »

bravo, le tako naprej!
res ti privoščim!
Prijavljen
tiara
gost
« Odgovori #12 dne:: sreda, 28. oktober 2009 ura: 20:34 »

Imam še eno vprašanje, katerega odgovor upam, da bom dobila čim hitreje. Moji napadi tesnobe so čedalje hujši in pogostejši. Včeraj je bilo celo tako hudo, da sem morala na urgenco, da se me pomirili. Izgledalo je isto kot infarkt. torej kocka je padla. Spet moram začeti s cymbalto. Sem že klicala Dr pa je do ponedeljka na dopustu, meni pa čas teče. Doma imam 30 mg, ker mi jih je Dr že predpisala pa jih nisem jemala ker še ni bilo tako hudo kot je zdaj in začela jih bom kar jemati, da čimprej začne delovati. V ponedeljek se pa slišiva z zdravnico in mi bo dala nadaljne napotke. In zdaj moje vprašanje. sem zelo rada v telovadnici in se ukvarjam s športom. Imajo Ad kakšen negativen učinek na aktivnost. lahko pričakujem kakšnen problem med vadbo. brez tega mi bo zelo težko, zato upam, da me potolažite. Že zdajle čakam na odgovor, proooooosiiiim.

Tiara
Prijavljen
jola
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Prispevki: 417


« Odgovori #13 dne:: sreda, 28. oktober 2009 ura: 23:17 »

Tiara, moj nasvet je, da se pomiriš. Enake simptome, kot jih imaš ti, sem jih imela tudi jaz. Moj mož, ki je zdravnik je bil prepričan, da gre za infarkt, a se je izkazalo, da ni to! Takoj sem začela z psihoterapijo in danes po toliko letih sem končno zadihala. Počakaj na izvide kardiologa, da se prepričaš, da je vse o.k. in se takoj poveži z psihologom oz. psihiatrom.
L.p.-jola
Prijavljen

Bogu je gotovo ljubše, da ozdravim,kot odpustim.
Arwen
Heroj
******
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 6.469


vsi smo orli


« Odgovori #14 dne:: četrtek, 29. oktober 2009 ura: 09:47 »

Tiara, kot veš, na začetku jemanja pri AD-jih stranski učinki prevladujejo, a se sčasoma omilijo; kar se telovadbe tiče  oki je pa samo OK, da gibaš
Prijavljen

V prav vsakem trenutku lahko svobodno izbiram in vsaka izbira določa smisel mojega življenja
zala
Izkušen član/ica
***
Odsotni Odsotni

Spol: Ženska
Prispevki: 290


Sonček je... in jaz sem skuštrana....


« Odgovori #15 dne:: sreda, 04. november 2009 ura: 23:28 »

Praviš, da si Cymbalto že jemala, torej verjetno lahko pričakuješ enake stranske učinke kot prvič. Morda samo v malce omiljeni obliki.
Sama sem po Cymbalti spala, spala in spala...preprosto nisem bila za nobeno rabo. Včasih sem se komaj privlekla iz službe; še vožnja je bila preveč....pa redila sem se kot pujsa!!!
Pa je bilo treba zamenjati AD.
Sicer pa menda niso povsod enaki učinki.
Mislim, da je prekleto pomembno tvoje gibanje in ne bi bilo dobro, da ga opustiš. Če ga boš le sposobna!!
Vse dobro!
Prijavljen

"Na probleme glej kot na priložnost za osebno rast in obvladovanje samega sebe."
buljo13
Aktiven član/ica
**
Odsotni Odsotni

Prispevki: 164


« Odgovori #16 dne:: petek, 06. november 2009 ura: 19:43 »

moj nasvet, brez ad-i! zdaj sem ugotovil da je vse odvisno od sebe...

telovadba in podobne pomagajo
Prijavljen
Strani: [1]   Pojdi gor
  Natisni  
 
Pojdi na:  

oglas oglas ETIKETA medicinski slovar
Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

Društvo DAM in uredništvo Portala Nebojse.si ne odgovarjamo za vsebine prispevkov na Forumu in vsebine komentarjev novic.
Vsi komentarji so lastništvo osebe, ki jih je napisala. Za njihovo vsebino so odgovorni njihovi avtorji.
Stran je bila ustvarjena v 0.244 sekundah z 21 povpraševanji.